Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τότε προχωράω κανονικά την παραγγελία!!!:D:D

 

ναι, αφου το τηλεφωνο το κανεις οτι θες! κι εγω το πηρα και το εκανα yakju την πρωτη μερα, μετα SlimICS και με το που βγηκε η 4.1 παλι φλασαρισμα. με το nexus αν εχεις ορεξη κανεις πολλα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το nexus μου απόκτησε μία μεγάλη ρωγμή επειδή έκατσα επάνω του. Δουλεύει κανονικά η οθόνη απλώς έχει την ρωγμή. Πολύ ευαίσθητο ρε γμτ. στο iphone είχα κάτσει χιλιάδες φορές (ήμουν και +25 κιλά :P ) και δεν είχε πάθει τίποτα. Έχετε ιδέα πόσο να υπολογίζω το κόστος επισκευής;;

Που μου προτείνετε να πάω να το φτιάξω;; Μένω στην Γλυφάδα, μη μου πείτε να πάω κέντρο Αθηνών εκεί δεν περνάω που να με πληρώνουν.

 

Αν εχει σπασει μονο το εξωτερικο τζαμι και δουλευει κανονικα η οθονη και το digitizer τοτε κοιτα εδω.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο samsung galaxy s2, galaxy note που ειχα και πλεον εχω galaxy nexus ξερω πως και το επομενο τηλεφωνο μου παλι nexus θα ειναι, παρα της ιδιοτροπιες της google για micro sd και ραδιοφωνο. Το να εχεις παντα την τελευταια εκδοση και να διορθωνονται τα οποια bug για μενα ειναι σημαντικοτερο. Το galaxy note τωρα πηρε την 4.0.4 οποτε μαλλον σε καποιους μηνες θα δουν οι κατοχοι την 4.1 ! Οσο για το s2 ακομα με 4.0.3 . Συγγνωμη για το off topic.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Διαγραφή των δεδομένων του πλαισίου υπηρεσιών google και μπραααφ.. Να τη η ΟΤΑ. Πολύ smooth. Το καταλαβαίνεις απο το πρώτο δευτερόλεπτο. Επίσης βελτιώθηκε λίγο η ένταση του ηχείου. Ο ήχος αφής επιτέλους ακούγεται. Το μόνο αρνητικό είναι οτι έχω θέμα με το root μιας και πλέον δεν ζητάει permission.

 

update: Ολά καλά και με το root access κατεβάζοντας το νέο GNex TOOLKIT V7.4 απο το xda. Πλέον και αυτο είναι full functional.

 

που διαγραφουμε τα δεδομενα πλαισιου google;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινεις στις εφαρμογες, καρτελα "όλες" και μολις εντοπίσεις το "πλαισιο υπηρεσιων Google" (Google services framework), μπαινεις και κανεις clear data Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ περίμενα μέχρι πριν από λίγο να μου έρθει η αναβάθμιση αλλά τίποτα. Μέχρι που και εγώ έκανα εκκαθάριση και την πέμπτη φορά μου ήρθε... Όντως είναι πολύ πιο γρήγορο και smooth. Η εφαρμογή Google now λειτουργεί κανονικά άλλα η εκφώνηση γίνεται μόνο αν γυρίζουν το τηλέφωνο στα αγγλικά.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και εγω οτι με την 6-7η φορα που εκανα εκαθαριση δεδομενων στο πλαισιο υπηρεσιων Google εσκασε η ΟΤΑ.

Η πρωτη ρομ που θα αφησω χωρις launcher και ισως να αργησω να πειραματιστω με καστομ ρομ...Στεκεται ανετα μονη της.

Τοσο smooth σαν να κοβεις ζεστο βουτηρο....

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Έχει τυχει σε κανέναν η οθόνη να αναβοσβήνει στο άσχετο και ενώ το κινητό είναι κλειδωμένο; Μου το κάνει καμια βδομάδα τώρα και συνέρχεται μόνο με restart. Το πρόβλημα δεν διορθώθηκε ουτε με την jelly bean. Υποψιάζομαι κάποιο application να κάνει την ζημιά.
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, δεν ξερω αν εχει αναφερθει ξανα, αλλα εδω ειναι το changelog της Jelly Bean:

http://www.android.com/about/jelly-bean/

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα την αναβαθμιση σε 4.1!!με την 4η εκκαθαριση δεδομενων google!:D

 

Επιτελους!ηρθε με την πρωτη!jb κι εγω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις προβλημα με το viber μετα την αναβαθμιση σε 4.1; δεν μπορει να ανοιξει επειδη κρασαρει και στο καπακι κλεινει.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, δεν ξερω αν εχει αναφερθει ξανα, αλλα εδω ειναι το changelog της Jelly Bean:

http://www.android.com/about/jelly-bean/

 

Πολύ χρήσιμο, ευχαριστούμε!

 

ΥΓ: Άντε πάρτε όλοι την αναβάθμιση να ξεφορτωσουν οι servers της Google και να παίρνουμε σειρά από βδομάδα κι εμείς με τα nexus S! :p

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο Change Log της 4.1.1 λέει για το Google Now... εγώ δεν το βρίσκω πουθενά... :(

Καμιά ιδέα?

Feedback Το βρήκα , στην αρχή νόμιζα ότι έπρεπε να αφήσω την γλώσσα συστήματος στα Αγγλικά, το βρήκα και όταν το γύρισα στα Ελληνικά...τώρα αν δουλέψει είναι άλλο θέμα...

Edited by qwerty_zkz

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Λογικο ειναι να μη δουλευει το viber...πρεπει να τρεξει η νεα εκδοση του νεου firmware και πανω σε αυτο να προσαρμοστει η εκαστοτε εφαρμογη(viber e.t.c)...γενικα ομως η αναβαθμιση του viber αργει σε καθε νεα αναβαθμιση του android...
Link to comment
Share on other sites

Λογικο ειναι να μη δουλευει το viber...πρεπει να τρεξει η νεα εκδοση του νεου firmware και πανω σε αυτο να προσαρμοστει η εκαστοτε εφαρμογη(viber e.t.c)...γενικα ομως η αναβαθμιση του viber αργει σε καθε νεα αναβαθμιση του android...

 

Ναι κατι τετοιο διαβασα και γω. Και αλλη μια απορια, flash player δεν εχουμε αλλο; εψαξα στο μαρκετ αλλα δεν μου το εμφανιζει. Ξερω πως ηταν να καταργηθει με την 4.1 αλλα καποιοι ειπαν πως υπαρχει κανονικα αλλα δεν μπορω να το βρω!

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

αξίζει η αγορά του τηλεφώνου παιδιά? θα προτιμούσα ειλικρινής απαντήσεις από ανθρώπους που έχουν δοκιμάσει και άλλες συσκευές.
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

αξίζει η αγορά του τηλεφώνου παιδιά? θα προτιμούσα ειλικρινής απαντήσεις από ανθρώπους που έχουν δοκιμάσει και άλλες συσκευές.

 

Κατ'αρχας εδω που ρωτας οι περισσοτεροι θα σου πουνε ναι, μεσα σ'αυτους και γω! Αλλα η αληθεια ειναι πως οντως αξιζει το συγκεκριμενο τηλεφωνο. Βεβαια ειναι και τι απαιτησεις εχεις, αν θες micro sd μνημη και ραδιοφωνο προφανως δεν σου κανει, αν παλι τα ξεπερασεις αυτα τα δυο τοτε ναι ειναι για μενα προσωπικα ενα απο τα καλυτερα τηλεφωνα. Παντα θα εχεις πρωτος ολες τις αναβαθμισεις απο την μαμα google και οχι να περιμενεις ποτε θα προσαρμοσει η εκαστοτε εταιρια το λειτουργικο στα μετρα της και τοτε να την δωσει. Και το σημαντικοτερο για μενα εχει pure android ui χωρις τα αχρηστα πραγματα που φορτωνουν ολοι οι αλλοι.

Και την συγκριση την κανω με galaxy note και galaxy s2 που ειχα.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

αξίζει η αγορά του τηλεφώνου παιδιά? θα προτιμούσα ειλικρινής απαντήσεις από ανθρώπους που έχουν δοκιμάσει και άλλες συσκευές.

 

Ειλικρινα απο ανθρωπο που εχει παρει ολα τα samsung απο το s1 μεχρι και το note.Το πρωτο που θα ρωτησω ειναι αν βιαζεσαι να παρεις τηλεφωνο.Το δευτερο ειναι αν θες να εχεις πρωτος τις αναβαθμισεις απο τη google.Αν και στα δυο η απαντηση ειναι ναι τοτε παρτο με κλειστα τα ματια.Αν οχι τοτε περιμενε λιγο ακομα (κατα Οκτωβρη) και τσιμπα το s3 που λογικα θα εχει πεσει λιγο η τιμη του.

 

Το μεγαλο του μειον ειναι οτι δεν μπορεις να βαλεις εξωτερικη καρτα μνημης

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

αξίζει η αγορά του τηλεφώνου παιδιά? θα προτιμούσα ειλικρινής απαντήσεις από ανθρώπους που έχουν δοκιμάσει και άλλες συσκευές.

 

Έχοντας υπάρξει χρήστης android Sony Ericsson πρώτης γενιάς, μερικών HTC και γενικά, ενώ έχω πιάσει στα χέρια μου κάμποσα δυνατά smatphone γνωστών και φίλων, μπορώ να σου πω με ασφάλεια οτι το Galaxy Nexus με έχει ενθουσιάσει μακράν περισσότερο από όλα.

 

Μπορεί να σε ξενίσει η μέτρια (αλλά γρήγορη) κάμερα, η έλλειψη sd και ραδιοφώνου, αλλά στον αντίποδα έχεις μια εξαιρετικά αναβαθμίσιμη συσκευή κατευθείαν από την μαμά google, γρήγορη --και το κυριότερο-- ΧΩΡΙΣ τα σκουπίδια που φορτώνουν οι OEM.

 

Πήγαινε κάπου, δες το live και τσίμπα το άφοβα!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...