Jump to content

[Galaxy S] Ice Cream Sandwich


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας

Περασα και εγω την Ρομ αλλα μου βλεπει την extended card χωρις αρχεια ,πρεπει κατι να ρυθμισω??? ευχαριστω

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λίγη βοήθεια ακόμη...

 

α. Ένα link για spirit fm; Για το stock fm της samsung χλωμό ε;

β. Η JW4 έχει touchwiz 4 μπορεί να πέραστει στην slim ics3;

γ. Στην slim ics3 υπάρχει εικονίδιο για το μενού ή μόνον τραβάμε το δάχτυλο κάτω;

δ. γιατί δεν εμφανίζει στο menu όλες τις εφαρμογές που κατέβασα από το market;

Ευχαριστώ!!!:)

Edited by tragopapas
Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια ακόμη...

 

α. Ένα link για spirit fm; Για το stock fm της samsung χλωμό ε;

β. Η JW4 έχει touchwiz 4 μπορεί να πέραστει στην slim ics3;

γ. Στην slim ics3 υπάρχει εικονίδιο για το μενού ή μόνον τραβάμε το δάχτυλο κάτω;

δ. γιατί δεν εμφανίζει στο menu όλες τις εφαρμογές που κατέβασα από το market;

Ευχαριστώ!!!:)

 

α) Νομίζω αυτό είναι. Δεν γίνεται να μπει της samsung.

β) Δε γίνεται γενικότερα να δουλέψουν εφαρμογές της samsung σε τέτοιες custom roms γιατί χρησιμοποιούν άλλο framework.

γ) Η slim χρησιμοποιεί τον Zeam launcher που είναι καλός, αλλά πολύ απλοποιημένος. Αλλά έχει εικονίδιο κάτω κάτω για το μενού. Αν το έσβησες δυστυχώς δε ξέρω πως το ξαναβάζεις, κι εγώ το ψάχνω αυτή τη στιγμή. :lol: Αν θες πάντως βάλε τον Nova launcher ο οποίος είναι σαν τον stock launcher του android 4.

 

edit: Βρήκα πως μπαίνει και πάλι το εικονίδιο για το app drawer κάτω στην dock bar. Ακούμπα σε κάποιο κενό και μετά πήγαινε Add> Shortcuts> Application grid. Μετά σύρε το εικονίδιο εκεί κάτω.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξες στον φάκελο emmc;

Το βρηκα φιλε μου δεν το ηξερα οτι αλλαξανε το ονομα ....παρεπιτοντος που μπορουμε να δουμε τις αλλαγες μεταξυ των ρομ.

Ευχαριστω

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Στα δικά μας τώρα!

Γιατί βρήκες σπαρτιάτικη την slim?

Εγώ την βλέπω πιο παραμετροποιήσιμη από την cm!

 

Με μια γρήγορη ματια στα settings, και μένα μου φάνηκε πίο παραμετροποίσημη απο τη CM9.:D

Με το "σπαρτιάτικη" δεν ανεφερόμουν στις δυνατότητες της ΡΟΜ.

Για εφφε μιλούσα και ήταν καθαρα προσωπική εκτίμηση.

Εχω πόμπα κινητό και θέλω να το δείχνω. Οτι μπορεί να κάνει θέλω να το κάνει!

Για παράδειγμα: ενάμιση χρόνο τώρα δεν έχω τραβήξει ούτε ένα βίντεο. και όμως δεν σκεφτηκα ούτε ένα δευτερόλεπτο να βάλω semaphore bm! θέλω live wallpapers, widgets, launcher με full effects όλα τα καλούδια. Ο zeam μου είναι αδιάφορος!

Τώρα θα μου πείς "μπορείς να βάλεις αλλο launcher/MOD κλτ κτλ" ποιός ο λόγος όμως να βάλω μια "slim" rom για να σφυράει και μετά να τη φορτώνω ένα σωρό πράγματα;

 

edit: δεν έκατσα ούτε 10 λεπτά με τη Slim! αν έκανα λάθος μη βαράς!

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες εχω φλασαρει την νεα infinity blue 1.1, με κερνελ του Στρατου 0.9.8 και εχω να πω οτι δεν εζω δει ποτε το κινητο μου να λςιτουργει τοσο αψογα!!!! Εχω μονιμα απο 80 εως 145 μεγκαμπαιτ ελευθερα!!!! Και η ρομ λειτουργει αψογα...νομιζω οτι εχω αλλο κινητο...

* Εχω δοκιμασει απο ics και την cm9 και την dark night 3

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πέρασα BLUE LIGHTNING-v1.1.1 που μου φαίνεται πολύ καλή αλλά δεν μπορώ να περάσω το ελληνικό πληκτρολόγιο με την προαναφερθείσα διαδικασία. Τι θα μπορούσα να κάνω;

Ύστερα το link για το spirit fm αναφέρει πως " Δεν βρέθηκε" και γενικά δεν μπορώ να το βρω πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πέρασα BLUE LIGHTNING-v1.1.1 που μου φαίνεται πολύ καλή αλλά δεν μπορώ να περάσω το ελληνικό πληκτρολόγιο με την προαναφερθείσα διαδικασία. Τι θα μπορούσα να κάνω;

Ύστερα το link για το spirit fm αναφέρει πως " Δεν βρέθηκε" και γενικά δεν μπορώ να το βρω πουθενά.

 

Γιατί blue lightning και όχι blue infinitum? Το swype δεν καταφερες να βάλεις;

To link για spirit fm δουλεύει μια χαρα, αλλα λεει ότι δεν είναι συμβατό! ακολούθα το link για τον ιστότοπο του developer και θα βρείς ότι θέλεις (και θα μάθεις και για πιθανόν προβλήματα άν διαβάσεις λίγο)

Edited by mico

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Γιατί blue lightning και όχι blue infinitum? Το swype δεν καταφερες να βάλεις;

To link για spirit fm δουλεύει μια χαρα, αλλα λεει ότι δεν είναι συμβατό! ακολούθα το link για τον ιστότοπο του developer και θα βρείς ότι θέλεις (και θα μάθεις και για πιθανόν προβλήματα άν διαβάσεις λίγο)

Το swype δουλεύει μια χαρά αλλά έχω κατά νου το κλασικό πληκτρολόγιο. Γιατί προτείνεις την blue infinitum και οχι blue lightning; Ποιά η διαφορά; Απ' ο,τι βλέπω κι εσύ blue lightning φοράς.

Link to comment
Share on other sites

Το swype δουλεύει μια χαρά αλλά έχω κατά νου το κλασικό πληκτρολόγιο. Γιατί προτείνεις την blue infinitum και οχι blue lightning; Ποιά η διαφορά; Απ' ο,τι βλέπω κι εσύ blue lightning φοράς.

 

για ελληνικό πληκτρολόγιο εδω

Την Blue Lightning την εβαλα πρίν βγεί η Infinitum. Η ίδια είναι, απλά η BL σταμάτησε και συνεχίζει ως infinitum σε άλλο thread. Ειναι ένα build πιό μπροστα και λίαν συντόμως δύο (αυτήν περιμένω)! Αναβάθμιση της ΒL δε θα ξαναβγεί όσο κιάν περιμένεις.

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

για ελληνικό πληκτρολόγιο εδω

Την Blue Lightning την εβαλα πρίν βγεί η Infinitum. Η ίδια είναι, απλά η BL σταμάτησε και συνεχίζει ως infinitum σε άλλο thread. Ειναι ένα build πιό μπροστα και λίαν συντόμως δύο (αυτήν περιμένω)! Αναβάθμιση της ΒL δε θα ξαναβγεί όσο κιάν περιμένεις.

 

Λοιπόν την πέρασα κι αυτήν την rom, μια χαρά είναι. Βρήκα και εγκατέστησα το Spirit fm και έχω την γνώμη πως παρ' ότι πιο φτωχή λειτουργικά από το free της φύσης της "πιάνει" καλύτερα από την εφαρμογή της samsung.

Link to comment
Share on other sites

Το μονό πού με ενοχλεί είναι πού δεν έχει στερεοφωνικο ήχο στη free εκδοσή. Είναι βεβαία και πολύ ακριβή η paid εκδοσή. Άσε πού κάθε δυο μέρες βγάζει ενημερώσεις!
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σας

Παω να εγκαταστησω το titanium backup και μου λεει δεν υπαρχει χωρος ,απελευθερωστε λιγο χωρο ,ενω αλλες εφαρμογες τις περναει κανονικα.Να σημειωσω οτι το εχω περασει και 2 φορες πριν αλλα δεν επερνε το root, και οτι η μνημη εχει 76 mb ελευθερα.

Edited by c3250
userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σας

Παω να εγκαταστησω το titanium backup και μου λεει δεν υπαρχει χωρος ,απελευθερωστε λιγο χωρο ,ενω αλλες εγαρμογες τις περναει κανονικα.Να σημειωσω οτι το εχω περασει και 2 φορες πριν αλλα δεν επερνε το root.

 

Σε ποια rom? Δες με root explorer αν έχεις ελεύθερό χώρο στο system αλλιώς διέγραψε καμία εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

http://www.sendspace.com/file/kijo69

Λινκ για την dark night 3

 

Ευχαριστώ για τον κόπο σου.

Μόλις την κατέβασα.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια rom? Δες με root explorer αν έχεις ελεύθερό χώρο στο system αλλιώς διέγραψε καμία εφαρμογή

Η ΡΟΜ ειναι Η INFINITUM BLUE v1.1.0 και η μνημη εχει 76ΜΒ ΕΛΕΥΘΕΡΑ...

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει σε κάποια ics rom, dialer και contacts που να υποστηρίζουν και να δείχνουν σωστά ελληνικά?

 

Ευχαριστώ.

 

Βασικά με ενδιαφέρει το t9 στον dialer και αν γίνεται να δείχνει στα πλήκτρα τα γράμματα στα ελληνικά που του αντιστοιχούν.

Link to comment
Share on other sites

H CM9 έχει ελληνικό speed dial.

 

Ευχαριστώ πολύ. Θα προσπαθήσω να πάρω απο εκεί το phone.apk και το contacts.apk και αφού αλλάξω τα .png για να βλέπω και ελληνικά στα πλήκτρα να τα βάλω στην slim

 

Τουλάχιστον ελπίζω να είναι τόσο απλό.

Edited by GnF
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Θα προσπαθήσω να πάρω απο εκεί το phone.apk και το contacts.apk και αφού αλλάξω τα .png για να βλέπω και ελληνικά στα πλήκτρα να τα βάλω στην slim

 

Αν τα καταφέρεις ενημέρωσε να ξέρουμε να γίνεται ή όχι :)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Αν τα καταφέρεις ενημέρωσε να ξέρουμε να γίνεται ή όχι :)

 

αν τα καταφέρω θα σας στείλω και τα αρχεία ρε φίλε. Εννοείται αυτό.

 

Το edit στα png το έχω σχεδόν τελειώσει με ίδιο transparency στα γράμματα. Μένει το τεστ, κάτσε βέβαια να κατεβει η cm9.

 

ππφφφφφφφ. δοκιμάζω χωρίς να πειράξω τίποτα να μεταφέρω το phone.apk και το contacts.apk αλλάζοντας βέβαια τα permition . Ενώ όταν ξεκινάει η slim μου λέει optimizing 2 applications, αφού ξεκινήσει δεν βλέπει το phone καθόλου......

Edited by GnF
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, η slim έχει 170 mb για εφαρμογές σαν την cm9;

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

ππφφφφφφφ. δοκιμάζω χωρίς να πειράξω τίποτα να μεταφέρω το phone.apk και το contacts.apk αλλάζοντας βέβαια τα permition . Ενώ όταν ξεκινάει η slim μου λέει optimizing 2 applications, αφού ξεκινήσει δεν βλέπει το phone καθόλου......

wipe dalvik και cache δοκίμασες?

Καλησπέρα παιδιά, η slim έχει 170 mb για εφαρμογές σαν την cm9;

Από ότι βλέπω δε χρησιμοποιεί το datadata για τα data των εφαρμογών οπότε όχι. Αλλά ακόμα και αν γινόταν μπορείς να φτιάξεις έναν φάκελο με όνομα .nodatadata μέσα στον /datadata και μετά από ένα restart τα data μεταφέρονται στον κλασσικό κανονικό φάκελο χωρίς τέτοιο περιορισμό στα ΜΒ. (στην cm9 γίνεται αυτό πάντως δοκιμασμένο)

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω δε χρησιμοποιεί το datadata για τα data των εφαρμογών οπότε όχι. Αλλά ακόμα και αν γινόταν μπορείς να φτιάξεις έναν φάκελο με όνομα .nodatadata μέσα στον /datadata και μετά από ένα restart τα data μεταφέρονται στον κλασσικό κανονικό φάκελο χωρίς τέτοιο περιορισμό στα ΜΒ. (στην cm9 γίνεται αυτό πάντως δοκιμασμένο)

 

Το χρησιμοποιεί το datadata Νικο. Και ναι, έχει το ίδιο όριο με την CM9.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Ice Cream Sandwich

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...