Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον παιδια, μια βοηθεια.

Εχω το γνωστο προβλημα που το καλωδιο usb ειναι λιγο διαφορετικο απο τα αλλα και αν παω να φορτισω το κινητο μου με αλλο καλωδιο εκτος απο το μανισιο, μου δημιουργει προβληματα. Απο που αγοραζουμε usb καλωδιο ή καλωδιο και φορτιστη μαζι που να κανει για το galaxy nexus χωρις να δημιουργει προβληματα???

 

Πηρα εναν φορτιστη αυθεντικο samsung με τον ιδιο κωδικο με τον δικο μου, απο ενα ελληνικο eshop και ειχε μαζι του και micro usb καλωδιο. 18,5 ευρω. Τελικα ολα καλα. Φορτιζει μια χαρα χωρις να δημιουργει προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους,εδω και 4-5 μερούλες το τηλεφωνάκι μοιυ κανει νερά!Το βάζω στο φορτιστή του και δεν μου φορτίζει,το βάζω στο φορτιστή ενος μοτορολα που έχω φορτίζει,το βγάζω το ξαναβάζω στον δικο του φορτιζει κανονικα,το βγάζω και το ξαναβάζω δεν φορτιζει.Το βγάζω και το ξαναβάζω στου μοτορολα δεν φορτιζει.Ειναι να τρελενεσαι!Να το πάω στο σέρβις ή να κοιτάξω άλλο φορτιστη;;

Είναι εκτος εγγύησης το ριμάδι,και σκεφτομαι το ποσα θα μου ζητησουν εάν προκύψει πρόβλημα!

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,εδω και 4-5 μερούλες το τηλεφωνάκι μοιυ κανει νερά!Το βάζω στο φορτιστή του και δεν μου φορτίζει,το βάζω στο φορτιστή ενος μοτορολα που έχω φορτίζει,το βγάζω το ξαναβάζω στον δικο του φορτιζει κανονικα,το βγάζω και το ξαναβάζω δεν φορτιζει.Το βγάζω και το ξαναβάζω στου μοτορολα δεν φορτιζει.Ειναι να τρελενεσαι!Να το πάω στο σέρβις ή να κοιτάξω άλλο φορτιστη;;

Είναι εκτος εγγύησης το ριμάδι,και σκεφτομαι το ποσα θα μου ζητησουν εάν προκύψει πρόβλημα!

 

 

Σηκωσε το μικρο ελασμα του usb απο τη θυρα του κινητου σου λιγο πανω.

Ξαναδοκιμασε μετα.

Link to comment
Share on other sites

Σηκωσε το μικρο ελασμα του usb απο τη θυρα του κινητου σου λιγο πανω.

Ξαναδοκιμασε μετα.

 

όταν το είχα και μου έκανε αυτό έτσι το έφτιαξα. Δοκίμασε οδοντογλυφίδα ή καλύτερα (για να μην σπάσει η οδοντογλυφίδα, θα πρεπει να την βγάλεις) καρφίτσα ή κάτι παρόμοιο. Μπορεί να είναι και οι άκρες του USB μέσα στην συσκευή βρώμικες και να μην κάνουν καλή επαφή με την άκρη του φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

όταν το είχα και μου έκανε αυτό έτσι το έφτιαξα. Δοκίμασε οδοντογλυφίδα ή καλύτερα (για να μην σπάσει η οδοντογλυφίδα, θα πρεπει να την βγάλεις) καρφίτσα ή κάτι παρόμοιο. Μπορεί να είναι και οι άκρες του USB μέσα στην συσκευή βρώμικες και να μην κάνουν καλή επαφή με την άκρη του φορτιστή.

 

Δέν ξέρω εάν το έκανα σωστά.το πρόβλημα παραμένει ώς έχει.Δέν το πίεσα πολύ ισα ισα και εβγαλα και κάτι χνούδακια απο μέσα αρα ήταν βρώμικο.Το πάνω όμως απο ποιά πλευρά θεωρείται;Το ελασματακι οσο και να το πίεσα επανερχόταν στην κανονικη του θέση.

 

Σηκωσε το μικρο ελασμα του usb απο τη θυρα του κινητου σου λιγο πανω.

Ξαναδοκιμασε μετα.

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος γιατι το σημα του wifi ειναι γκρι οταν συνδεομαι...?

εδω και 2 μηνες δεν αλλαζει σε γαλαζιο για να γνωριζω οτι εχω συνδεθει...

και μου φαινεται επηρεαζει και καποιες εφαρμογες και δεν στελνουν ειδοποιησεις...

εχει να κανει με το google account μηπως...?

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος γιατι το σημα του wifi ειναι γκρι οταν συνδεομαι...?

εδω και 2 μηνες δεν αλλαζει σε γαλαζιο για να γνωριζω οτι εχω συνδεθει...

και μου φαινεται επηρεαζει και καποιες εφαρμογες και δεν στελνουν ειδοποιησεις...

εχει να κανει με το google account μηπως...?

 

Έτσι είναι το σήμα του WiFi στο Android 4.4, αλλά υποθέτω ότι εσύ έχεις 4.3. Έχεις stock ROM ή custom ROM;

Link to comment
Share on other sites

stock 4.3 εχω απο 7/06/13

 

Υποθέτω ότι έκανες επανεκκίνηση, μήπως και διορθωθεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μπες σε save mode και δες αν στο κανει παλι.

 

πως μπαινω σε save mode...?

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υποθέτω ότι έκανες επανεκκίνηση, μήπως και διορθωθεί το πρόβλημα.

 

ναι δεν γινεται τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

πως μπαινω σε save mode...?

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ναι δεν γινεται τιποτα...

Πατάς παρατεταμένα το power button, στην επιλογή 'απενεργοποίηση' πατάς πάλι παρατεταμένα και σε ρωτάει αν θες να μπεις σε ασφαλή λειτουργία. Πατάς ναι.

 

Πρόσεχε, δε χάνεις κάτι από το κινητό( μόνο τα widgets που έχεις στην επιφάνεια εργασίας αν θύμαμαι καλά χάνονται αλλά μικρό το κακό), απλά δε σου εμφανίζονται οι εφαρμογές που έχεις κατεβάσει εσύ ο ίδιος.

Μετά ξανά το ίδιο για να βγεις από την ασφαλή λειτουργία οπότε το θελήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πατάς παρατεταμένα το power button, στην επιλογή 'απενεργοποίηση' πατάς πάλι παρατεταμένα και σε ρωτάει αν θες να μπεις σε ασφαλή λειτουργία. Πατάς ναι.

 

Πρόσεχε, δε χάνεις κάτι από το κινητό( μόνο τα widgets που έχεις στην επιφάνεια εργασίας αν θύμαμαι καλά χάνονται αλλά μικρό το κακό), απλά δε σου εμφανίζονται οι εφαρμογές που έχεις κατεβάσει εσύ ο ίδιος.

Μετά ξανά το ίδιο για να βγεις από την ασφαλή λειτουργία οπότε το θελήσεις.

 

μπαα..τιποτα...το κοβω να κανω reset...

Link to comment
Share on other sites

Έχω το nexus i9250 το οποίο εδώ και μια βδομάδα άρχισε να κολλάει όπου και έφτασε στο σημείο να κλείσει και να μην ανοίγει.

Δεν πιάνει το power+volume down-up, όλα μαζί κλπ κλπ.

Ο υπολογιστής δεν το αναγνωρίζει, το καλώδιο ζεσταίνεται πολύ όταν το βάζεις είτε στον υπολογιστή είτε σε φορτιστή.

 

Να το πετάξω :cry: ή να ασχοληθώ???

Link to comment
Share on other sites

Έχω το nexus i9250 το οποίο εδώ και μια βδομάδα άρχισε να κολλάει όπου και έφτασε στο σημείο να κλείσει και να μην ανοίγει.

 

Δεν πιάνει το power+volume down-up, όλα μαζί κλπ κλπ.

 

Ο υπολογιστής δεν το αναγνωρίζει, το καλώδιο ζεσταίνεται πολύ όταν το βάζεις είτε στον υπολογιστή είτε σε φορτιστή.

 

 

 

Να το πετάξω :cry: ή να ασχοληθώ???

 

 

Smatec.gr

Απο τα καλυτερα service.

Link to comment
Share on other sites

smatec omnitech ή κάποιο άλλο;; Θέλω και εγώ να επισκεφτώ το service για το nexus μας και είμαι οριάκα με την εγγύηση..

Κάποια γνώμη ή εμπειρία θα ήταν πολύ χρήσιμη ;)

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

smatec omnitech ή κάποιο άλλο;; Θέλω και εγώ να επισκεφτώ το service για το nexus μας και είμαι οριάκα με την εγγύηση..

Κάποια γνώμη ή εμπειρία θα ήταν πολύ χρήσιμη ;)

 

 

Εχω στειλει απο Καβαλα ενα S3 και σε τεσσερις μερες το ειχα πισω. Επαγγελματιες.

Link to comment
Share on other sites

smatec omnitech ή κάποιο άλλο;; Θέλω και εγώ να επισκεφτώ το service για το nexus μας και είμαι οριάκα με την εγγύηση..

Κάποια γνώμη ή εμπειρία θα ήταν πολύ χρήσιμη ;)

Είχα πάει το gnex στην smartec γιατί απο τοτε που το πήρα είχα reboots. Μετα απο πιέσεις στην Samsung έγινε αντικατασταση πλακέτας και σε 2 ή 3 μέρες ( δε θυμάμαι ακριβως) το είχα πίσω. Είναι γρήγοροι και καλοί. Εγώ παιδευτηκα γιατί το εστελνα απο τα σημειά πωλησεις και δε μου το φτιαχνανε. Αν πας αυτοπροσώπως, όλα καλά και σωστα.

Ήθελα και εγώ να το ξαναπαω για εναν έλεγχο μιας και είμαι ακόμα εγγύηση αλλά δε ξέρω με τι πρόσχημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παίδες,

την πολυτιμη βοήθεια σας παρακαλώ! Εδω και δυο μήνες τρέχω την KIT KAT (με την προσφατη έκδοση 4,4,4) και το τηλ πνέει τα λοίσθια! Έχετε να προτείνετε κάμια άλλη ρομ για πιο σμουθ λειτουργία?

Βασική προυπόθεση η ρομ που θα προτείνετε να έχει επιλογες κλεισιματος οθόνης και επανακίνησης από τα tiles καθως το κουμπί στο τηλ μετα από ελαφρια πτώση δεν λειτουργεί...

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

την πολυτιμη βοήθεια σας παρακαλώ! Εδω και δυο μήνες τρέχω την KIT KAT (με την προσφατη έκδοση 4,4,4) και το τηλ πνέει τα λοίσθια! Έχετε να προτείνετε κάμια άλλη ρομ για πιο σμουθ λειτουργία?

Βασική προυπόθεση η ρομ που θα προτείνετε να έχει επιλογες κλεισιματος οθόνης και επανακίνησης από τα tiles καθως το κουμπί στο τηλ μετα από ελαφρια πτώση δεν λειτουργεί...

Ευχαριστώ!

Νομίζω καλύτερα να απευθυνθείς εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322065

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπέρα παιδιά,θα σας πω σύντομα την ιστορια μου.εχω το κινιτό για 2 χρόνια περιπου στο τέλος του πρώτου χρόνου το κινητό επεσε στο πλυντήριο ποτηριών στην καφετέρια που δούλευα..καταφερά να το σώσω ομωσ μετα το ατύχημα δν έπαιζε η καμερα και το youtube .τισ τελευταίες μερες ξεκίνησα να πειραματιζομαι με ροοτ και με περασμα καστομ ρομ.Εν τελει με το περασμα τησ πρώτης ρομ το κινητο λειτουργησε αψογα και δουλεψε και η καμερα και το youtube για δυο περιπου ώρες.μετα απο τις δυο ώρες σταματισαν ξανα αυτές οι λειτουργιες...σήμερα περασα καινούρια ρομ και παλι έπαιξε το youtube αλλα η καμερα δν παιζει...εχετε καμια ιδεα τι προβλημα εχω?ειναι πρόβλημα λογισμικου η εχει καει κατι στιν καμερά...επι ενα χρόνο νομιζα οτι καηκε κατι στην κάμερα και απλα μαζευα χρηματα για να πάρω αλλο..
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,θα σας πω σύντομα την ιστορια μου.εχω το κινιτό για 2 χρόνια περιπου στο τέλος του πρώτου χρόνου το κινητό επεσε στο πλυντήριο ποτηριών στην καφετέρια που δούλευα..καταφερά να το σώσω ομωσ μετα το ατύχημα δν έπαιζε η καμερα και το youtube .τισ τελευταίες μερες ξεκίνησα να πειραματιζομαι με ροοτ και με περασμα καστομ ρομ.Εν τελει με το περασμα τησ πρώτης ρομ το κινητο λειτουργησε αψογα και δουλεψε και η καμερα και το youtube για δυο περιπου ώρες.μετα απο τις δυο ώρες σταματισαν ξανα αυτές οι λειτουργιες...σήμερα περασα καινούρια ρομ και παλι έπαιξε το youtube αλλα η καμερα δν παιζει...εχετε καμια ιδεα τι προβλημα εχω?ειναι πρόβλημα λογισμικου η εχει καει κατι στιν καμερά...επι ενα χρόνο νομιζα οτι καηκε κατι στην κάμερα και απλα μαζευα χρηματα για να πάρω αλλο..

Όταν λες οτι δεν παίζει η camera τι εννοείς: ανοίγεις την εφαρμογή της φωτογραφικής μηχανής και βλέπεις "μαύρο“ ή κρασάρει η εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες οτι δεν παίζει η camera τι εννοείς: ανοίγεις την εφαρμογή της φωτογραφικής μηχανής και βλέπεις "μαύρο“ ή κρασάρει η εφαρμογή;

 

Αυτο ακριβώς ανοίγει σε μαύρο και αν το αφήσω κάμποση ώρα μετά μπορεί να μου βγάλει και ότι η εφαρμογή δεν ανταποκρίνεται..Με την νέα ρομ το περίεργο ειναι οτι απο την εφαρμογή του youtube δεν παίζει ενω αν μπώ απο browser παιζει κανονικότατα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...