Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ ωραίο το σχόλιο σου. Με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο.

Ακόμα και οι στοκ ψείρες του είναι πάρα πολύ ποιοτικές. Με αυτές το έχω ακόμα.

Τα ίδια λέει και η σύζυγος μου που της το έχω παραχωρήσει.

 

Στη ρητορική ερώτηση στο ποιος έδωσε αυτή τη ποιότητα ήχου, δε χρειάζεται να σ απαντήσω.... Να ναι καλά η Samsung!!!

 

Μην εισαι και τοσο σίγουρος γ αυτό...Εχε υπόψιν σου οτι το GN όταν κυκλοφόρησε ειχε 600 ευρω σε αντιθεση με τα επομενα μοντέλα..Άλλωστε για το Hardware κομμάτι των Nexus συσκευων η Google ειναι αυτή που κάνει κουμάντο..Οπως και να εχει η αλήθεια ειναι οτι εχει γίνει καταπληκτική δουλεια στο θεμα του ήχου που ερχεται σε αντιθεση με το ηχείο της συσκευης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παντος εγω εχω να πω ενα πραγμα, το GN ακομα και τωρα στεκεται πολυ καλα σαν τηλεφωνο,και ειναι ισως το τελευταιο nexus που οταν βγηκε παρουσιασε μερικες καινοτομιες σε σχεση με της υπολοιπες ναυαρχιδες τηε εποχης του...μια συσκευη που κανενα αλλο Νexus δεν προκειται να πετυχει.....καλυτερες συσκευες Νexus βγηκανε,και το 4 και το 5 ειναι ανωτερα σαν τηλεφωνα,αλλα για την εποχη του το GN κοιταγε στα ματια τους υπολοιπους....

Ξερω οτι θα παρεξηγηθω για αυτο που λεω,αλλα κατα βαθος ειναι αληθεια

Link to comment
Share on other sites

Μην εισαι και τοσο σίγουρος γ αυτό...Εχε υπόψιν σου οτι το GN όταν κυκλοφόρησε ειχε 600 ευρω σε αντιθεση με τα επομενα μοντέλα..Άλλωστε για το Hardware κομμάτι των Nexus συσκευων η Google ειναι αυτή που κάνει κουμάντο..Οπως και να εχει η αλήθεια ειναι οτι εχει γίνει καταπληκτική δουλεια στο θεμα του ήχου που ερχεται σε αντιθεση με το ηχείο της συσκευης

 

 

Ισως να εχεις και δικιο, αλλα κανενα απο τα μετεπειτα nexus δεν εχουν αυτη τη ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς... Εξάλλου είχα παράλληλα και το S2 και μπορώ να πω ότι σε όλα μα όλα ήταν ανώτερο το nexus... Ίσως να υστερούσε λίγο στον τομέα της εγγραφής βίντεο και στο αριθμό των developers που ασχολούνται επίσημα ακόμα και τώρα σε σύγκριση με το δικό μας (επίσημο omnirom 4.4.2, cyanfox, αλλά και cm)...
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό φταίει καθαρά η google με τους drivers που του έχει δώσει... Χρησιμοποιώντας διάφορα tweaks από το xda μπορώ να πω ότι είναι η μέρα με την νύχτα σε σχέση με την ήδη πολύ καλή απόδοση του WiFi στην 4.3...
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό φταίει καθαρά η google με τους drivers που του έχει δώσει... Χρησιμοποιώντας διάφορα tweaks από το xda μπορώ να πω ότι είναι η μέρα με την νύχτα σε σχέση με την ήδη πολύ καλή απόδοση του WiFi στην 4.3...

 

Τι tweaks δηλαδη;;;έχεις κάνει το WiFi να έχει καλύτερη απόδοση;;;για πες,πως και με ποιον τρόπο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι tweaks δηλαδη;;;έχεις κάνει το WiFi να έχει καλύτερη απόδοση;;;για πες,πως και με ποιον τρόπο!!!!

 

Χρησιμοποιώ το xTweaks σε συνδυασμό με τον Dirty V2 Linaro kernel και έχω δει απίστευτη βελτίωση στο θέμα wifi αλλά και gps... Δεν ξέρω τι από τα 2 ευθύνεται αφού ο kernel έχει νέους wifi drivers αλλά και το xTweaks κάνει καλύτερο optimization...

 

Εδώ είναι το link του kernel: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2613655

 

Και εδώ του xTweaks: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2574443

 

Φλασάρεις πρώτα rom και gapps...

Μπαίνεις στο Android και ρυθμίζεις ότι θες περνάς ότι εφαρμογές θες (προτιμότερο όχι backup). Αφού τελειώσει και ανοίξει κανονικά, ξανακάνεις επανεκκίνηση στο recovery και κάνεις wipe dalvik και cache... Φλασάρεις τον kernel κατά προτίμηση τον Linaro και όχι τον Sabermod και αφού τελειώσει κάνεις wipe dalvik και cache... Αφού τελειώσεις και μπεις στο Android, πας developer options και επιλέγεις art runtime. Κάνει reboot και κάνει optimization τις εφαρμογές σου. Αφού μπεις κανονικά στο Android κάνεις reboot στο recovery και τώρα φλασάρεις το XTweaks... Αφού το περάσει κάνεις επανεκκίνηση και περιμένεις να μπεις στο Android... Πλέον είσαι έτοιμος... Αν θες περαιτέρω να πειραματιστείς με τις επιδόσεις του kernel κοίτα στο thread του kernel... Ότι χρειαστείς εδώ είμαστε!

Edited by djtutis
Link to comment
Share on other sites

μαλλον επρεπε να ρωτησω εδω..

παιδια εχει κανεις αποψη για μια λιγο καλυτερη μπαταρια απο αυτη που εχει το κινητο; Με την προυποθεση να υπαρχει και NFC.

Σκεφτομαι για αυτην εδω.

Αν την εχει κανεις ας μου πει παρακαλω αν ειδε διαφορα!

Link to comment
Share on other sites

μαλλον επρεπε να ρωτησω εδω..

παιδια εχει κανεις αποψη για μια λιγο καλυτερη μπαταρια απο αυτη που εχει το κινητο; Με την προυποθεση να υπαρχει και NFC.

Σκεφτομαι για αυτην εδω.

Αν την εχει κανεις ας μου πει παρακαλω αν ειδε διαφορα!

 

Αρκετοί εδώ μέσα έχουν ξαναπεί τη γνώμη τους, είναι αισθητή η διαφορά. Χοντραίνει λίγο το τηλέφωνο βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον επρεπε να ρωτησω εδω..

 

παιδια εχει κανεις αποψη για μια λιγο καλυτερη μπαταρια απο αυτη που εχει το κινητο; Με την προυποθεση να υπαρχει και NFC.

 

Σκεφτομαι για αυτην εδω.

 

Αν την εχει κανεις ας μου πει παρακαλω αν ειδε διαφορα!

 

 

Τσιμπησε την, την εχω και ειναι εξαιρετικη.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω μαγκες! ;)

 

τωρα μολις ειδα οτι θελει πανω απο 2 μηνες για να ερθει η μπαταρια... Παιζει κατι παρομοιο απο Ελλαδα;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω μαγκες! ;)

 

 

 

τωρα μολις ειδα οτι θελει πανω απο 2 μηνες για να ερθει η μπαταρια... Παιζει κατι παρομοιο απο Ελλαδα;

 

 

Απο ebay την ειχα παρει και ειχε κανει 20μερες να ερθει.

Ελλαδα μπορει να την βρεις σε κανενα eclick αλλα πιο ακριβα.

Link to comment
Share on other sites

Απο ebay την ειχα παρει και ειχε κανει 20μερες να ερθει.

Ελλαδα μπορει να την βρεις σε κανενα eclick αλλα πιο ακριβα.

 

Δυστυχως μεχρι τωρα Ελλαδα δεν εχω βρει την συγκεκριμενη. Ουτε eclick

Link to comment
Share on other sites

είχα παραγγείλει για το galaxy nexus mhl σε vga (δεν έχω hdmi) και μου ήρθε . το δοκίμασα και παίζει αλλά έχει θέμα. δεν μπορώ να ρυθμίσω τα πάνω κάτω και δεξιά αριστερά στην οθόνη. αν ήταν υπολογιστής θα έφτιαχνα την ανάλυση. τώρα ξέρει κανείς τι μπορεί να γίνει;
Link to comment
Share on other sites

αν το πήρες απο ebay επικοινώνησε με τον πωλητή ισως σου δώσει καμιά ιδέα αν και δε νομιζω να μπορείς να κάνεις τίποτα πέρα απ το να παίξεις με τις ρυθμίσεις της τηλεόρασης σου (αν εχει).
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως μεχρι τωρα Ελλαδα δεν εχω βρει την συγκεκριμενη. Ουτε eclick

 

Παλιότερα ήταν τόσο συχνές που σκοόνταφτες πάνω τους... τώρα που πάλιωσε το τηλεφωνάκι μας έγιναν πιο δυσεύρετες και ακριβότερες :(

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα ήταν τόσο συχνές που σκοόνταφτες πάνω τους... τώρα που πάλιωσε το τηλεφωνάκι μας έγιναν πιο δυσεύρετες και ακριβότερες :(

 

αυτο καταλαβα και εγω...

Link to comment
Share on other sites

αυτο καταλαβα και εγω...

 

ωχ να παραγγειλουμε οσο προλαβαινουμε:!::!::!:

~B&N~

Proud owner of Nokia:3510,3100, 6600/ siemens Μ65/ SE K800i / Nokia 5800XM/ Samsung Galaxy Nexus/ Asus Zenfone 2 ZE551ML XIAOMI REDMI NOTE 4 (4/64 SD) !!!!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

ωχ να παραγγειλουμε οσο προλαβαινουμε:!::!::!:

 

βρες ομως πρωτα μπαταρια και μετα παραγγελνεις! :lol:

 

σκεφτομαι αναγκαστικα να καταληξω εδω: http://www.hamzatel.gr/item.php?prod=battery-for-samsung-i9250-galaxy-nexus-1900mah-like-eb-l1f2hvu-3898

 

την εχει κανεις; Θα κλεινει το καπακι του κινητου ή θα εχω προβλημα;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,υπάρχει εφαρμογή για το κινητό μας για ραδιοφωνο fm χωρις να απατείται wi-fi/3G

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,υπάρχει εφαρμογή για το κινητό μας για ραδιοφωνο fm χωρις να απατείται wi-fi/3G

Ευχαριστώ!

 

Όχι φίλε μου αφού το κινητό(όπως και κανένα nexus) δεν διαθετει τσιπακι ραδιοφώνου..Η μονή λύση είναι bluetooth headset με ενσωματωμένο ραδιόφωνο

Link to comment
Share on other sites

βρες ομως πρωτα μπαταρια και μετα παραγγελνεις! :lol:

 

σκεφτομαι αναγκαστικα να καταληξω εδω: http://www.hamzatel.gr/item.php?prod=battery-for-samsung-i9250-galaxy-nexus-1900mah-like-eb-l1f2hvu-3898

 

την εχει κανεις; Θα κλεινει το καπακι του κινητου ή θα εχω προβλημα;

 

Βασικα εχω ηδη δυο ειχα παρει μια κανονικη 1700mAh (φαινεται και αυθεντικη δε ξερω αν εινα οντως, εχει και NFC) με 7 ευρω απο ebay και απο οτι βλεπω υπαρχουν ακομα και κανονικες και extended

Edited by costas89m

~B&N~

Proud owner of Nokia:3510,3100, 6600/ siemens Μ65/ SE K800i / Nokia 5800XM/ Samsung Galaxy Nexus/ Asus Zenfone 2 ZE551ML XIAOMI REDMI NOTE 4 (4/64 SD) !!!!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εχω ηδη δυο ειχα παρει μια κανονικη 1700mAh (φαινεται και αυθεντικη δε ξερω αν εινα οντως, εχει και NFC) με 7 ευρω απο ebay και απο οτι βλεπω υπαρχουν ακομα και κανονικες και extended

 

μπορεις να δωσεις λινκ;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μενα.

Τις προαλλες, μ επεσε το κινητο μεσα σε νερο. Το ανοιξα, το καθαρισα, το αφησα να στεγνωσει σχετικα κοντα σε καλοριφερ κ χθες το βραδυ (μετα απο 3 μερες) ειπα να δω εαν ανοιγει.

Το καλο ειναι οτι ανοιξε & οτι φορτιζει κανονικα. Αλλα, δεν λειτουργει η οθονη (τα "κουμπια"), γενικα το touch screen. Υποθετω οτι το προβλημα βρισκεται στην οθονη & οτι θα θελει αλλαγη.

 

Ερωτηση κρισεως. Η εγγυηση το καλυπτει? Κ εαν ναι, που προτεινετε να το στειλω? Το κινητο ειχε αγοραστει απο καταστημα "Πλασιο".

 

ΥΓ:Εχω διαβασει καλα λογια για την Smartec, τι λετε?

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...