Jump to content

[Galaxy S] Ice Cream Sandwich


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ αυτό έκανα...τώρα έβαλα τo default dpi της slim και κάνει πάλι το ίδιο...ισως δεν το πρόσεξα όταν την έβαλα και μάλλον είναι animation της ρομ..:rolleyes:

 

Τελικα με λιγο ψαξιμο στις τοσες ρυθμισεις που εχει δεν ειναι προβλημα της οθονης απλα ηταν ενεργοποιημενο το transition animation scale...Ευτυχως γιατι :eek:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλη ανασταση!ειμαι στη slim 3.2 κ εχω το εξης προβλημα...ενω μπορω να παιξω μουσικη απο την εξερευνηση αρχειων οταν παω στη μουσικη δεν εχει κανενα τραγουδι μεσα...σαν να μην υπαρχει τπτ στο κινητο

 

Πήγαινε στις system settings->apps->all->music και κάνε clear data+clear cache(αν έχει)+force stop, ίσως με αυτό στρώσει.

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανα..

μολις εβαλα slim 3.2. Εχει πολλες ρυθμισεις και θελει ψαξιμο..Παρολα αυτα στα πολυ βασικά.

πως μπορω να ρυθμισω τον zeam launcer ωστε να εχω στην αρχικη οθονη τα βασικα κουμπια? τηλέφωνο-επαφες-μενου?

ειδικα το μενου μου λειπει...ξεκινησα με οθονη χωρις καθολου πληκτρα!!! ετσι ειναι το συνηθες?

 

αν γινεται καποιος να μου πει. κατεβαζω τον semaphore 1 και τον περναω απο cmw. σωστα?

αναλυση 720 είναι αυτος -> Semaphore_ICS_1.0.0s.zip -

Edited by gup_
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανα..

μολις εβαλα slim 3.2. Εχει πολλες ρυθμισεις και θελει ψαξιμο..Παρολα αυτα στα πολυ βασικά.

πως μπορω να ρυθμισω τον zeam launcer ωστε να εχω στην αρχικη οθονη τα βασικα κουμπια? τηλέφωνο-επαφες-μενου?

ειδικα το μενου μου λειπει...ξεκινησα με οθονη χωρις καθολου πληκτρα!!! ετσι ειναι το συνηθες?

 

Πατάς παρατεταμένα στην αρχική οθόνη και θα σου βγάλει add wallpapers kai preferences.Θα πας add->shortcuts->applications grid και μετά το κάνεις drag όπου θες.Όσο για τα τηλέφωνο-επαφες-μενου απλά πατάς παρατεταμένα πάνω τους και κάνεις drag όπου θες.

 

Ναί, από cwm και για 720 βίντεο είναι αυτός που λές.

Edited by mitsos1

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

σορρυ.. για να μην κανω καμμια πατατα στο τελος

 

πριν περασω τον semaphore θελει wipe data+dalvik μονο?

 

πηγα στις οδηγιες αλλα δεν αναφερει κατι...

επισης δεν χρειαζομαι SGS kernel flasher...

μονο cmw?

Link to comment
Share on other sites

σορρυ.. για να μην κανω καμμια πατατα στο τελος

 

πριν περασω τον semaphore θελει wipe data+dalvik μονο?

 

πηγα στις οδηγιες αλλα δεν αναφερει κατι...

επισης δεν χρειαζομαι SGS kernel flasher...

μονο cmw?

 

Κανε απλα ενα wipe cache/dalvik και μετα περνα κατευθειαν τον sema με install zip from sd card απο cwm...

δεν χρειαζεσαι το sgs k.flasher :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

σορρυ.. για να μην κανω καμμια πατατα στο τελος

 

πριν περασω τον semaphore θελει wipe data+dalvik μονο?

 

πηγα στις οδηγιες αλλα δεν αναφερει κατι...

επισης δεν χρειαζομαι SGS kernel flasher...

μονο cmw?

 

Toν kernel flasher δεν τον χρειαζεσαι.Όσο για τα wipes εγώ δεν έκανα πριν περάσω τον kernel και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

edit με πρόλαβε ο Ηρακλής ας διαγραφεί το μήνυνα

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Toν kernel flasher δεν τον χρειαζεσαι.Όσο για τα wipes εγώ δεν έκανα πριν περάσω τον kernel και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

edit με πρόλαβε ο Ηρακλής ας διαγραφεί το μήνυνα

 

ευχαριστώ παλικαρια!

τελευταιο για σημερα, γιατι μου βγηκαν τα ματια.. πως αλλαζω την αναλυση?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παλικαρια!

τελευταιο για σημερα, γιατι μου βγηκαν τα ματια.. πως αλλαζω την αναλυση?

 

Αν εννοείς το dpi κοίτα λίγα post πιο πάνω :p

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς τρόπο να κάνει το sygic να παίζει σε εξωτερική κάρτα με ics? Με navigon τα κατάφερα, αλλά θέλω και το sygic... δε γίνεται;
Eννοεις να μετακινησεις μονο την εφαρμογη στην εξωτερικη καρτα η και το φακελο με τα δεδομενα?Η εφαρμογη παντως μετακινειται στην εξωτερικη μνημη απροβληματιστα.
Link to comment
Share on other sites

Eννοεις να μετακινησεις μονο την εφαρμογη στην εξωτερικη καρτα η και το φακελο με τα δεδομενα?Η εφαρμογη παντως μετακινειται στην εξωτερικη μνημη απροβληματιστα.

 

Τον φάκελο με τα δεδομένα και τους χάρτες εννοεί :) (είμαι σίγουρος δηλαδή :p)

Link to comment
Share on other sites

Στο thread της Rom δεν είδα κάτι αναλογο:confused: Πριν κάνεις κάτι δραματικό, κανε πρωτα ένα clear data ή και clear cache της εφορμογής. Αν δε στρώσεις, δοκίμασε να τη βγάλεις και να τη ξαναβάλεις ( την εφαρμογή Gmail εννοώ)

Δε ξέρω που να τη βρείς, αλλα πήρε το ματι μου ενα link που δώθηκε προσφατα για τα inverted apps. To ιδιο λινκ υπάρχει και στο thread της blue Lightning (στο πρώτο ποστ νομίζω)

 

Ευχαριστω φιλε μου με το clear cache εφτιαξε...............

Καλη Ανασταση σε ολους!!!!!!!!

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Τον φάκελο με τα δεδομένα και τους χάρτες εννοεί :) (είμαι σίγουρος δηλαδή :p)
Xλωμο να γινεται απ οτι ειδα.Μετονομασα τον φακελο του aura στην sd ωστε να δει τον ιδιο που εχω στην εξωτερικη για αντιγραφο,αλλα τζιφος,ξεκινησε την διαδικασια για επαναδημιουργια νεου στην sd.:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Xλωμο να γινεται απ οτι ειδα.Μετονομασα τον φακελο του aura στην sd ωστε να δει τον ιδιο που εχω στην εξωτερικη για αντιγραφο,αλλα τζιφος,ξεκινησε την διαδικασια για επαναδημιουργια νεου στην sd.:wacko:

 

Ναι δε γίνεται το είδα κι εγώ, αλλά το θέμα είναι ότι ο Άλεξ ανέφερε ότι το έφτιαξε στο navigon! :blink: (μάλλον θα πείραξε τίποτα στο apk)

 

Δε μπορούμε να πειράξουμε τον φάκελο που γίνεται mount η external_sd και να το κάνουμε όπως στις στοκ ρομ? Τι στο καλό, linux είναι κάπως θα γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Για το Navigon νομίζω οτί είναι απλό. Πήγαινε στο /data/data/com.navigon.navigator_checkout_eu40/files και άνοιξε με κάποιον editor το NaviKernelConf.ini.

Μετά βρες τα DataPath, ExtensionPath, MapPath, SoundPath και άλλαξε τα όπως παρακάτω (κάνε ένα backup πρώτα):

DataPath = /mnt/emmc/Navigon/data/

ExtensionPath = /mnt/emmc/Navigon/poi/

MapPath = /mnt/emmc/Navigon/map/

SoundPath = /mnt/emmc/Navigon/sound/

 

Στη συνέχεια βάλε τα αρχεία στην emmc.

Τέλος κάνε ένα reboot το κινητό σου και είσαι έτοιμος.

 

Για το Sygic το ψάχνουμε ακόμα...!

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το "νομίζω" το έγραψα επειδή δεν έχω εξωτερική SDCard για να το δοκιμάσω.:p

 

Για το Sygic αν θέλει κάποιος ας δοκιμάσει από τον Terminal Emulator να γράψει το εξής:

mount -o bind /mnt/emmc/Aura /mnt/sdcard/Aura

 

Με αυτόν τον τρόπο (αν πετύχει) θα διαβαστεί ο φάκελος emmc ως sdcard. Αυτό θα κρατήσει (αν δεν κάνω λάθος) μέχρι το επόμενο reboot του κινητού. Φυσικά αν πετύχει με κάποιο script θα μπορέσουμε να το κάνουμε να γίνεται αυτόματα σε κάθε reboot.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το "νομίζω" το έγραψα επειδή δεν έχω εξωτερική SDCard για να το δοκιμάσω.:p

 

Sorry δεν το είχα δει πιο πριν. Ναι, αυτό κάνεις για το Navigon, βασικά είναι 2 αρχεία που πειράζεις κατ'αυτόν τον τρόπο, το NaviKernelConf.ini, και το NaviKernelConf_SG.ini. Aυτό με το mount δε θέλω να το κάνω, ψάχνω να βρω κάποιον άλλον τρόπο.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το αρχείο settings.ini στη διαδρομή /sdcard/Aura/Android. Αν το ανοίξεις θα βρεις τα ResourcePath, MapPath και ContentPath. Ίσως να θέλουν άλλαγμα οι διαδρομές όπως στο Navigon.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω να πειράξω το vold.fstab χωρίς επιτυχία. Μάλιστα όχι απλά δεν βλέπω μνήμη, αλλά δεν ανοίγει καν το κινητό. Απλά φορτώνει ατελείωτα η Slim....

 

Υπάρχει το αρχείο settings.ini στη διαδρομή /sdcard/Aura/Android. Αν το ανοίξεις θα βρεις τα ResourcePath, MapPath και ContentPath. Ίσως να θέλουν άλλαγμα οι διαδρομές όπως στο Navigon.

Μα μετά μόλις μετακινήσεις τον φάκελο από εκεί για να τον πας στο emmc, το αρχείο θα αλλάξει θέση και δε θα το βλέπει :p

 

Εδιτ: Κάτι δοκιμάζω με την ιδέα του Νίκου, περιμένετε.

Edit2 Το μ@λακισμένο πρέπει να βλέπει ότι το settings πειράχτηκε και δεν το δέχεται. Στο Aura/database.xml έχει τα λινκ και τα md5 όλων των αρχείων από το σέρβερ τους, οπότε άλλαξα το md5 που έγραφε για το settings.ini με το νέο πραγματικό πειραγμένο md5, αλλά ο downloader μου κατέβασε ένα καινούριο database!!!!

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα να μετακινήσεις μόνο τους φακέλους Maps και Res (αυτούς δηλαδή που θα αλλάξεις την διαδρομή) στην θέση emmc μέσα σε ένα φάκελο με την ονομασία Aura. Τον φάκελο Android και τα αρχεία base-is-ok.txt και database.xml άστα όπως είναι στην θέση sdcard/Aura.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα να μετακινήσεις μόνο τους φακέλους Maps και Res στην θέση emmc μέσα σε ένα φάκελο με την ονομασία Aura. Τον φάκελο Android και τα αρχεία base-is-ok.txt και database.xml άστα όπως είναι στην θέση sdcard/Aura.

 

Αυτό κάνω τώρα (πήρα και το base-is-ok.txt, γιατί όταν δεν το έβρισκε μου κατέβασε το database και μου διόρθωνε και το settings.ini) Αλλά προσπαθώ να αλλάξω τα paths και δεν ανοίγει το πρόγραμμα, μάλλον δεν βρίσκει τίποτα... Δε μπορώ να βρω με πιο τρόπο θέλει γραμμένο το path.

 

Αυτό γράφει από μόνο του: MapPath=/ ../Maps δοκίμασα διάφορες παραλλαγές αλλά δεν τα βρίσκει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω τώρα (πήρα και το base-is-ok.txt, γιατί όταν δεν το έβρισκε μου κατέβασε το database και μου διόρθωνε και το settings.ini) Αλλά προσπαθώ να αλλάξω τα paths και δεν ανοίγει το πρόγραμμα, μάλλον δεν βρίσκει τίποτα... Δε μπορώ να βρω με πιο τρόπο θέλει γραμμένο το path.

 

Αυτό γράφει από μόνο του: MapPath=/ ../Maps δοκίμασα διάφορες παραλλαγές αλλά δεν τα βρίσκει.

 

Ναι τα έχω δοκιμάσει όλα τα παραπάνω και δε γίνεται τίποτα... Να το λούσω με ultrex?

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα :)

Οσοι ειστε με slim ics η συσκευη φορτιζει οταν ειναι κλειστη..; καθως σε εμενα οταν συνδεω τον φορτιστη αναβει η οθονη με το εικονιδιο της μπαταριας, ομως δειχνει να μην φορτιζει...:wacko:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγω. Δεν το ειχα δει ποτε γιατι το φορτιζω ανοιχτο. Μενει γκριζα η μπαταρια και εχει ενα κυκλακι κολλημενο στο κεντρο. Τι ακυρο bug ειναι αυτο?!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Ice Cream Sandwich

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...