Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι firmware είχες πριν ;

 

Την εγκατέστησα και εγώ από PC-ODIN. Βέβαια στην αρχή γύρισα σε stock κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθεεε!!!!παιδες πριν τη περασω λεω να κανω ενα hard reset να πατησει καλυτερα να κανω κ ενα στη cache??οσο αναφορα το κιες απλα το εγκαθιστω κ κανω την αναβαθμηση;;;
Link to comment
Share on other sites

Τι firmware είχες πριν ;

 

Την εγκατέστησα και εγώ από PC-ODIN. Βέβαια στην αρχή γύρισα σε stock κατάσταση.

 

δηλαδη δεν μπορουμε απο οποιοδηποτε firmware να περασουμε απο PC ODIN την επισημη ICS απο sammobile?

Εγω τωρα ειμαι με CM9, δε μπορω οπως ειμαι να κανω ενα full data wipe και μετα να περασω με PC ODIN?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας αγορασμένο από VPN και μόλις έβαλα την ics μεσώ KIES δεν έσβησε τίποτα και δειχνη ταχύτατη.....
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν μπορουμε απο οποιοδηποτε firmware να περασουμε απο PC ODIN την επισημη ICS απο sammobile?

Εγω τωρα ειμαι με CM9, δε μπορω οπως ειμαι να κανω ενα full data wipe και μετα να περασω με PC ODIN?

 

Περίμενε να "καταλαγιάσει" το πρώτο κύμα να δούμε πως είναι το σωστό να γίνει. Εικάζω ότι θα πρέπει να πάμε σε GB και μετά να περάσουμε την rom... εγώ είμαι με Cyanofree οπότε και λόγω kernel περιμένω να δω πως θα το κάνω.. επίσης ίσως καλύτερα να περιμένουμε και τι θα μαγειρέψουν τα μαστόρια στο xda... τώρα που θα έχουν και σταθερό kernel πιστεύω θα δούμε ωραία πράγματα... μπορείς να διαβάσεις και εδώ, κάποιοι πήγαν από CM9 σε official ics :happy:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1646088

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στο Kies μου βγάζει το εξής μήνυμα:

your device does not support software upgrading via kies

Έχω Αγγλικό λευκό με baseband XXLA4 και build XXLA6. Τι κάνω;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε να "καταλαγιάσει" το πρώτο κύμα να δούμε πως είναι το σωστό να γίνει. Εικάζω ότι θα πρέπει να πάμε σε GB και μετά να περάσουμε την rom... εγώ είμαι με Cyanofree οπότε και λόγω kernel περιμένω να δω πως θα το κάνω.. επίσης ίσως καλύτερα να περιμένουμε και τι θα μαγειρέψουν τα μαστόρια στο xda... τώρα που θα έχουν και σταθερό kernel πιστεύω θα δούμε ωραία πράγματα... μπορείς να διαβάσεις και εδώ, κάποιοι πήγαν από CM9 σε official ics :happy:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1646088

 

Αν θες να περάσεις την επίσημη χωρίς root, αρκεί έτσι όπως είσαι να τη περάσεις μέσω pc Odin...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

γερμανικο note αναβαθμισμενο και παει φωτιαααααααααααααααα...............ωραια εκπληξη μας φυλαγε η samsung!με οτα δεν μου το εδινε-μονο απο kies
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας ρωτησω,για να μου κανει update στο kies το note πρεπει να εχει τον stock kernel μεσα ή δεν παιζει ρολο αυτο?

Φοραω stock rom αλλα custom kernel,για αυτο ρωταω!

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στο Kies μου βγάζει το εξής μήνυμα:

your device does not support software upgrading via kies

Έχω Αγγλικό λευκό με baseband XXLA4 και build XXLA6. Τι κάνω;

 

Kαι μενα μου εβγαζε κατι παρομοιο οταν το πρωτοπηρα.

Ετσι περασα μεσω Odin την επισημη gingerbread γερμανικη της debitel απο εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1424997 και συγκεκριμενα αυτη: http://www.hotfile.com/dl/138622710/0d39fff/N7000XXKL7_N7000OXAKL7_DBT.zip.html

 

Οταν σημερα εμαθα για το update,εψαξα μεσω OTA,δεν το βρηκε,συνδεθηκα στο Kies και ετσι το βρηκε και αναβαθμιστηκα σε ics

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια να σας ρωτησω,για να μου κανει update στο kies το note πρεπει να εχει τον stock kernel μεσα ή δεν παιζει ρολο αυτο?

Φοραω stock rom αλλα custom kernel,για αυτο ρωταω!

 

Ναι, πρέπει να είσαι με stock kernel και ROM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πρέπει να είσαι με stock kernel και ROM.

Μηπως γνωριζουμε που θα βρουμε stock kernel να περασω?γτ στο xda δεν βρισκω!!

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

πρωτες εντυπωσεις, μονο θετικες. Νομιζεις ειναι αλλο κινητο, πιο smooth και εχουν αλλαξει κατι στα χρωματα της οθονης.
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια μετα το update τι σας λεει??

εμενα την ρουφηξε πολυ γρηγορα και εφτασε στα 44 απο θερμοκρασια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ευρωπαϊκό από κοσμοτε τίποτα ακόμα!!

 

Φιλε μου, εσυ που το εχεις αγορασει απο cosmote μπορεις να μου πεις τι pda/phone/csc εχει γιατι εσβησα τον φακελο που τα ειχα αποθηκευσει στο pc για να θυμαμαι και δεν μπορω να ξερω αν εχω περασει την σωστη rom τωρα...

 

Βασικα νομιζω οτι τα σωστα πρεπει να ειναι PDA:LA6/PHONE:LA4/CSC:LA1 (EUR)... αν μπορει καποιος με τηλεφωνο απο cosmote ας μου πει αν τα παραπανω στοιχεια ειναι σωστα.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται οτι ειναι ημιτελες η αναβαθμιση σε καποια σημεια, ο dialer και η επιλογη widget ειναι οπως στον gingerbread. Ακομα η επιλογη widget του νεου Gmail δεν μπορεις να μεγαλωσει το μεγεθος του ωστε να καλυπτει ολο το πλατος της οθονης, ειναι σαν παραθυρο μονο. Γενικα η αναβαθμιση ειναι κατι αναμεσα σε ICS και Gingerbread. Το νεο premium suite για το s-pen θα το δουμε σε επομενη αναβαθμιση. Edited by DoctorM
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα που είναι pda:lc1 phone: lb2 csc: lb3 (ato) δεν μου έχει έρθει η αναβάθμιση ακόμα...υπάρχει κάποιος με αυτα τα χαρακτηριστικά που να του έχει έρθει;; Edited by jmarousakis
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Aυτο για τα χρωματα που ειπα πιο πριν το κινητο ειναι πιο σκοτεινο, εχει πεσει η φωτεινοτητα του κινητου, υπολογιζω 20-30% διαφορα η φωτεινοτητα με σχεση την Gingerbread, ελπιζω να δουμε διορθωση του bug αυτου. Το ειχα στην gingerbread στο 50%, τωρα για να εχω την ιδια φωτεινοτητα στο κινητο πρεπει να το βαλω στο 80%. Ας το ελεγξουν και αλλοι χρηστες.
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα τίποτα ακόμα

PDA LA6

PHONE LA4

CSC LA1

Απο ΟΤΑ λέει δεν βρέθηκε τίποτα

Από Kies GT-N7000 does not support initializing

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω?

Το τηλέφωνο είναι απείραχτο. Το πήρα καινούριο πριν 3 μέρες

N7000 SlimWizz
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, εσυ που το εχεις αγορασει απο cosmote μπορεις να μου πεις τι pda/phone/csc εχει γιατι εσβησα τον φακελο που τα ειχα αποθηκευσει στο pc για να θυμαμαι και δεν μπορω να ξερω αν εχω περασει την σωστη rom τωρα...

 

Βασικα νομιζω οτι τα σωστα πρεπει να ειναι PDA:LA6/PHONE:LA4/CSC:LA1 (EUR)... αν μπορει καποιος με τηλεφωνο απο cosmote ας μου πει αν τα παραπανω στοιχεια ειναι σωστα.

Είσαι ολοσωστος όταν σου βγάλει την αναβάθμιση δώσε συναγερμό Με την υποσημείωση οτι έχεις κοσμοτε
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...