Jump to content

[Galaxy S] Ice Cream Sandwich


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εδω και καιρο εχω την akop beta 2.1 bulid 23 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Τωρα απ οτι ειδα βγηκε και η Milestone 4. Οποτε θα επελθει flasharisma :P

 

Εγινε το flash ?? Την προτείνεις να την δοκιμάσω?? Viber δουλεύει?? Σορρυ για την βροχή ερωτήσεων αλλα πλέον ειναι ώρα να βάλω ICS... και θέλω οπως και δηποτε Viber!!:D

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγινε το flash ?? Την προτείνεις να την δοκιμάσω?? Viber δουλεύει?? Σορρυ για την βροχή ερωτήσεων αλλα πλέον ειναι ώρα να βάλω ICS... και θέλω οπως και δηποτε Viber!!:D

 

Εγινε το flash. Oμως δεν περασαν 2 μερες και εβαλα αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1489213. Βασιζεται στην Milestone 4 και μου φανηκε ενδιαφερον το project. Παντως η πρωτη Ics που εβαλα ηταν απο το συγκεκριμενο team. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος και στην συνιστω μαζι με semaphore 0.9.5b. Αμαν και αυτα τα παιδια στο xda καθε μερα και καινουργια ρομ δν μας αφηνουν να χαρουμε.... χαχαχα :P :P

Link to comment
Share on other sites

Εγινε το flash. Oμως δεν περασαν 2 μερες και εβαλα αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1489213. Βασιζεται στην Milestone 4 και μου φανηκε ενδιαφερον το project. Παντως η πρωτη Ics που εβαλα ηταν απο το συγκεκριμενο team. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος και στην συνιστω μαζι με semaphore 0.9.5b. Αμαν και αυτα τα παιδια στο xda καθε μερα και καινουργια ρομ δν μας αφηνουν να χαρουμε.... χαχαχα :P :P

 

To viber δεν ετυχε να το δοκιμασω. Λογικα θα δουλευει ομως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καμιά σταθερή ics η είναι νωρίς ακόμα; Θέλω να την περάσω στης αδερφής μου το κινητό που δεν το πολυσκαλίζει, αλλά με ενδιαφέρει να έχει πλήρη υποστήριξη ελληνικών και να είναι σταθερή χωρίς ''κολλήματα''και τέτοια. Έχετε να προτείνετε καμία;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καμιά σταθερή ics η είναι νωρίς ακόμα; Θέλω να την περάσω στης αδερφής μου το κινητό που δεν το πολυσκαλίζει, αλλά με ενδιαφέρει να έχει πλήρη υποστήριξη ελληνικών και να είναι σταθερή χωρίς ''κολλήματα''και τέτοια. Έχετε να προτείνετε καμία;

 

αστην στη ginger :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

εγω περιμενω την επισημη 2.3 value pack που τελικά η samsung ειπε θα βγαλει τελος Μαρτιου.

 

Aυτή (XXJVU) βγήκε leaked εδώ και μήνες και ήταν γεμάτη προβλήματα... Καλά κρασιά :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Aυτή (XXJVU) βγήκε leaked εδώ και μήνες και ήταν γεμάτη προβλήματα... Καλά κρασιά :)

 

+1 οτι χειροτερο εβαλα στο κινητο μου.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καμιά σταθερή ics η είναι νωρίς ακόμα; Θέλω να την περάσω στης αδερφής μου το κινητό που δεν το πολυσκαλίζει, αλλά με ενδιαφέρει να έχει πλήρη υποστήριξη ελληνικών και να είναι σταθερή χωρίς ''κολλήματα''και τέτοια. Έχετε να προτείνετε καμία;

 

Κλείνω μια εβδομάδα με ics και η συγκεκριμένη που έχω (dark night 3) μια φορά μου έκανε ένα κόλλημα, το οποίο λύθηκε με μια απλή επανεκκίνηση. Είναι νωρίς ακόμα, αλλα αν καταφέρω να δουλέψει το ραδιόφωνο θα την κρατήσω, είναι σταθερή... για την ώρα :rolleyes:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία έκδοση, απ' ότι διάβασα, έχουν βγάλει την υποστήριξη για ALSA οπότε θα πρέπει να βρείτε μια παλιότερη έκδοση του Spirit FM ώστε να δουλέψει στην ICS.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Κλείνω μια εβδομάδα με ics και η συγκεκριμένη που έχω (dark night 3) μια φορά μου έκανε ένα κόλλημα, το οποίο λύθηκε με μια απλή επανεκκίνηση. Είναι νωρίς ακόμα, αλλα αν καταφέρω να δουλέψει το ραδιόφωνο θα την κρατήσω, είναι σταθερή... για την ώρα :rolleyes:

 

Ίσως την δοκιμάσω τότε αλλά θα ψάξω πρώτα γι'αυτό που προτείνει o superuser γιατί το ραδιόφωνο το χρησιμοποιεί πολύ...thanks για την ενημέρωση!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος ψαγμενος να κανει ενα vs μεταξυ των επικρατεστερων ics? Με ενδιαφερει κυριως τι ΔΕΝ δουλευει. Θελω να φυγω απο cm9 αλλα εμεινα πισω στο διαβασμα!

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος ψαγμενος να κανει ενα vs μεταξυ των επικρατεστερων ics? Με ενδιαφερει κυριως τι ΔΕΝ δουλευει. Θελω να φυγω απο cm9 αλλα εμεινα πισω στο διαβασμα!

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

μπορεις να μπεις στο xda και να δεις τι υπαρχει απο ics roms. το θεμα ειναι τι θες εσυ απο το τηλεφωνο σου, γι αυτο και υπαρχουν αρκετες επιλογες. στο thread της καθε rom λεει τι δουλευει και τι οχι, αν και οι πιο πολλες, αν οχι ολες ικανοποιουν το μεσο και παραπανω χρηστη. εγω δοκιμασα την cm9 και τωρα εχω την slimics η οποια με εχει βολεψει παρα πολυ. οτι χρησιμοποιω, δουλευει τελεια (wifi, bluetooth, φωτογραφικη αρκετα καλη, τηλεφωνα :p ) το μονο γκλιτσακι που βρηκα εγω ηταν οταν εριχνα το ρολοϊ κατω απο το 1 GHz στη μεγιστη τιμη του. θα σου ελεγα και για το gps αλλα αυριο θα το δοκιμασω και αν ειναι οκ θα ποσταρω. επισης η μπαταρια μου φαινεται οτι κρατα λιγο λιγοτερο απ οτι με την cm7 που ειχα πιο πριν αλλα πιο καλα σε σχεση με την cm9. για τις αλλες δεν εχω αποψη μιας και βρηκα μια που δουλευει και λεω να μεινω εδω για λιγο!

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μπεις στο xda και να δεις τι υπαρχει απο ics roms. το θεμα ειναι τι θες εσυ απο το τηλεφωνο σου, γι αυτο και υπαρχουν αρκετες επιλογες. στο thread της καθε rom λεει τι δουλευει και τι οχι, αν και οι πιο πολλες, αν οχι ολες ικανοποιουν το μεσο και παραπανω χρηστη. εγω δοκιμασα την cm9 και τωρα εχω την slimics η οποια με εχει βολεψει παρα πολυ. οτι χρησιμοποιω, δουλευει τελεια (wifi, bluetooth, φωτογραφικη αρκετα καλη, τηλεφωνα :p ) το μονο γκλιτσακι που βρηκα εγω ηταν οταν εριχνα το ρολοϊ κατω απο το 1 GHz στη μεγιστη τιμη του. θα σου ελεγα και για το gps αλλα αυριο θα το δοκιμασω και αν ειναι οκ θα ποσταρω. επισης η μπαταρια μου φαινεται οτι κρατα λιγο λιγοτερο απ οτι με την cm7 που ειχα πιο πριν αλλα πιο καλα σε σχεση με την cm9. για τις αλλες δεν εχω αποψη μιας και βρηκα μια που δουλευει και λεω να μεινω εδω για λιγο!

Να'σαι καλα φίλε gleft για την απαντηση αλλα δε ζήτησα αυτό. Επειδή οπως λες κ'εσυ ο καθένας θέλει διαφορετικά πράγματα απο το τηλεφωνό του γι'αυτό και δε ζητησα εντυπώσεις για τις διάφορες ICS ή εισηγήσεις για το ποία να περάσω. Αντιθέτως, ζητώ να μάθω τί ΔΕΝ δουλεύει για να μπορέσω να αξιολογήσω με τα δικά μου κριτήρια και ανάγκες.

Στο XDA παρακολουθώ νομίζω 9 διαφορετικές ρομ (slim, AOKP & blue lightning, Dark Night, CM9, ICSSGS, Elite V6,drZ & ASNET MIUI, Doc's Master ICS). Το πράγμα έχει ξεφύγει κάπως (σε έκταση αλλα και ποιότητα) αλλά κυρίως λόγω ελλειψης χρόνου δε μπορώ να παρακολουθώ πλέον :cry:

Τώρα θα μου πείτε οτι δεν είναι δυνατόν να γίνει vs για όλες:lol: γι'αυτό εισηγούμε ένα "not working list" για τις πρώτες 6. Νομίζω θα βοηθηθούν και άλλα παιδια

Δεν είμαι φυγόπονος, πραγματικά δεν υπάρχει χρόνος! και απολογούμε για το μακροσκελές post

Φιλικά

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία έκδοση, απ' ότι διάβασα, έχουν βγάλει την υποστήριξη για ALSA οπότε θα πρέπει να βρείτε μια παλιότερη έκδοση του Spirit FM ώστε να δουλέψει στην ICS.

 

Eμένα έχει! Αudio>Method>Galaxy s Alsa/ICS. Μου βγάζει ένα προειδοποιητικό μήνυμα ότι, μεταξύ άλλων μπορεί να καεί το ηχείο αλλα το προσπερνώ. Και πάλι δεν παίζει

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Spirit FM Changelog:

1.GalaxyS ALSA mode "disabled" due to speaker problems. (See XDA for "test mode" & be warned estimate 1% of users have had damage. Don't use unless you insist you understand.)

 

Όπως βλέπετε έβγαλαν την υποστήριξη για το Galaxy S επειδή δημιουργούσε σε μερικούς πρόβλημα στο ηχείο.

Θα συνιστούσα να μην το βάλετε αφού παρουσιάζεται αυτό το πρόβλημα ώστε να μην χαλάσετε το κινητό σας.

Ας ελπίσουμε ότι θα δημιουργηθεί μία κατάλληλη εφαρμογή ραδιοφώνου για την ICS αφού υπάρχουν τόσες πολλές custom roms για το κινητό μας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Στην BLUE LIGHTNING- v1.1.1-BLACKeditioN που έχω τώρα στο κινητό, το spirit FM λειτουργεί καλά, με την επιλογή Audio--->Method--->GalaxyS alsa/DANGER.
Link to comment
Share on other sites

ο δεικτης μπαταριας λειτουργει κανονικα στην ics με τη φορτιση στο 100%; wifi range?
Link to comment
Share on other sites

ο δεικτης μπαταριας λειτουργει κανονικα στην ics με τη φορτιση στο 100%; wifi range?

 

Λειτουργεί κανονικά.

Η εμβέλεια του wifi έχει μειωθεί σε όλα τα Samsung που έχω δει απο την gb και μετά.

Link to comment
Share on other sites

το wifi range νομιζω εχει βελτιωθει αισθητα στην ics σε σχεση με την gb, ειναι το ιδιο περιπου με τη froyo :)
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

το wifi range νομιζω εχει βελτιωθει αισθητα στην ics σε σχεση με την gb, ειναι το ιδιο περιπου με τη froyo :)

 

Εγώ δεν έχω δει αισθητή διάφορα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει ποιος κατα την γνωμη του ειναι ο καλυτερος semaphore? σε ποια εκδοση?

 

Και να μου απαντησει γιατι δεν μπορω να μπω στο CWM? ξαφνικα προσπαθω να μπω και δεν μπαινει αλλα ξεκιναει κανονικα το κινητο

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι εκδόσεις του Semaphore είναι μια χαρά. Βάλε τον Semaphore 0.9.1 ή αν θέλεις βάλε τον 0.9.5b ο οποίος είναι ακόμα σε Beta στάδιο αλλά σχεδόν έτοιμος απ' ότι λέει ο Στράτος.

Δεν ξέρω γιατί δεν μπαίνεις σε CWM, δεν μου έχει συμβεί ποτέ. Βεβαιώσου ότι πατάς τον σωστό συνδυασμό και για να μην παιδεύεσαι ξαναβάλε τον Semaphore ώστε να σου διορθώσει όποιο πρόβλημα έχει δημιουργηθεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει ποιος κατα την γνωμη του ειναι ο καλυτερος semaphore? σε ποια εκδοση?

 

Και να μου απαντησει γιατι δεν μπορω να μπω στο CWM? ξαφνικα προσπαθω να μπω και δεν μπαινει αλλα ξεκιναει κανονικα το κινητο

 

Διάβασε το πρώτο ποστ της cm9 στο xda και θα βρεις πώς να λύσεις το πρόβλημα (αν δε λυθεί περνώντας semaphore).

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το πρώτο ποστ της cm9 στο xda και θα βρεις πώς να λύσεις το πρόβλημα (αν δε λυθεί περνώντας semaphore).

 

Μπορεις να μου πεις εσυ εδω την απαντηση? Δεν γνωριζω πολυ καλα Αγγλικα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Ice Cream Sandwich

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...