Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ότι αναβλήθηκε η παρουσίαση πως σας φαίνεται?

μαλλον το κανανε για να γινει ντορος.αν εχει την gpu του ipad2 και cpu στο 1.5 το περνω αλλιως μενω με το sgs2

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα που θελεις εχει, συν σοβαρη -επιτελους- κατασκευη και μια οθονη χαρμα οφθαλμων...;)

 

Mε ξενέρωσε ο άγγελος...θέλω τον αναβαθμισμένο exynos και 8αρα κάμερα!!

http://www.digitallife.gr/exclusive-this-is-nexus-prime/

Link to comment
Share on other sites

Mε ξενέρωσε ο άγγελος...θέλω τον αναβαθμισμένο exynos και 8αρα κάμερα!!

http://www.digitallife.gr/exclusive-this-is-nexus-prime/

 

Εγω παλι ξενερωσα που -once again- τη βγαλανε οι κορεατες με πλαστικα της πλακας. Επιτελους δε γινεται να δουμε λιγο μεταλλο σε κινητο που δεν ειναι limited edition, τοσο δυσκολο ειναι?

Οσο για τον exynos και την 8αρα μου μετεφερε καποια πραγματα (που σχετιζονται και με την αναβολη της παρουσιασης) κι ισως εχουμε εκπληξη σε αυτο το κομματι. Αναμονη...

Link to comment
Share on other sites

Στις 19 του μηνος ακουγεται οτι θα γινει, στο hong kong.

 

Μακάρι ν είναι έτσι και μακάρι να το δούμε σύντομα στην Ελλάδα. Η Samsung στέλνει γρήγορα τα προιόντα της στα μέρη μας? Το S2 μετά από πόσο καιρό αφότου παρουσιάστηκε ήρθε Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Και επισημα:

 

Live:

 

YouTube.com/Android, 10/19/11, 10AM, Hong Kong Time (HKT)

 

5 τα ξημερώματα ώρα Ελλάδος.

 

Sent from my IDEOS X5

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι και εγώ να το αποκτήσω γιατί πρέπει να τα σπάει αλλά εχω τους ενδοιασμούς μου. Απευθύνομαι κυρίως σε κατόχους S2 και το θέμα είναι το μέγεθος :O . Πρωτα από όλα είναι το θέμα με το τζιν...και δεν εννοω το τσίτα κολλητό αλλα ούτε και το φαρδύ. Μία μέση κατάσταση πιστεύω είναι αντιπρωσοπευτική για τους περισσότερους.. Πόσο άνετα θα χωράει και πόσο άνετα θα κάθεσαι με ένα κινητό 4.6 ιντσών στη τσέπη σου χωρίς να κινδυνεύεις να σπάσει. Και μετά είναι το θέμα του χειρισμού με το ένα χέρι. Πόσο άνετος θα είναι ο χειρισμός χωρίς να χρειάζεται να εξαρθρώσεις τον αντίχειρα όταν γράφεις μύνημα...? Ας μας πούνε και οι κάτοχοι S2!!

Ελπίζω να μη βγήκα πολύ offtopic!!

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι και εγώ να το αποκτήσω γιατί πρέπει να τα σπάει αλλά εχω τους ενδοιασμούς μου. Απευθύνομαι κυρίως σε κατόχους S2 και το θέμα είναι το μέγεθος :O . Πρωτα από όλα είναι το θέμα με το τζιν...και δεν εννοω το τσίτα κολλητό αλλα ούτε και το φαρδύ. Μία μέση κατάσταση πιστεύω είναι αντιπρωσοπευτική για τους περισσότερους.. Πόσο άνετα θα χωράει και πόσο άνετα θα κάθεσαι με ένα κινητό 4.6 ιντσών στη τσέπη σου χωρίς να κινδυνεύεις να σπάσει. Και μετά είναι το θέμα του χειρισμού με το ένα χέρι. Πόσο άνετος θα είναι ο χειρισμός χωρίς να χρειάζεται να εξαρθρώσεις τον αντίχειρα όταν γράφεις μύνημα...? Ας μας πούνε και οι κάτοχοι S2!!

Ελπίζω να μη βγήκα πολύ offtopic!!

 

μια χαρά το χειρίζομαι το s2 κ με ενα χερι...μονο στην γραφή κειμένου χρειάζεσαι και το δεύτερο...βεβαια το prime θα εχει 0.3 ιντσες παραπανω...

με την τσεπη δεν θα εχεις προβλημα γιατι αν κ μεγαλο ειναι πολυ λεπτο και θα ξεχνας οτι το εχεις στην τσεπη(με το iph4 δυσκολεύομαι περισσοτερο :) ) τωρα για το αν θα μπορεις να κατσεις θα σε γελασω γιατι δεν το εχω δοκιμασει ποτε...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά το χειρίζομαι το s2 κ με ενα χερι...μονο στην γραφή κειμένου χρειάζεσαι και το δεύτερο...βεβαια το prime θα εχει 0.3 ιντσες παραπανω...

με την τσεπη δεν θα εχεις προβλημα γιατι αν κ μεγαλο ειναι πολυ λεπτο και θα ξεχνας οτι το εχεις στην τσεπη(με το iph4 δυσκολεύομαι περισσοτερο :) ) τωρα για το αν θα μπορεις να κατσεις θα σε γελασω γιατι δεν το εχω δοκιμασει ποτε...

 

Όταν λες γραφή κειμένου εννοείς γραφή μυνημάτων?? Δηλαδή χρειάζεσαι αναγκαστικά και τα δύο δάχτυλα? Ρωτάω γιατί πίστευω πως το να γράφεις με το ένα δάχτυλο είναι πιο βολικό!

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες γραφή κειμένου εννοείς γραφή μυνημάτων?? Δηλαδή χρειάζεσαι αναγκαστικά και τα δύο δάχτυλα? Ρωτάω γιατί πίστευω πως το να γράφεις με το ένα δάχτυλο είναι πιο βολικό!

 

Αν θες να γραφεις γρηγορα σιγουρα θελεις δυο δαχτυλα αλλιως μπορεις κ με ενα...σιγουρα παιζει ρολο και τι χερι εχεις...

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να γραφεις γρηγορα σιγουρα θελεις δυο δαχτυλα αλλιως μπορεις κ με ενα...σιγουρα παιζει ρολο και τι χερι εχεις...

 

Sent from my iphone 4

 

Σωστά!

Εδώ να πω πως προσωπικα μιας και γράφω πολύ στο κινητό να πω ότι με βολεύει πιο πολύ να γράφω με το ένα χέρι θυσιάζοντας απλώς λίγο ταχύτητα γραφής η οποία έτσι κι αλλιώς είναι απίστευτη!

Όλα αυτα σε Samsung galaxy 2 με HTC IME keyboard...

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σε 17 ώρες από τώρα το event σε live stream εδώ: http://www.youtube.com/android

 

δυστυχώς η ώρα είναι απαγορευτική για μας, αν και πολύ θα ήθελα να το δω live. δεν πειράζει θα τα μάθουμε όλα μαζί πιο ήρεμα με τον πρωινό καφέ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ανυπομονούμε.

Ο καλύτερος κατασκευαστής hardware και ο καλύτερος κατασκευαστής software.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/Ve1Hq.jpg

 

 

Samsung Galaxy Nexus

 

Εκδόσεις: GT-I9250, GT-I9250T, GT-I9250M, SC-04D, SCH-I515

Οθόνη 4.65” Super AMOLED HD (1280 x 720 , 16εκατ. χρώματα)

Επεξεργαστής dual-core TI OMAP4460 1.2GHz

Επεξεργαστής γραφικών PowerVR SGX 540

Μνήμη RAM 1GB

Κάμερα 5MP CMOS (1080p) με LED flash

Εμπρόσθια κάμερα 1.3MP

Αποθηκευτικός χώρος 16GB/32GB

WiFi, WiFi Direct, Bluetooth 3.0+HS, GPS

NFC chip

Υποδοχή microUSB 2.0

Λειτουργικό σύστημα Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)

Μπαταρία 1750mAh

Διαστάσεις 136.0 × 68.0 × 8.8 – 11.5mm

Βάρος 135gr

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

 

 

Samsung Galaxy Nexus

 

Εκδόσεις: GT-I9250, GT-I9250T, GT-I9250M, SC-04D, SCH-I515

Οθόνη 4.65” Super AMOLED HD (1280 x 720 , 16εκατ. χρώματα)

Επεξεργαστής dual-core TI OMAP4460 1.2GHz

Επεξεργαστής γραφικών PowerVR SGX 540

Μνήμη RAM 1GB

Κάμερα 5MP CMOS (1080p) με LED flash

Εμπρόσθια κάμερα 1.3MP

Αποθηκευτικός χώρος 16GB/32GB

WiFi, WiFi Direct, Bluetooth 3.0+HS, GPS

NFC chip

Υποδοχή microUSB 2.0

Κεραίες GSM, GPRS, HSPA, LTE, WCDMA, EDGE (ανάλογα με το μοντέλο)

Λειτουργικό σύστημα Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)

Μπαταρία 1750mAh

Διαστάσεις 136.0 × 68.0 × 8.8 – 11.5mm

Βάρος 135gr

 

Μαλιστα. Για αλλη μια φορα ευστοχος ο Αγγελος στα specs που εδωσε πριν μερες (digitallife). Ειναι και στο Χονγκ Κονγκ για να καλυψει την παρουσιαση, οποτε θα μας τα πει απο πρωτο χερι...

Link to comment
Share on other sites

Χαρακτηριστικά καλά, αλλά εμφάνιση κάτω από την βάση για μένα.:blink:
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

αυτη η φωτο ειναι της docomo; η cpu δεν ειναι καπως λιγη τη στιγμη που κυκλοφορει το S2 εδω και μηνες με διπυρηνο στα 1.2; ενταξει η γραφικων ειναι καλη αλλα..οπως και η ραμ το ιδιο.

τα θετικα για μενα ειναι η αναλυση της οθονης, η μπαταρια, το wifi direct, το android 4.0 βεβαια.

 

πως τα βλεπετε αυτα;

Link to comment
Share on other sites

H καρτα γραφικων που εχει ειναι του iphone 4S ή καπου κοντα ?

 

iphone 4S : PowerVR SGX 543 MP2

Nexus : PowerVR SGX 540

 

Λογικα του Nexus ειναι πιο αδυναμη... ξερει κανεις κατι ?

Γιατι το iphone 4S μοιράζει πονο στο galaxy S2 με το mali...

 

Εχουμε μεγαλο resolution και θελω vga να βασταει και οχι να τρωει βουτες...

Edited by Sebastian13
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...