Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με LA4 μπορειτε να ορισετε μεγιστη φωτεινοτητα οθονης; εμενα δε με αφηνει για αποφυγη υψηλης θερμοτητας.
TCe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με LA4 μπορειτε να ορισετε μεγιστη φωτεινοτητα οθονης; εμενα δε με αφηνει για αποφυγη υψηλης θερμοτητας.

 

Εγω μπορω!Εχω την N7000XXLA4(επισημη) :)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Περασα την LA3. Open europe.. Ειμαι ενταξει απο θεμα εγγύησης;

 

Καλημερα.

Τη περασες μεσω odin;Υπαρχει ενας ενδοιασμος για αυτο.Προσωπικα πιστευω οτι αν χρειαστει service και εχεις περασμενο ενα official firmware, δε θα αντιμετωπισεις προβλημα.Καποια αλλα παιδια (athanasso77) λενε οτι δε θα εισαι καλλυμενος.Φυσικα δε πρεπει να αναφερεις οτι εχει περαστει μεσω odin, και δε νομιζω οτι μπορουν να το ανακαλυψουν.

Ο μονος τροπος που μπορουν να το βρουν θα ειναι αν ο counter στο bootloader εχει αυξηθει μετα απο root.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κανει ρουτ. Θελω το τελευταιο ελληνικο firmware. Ξερεις ποιο ειναι;δεν βρηκα κανενα να λεει greece. Μονο open europe germany κτλ...

Wii Number

7116 0358 1247 8762

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κανει ρουτ. Θελω το τελευταιο ελληνικο firmware. Ξερεις ποιο ειναι;δεν βρηκα κανενα να λεει greece. Μονο open europe germany κτλ...

 

Και ουτε θα βρεις ''Greece'' στα firmware...Europe εχουμε αλλα καποιος φιλος που να εχει το τελευταιο επισημο, ας πει ποιο ειναι...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγω μπορω!Εχω την N7000XXLA4(επισημη) :)

 

και γω την επισημη εχω, και το κινητο ειναι απειραχτο. Κατι παιζει τοτε, δεν εξηγειται. Τι λετε?

TCe
Link to comment
Share on other sites

στις επιλογες εμφανησης εχω βαλει ταξινομηση κατα επωνυμο και στην εμφανηση επαφων κατα πρωτα επωνυμο.αλλα δεν αλλαξε κατι.καμια βοηθεια κανεις:!::!::!:

 

Προφανώς έχεις βάλει ρύθμηση να αποθηκεύονται οι επαφές στη sim. Αν δεν θες να το αλλάξεις αυτό δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Η sim έχει περιορισμένες δυνατότητες. Εγώ τις αποθηκεύω στο google account μου (φαντάζομαι και οι περισσότεροι εδώ μέσα).

 

Πήγαινε: Menu > More > Settings > Save new contacts > Google account

(ή στο αντίστοιχο path στα ελληνικά ανάλογα με τη γλώσσα του κινητού σου)

 

Σχετικα με αυτο,γνωριζει κανεις καμια λυση,η εφαρμογη εστω που να δειχνει σωστα την ωρα αποστολης(απο αλλο τηλ.σε μενα)και οχι την ωρα ληψης(απο μενα)?

 

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Είναι flaw του android. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι, όποιος ξέρει παραπάνω ας με διορθώσει.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Είναι flaw του android. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι, όποιος ξέρει παραπάνω ας με διορθώσει.

 

Α μαλιστα.Ευχαριστω:)Πολυ σπαστικο παντως...!

Επισης,ας μου πει καποιος,αυτη η ρομ N7000XXLA4 ειναι τελικα η τελευταια επισημη Ελληνικη,η οχι?Γιατι απο το μαγαζι που το πηρα(extreme mobile),ετσι μου ειπαν!Να αναφερω ξανα οτι το kies "το βλεπει"αλλα λεει οτι η συσκευη σας δεν υποστηριζει αναβαθμισεις,η κατι τετοιο...

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν είναι η τελευταία ελληνική. Για την ακρίβεια δεν υπάρχει Ελληνική Rom δηλαδή προορισμενη μόνο για Ελλάδα. Το δικό μου που το αγόρασα από τα Media Markt είχε EUR ως CSC. Αυτή που έχεις είναι η τελευταία νομίζω open Europe την οποία εχω περάσει κι εγώ μέσω Odin.

 

Για να υποστηρίζει αναβάθμιση μέσω KIES θα πρέπει να αλλάξεις το CSC σου το οποίο μάλλον τώρα είναι KOR σε κάποιο ευρωπαϊκό πχ DBT. Το ίδιο εχω κάνει κι εγώ και όλα OK. Ο πιο εύκολος τρόπος να το κανείς αυτο είναι με μια εφαρμογή από το Market πχ CSC selector. Προσοχή όμως γιατί θα σου επανεκινησει το κινητό και θα χάσεις ότι έχεις περάσει.

Edited by paris_gr
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν είναι η τελευταία ελληνική. Για την ακρίβεια δεν υπάρχει Ελληνική Rom δηλαδή προορισμενη μόνο για Ελλάδα. Το δικό μου που το αγόρασα από τα Media Markt είχε EUR ως CSC. Αυτή που έχεις είναι η τελευταία νομίζω open Europe την οποία εχω περάσει κι εγώ μέσω Odin.

 

Για να υποστηρίζει αναβάθμιση μέσω KIES θα πρέπει να αλλάξεις το CSC σου το οποίο μάλλον τώρα είναι KOR σε κάποιο ευρωπαϊκό πχ DBT. Το ίδιο εχω κάνει κι εγώ και όλα OK. Ο πιο εύκολος τρόπος να το κανείς αυτο είναι με μια εφαρμογή από το Market πχ CSC selector. Προσοχή όμως γιατί θα σου επανεκινησει το κινητό και θα χάσεις ότι έχεις περάσει.

 

Γινε πιο σαφης φιλε μου...Βλεπεις δεν ειμαι και εξπερ:)Και εχεις δικιο.KOR γραφει!

Edit:Ολα οκ.Το εκανα με τον τροπο που μου ειπες!Thanks...

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Για ότι άλλο χρειαστείς και γνωρίζω εδώ είμαστε. Μια ερώτηση μόνο. Το κινητό όταν το έλαβες ήταν στο κουτί του σφραγισμένο;
Link to comment
Share on other sites

Για ότι άλλο χρειαστείς και γνωρίζω εδώ είμαστε. Μια ερώτηση μόνο. Το κινητό όταν το έλαβες ήταν στο κουτί του σφραγισμένο;

 

Μεταχειρισμενο το πηρα!Ομως,υπαρχει αποδειξη απο extreme mobile.gr...!Οποτε,μαλλον ειναι Ελληνικο!Αναφερομαι σχετικα και πιο πανω.

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμενο το πηρα!Ομως,υπαρχει αποδειξη απο extreme mobile.gr...!Οποτε,μαλλον ειναι Ελληνικο!Αναφερομαι σχετικα και πιο πανω.

 

Αν το πήρες μεταχειρισμένο τότε έχει λογική να έχει περασμένη την τελευταία ενημερωση. Και αφού λύσαμε και το θέμα με το KIES όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ελληνικό αλλά δεν πειράζει. Δεν έχει σημασία αν το αγόρασες από ελληνικό μαγαζάκι ότι είναι και ελληνικό. Εμένα είναι γερμανικόαπό amazon.de αλλά το kies είναι κομπλέ σε όλα....!

 

και μενα ειναι απο το Ελληνικο expansys αγορασμενο με CSC DBT (Γερμανικο) και το kies το βλεπει μια χαρα και σε αναβαθμισεις, τα παντα.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια τι διαφορα εχει αυτο το Galaxy Note απο το δικο μας?

Ξεκινα να βγαινει στον Καναδα στις 14/2/2012 κ εχει νεα διαφημηση

που η Samsung κοροιδευει τους χρηστες του iphone οπως ακριβως ειχε κανει με το Samsung Galaxy S2.

Βλεπω πως απουσιαζει το κεντρικο κουμπι, ομως αυτο εχει 4 αφης!

Ξερετε αν εχει καποιες αλλες αναβαθμισεις σε σχεση με το δικο μας?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια τι διαφορα εχει αυτο το Galaxy Note απο το δικο μας?

Ξεκινα να βγαινει στον Καναδα στις 14/2/2012 κ εχει νεα διαφημηση

που η Samsung κοροιδευει τους χρηστες του iphone οπως ακριβως ειχε κανει με το Samsung Galaxy S2.

Βλεπω πως απουσιαζει το κεντρικο κουμπι, ομως αυτο εχει 4 αφης!

Ξερετε αν εχει καποιες αλλες αναβαθμισεις σε σχεση με το δικο μας?

 

ειναι τα Αμερικανικα Note. Το ιδιο ισχυει και με το GSII

TCe
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μου αρέσει πολύ που κάτω χαμηλά στα βασικά κουμπάκια τις οθόνης αντί για τις επαφές το αμερικάνικο έχει το S Palmer που το θεωρώ πιο σωστό διότι ουτως η άλλος όταν πατάς το κουμπάκι με το τηλέφωνο υπάρχει μέσα κ ο κατάλογος. Αυτό μπορούμε με κάποιο τρόπο να το ρυθμίσουμε κ εμείς?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μου αρέσει πολύ που κάτω χαμηλά στα βασικά κουμπάκια τις οθόνης αντί για τις επαφές το αμερικάνικο έχει το S Palmer που το θεωρώ πιο σωστό διότι ουτως η άλλος όταν πατάς το κουμπάκι με το τηλέφωνο υπάρχει μέσα κ ο κατάλογος. Αυτό μπορούμε με κάποιο τρόπο να το ρυθμίσουμε κ εμείς?

 

τα 5 βασικα εικονιδια αλλαζουν οπως θες αναλογα με τις αναγκες. Αρα ΝΑΙ μπορεις να αφαιρεσεις ενα εικονιδιο και να βαλέις ενα αλλο οποιο θες.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με αυτο,γνωριζει κανεις καμια λυση,η εφαρμογη εστω που να δειχνει σωστα την ωρα αποστολης(απο αλλο τηλ.σε μενα)και οχι την ωρα ληψης(απο μενα)?

 

Προφανώς έχεις βάλει ρύθμηση να αποθηκεύονται οι επαφές στη sim. Αν δεν θες να το αλλάξεις αυτό δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Η sim έχει περιορισμένες δυνατότητες. Εγώ τις αποθηκεύω στο google account μου (φαντάζομαι και οι περισσότεροι εδώ μέσα).

 

Πήγαινε: Menu > More > Settings > Save new contacts > Google account

(ή στο αντίστοιχο path στα ελληνικά ανάλογα με τη γλώσσα του κινητού σου)

 

 

 

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Είναι flaw του android. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι, όποιος ξέρει παραπάνω ας με διορθώσει.

 

Α μαλιστα.Ευχαριστω:)Πολυ σπαστικο παντως...!

Επισης,ας μου πει καποιος,αυτη η ρομ N7000XXLA4 ειναι τελικα η τελευταια επισημη Ελληνικη,η οχι?Γιατι απο το μαγαζι που το πηρα(extreme mobile),ετσι μου ειπαν!Να αναφερω ξανα οτι το kies "το βλεπει"αλλα λεει οτι η συσκευη σας δεν υποστηριζει αναβαθμισεις,η κατι τετοιο...

 

Γνωστό "bug" του android, λύνεται με την χρήση άλλης εφαρμογής για sms. ΠΧ Go sms. (μπαίνουμε μέσα στο thread των sms, πατάμε παρατεταμένα το sms που θέλουμε, view message details και έχει εκεί, sent και received time :))

 

Νομίζω πως το κάνει και το handcent αλλά έχω πολύ καιρό να το χρησιμοποιήσω!

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου και απο εμενα.

1) Βρε παιδια που ακριβως βρισκεται η επιλογη στις ρυθμισεις(η οπου αλλου) που μου επιτρεπει να αλλαζω το encoding ετσι ωστε να μου "βλεπει" τους υποτιτλους ο στοκ player. Σε καποιους -ελαχιστους ειναι η αληθεια- υποτιτλους μου βγαζει "σκουπιδια" αντι για Ελληνικα επειδη δεν εχω επιλεξει το σωστο encoding.Φυσικα ως πρωτη επιλογη χρησιμοποιω τον MX Player οπου δεν εχω κανενα προβλημα αλλα να, ετσι για να γνωριζω εαν και πως γινεται.

2) Θυμαστε ισως που συζηταγαμε πριν κανα μηνα για το "προβλημα" του να μην μπορουμε να εντοπιζουμε ευκολα το button στο s-pen; Η Samsung φαινεται ακουσε τις πολλες διαμαρτυριες πανω στο "προβλημα" και ετσι οι νεες παρτιδες της συσκευης βγαινουν με s-pen που εχει γκρι button ετσι ωστε να ειναι πλεον ευδιακριτο. Μια ακομα ενδειξη του ποσο προσεχει το ΝΟΤΕ ως προιον.

[ http://goo.gl/hDva4 ]

3] Κοντα τρεις μηνες τωρα συμβιωσης με το ΝΟΤΕ και δηλωνω ιδιαιτερα ευτυχης ως κατοχος του.Πραγματικα δεν εχω μετανιωσει στο παραμικρο για την αγορα του κ μου εχει γινει απαραιτητο κομματι της καθημερινοτητας μου(επαγγελματικης κ προσωπικης). Δεν θυμαμαι ποτε να ειχα πιο πληρη σε δυνατοτητες συσκευη(και φανταστειτε, ακομα δεν εχει φορεσει το ice cream που κατα τα φαινομενα θα το απογειωσει τελειως).

Μου εχει λυσει τα χερια.

Edited by FR33Z3R
Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

και μενα ειναι απο το Ελληνικο expansys αγορασμενο με CSC DBT (Γερμανικο) και το kies το βλεπει μια χαρα και σε αναβαθμισεις, τα παντα.

 

 

εγω αφου εβαλα LA3 με csc αφησα το DBT δεν το βλεπει το kies.νομιζω πριν το αλλαξω ηταν XEU.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Μιας και ο φιλος ↑ φανταζομαι θα εχει μπλεξει στη δουλεια, σας δινω εγω τον συνδεσμο να τον κατεβασετε...:p

 

Ειναι ανεβασμενο απο τον @s_wind (onirama_), αρα τα credits σε εκεινον, και οντως παει σφεντονα.

 

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=52952

 

Τον εβαλα εχθες αλλα δεν ειδα αξιοσημειωτες διαφορες εν σχεσει με τον Opera τον "κανονικο",καποιος αλλος που τον εχει δουλεψει,ας μας πει την γνωμη του.Σαν μεγεθος ειναι 1 ΜΒ ενω ο "κανονικος" 750 ΚΒ περιπου.

Link to comment
Share on other sites

γιατι να μενεις στην la3 αφου υπαρχει η 4 και ακομα ακομα η la6

 

στη LA4 μπορεις να κανεις root;απλως το τηλ δουλευει αψογα εκανα και root και ειπα να μην ξαναμπω στη διαδικασια μεχρι να ερθει η ICS.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...