Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λευκό 32αρι.

Την έβαλα μέσω ODIN ... μάλλον είχα Αυστριακό οπότε δεν έβγαζε ούτε μεσώ KIES..

Παρόλο που το πέρασα με ODIN δεν μου έσβησε τις εφαρμογές :shock: και κάποια settings τα κράτησε (mail, καιρός, Lockscreen photo κ.α.)

 

Ασχετο.. έβαλα λίγο το Ν9 και μου φάνηκε λες και πήγα σε μινιατούρα :lol: ( κάτι σας 8210 αν το θυμούνται κάποιοι..)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λευκό 32αρι.

Την έβαλα μέσω ODIN ... μάλλον είχα Αυστριακό οπότε δεν έβγαζε ούτε μεσώ KIES..

Παρόλο που το πέρασα με ODIN δεν μου έσβησε τις εφαρμογές :shock: και κάποια settings τα κράτησε (mail, καιρός, Lockscreen photo κ.α.)

 

Ασχετο.. έβαλα λίγο το Ν9 και μου φάνηκε λες και πήγα σε μινιατούρα :lol: ( κάτι σας 8210 αν το θυμούνται κάποιοι..)

 

εμ πως να σου φανεί... το 8210 το είχα φαντάρος το 2003... total respect!!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εμ πως να σου φανεί... το 8210 το είχα φαντάρος το 2003... total respect!!!!:rolleyes:

 

Αρκετές και σημαντικές οι αλλαγές.

Μεγάλη ικανοποίηση... :)

 

Μπράβο στη Samsung

Link to comment
Share on other sites

Έμενα άρεσε πολύ να δούμε με μπαταριά πως θα πάει αλλά να ρωτήσω και κατή NFC υποστηρίξει δεν υπάρχει ?????
Link to comment
Share on other sites

Έμενα άρεσε πολύ να δούμε με μπαταριά πως θα πάει αλλά να ρωτήσω και κατή NFC υποστηρίξει δεν υπάρχει ?????

 

NFC εχει το αμερικανικο note με το LTE...το δικο μας δεν εχει αλλα μικρο το κακο μιας και δεν εχει μπει ακομα στη ζωη μας.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσε η ICS!Δεν παρατηρησα καποιο κολλημα.Σε antutu επιασα 5891 και 6036.Δεν μου πολυ αρεσε αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσε η ICS!Δεν παρατηρησα καποιο κολλημα.Σε antutu επιασα 5891 και 6036.Δεν μου πολυ αρεσε αυτο.

 

ασε τα benchies και δες αν σου αρέσει και τι αίσθηση σου αφήνει... εγώ πρώτη φορά το βλέπω να πηγαίνει τόσο καλά.. πολύ smooth και γρήγορο!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου εβγαλε την ψυχη και το περασα μεσω pc odin αλλα εχω ενα προβληματακι στα μνματα,με το εργοστασιακο πληκτρολογιο δεν γυρναει στα ελληνικα και οταν παω να γραψω μου γραφει ''null'' καθε γραμμα που παταω,ας ειναι καλα το gosms :P το εχει παθει κανενας αλλος αυτο,υπαρχει λυση??Thanks!!!
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να έχουμε κάτι υπόψη.

Είναι η 1η έκδοση παγωτού και θα ακολουθήσουν φυσικά κι άλλες σε σύντομο χρονικό διάστημα μέχρι να τελειοποιηθεί.

Παιδεψε πολύ τη Samsung το παγωτό και αυτό φάνηκε στο sgii.

Ας είμαστε λοιπόν λίγο επιεικείς, αν και με μια πρώτη ματιά,η αναβάθμιση είναι πολύ καλή..:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα το τηλέφωνο πάει σφαίρα. Κάθε φορά ανακαλύπτω και μια αλλαγή,προς το καλύτερο. Υπάρχει μεγάλη βελτίωση στα εικονείδια. Ξέρετε αν υπάρχει αυτό που έχει το nexus, που κλείνει τις ανοιχτές εφαρμογές,απλά σύρροντάς τις με το δάχτυλο; Κάτι ακόμα που παρατήρησα είναι το σήμα,το οποίο έχει μεγάλη βελτίωση. Το λέω γιατί,εδώ που είμαι,σε κάποια μέρη του σπιτιού ποτέ δεν έδειχνε όλες τις μπάρες. Από την ώρα που πέρασα την καινούρια έχει συνέχεια full σήμα και παντού!! Το kies μου έσπασε τα νεύρα! Από τη 1το μεσημέρι που γύρισα από τη δουλειά, κατέβασε τη rom σε μια ώρα...!! Δύο φορές γέμισε μπάρες για να αρχίσει να περνάει τη rom. Άντε χαλάλι του μια και δουλεύει έτσι όπως δουλέυει!!!

Τέλος θα πρέπει να έχει πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας γιατί το σκαλίζω συνέχεια και δε λέει να πέσει γρήγορα,ακόμα στην κατανάλωση μπαταρίας,που τώρα είναι ξεχωριστό εκονείδιο, το λειτουργικό android,που κάποτε έφτανε το 50% τώρα είναι στο 11% !! Μόνο το οθόνη λέει πια 40% σε φωτεινότητα κάτω από το μισό και με live wallpaper το celtic garden.....!!

 

κρατας πατημένο το home button και σέρνεις δεξιά ή αριστερά για να κλείσεις εφαρμογές :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Σκεφτομαι την αγορα καινουργιου τηλεφωνου μεσα στο καλοκαιρι...εχει διαφορες συσκευες στα υποψην μου οπως το One x,καποιο xperia,το nexus αλλα και το note!

μου εχει κεντρισει το ενδιαφερον σαν συσκευη...θα ηθελα να ρωτησω...ολοι οσοι το εχετε..εχετε βρει καποιο ελλατωμα?του λειπει κατι? εχει καποιο μειωνεκτημα..και τωρα οσοι πηρατε ICS..πως ειναι το κινητο?

Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

πωσ κανουμε root στην επισημη ics??

 

Κατέβασέ τη prerooted.Θα τη βρεις στον οδηγό "η βίβλος" στον εύκολο τρόπο root.

Θα ανανεώσω σύντομα τον οδηγό...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχα...costsa41 ..ε ειπα να περασω και απο εδω να ακουσα γνωμες...παντως οντως φενεται τρελη συσκευη και η οθονη του ειναι κολακευτικη...
Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

αχαχαχα...costsa41 ..ε ειπα να περασω και απο εδω να ακουσα γνωμες...παντως οντως φενεται τρελη συσκευη και η οθονη του ειναι κολακευτικη...

 

Δεν είναι απλά κολακευτικη η οθόνη του.. Είναι συνήθεια που γίνεται λατρεία!!! :D

Πάντως η υλοποίηση του ics δείχνει να είναι σε άριστο επίπεδο και πραγματικά μπράβο στην Samsung μας πρόσεξε ιδιαίτερα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απλά κολακευτικη η οθόνη του.. Είναι συνήθεια που γίνεται λατρεία!!! :D

Πάντως η υλοποίηση του ics δείχνει να είναι σε άριστο επίπεδο και πραγματικά μπράβο στην Samsung μας πρόσεξε ιδιαίτερα!

 

χαχα...το μονο "προβλημα" που εντοπιζω ειναι οτι μετα δεν μπορεις να πεσεις στις ιντσες...χαχαχαα.! :P

πολυ καλο αυτο.!

Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδες εγω "ζαλίστηκα" με το update παντως:)

δεν το περιμενα!

δεν εχω το παραμικρό προβλημα ολα δουλευουν ρολοι!

επιτελους ο συγχρονισμός του ημερολογίου με το facebook δουλευει σωστα!

ο browser τα σπαει! αλλα δεν ειναι μονο ο μανισιος! προσεξτε ποσο πιο γρηγορα πχ παει ο boat!(εδω επαθα πλακα μια και μιλαμε για την ιδια ακριβως version με gb...)..

γενικα ολοι οι browsers απογειώθηκαν με το update! και ο οπερα!

το tapatalk ειναι η πρωτη φορα που σε ice μου παει βούτυρο!

και σε αλβα αλλα και σε cyanofree ειχα σπασιματα και λαγκ!

viber κτλ ολα δουλευουν σωστα οπως πρεπει κανενα προβλημα και εδω!

γενικα το κινητο πηρε αλλο αερα! ηταν που ηταν τωρα εγινε να μην το αφηνεις απο το χερι ουτε δευτερόλεπτο:lol:

πραγματικα κανανε τρομερη δουλεια δεν το περιμενα!

οσοι εχετε προβληματα ειναι γιατι υπαρχουν εφαρμογες που δεν ειναι συμβατες οπως ειπα και σε αλλο post και τις κανουμε επαναφορά με το τιτανιουμ χωρις να το τσεκαρουμε!(την πατησα πολυ άσχημα με εφαρμογη που μου δημιουργησε απιστευτα προβληματα σε αλβα κτλ και μετα ειδα στο μαρκετ οτι δεν ηταν συμβατη με παγωτο,δεν πηγε καν το μυαλο μου οτι δεν ηταν την πρωτη φορα που την εκανα επαναφορα! αρα καλο θα ηταν να περναμε παγωτο παντα μετα ΑΠΟ ΦΟΥΛ ΦΟΡΜΑΤ ...)...

τι να πω πραγματικα..note Και παλι Note...τελος...

Link to comment
Share on other sites

παντωσ η μπαρα των επαφων μου δεν δειχνει καλα....δειχνει μερικα αγγλικα ..εσασ??
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

παντωσ η μπαρα των επαφων μου δεν δειχνει καλα....δειχνει μερικα αγγλικα ..εσασ??

 

και μενα...

για αυτο εβαλα το exdialer απο το μαρκετ με ενα σουπερ ice παγωτακι theme και ηρέμησα ...:)

Link to comment
Share on other sites

Τι σου δείχνει αγγλικά; Εμένα είναι κανονικά όλα ελληνικά! Βρήκα ένα μείον! Οι φωτογραφίες από το facebook είναι πια θολές στις επαφές. Ελπίζω να διορθωθεί!

 

υπαρχει λυση και εδω...

HD CALLER ID απο το μαρκετ...δεστο λιγο..

το αγορασα προχθες και επαθα πλακα!:)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ να υπενθυμισω οτι στη 1η σελιδα θα βρειτε τον συνδεσμο απο το chat room ωστε να ανταλλαξετε αμεσα τις αποψεις/αποριες σας αλλα και τις εντυπωσεις/παρατηρησεις για το παγωτο!!!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσε η ICS!Δεν παρατηρησα καποιο κολλημα.Σε antutu επιασα 5891 και 6036.Δεν μου πολυ αρεσε αυτο.

 

ξανακάνε το τεστ :p

εμένα με antutu με την πρώτη δοκιμή μου έβγαλε 6700 :shock:

 

το ξαναέκανα και πήγε 6100.. και στο τρίτο 5900

Δεν το ξανακάνω :-) !!

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω δοκιμάσει 3 - 4 stock rom (LC1 - KL7) και σε όλες το kies μου βγάζει ότι ''αυτή η έκδοση λογισμικού δεν υποστηρίζει αναβάθμιση με το kies'' ξέρει κανείς γιατί? Κανένα λινκ με την στοκ ics (χωρίς ροοτ) για να την φλασάρω με odin pc?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω δοκιμάσει 3 - 4 stock rom (LC1 - KL7) και σε όλες το kies μου βγάζει ότι ''αυτή η έκδοση λογισμικού δεν υποστηρίζει αναβάθμιση με το kies'' ξέρει κανείς γιατί? Κανένα λινκ με την στοκ ics (χωρίς ροοτ) για να την φλασάρω με odin pc?

 

Εγω απο δω την κατέβασα.. http://www.theandroidsoul.com/xxlpy/ έχει και αναλυτικό οδηγό.

καλή διασκέδαση !! :p

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω δοκιμάσει 3 - 4 stock rom (LC1 - KL7) και σε όλες το kies μου βγάζει ότι ''αυτή η έκδοση λογισμικού δεν υποστηρίζει αναβάθμιση με το kies'' ξέρει κανείς γιατί? Κανένα λινκ με την στοκ ics (χωρίς ροοτ) για να την φλασάρω με odin pc?

 

http://www.hotfile.com/dl/155490069/c7932d4/N7000XXLPY_N7000OXALPY_DBT.zip.html

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...