Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω σε 2.6.35.7-N7000XXLA1-CL868264 se.infra@SEP-42 #2

N7000XXLA1

GINGERBREAD.XXLA1

δεν μπορω να αγορασω εφαρμογη απο το μαρκετ,στο πληκτρολογιο της samsung δεν δουλευει η αναγνωριση γραφης στα ελληνικα, το kies μου λεει οτι υποστηριζεται η συσκευη μου και αλλα τετοια χαριτωμενα.

κανενα λινκ για το τελευταιο ελληνικο firmware εχουμε?

Wii Number

7116 0358 1247 8762

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω σε 2.6.35.7-N7000XXLA1-CL868264 se.infra@SEP-42 #2

N7000XXLA1

GINGERBREAD.XXLA1

δεν μπορω να αγορασω εφαρμογη απο το μαρκετ,στο πληκτρολογιο της samsung δεν δουλευει η αναγνωριση γραφης στα ελληνικα, το kies μου λεει οτι υποστηριζεται η συσκευη μου και αλλα τετοια χαριτωμενα.

κανενα λινκ για το τελευταιο ελληνικο firmware εχουμε?

 

Για το τελευταιο Ελληνικο firmware εδω:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1424997 Κατα 99% κατεβαζεις το Γερμανικο XXLA4(μεσω Odin V3 ετσι)!Αυτο εχω και γω!Αλλα περιμενε,αν θελεις,να μας πει και καποιος αλλος πιο εμπειρος...:cool:

 

Ασχετο:Αυτη η χαζομαρα με τα sms,που αντι να δειχνουν ποτε εφυγε το μηνυμα απο τον αποστολεα,δειχνουν ποτε εληφθει απο μενα,δεν διορθωνεται?Πχ.μου εστειλε sms ενα φιλος στις 6:00 πμ.και το ειχα κλειατο.Και οταν το ανοιξα και το λαμβανω,μου λεει οτι εληφθει 9:00 πμ.(την ωρα που το ανοιξα δηλ.)και οχι εσταλει 6:00...:worry:

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μετα τα ανεπαληλλα ''περιραγματα'' της samsung προς την apple μεσω διαφημισεων με το sgii (νομιζω τις εχετε δει οι περισσοτεροι), ερχεται σε συνεχεια το ''The Next Big Thing'', δηλαδη το Note μας...:D

 

http://www.youtube.com/watch?v=WQro3kvKCtk&feature=player_embedded

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εκανα update σε LA4 το κινητο μου ειναι αγορασμενο απο το εξωτερικο και πλεον σταματησε να δουλευει η αναγνωριση γραφης στα ελληνικα.ξερει κανεις τι γινεται? Edited by agripnos
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες διαφημίσεις με αστερακι που βγάζει στη notification bar πως μπορούμε να τις σταματησουμε; Προφανώς συνδέονται με το κατέβασμα κάποιας εφαρμογής αλλά δεν μπορώ να καταλάβω με ποια;
Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις εγκαταστήσει το mp3 downloader pro? μάλλον από εκεί προέρχονται οι διαφημίσεις.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εκανα update σε LA4 το κινητο μου ειναι αγορασμενο απο το εξωτερικο και πλεον σταματησε να δουλευει η αναγνωριση γραφης στα ελληνικα.ξερει κανεις τι γινεται?

με την ελευση του ice cream γνωριζει εαν θα διορθωθει?αληθεια γιατι εγινε αυτο ειμαι καινουργιος και δεν το κατεχω το θεμα.υπαρχει τροπος να το κανω να ξαναδουλεψει?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω μηπως ξερει καποιος στο note πως μπορω να εχω κατι σαν το jdownloader που εχω στο υπολογιστη. το θελω για το easybytez. βρηκα το jdownloader και ενα jdroid αλλα δεν βρηκα ακρη. υπαρχει κατι για μαζικο downloading?
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες διαφημίσεις με αστερακι που βγάζει στη notification bar πως μπορούμε να τις σταματησουμε; Προφανώς συνδέονται με το κατέβασμα κάποιας εφαρμογής αλλά δεν μπορώ να καταλάβω με ποια;

 

Επειδη το βρήκα απαντάω για όσους έχουν το ίδιο πρόβλημα. Κάποιες εφαρμογές προκαλούν αυτές τις διαφημίσεις. Με το Air Push Detector μπορείτε να βρείτε ποιες είναι και να τις απεγκαταστησετε.

 

Σχετικά με την απεγκατασταση υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που όχι μόνο να αφαιρεί τις εφαρμογές αλλά και τους φακέλους τους;

Link to comment
Share on other sites

Αδέλφια καλημέρα κι από εμένα. Δεν γνωρίζω αν έχει απαντηθεί κάπου, μήπως ξέρει κανένας όταν είναι σβηστή η οθόνη αν μπορούμε να απενεργοποιήσουμε τα πλήκτρα έντασης;;; Το έχω στη ζώνη και επειδή η θήκη είναι ίσα-ίσα μου αυξομειώνει την ένταση συνέχεια...ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,αυτη η χαζομαρα με τα sms,που αντι να δειχνουν ποτε εφυγε το μηνυμα απο τον αποστολεα,δειχνουν ποτε εληφθει απο μενα,δεν διορθωνεται?Πχ.μου εστειλε sms ενα φιλος στις 6:00 πμ.και το ειχα κλειατο.Και οταν το ανοιξα και το λαμβανω,μου λεει οτι εληφθει 9:00 πμ.(την ωρα που το ανοιξα δηλ.)και οχι εσταλει 6:00...:worry:

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας παρακαλω καποιος που ξερει ας απαντησει. Απο την λιστα του sammobile ποιο ειναι το επισημο ελληνικο? Αυτο που δεν θα εχει θεμα με εγγυηση δηλαδη? Και που θα μου επιτρεπει να κανω update απο το kies?

Wii Number

7116 0358 1247 8762

Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοιγω τον Astro File Manager στους φακελους,εκτος απο την sdcard υπαρχει κ αλλος φακελος με τον ονομα external_sd,ξερει καποιος ποια ειναι η διαφορα αυτων των δυο?.

 

Κατι αλλο,με το Kies air,συνδεομαι κανονικα κ ολα φαινονται οκ,αλλα οταν προσπαθω να ¨στειλω" στο κινητο μια

ταινια 170ΜΒ μου βγαζει μηνυμα οτι το αρχειο ειναι πολυ μεγαλο για να μεταφερθει.

Οταν συνδεω το note μεσω usb με τον υπολογιστη,τοτε μεταφερεται κανονικα.

Να σημειωσω οτι η sdcard ειναι Fat32,δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο,αλλα μεσω usb ανεβαινει το αρχειο.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοιγω τον Astro File Manager στους φακελους,εκτος απο την sdcard υπαρχει κ αλλος φακελος με τον ονομα external_sd,ξερει καποιος ποια ειναι η διαφορα αυτων των δυο?.

 

Κατι αλλο,με το Kies air,συνδεομαι κανονικα κ ολα φαινονται οκ,αλλα οταν προσπαθω να ¨στειλω" στο κινητο μια

ταινια 170ΜΒ μου βγαζει μηνυμα οτι το αρχειο ειναι πολυ μεγαλο για να μεταφερθει.

Οταν συνδεω το note μεσω usb με τον υπολογιστη,τοτε μεταφερεται κανονικα.

Να σημειωσω οτι η sdcard ειναι Fat32,δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο,αλλα μεσω usb ανεβαινει το αρχειο.

 

Ευχαριστω.

 

Η sdcard είναι ο εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος της συσκευής, ενώ η external sd είναι η κάρτα μνήμης που έχεις βάλει...

Όσο για το kies,sorry, δε το χρησιμοποιώ καθόλου...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Η sdcard είναι ο εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος της συσκευής, ενώ η external sd είναι η κάρτα μνήμης που έχεις βάλει...

Όσο για το kies,sorry, δε το χρησιμοποιώ καθόλου...

 

Σε ευχαριστω,παντα βοηθητικος elthis :) Αν θελω καποιες εφαρμογες να πανε στην externalsd,πως γινεται αυτο,γιατι απ'οτι

βλεπω με την εντολη που δινω για μετακινηση απο το τηλ-> sccard αυτες "πανε" στην εσωτερικη μνημη.

Edited by charis232
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το αδερφακι μου σαλονικα οπως σας ειχα πει πηρε απο επιδότηση το note

(αν θυμάστε σας ελεγα οτι ηθελαν να του πασάρουν το iphone αλλα εγω του ζαλισα τα %$##% να παρει το note)...

τεσπα η συμφωνία έκλεισε το αδερφακι εδωσε και 50 εβρο παραπανω για να το παρει,η δευτερη μπαταρια η θήκη κτλ απο το ebay ηρθαν,αλλα απο την cosmote ακομη περιμενουμε!:rolleyes:

απο αυριο απο αυριο απο αυριο εχει περασει ενας μηνας!!!!:rolleyes::rolleyes:

επειδη το αδερφακι μου ειναι λιγο ντροπαλο τις επομενες μερες θα κατεβω σαλονικα και θα γινει χαμος!

εχω αδικο σε αυτο το θεμα? τοσο πολυ αργουν απο τις επιδοτήσεις οι συσκευές??

σορυ αν το ρωταω σε λαθος θεμα αλλα ετσι οπως το πανε σε λιγο θα βγει το SGIII και μεις θα περιμενουμε το Note ακομη...

Link to comment
Share on other sites

Εκεί πάνε μόνο,αν δεν κάνω λάθος. Στην sdcard σου μπορείς να μεταφέρεις τραγούδια και βίντεο. Οι εφαρμογές δεν πάνε από μόνες τους. Οπότε ότι μεταφέρεις εσύ πάει εκεί. Έτσι κατάλαβα εγώ....

 

Σε ευχαριστω,αυτο καταλαβα κ εγω,δηλ.στην external sdcard δεν πανω οι εφαρμογες,οχι αυτοματα αλλα και χειροκινητα απο το τηλεφωνο πανε MONO στην sdcard.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το αδερφακι μου σαλονικα οπως σας ειχα πει πηρε απο επιδότηση το note

(αν θυμάστε σας ελεγα οτι ηθελαν να του πασάρουν το iphone αλλα εγω του ζαλισα τα %$##% να παρει το note)...

τεσπα η συμφωνία έκλεισε το αδερφακι εδωσε και 50 εβρο παραπανω για να το παρει,η δευτερη μπαταρια η θήκη κτλ απο το ebay ηρθαν,αλλα απο την cosmote ακομη περιμενουμε!:rolleyes:

απο αυριο απο αυριο απο αυριο εχει περασει ενας μηνας!!!!:rolleyes::rolleyes:

επειδη το αδερφακι μου ειναι λιγο ντροπαλο τις επομενες μερες θα κατεβω σαλονικα και θα γινει χαμος!

εχω αδικο σε αυτο το θεμα? τοσο πολυ αργουν απο τις επιδοτήσεις οι συσκευές??

σορυ αν το ρωταω σε λαθος θεμα αλλα ετσι οπως το πανε σε λιγο θα βγει το SGIII και μεις θα περιμενουμε το Note ακομη...

 

Εμένα η Vodafone μου το έστειλε μόλις υπέγραψα και πριν καν μεταφέρουν τα νούμερα από τον προηγούμενο πάροχο...

Φαντάσου ότι είχα το Note με την κάρτα της COSMOTE και μετά από 3-4 μέρες μεταφερθήκαμε στην Vodafone...

Οπότε μάλλον κοροϊδεύουν τον αδερφό σου... Μπορεί να μην υπάρχει διαθεσιμότητα...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η Vodafone μου το έστειλε μόλις υπέγραψα και πριν καν μεταφέρουν τα νούμερα από τον προηγούμενο πάροχο...

Φαντάσου ότι είχα το Note με την κάρτα της COSMOTE και μετά από 3-4 μέρες μεταφερθήκαμε στην Vodafone...

Οπότε μάλλον κοροϊδεύουν τον αδερφό σου... Μπορεί να μην υπάρχει διαθεσιμότητα...

 

Το τελευταιο διαστημα υπηρχε παγκοσμιως ελλειψη σε note. Δεν ξερω που οφειλεται (μπορει να ειναι και τεχνητη, βλεπω πολλα apple μαρκετιστικα τερτιπια τελευταια απο τους κορεατες), αλλα το γεγονος ειναι οτι πουλαει ανελπιστα καλα αυτη η συσκευη.

Φανταστειτε οτι αρχικα η samsung δεν ειχε προβλεψει μαζικη παραγωγη αξεσουαρ για αυτο το τηλεφωνο και για αυτο αργησαν να διατεθουν (αυθεντικη θηκη κλπ) στην αγορα, μετα την τεραστια επιτυχια που σημειωσε (για τα δεδομενα της κατηγοριας στην οποια ανηκει).

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.Οταν παω να προσθεσω μια καινουργια επαφη μου βγαζει 2 πλαισια ονομα και αριθμο με αποτελεσμα να μην μπορω να γραψω ολοκληρα τα επωνυμα.μπορει να αλλαξει αυτο:!:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει όνομα και επώνυμο ξεχωριστά,οπότε γιατί έχεις πρόβλημα; Όλα χωράνε,ακόμα και το πιο μεγάλο επώνυμο! Μήπως έκανες κάτι στις ρυθμίσεις ;

 

εμενα μου βγαζει μονο ονομα και αριθμο.Δεν μου βγαζει επιθετο.Δεν εχω πειραξει κατι στις ρυθμησεις.Πως μπορω να το αλλαξω να φενεται και το επιθετο:!:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πώς αλλά έχει στις ρυθμίσεις επιλογές εμφάνισης και περισσότερα,οπότε από εκεί μόνο...ίσως γίνει κάτι. Απορώ πάντως γιατί θα έπρεπε να έχει ξεχωριστά πλαίσια.

 

στις επιλογες εμφανησης εχω βαλει ταξινομηση κατα επωνυμο και στην εμφανηση επαφων κατα πρωτα επωνυμο.αλλα δεν αλλαξε κατι.καμια βοηθεια κανεις:!::!::!:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,αυτη η χαζομαρα με τα sms,που αντι να δειχνουν ποτε εφυγε το μηνυμα απο τον αποστολεα,δειχνουν ποτε εληφθει απο μενα,δεν διορθωνεται?Πχ.μου εστειλε sms ενα φιλος στις 6:00 πμ.και το ειχα κλειατο.Και οταν το ανοιξα και το λαμβανω,μου λεει οτι εληφθει 9:00 πμ.(την ωρα που το ανοιξα δηλ.)και οχι εσταλει 6:00...:worry:

 

Σχετικα με αυτο,γνωριζει κανεις καμια λυση,η εφαρμογη εστω που να δειχνει σωστα την ωρα αποστολης(απο αλλο τηλ.σε μενα)και οχι την ωρα ληψης(απο μενα)?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η Vodafone μου το έστειλε μόλις υπέγραψα και πριν καν μεταφέρουν τα νούμερα από τον προηγούμενο πάροχο...

Φαντάσου ότι είχα το Note με την κάρτα της COSMOTE και μετά από 3-4 μέρες μεταφερθήκαμε στην Vodafone...

Οπότε μάλλον κοροϊδεύουν τον αδερφό σου... Μπορεί να μην υπάρχει διαθεσιμότητα...

 

ναι αλλα εσυ μιλας για νεα συνδεση εγω μιλαω για επιδοτηση τωρα!

τεσπα θα κατεβω τις επομενες μερες σαλονικα και θα τα πουμε ενα χερακι εκει!

μαλλον δεν το εχουν το κινητο! ας το λεγαν ομως απο την αρχη!

Link to comment
Share on other sites

http://www.netimes.com/shop/portable-mobile-charger-for-microusb-p-2552.html?cPath=87_843

τι λετε γιαυτο??Εχετε χρησιμοποιησει κατι αντιστοιχο???

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...