Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μ'αρεσει πολυ! αν μπορεσω οικονομικα θα το παρω εστω αργοτερα, εκτος αν βγει καμια αλλη συσκευη :p
Link to comment
Share on other sites

και εγω ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο motorola razr.!!!

Συμφωνώ είναι τα δύο καλύτερα προς κυκλοφορία τηλέφωνα. Αλλά μάλλον θα περιμένω και τον Γαλαξία ΙΙΙ

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Θά κάνει βιντεοκληση η θά είναι όπως ο προκάτοχος μέ μπροστινή κάμερα τσάμπα ? Όσο γιά την τιμή μήν βιάζεστε γιατί μέχρι νά κυκλοφορήσει μπορεί νά γυρίσουμε σέ δραχμή καί ξαφνικά νά διπλασιαστεί η τιμή τού ...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θά κάνει βιντεοκληση η θά είναι όπως ο προκάτοχος μέ μπροστινή κάμερα τσάμπα ? Όσο γιά την τιμή μήν βιάζεστε γιατί μέχρι νά κυκλοφορήσει μπορεί νά γυρίσουμε σέ δραχμή καί ξαφνικά νά διπλασιαστεί η τιμή τού ...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Ισως τοτε το τελευταιο που θα μας νοιαζει να ειναι το τηλεφωνο.. :/

 

Sent from my HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

No gorilla glass......fail.

Με τέτοια τεράστια οθόνη, είναι δυνατόν να κάνανε οικονομία εκεί; Έλεος.

(btw η moto το έχει πάρει πολύ ζεστά να ανέβει στην κορυφή της ποιότητας κατασκευής, αφήνει όλα τα άλλα android λαχανιασμένα σε αυτό)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

 

Πανάκριβο.......

 

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2011/10/nexus-release-uk.jpg

 

http://goo.gl/TLqg6

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

το 4.65" πιανει και καλα μαζι με τα πληκτρα αφης ή ειναι η καθαρη διαγωνιος της οθονης; γιατι οταν τραβαει screenshot πχ πιανει και τα πληκτρα μαζι..επισης διπλα στο glx s2 δε βλεπω τοση διαφορα αν βγαλω τα πληκτρα.

 

edit: πολυ ωραια τα βιτνεακια του techblog και απαντησε στην ερωτηση μου, το 4,65" ειναι ΜΑΖΙ με τα πληκτρα αλλα οταν βλεπεις βιντεο ή φωτος εξαφανιζονται και τη χρησιμοποιει ολοκληρη..ωραιο εστω κι αυτο.

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

http://cdn.androidcentral.com/sites/androidcentral.com/files/articleimage/684/2011/10/samsung-galaxy-nexus-hands/galaxy-nexus-9.jpg

 

hands-on http://goo.gl/bTz7B

Link to comment
Share on other sites

το 4.65" πιανει και καλα μαζι με τα πληκτρα αφης ή ειναι η καθαρη διαγωνιος της οθονης; γιατι οταν τραβαει screenshot πχ πιανει και τα πληκτρα μαζι..επισης διπλα στο glx s2 δε βλεπω τοση διαφορα αν βγαλω τα πληκτρα.

 

edit: πολυ ωραια τα βιτνεακια του techblog και απαντησε στην ερωτηση μου, το 4,65" ειναι ΜΑΖΙ με τα πληκτρα αλλα οταν βλεπεις βιντεο ή φωτος εξαφανιζονται και τη χρησιμοποιει ολοκληρη..ωραιο εστω κι αυτο.

Τα πλήκτρα ποτέ δεν μετριούντα σαν οθόνη!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=5XLkLDrQKbs]Samsung Galaxy Nexus hands-on 2/3 (Greek) - YouTube[/ame]

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=DJcZH4eO7W8]Samsung Galaxy Nexus hands-on 3/3 (Greek) - YouTube[/ame]

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Τα πλήκτρα ποτέ δεν μετριούντα σαν οθόνη!

σ' αυτους πες το :p

στη συγκεκριμενη περιπτωση τα εχουν μετρησει, δες τα βιντεακια του techblog αλλα και φωτος διπλα σε αλλα κινητα και θα δεις οτι το ωφελιμο μερος τη οθονης ειναι οσο καποιας αλλης περιπου 4,3" και λιγο μεγαλυτερη. επισης οταν βλεπεις βιντεο και φωτος μεγαλωνει η οθονη

Link to comment
Share on other sites

Το καλό είναι πως απ'ότι φαίνεται στα κινητά με κουμπιά δεν φαίνονται τα κουμπιά στην οθόνη, οπότε όταν με το καλό την πάρουμε δεν θα κόβουν τις οθόνες μας. Φαντάζομαι πως τα υπόλοιπα κινητά εκτός των google phones θα συνεχίσουν να βγαίνουν με κουμπιά (ελπίζω δηλαδή).
Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Την διαφορά την κάνει το Ice Cream Sandwich. Αν δεν το έβαζαν σε άλλες συσκευές θα έδινα 650euro για να το πάρω. Τώρα όμως όχι. Θα περιμένω κάποιο άλλο
Link to comment
Share on other sites

Την διαφορά την κάνει το Ice Cream Sandwich. Αν δεν το έβαζαν σε άλλες συσκευές θα έδινα 650euro για να το πάρω. Τώρα όμως όχι. Θα περιμένω κάποιο άλλο

Εγώ νομίζω ότι θα γίνει και αυτό 599 μέχρι να κυκλοφορίσει επίσημα, όπως όλες οι premium συσκευές.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

βλεπω δυστυχως οτι και το android 4 εχει lag. ακομα ειναι πσω απο το iOS/WP7...

 

 

 

 

0:20

0:30

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

βλεπω δυστυχως οτι και το android 4 εχει lag. ακομα ειναι πσω απο το iOS/WP7...

 

 

 

 

0:20

0:30

εκανε λαθος και στα πατηματα.

Link to comment
Share on other sites

βλεπω δυστυχως οτι και το android 4 εχει lag. ακομα ειναι πσω απο το iOS/WP7...

 

 

 

 

0:20

0:30

Που το είδες ρε μεγάλε το lag? Θα μας τρελάνεις.

Εγώ πάντως και στο 2.3.4 δεν βλέπω lag στην καθημερινή χρήση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλά το lag που ακριβώς βρίσκετε?Δεν πάτησε το κουμπί σωστά το παλικάρι και αν προσεχεις αυτό το sc που λες σταματάει ο ίδιος το rolling.
Link to comment
Share on other sites

βλεπω δυστυχως οτι και το android 4 εχει lag. ακομα ειναι πσω απο το iOS/WP7...

 

 

 

 

0:20

0:30

 

Δεν είχε σωστά πατήματα ο reviewer.Το ICS έχει native Hardware Acceleration σε όλο το OS....δες για λίγο τον browser που παει .......:X;)

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=JTpf0J5vfMs]Samsung Galaxy Nexus focus browser Internet (ita) - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

δεν εκανε λαθος στα πατηματα. μου εχει συμβει και στο δικο μου κινητο απειρες φορες.

 

ακουμπας το δαχτυλο σου και το σερνεις και γινεται register εκει που προωτοακουμπησες το δαχτυλο σου ενω δεν το εχεις σηκωσει απο την οθονη αλλα το σερνεις. παρατηρησε οτι το δαχτυλο δεν το σηκωνει απο την οθονη αλλα το σερνει.

 

οσον αφορα το δευτερο που αναφερω δεν ειναι τοσο smooth η κινηση στα multitasking παραθυρα. εχει lag.

 

συγνωμη ρε παιδια δε βλεπετε την κινηση του δαχτυλου πανω στα Multitasking παραθυρα να μην ακολουθει επακριβως την κινηση του γραφικου? πρωτα πηγαινει το χερι και μετα ακολουθει το γραφικο με ενα delay

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

παιδια η gpu του galaxy s 2 ειναι πιο δυνατη απο αυτη του nexus την sgx540????? το λεω για αυτη ειναι η ιδια εδω και χρονια ... και το nexus s την ιδια φοραγε!!! τουλαχιστον να ειναι καλυτερη απο την mali του s2...

 

μα καλα τοσα βιντεο στο youtube ενα quadrant δεν του εκανε κανεις ελεος δηλαδη... αυτο ειναι το πρωτο που κανεις.... κατι μου βρομαει εδω μαλλον δεν θα εχουν αποφασησει τι gpu θα βαλουν η θελουν να την κρατησουν κρυφη....

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...