Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να μου πει κάποιος ποιόν mp3 player πρέπει να έχω στο κινητό μου για να ακούω τους ραδιοφωνικούς σταθμούς από το internet και συγκεκριμένα από το e-radio.gr, έτσι για να ακούμε και εμείς στην επαρχία κάτι καλύτερο από το κινητό μας....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεί να μου πει κάποιος ποιόν mp3 player πρέπει να έχω στο κινητό μου για να ακούω τους ραδιοφωνικούς σταθμούς από το internet και συγκεκριμένα από το e-radio.gr, έτσι για να ακούμε και εμείς στην επαρχία κάτι καλύτερο από το κινητό μας....

 

Εγώ στην επαρχία ακούω με το Tune in radio pro. Είναι το κορυφαίο.Δοκίμασε την free έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη κατι τετοιες εφαρμογες ειναι για.....τη δικη μας συσκευη, θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας το Icestream αν δε το εχετε δοκιμασει...:)

 

Live streaming σειρες, ταινιες και πολλα αλλα...:D

 

Ειναι free και δεν υπαρχει στο μαρκετ, επισης παιζει με ορισμενους players, οπως rockplayer η mxplayer!

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=841737&d=1325669429.

 

Για υποτιτλους μη με ρωτατε βεβαια...:p...Αλλα παιζει καταπλητικα....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Στους xda γινεται πολυ φασαρια με την οθονη του Note και ειδικα με καποιες καθετες και παραλληλες γραμμες που εμφανιζονται σε χαμηλο brightness σε λευκο η γκρι φοντο. Σε οσα Note εχω δει (3 συνολο) ολα παρουσιαζουν λιγο πολυ τις γραμμες. Εσεις εχετε παρομοιο προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Στους xda γινεται πολυ φασαρια με την οθονη του Note και ειδικα με καποιες καθετες και παραλληλες γραμμες που εμφανιζονται σε χαμηλο brightness σε λευκο η γκρι φοντο. Σε οσα Note εχω δει (3 συνολο) ολα παρουσιαζουν λιγο πολυ τις γραμμες. Εσεις εχετε παρομοιο προβλημα;

 

Εχουν περασει 10 απο τα χερια μου (τα 3 δικα μου).

Σχεδον ολα ειχαν αυτο το θεμα, τα δυο ηταν σοβαρα και αντικατασταθηκαν απο expansys. Αν δεν ειναι εντονο μην ασχοληθεις...

ΥΓ τα ιδια ισχουν και για το galaxy nexus, επιμενω μην ασχοληθεις αν δεν ειναι κατι εμφανες και πρεπει να ψαχνεις γκρι αποχρωσεις για να εντοπισεις κατι (low brigthness σε εφαρμογη μηνυματων, dropdown notifications bar η και το γκρι που εμφανιζεται για λιγο οταν φορτωνει το νεο market).

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Στους xda γινεται πολυ φασαρια με την οθονη του Note και ειδικα με καποιες καθετες και παραλληλες γραμμες που εμφανιζονται σε χαμηλο brightness σε λευκο η γκρι φοντο. Σε οσα Note εχω δει (3 συνολο) ολα παρουσιαζουν λιγο πολυ τις γραμμες. Εσεις εχετε παρομοιο προβλημα;

 

Οχι δεν εχω δει κατι

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τη φωτεινότητα τώρα την έβαλα και σε χαμηλή και στο τέρμα και σε λευκό φόντο δεν υπάρχει καμία γραμμή!!

 

Σε λευκο φοντο μονο σε μια συσκευη ειδα προβλημα (κι εφυγε για αντικατασταση).

Στα γκριζα με ρυθμιση του φωτισμου και προσοχη θα δεις το προβλημα αν εισαι παρατηρητικος (δεν ειναι 100% uniform το γκρι)...

Ειναι minor θεμα κατα τη γνωμη μου ομως.

Το δειγμα των συσκευων που εχω δει ειναι μεγαλο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής θέμα. Έχω κλειδωμένος το κινητό στην τσέπη. ΜΕ παίρνουν τηλέφωνο. Απαντάω από το bluetooth. Κλείνω το τηλ από το bluetooth. Το κινητό μένει ξεκλείδωτο.

Υπάρχει τροπος-ρύθμιση ώστε να κλειδώνει μόνο του κατευθείαν μόλις κλείσω τη γραμμη;

Wii Number

7116 0358 1247 8762

Link to comment
Share on other sites

Εχουν περασει 10 απο τα χερια μου (τα 3 δικα μου).

Σχεδον ολα ειχαν αυτο το θεμα, τα δυο ηταν σοβαρα και αντικατασταθηκαν απο expansys. Αν δεν ειναι εντονο μην ασχοληθεις...

ΥΓ τα ιδια ισχουν και για το galaxy nexus, επιμενω μην ασχοληθεις αν δεν ειναι κατι εμφανες και πρεπει να ψαχνεις γκρι αποχρωσεις για να εντοπισεις κατι (low brigthness σε εφαρμογη μηνυματων, dropdown notifications bar η και το γκρι που εμφανιζεται για λιγο οταν φορτωνει το νεο market).

 

Σε αυτα αναφερομαι. Γενικα με χαμηλη φωτεινοτητα εμφανιζονται γραμμες και εξαφανιζονται οταν την αυξησω.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα αναφερομαι. Γενικα με χαμηλη φωτεινοτητα εμφανιζονται γραμμες και εξαφανιζονται οταν την αυξησω.

 

Ειναι η τεχνολογια της οθονης τετοια και δη αυτη που χρησιμοποιειται στο note επιτρεπει τετοια φαινομενα.

Για να καταλαβεις την εκταση του και αν στο δικο σου ειναι σοβαρο πρεπει να δεις μερικες συσκευες με χαμηλο φωτισμο (και στη συσκευη και τον περιβαλλοντα-ιδανικα με σκοταδι) και γριζο φοντο. Κυριολεκτικα μονο μια ειχα δει με σχεδον απολυτα uniform γκρι...

Αν εχεις θεμα σε λευκο η αλλο φοντο (πλην του γκρι) υπαρχει προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Τη δική μου θα είδες:):) Πραγματικά με έβαλες να ψάχνω εδώ και ώρα,μόνο και μόνο επειδή το είπες εσύ. Δεν το βλέπω! Ίσως να φταίνε και τα μάτια μου,λόγω ηλικίας....ίσως η εμπειρία μου αλλά δεν το βλέπω..!

 

Καποια στιγμη θα ανεβασω καταλληλο wallpaper για να το δειτε σε ρυθμισεις backlight 0, 30 και 100% ;)

Γενικα αν παρεις 5 note και τα βαλεις διπλα το ενα στο αλλο ειναι δεδομενο οτι θα εχουν διαφορετικες οθονες.

Τα πραγματικα προβληματα στις οθονες των note ειναι να εχουν πολυ κακο λευκο (κιτρινο η αλλη -κακη- αποχρωση) και τμηματα της οθονης (λωριδες) υποφωτισμενες. Ευτυχως αυτα τα προβληματα ειναι σαφως περιορισμενα.

Αυτο που θιγουμε ειναι λιγο πολυ δεδομενο σε ολα τα note, αλλα αναπαραγεται με συγκεκριμενες συνθηκες φωτισμου και background...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής θέμα. Έχω κλειδωμένος το κινητό στην τσέπη. ΜΕ παίρνουν τηλέφωνο. Απαντάω από το bluetooth. Κλείνω το τηλ από το bluetooth. Το κινητό μένει ξεκλείδωτο.

Υπάρχει τροπος-ρύθμιση ώστε να κλειδώνει μόνο του κατευθείαν μόλις κλείσω τη γραμμη;

 

Κι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με το galaxy s. Αν ξέρει κάποιος από τα παιδιά, ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με την οθονη που λετε ειναι θεμα των amoled.και το wave και το galaxy βγαζει τετοιες γραμες
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση.Αν η μπαταρια τελειωνει πολυ γρηγορα ενω ειναι σε αδρανια τι μπορουμε να κανουμε?Απο οτι ειδα εχει μεγαλη καταναλωσει σαν λειτουργια συστηματος(χρηση επεξεργαστη) Εχω βαλει και task killer αλλα το εχω δει το φαινομενο(Βεβαια συνεχεια η λιστα του ειναι γεματη τα κλεινω αλλα σε δευτερολεπτα ξανατρεχουν γιατι?).Μπορω να κανω κατι αλλο?
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση.Αν η μπαταρια τελειωνει πολυ γρηγορα ενω ειναι σε αδρανια τι μπορουμε να κανουμε?Απο οτι ειδα εχει μεγαλη καταναλωσει σαν λειτουργια συστηματος(χρηση επεξεργαστη) Εχω βαλει και task killer αλλα το εχω δει το φαινομενο(Βεβαια συνεχεια η λιστα του ειναι γεματη τα κλεινω αλλα σε δευτερολεπτα ξανατρεχουν γιατι?).Μπορω να κανω κατι αλλο?

 

Πέτα αμέσως τον task killer και άστα να τρέχουν. Έτσι λειτουργεί το Android!

Link to comment
Share on other sites

Πέτα αμέσως τον task killer και άστα να τρέχουν. Έτσι λειτουργεί το Android!

Σιγουρα?Ειχα και αλλα android και ειχα παντα task με την μπαταρια τι γινεται?Γιαυτο μπαινει ο task.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα?Ειχα και αλλα android και ειχα παντα task με την μπαταρια τι γινεται?Γιαυτο μπαινει ο task.

 

Ο task killer τρέχει συνέχεια buckground και δεν αφήνει το τηλέφωνο να μπει σε deep sleep όταν σβήνει η οθόνη. Έτσι ο επεξεργαστης σου δουλεύει ψηλότερα απ' ότι πρέπει!

Εκτός του ότι όσο τα κλείνει ο task τόσο τα ανοίγει το android δηλαδή επιπλέον ενέργεια...

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια τον πεταξα ηδη!Αλλα αν δεν κανω λαθος το κινητο εχει και μανησιο task στη διαχηρηση εργασιων ε?
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια τον πεταξα ηδη!Αλλα αν δεν κανω λαθος το κινητο εχει και μανησιο task στη διαχηρηση εργασιων ε?

 

Κρατάς πατημένο το κεντρικό πλήκτρο και μετά διαχείριση εργασιών.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το προβλημα με την οθονη που λετε ειναι θεμα των amoled.

 

Ναι, αυτό αναλύεται εκτενώς παραπάνω, δε νομίζω ότι χρειάζεται άλλη ανάλυση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό αναλύεται εκτενώς παραπάνω, δε νομίζω ότι χρειάζεται άλλη ανάλυση.

Όταν λες εκτενώς παραπάνω εννοείς στην προηγούμενη σελίδα;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν λες εκτενώς παραπάνω εννοείς στην προηγούμενη σελίδα;

 

Ρίξε μια ματιά εδώ και θα καλυφθείς πλήρως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και το tunein free που έβαλα δεν κάνει τίποτα στο κινητό μου !!!! Μάλιστα μου βγάζει μήνυμα internal decoder error!

Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να ακούθω τους ραδιοφωνικούς σταθμούς των Αθηνών δια μέσου του internet στο τηλ μου?????

Ποιός decoder μου λείπει??????

Edited by dikemon
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχει κανεις benchmarks του Galaxy note απο την microsd που ειναι εγκαταστημενο το λειτουργικο;

 

Δεν είμαι σίγουρος ότι έχω καταλάβει τι ζητάς ακριβώς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...