Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sorry αλλα καμια σχεση. Δεν εχει προβλημα με την φορτηση. ΑΝΑΒΕΙ συνεχως η οθονη....!!!

 

το παιδί φταίει που κάθετε και σε βοηθάει... 90% έχεις πρόβλημα με την micro usb θύρα σου.. είναι σύνηθες φαινόμενο στα galaxy nexus.. αν δεν σου κάνει η βοήθεια μας πήγαινε στο google και δες τι μπορείς να βρεις που να σε ικανοποιεί

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ηρεμία παίδες.

Σε φόρουμ είμαστε.

Δεν είναι υποχρεωμένος ο άλλος να ακούσει τις συμβουλές που δίνουμε.

 

Φίλε Τάσο δοκίμασε το αυτό που σου λέμε και πες μας.

Όντως είναι συχνό φαινόμενο.

Link to comment
Share on other sites

το παιδί φταίει που κάθετε και σε βοηθάει... 90% έχεις πρόβλημα με την micro usb θύρα σου.. είναι σύνηθες φαινόμενο στα galaxy nexus.. αν δεν σου κάνει η βοήθεια μας πήγαινε στο google και δες τι μπορείς να βρεις που να σε ικανοποιεί

 

Γιατί είσαι τόσο εριστικός ? Η κάθε απάντηση είναι πολύτιμη είτε λύνει το πρόβλημά σου , είτε όχι. Πήγα σε κάποιο σέρβις και είναι από υγρασία που έχει μαζέψει το κινητό. Αυτό είναι εμφανή στο micro usb με γάνα που έχει μαζέψει.

Link to comment
Share on other sites

ηδη κυκλοφορουν βιvτεο με galaxy s4 vα τρεχει jb 4.3 οποτε η google θα πρεπει συντομα να τη δωσει και στις nexus συσκευες.:)

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

ηδη κυκλοφορουν βιvτεο με galaxy s4 vα τρεχει jb 4.3 οποτε η google θα πρεπει συντομα να τη δωσει και στις nexus συσκευες.:)

 

Θα το δώσει όταν το ανακοινώσει στο νέο Nexus tablet των 7 ιντσών που θα βγάλει. Αφού λοιπόν βγει θα ξεκινήσει σε 2-5 βδομάδες η κυκλοφορία στα Nexus 7,10,4 και μετά λογικά στο δικό μας το Galaxy Nexus

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου στο thread. Εχω να σας κανω μια ερώτηση για εναν φιλο μου. Μετα απο μια ασχημη πτωση σε γωνια, του εσπασε η οθονη κατω δεξια. Το κινητο λειτουργει κανονικα παρα το εμφανες σπασιμο και με ρωγμη να φτανει σχεδον μεχρι το κεντρο της οθονης. Ενας τεχνικος στην πολη μου του ζητα 180 ευρω για την επισκευη. Η τιμη είναι καλη;

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου στο thread. Εχω να σας κανω μια ερώτηση για εναν φιλο μου. Μετα απο μια ασχημη πτωση σε γωνια, του εσπασε η οθόνη κατω δεξια. Το κινητο λειτουργει κανονικα παρα το εμφανες σπασιμο και με ρωγμη να φτανει σχεδον μεχρι το κεντρο της οθονης. Ενας τεχνικος στην πολη μου του ζητα 180 ευρω για την επισκευη. Η τιμη είναι καλη;

 

Καλησπέρα και σε σένα. Φίλε εγώ το είδα από άλλη άποψη το θέμα σου. Όταν αυτή τη στιγμή έχει στο skroutz 280 τότε τα 180 για επισκευή πολλα Μου φαίνονται. Παντα τα 100 ειναι διαφορα αλλα θα το εχεις Παλι καινούργιο. Την τσέπη του ο καθένας την κανονίζει όπως νομίζει εγω λεω μια άποψη.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου στο thread. Εχω να σας κανω μια ερώτηση για εναν φιλο μου. Μετα απο μια ασχημη πτωση σε γωνια, του εσπασε η οθονη κατω δεξια. Το κινητο λειτουργει κανονικα παρα το εμφανες σπασιμο και με ρωγμη να φτανει σχεδον μεχρι το κεντρο της οθονης. Ενας τεχνικος στην πολη μου του ζητα 180 ευρω για την επισκευη. Η τιμη είναι καλη;

Είμαι και εγώ της γνώμης μήπως να κοιτάξεις για άλλη συσκευή, έστω και μεταχειρισμένη. Π.Χ. δες και εδώ http://www.ricardo.gr/buy/stathera-kinita-tilefona/kinita-tilefona/samsung/poleitai-samsung-galaxy-nexus-5-mhnwn/v/an713637680/

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις προτασεις σας παιδια αν και δεν απαντηθηκε η ερωτηση μου ακριβως :)

 

Παντως η αγορα ίδιου σε μεταχειρισμενο δεν παιζει. Απο δευτερα θα κάνει ερωτηση απευθειας στην samsung να δει τι εχουν να πουν και αυτοι.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Κάπου έχω δει ότι αλλάζει μόνο το γυαλί και όχι ολόκληρη η οθόνη, δεν είμαι σίγουρος αλλα κοίταξε το λίγο.

 

Και εμένα σήμερα έπεσε και έσκασε με την γωνία πάνω σε ένα τούβλο, καθαρη βλακεία μου! Είχε ξαναπέσει από το τσεπάκι της πάνω φόρμας.. ..

 

Ευτυχώς όμως ράγισε λίγο πάνω στο ηχείο και εκανε και άλλη μια γραμμουλα επάνω στο μαύρο γυαλί, δεν με προβληματίζει ιδιαίτερα. ...το κακό όμως είναι ότι αν θέλω να το πουλήσω δύσκολα τώρα και είχα σκοπό να το ανανεωσω σε κάνα 6μηνο....

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω 2 τεραστιες ρωγμες αλλα λειτουργει χωρις προβλημα.

Το επισημο service οταν ειχα ρωτησει μου ειχε πει κοντα στα 180 με τα παντα μεσα. Αλλαζουν και το digitizer.

Αν θες μπορεις να παραγγειλεις μονο το τζαμι απο amazon και θα κοστισει κανα 20ευρω. Αλλα ειναι λεπτοδουλεια μετα η αποκολληση του τζαμιου απο το digitizer

Link to comment
Share on other sites

Ότι μπορεί να γίνει είναι το μόνο σίγουρο, αλλά οι πιθανότητες να σπάσει η οθόνη κατά την αποκόλληση είναι πολύ μεγάλες και έτσι οι τεχνικοί δεν αναλαμβάνουν το ρίσκο.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω κι εγω τα 180 ευρω. Τα χερια δυστυχως δεν πιανουν και κανενας τεχνικος δεν αναλαμβανει την "επεμβαση" εδω.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω κι εγω τα 180 ευρω. Τα χερια δυστυχως δεν πιανουν και κανενας τεχνικος δεν αναλαμβανει την "επεμβαση" εδω.

 

Φίλε κοίτα εδώ... Με βάση αυτό τον οδηγό κατάφερα να πετύχω την αλλαγή κρυστάλλου στη οθόνη...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1946828

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με το Nexus μου. Αργεί πάρα πολύ να φορτίσει. Το έβαλα μαζί με το S3 να φορτίσουν με τον ίδιο φορτιστή που έχουν, το S3 με 9% και το Nexus με 25% + , αυτή τη στιγμή που σας μιλάω το S3 είναι 94 και το Nexus 97... Τι συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με το Nexus μου. Αργεί πάρα πολύ να φορτίσει. Το έβαλα μαζί με το S3 να φορτίσουν με τον ίδιο φορτιστή που έχουν, το S3 με 9% και το Nexus με 25% + , αυτή τη στιγμή που σας μιλάω το S3 είναι 94 και το Nexus 97... Τι συμβαίνει;

 

Όταν λες με τον ίδιο φορτιστή, εννοείς ακριβώς τον ίδιο, ή απλά μοιάζουν εξωτερικά? Εάν τους αντιμεταθέσεις συμβαίνει πάλι το ίδιο? Σε κάθε περίπτωση οι φορτιστές πρέπει να είναι ~1Α και εάν δεν απατώμαι η μπαταρία του S3 είναι κατάτι μεγαλύτερη.

Εάν οι μπαταρίες είναι πχ 2 Ah kai 3 Ah, θα έπρεπε με 1Α να κάνουν μέχρι 2 και 3h αντίστοιχα για να φορτίσουν πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε κοίτα εδώ... Με βάση αυτό τον οδηγό κατάφερα να πετύχω την αλλαγή κρυστάλλου στη οθόνη...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1946828

 

Είδα και εγώ κάποια βιντεακια με αλλαγή κρυστάλλου αλλά λόγω ότι είναι δύσκολο και έχει μεγάλο ρίσκο και το κινητό μου δεν έχει μεγάλο ράγισμα θα το αφήσω έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες με τον ίδιο φορτιστή, εννοείς ακριβώς τον ίδιο, ή απλά μοιάζουν εξωτερικά? Εάν τους αντιμεταθέσεις συμβαίνει πάλι το ίδιο? Σε κάθε περίπτωση οι φορτιστές πρέπει να είναι ~1Α και εάν δεν απατώμαι η μπαταρία του S3 είναι κατάτι μεγαλύτερη.

Εάν οι μπαταρίες είναι πχ 2 Ah kai 3 Ah, θα έπρεπε με 1Α να κάνουν μέχρι 2 και 3h αντίστοιχα για να φορτίσουν πλήρως.

 

Είναι ολόιδιοι φίλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το ηχείο κάνει αναπαραγωγή ήχου, αλλά θα έλεγα αρκετά σιγά.Μήπως υπάρχει τρόπος να αναπαραγάγει εντονώτερα????
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το DSP Manager ή το Awesome Beats... Βασική προϋπόθεση είναι το κινητό να είναι Rooted...

 

 

το Volume+ δεν κανει δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!!! τώρα ένα μηνά είμαι με s3 από το τρομερό galaxy nexus!!! και το μόνο που έχω να σας πω μην το δώσετε πότε μα πότε!!! έχω βάλει είδη το s3 σε αγγελία και σκεφτομαι να πάω στο nexus 4... κάτι ακόμα αν έχει πάρει κάποιος μπαταριά extended γιατί μου ζήτησε ο ανθρωπος που του το έδωσα και δεν έχω ψάξει καθόλου!! και κάτι ακόμα σαν το forum του GALAXY NEXUS πιστέψτε με κανένα!!! έχω κάνει 2 ερωτήσεις εδω και 2 εβδομάδες στο τοπικ του s3 αλλα τπτ... σας ευχαριστώ πολυ!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...