Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια ερωτηση προς τους κατοχους του note.

αφορα την πλοηγηση gps.

κατα την πλοηγηση λοιπον αν το εχουμε σε φορτιση με εναν μαμα φορτιστη αυτοκινητου, η φορτιση αυξανει το ποσοστο της μπαταριας,το κραταει τουλαχιστον σταθερο,η αυτο μειωνεται σταδιακα,παρολο που το εχουμε στην φορτιση?

ρωταω γιατι το προβλημα αυτο υπηρχε και υπαρχει στο galaxy s2 και θελω να ξερω αν υπαρχει και στο note.

ευχαριστω προκαταβολικα

 

Αυτό εξαρτάται από το φορτιστή αυτοκινήτου και τα volt που έχει.Είχα παρόμοιο πρόβλημα σε παλαιότερη συσκευή και είχα αγοράσει έναν πιο δυνατό.Όλα οκ από τότε.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-2

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό εξαρτάται από το φορτιστή αυτοκινήτου και τα volt που έχει.Είχα παρόμοιο πρόβλημα σε παλαιότερη συσκευή και είχα αγοράσει έναν πιο δυνατό.Όλα οκ από τότε.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-2

 

Έχεις απόλυτο δίκιο γιατί εγώ στο αυτοκίνητο έχω φορτιστή της HTC και ποτέ δεν είχα πρόβλημα ούτε με το SII ούτε με το Note.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-2

Link to comment
Share on other sites

χωρις να θελω να αμφισβητισω καποιον απο τους 2 ,νομιζω οτι το θεμα ειναι ποσο ρευμα επιτρεπει να δεχθει η ιδια η συσκευη και οχι ποσο μπορει να δωσει ο φορτιστης.

τουλαχιστον αυτο εχω διαπιστωσει μετα απο δικες μου δοκιμες ,αλλα και σχολια αλλων χρηστων του s2.

παρολα αυτα κραταω την απαντηση σας μιας που μπορει να κανω εγω λαθος.

ελπιζω μολις αποκτησω και γω το note να εχει την ιδια συμπεριφορα με τα δικα σας κατα την πλοηγηση-φορτιση

Link to comment
Share on other sites

χωρις να θελω να αμφισβητισω καποιον απο τους 2 ,νομιζω οτι το θεμα ειναι ποσο ρευμα επιτρεπει να δεχθει η ιδια η συσκευη και οχι ποσο μπορει να δωσει ο φορτιστης.

τουλαχιστον αυτο εχω διαπιστωσει μετα απο δικες μου δοκιμες ,αλλα και σχολια αλλων χρηστων του s2.

παρολα αυτα κραταω την απαντηση σας μιας που μπορει να κανω εγω λαθος.

ελπιζω μολις αποκτησω και γω το note να εχει την ιδια συμπεριφορα με τα δικα σας κατα την πλοηγηση-φορτιση

 

Σίγουρα ισχύει αυτό που λες και είναι αναλογικό.

Απ όσο θυμάμαι υπάρχουν 2-3 επιλογές σε volt και σίγουρα ένας καλός, επώνυμος φορτιστής με ελεγχόμενη τάση, είναι το ιδανικό.

Βέβαια δεν είμαι και ειδικός πάνω στο θέμα.Τα παιδιά από τον Γερμανό μου είχαν δώσει αυτές τις πληροφορίες.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-2

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

αν κοιτάξετε τον φορτιστή σπιτιού της Samsung θα δείτε οτι είναι 5V , 1A = 1000mA

όταν οι περισσότεροι κοινοί φορτιστές με microusb είναι 500-600 mA, στα 5V.

άρα σίγουρα είναι θέμα φορτιστή. προσοχή τα ονομαστικά volt εξόδου πάντα 5V, τα mA ρεύματος διαφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!!

 

http://www.gsmarena.com/galaxy_note_android_40_update_to_include_special_content-news-4004.php

 

Premium suite λοιπόν με εκμετάλλευση του S-Pen!! Άντε να δούμε πότε γιατί έρχεται μαζί με το ICS...;)

 

καλημερα παιδια....για σημερα δεν ειχαν πει η κυκλοφορια της premium suite?μηπως δουμε και isc σημερα?αλλα απο οτι βλεπω στο βιντεο λεει Q2!!δηλαδη σημερα απλα θα το ανακοινωσουν?

Link to comment
Share on other sites

αν κοιτάξετε τον φορτιστή σπιτιού της Samsung θα δείτε οτι είναι 5V , 1A = 1000mA

όταν οι περισσότεροι κοινοί φορτιστές με microusb είναι 500-600 mA, στα 5V.

άρα σίγουρα είναι θέμα φορτιστή. προσοχή τα ονομαστικά volt εξόδου πάντα 5V, τα mA ρεύματος διαφέρουν.

 

ακριβώς! Επίσης όντως τα htc είναι κοντά στου Note σε στοιχεία τουλάχιστον (5V, 1000mA) γιατί έχω πάρει στην γυναίκα Desire S και το έχω εξακριβώσει

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις μου εκανε ενα 44ΜΒ update το fruit ninja... εχει γινει απιστευτο με online battle mode και hd graphics :cool:

οποιος το εχει αγορασει ας κανει αμεσως το update! στην οθονη του Note ειναι σουπερ!

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

 

http://www.gsmarena.com/galaxy_note_android_40_update_to_include_special_content-news-4004.php

 

Premium suite λοιπόν με εκμετάλλευση του S-Pen!! Άντε να δούμε πότε γιατί έρχεται μαζί με το ICS...;)

Μου εφτιαξες την ημερα τωρα.:cool:

Αν ειναι να λαβουμε τετοιο upgrade στις δυνατοτητες του ΝΟΤΕ με το Premium Suite και με τις exclusive S Pen optimized applications που θα μας προσφερει, τοτε τους συγχωρω

την οποια καθυστερηση με το ICS.:D

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε το Angry Birds Space!!!

Μπείτε στο Play Store και δοκιμάστε το, πραγματικά πολύ καλό! Ειδικά με το S-Pen είναι πολύ ενδιαφέρον!

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Aν θελετε ριξτε μια ματια σε ενα αρθρο στην real.gr,αναφερεται σε ερευνα που εγινε σχετικα με το που καταναλωνεται αρκετη

ενεργεια της μπαταριας σε android.Αναφερει συγκεκριμενα οτι μεγαλο μερος της μπαταριας καταναλωνεται στο να αποστελονται προσωπικα

στοιχεια καθως και για διαφημιστικους λογους.Υπαρχει το προγραμμα droidwall που μ'αυτο μπορουμε να διακοψουμε αυτη την διαρροη τοης μπαταριας μας.

Διαβαστε το αρθρο. http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=133176&catID=22

Edited by charis232
Link to comment
Share on other sites

Aν θελετε ριξτε μια ματια σε ενα αρθρο στην real.gr,αναφερεται σε ερευνα που εγινε σχετικα με το που καταναλωνεται αρκετη

ενεργεια της μπαταριας σε android.Αναφερει συγκεκριμενα οτι μεγαλο μερος της μπαταριας καταναλωνεται στο να αποστελονται προσωπικα

στοιχεια καθως και για διαφημιστικους λογους.Υπαρχει το προγραμμα droidwall που μ'αυτο μπορουμε να διακοψουμε αυτη την διαρροη τοης μπαταριας μας.

Διαβαστε το αρθρο. http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=133176&catID=22

 

Το διάβασα από χθες αυτό και είναι πραγματικά απίστευτο αν ισχύει. Σε κάθε περίπτωση να ένας πολύ καλός λόγος για rooting μπλοκαροντας τις διαφημίσεις οπότε φαντάζομαι δεν θα σου τρώει 2 φορές πάνω ενέργεια το παιχνίδι προκειμένου να προβάλλει τις διαφημίσεις και να συλλέξει στοιχεία, να τα στείλει εκεί που τα στέλνει κτλ..

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα από χθες αυτό και είναι πραγματικά απίστευτο αν ισχύει. Σε κάθε περίπτωση να ένας πολύ καλός λόγος για rooting μπλοκαροντας τις διαφημίσεις οπότε φαντάζομαι δεν θα σου τρώει 2 φορές πάνω ενέργεια το παιχνίδι προκειμένου να προβάλλει τις διαφημίσεις και να συλλέξει στοιχεία, να τα στείλει εκεί που τα στέλνει κτλ..

 

Sent from my Galaxy Note

 

Oντως ενας πολυ καλος λογος,αν οχι και ο σημαντικοτερος :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos παω να κανω κλιση με το κινητο και δεν κανει τιποτα δεν καλει απλα δειχνει το ακουστικο και μετα απο λιγη ωρα τερματιζει την κλιση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos παω να κανω κλιση με το κινητο και δεν κανει τιποτα δεν καλει απλα δειχνει το ακουστικο και μετα απο λιγη ωρα τερματιζει την κλιση.

 

Επανεκκίνηση του έκανες;

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-2

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνηση του έκανες;

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-2

 

Το εκλεισα και το ξαναανοιξα αν αυτο εννοεις

 

Δεν μπορω να καταλαβω ενω δεχομαι κανονικα κλισεις δεν μπορω να παρω. Τωρα που το ξαναπροσπαθησα μια παιρνει μια δεν παιρνει.Πηρα και την vodsfone και δεν βλεπει καποιο προβλημα στην γραμμη μου.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Το εκλεισα και το ξαναανοιξα αν αυτο εννοεις

 

Δεν μπορω να καταλαβω ενω δεχομαι κανονικα κλισεις δεν μπορω να παρω. Τωρα που το ξαναπροσπαθησα μια παιρνει μια δεν παιρνει.Πηρα και την vodsfone και δεν βλεπει καποιο προβλημα στην γραμμη μου.

 

Εισαι σε stock η custom rom???

Αν εισαι σε stock δοκιμασε hard reset...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σε stock η custom rom???

Αν εισαι σε stock δοκιμασε hard reset...

 

Πωπω ειδα τη λεξη hard reset και καπως μου ηρθε.Παει γερασα.Δεν δοκιμαζεις Ντινο πριν το hard reset να κανεις clear data του phone appl απο settings- applications και tab All?

 

 

@Ηλιας ακομα ειμαι με την ics aosp του Jamie.not bad not bad

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πωπω ειδα τη λεξη hard reset και καπως μου ηρθε.Παει γερασα.Δεν δοκιμαζεις Ντινο πριν το hard reset να κανεις clear data του phone appl απο settings- applications και tab All?

 

Οταν κανεις fresh install 2 φορες τη μερα το hard reset δε κανει τιποτα στα αυτια σου!!!...:p

Δε νομιζω το clear data/cache να βοηθησει, αλλα ας δοκιμασει...

 

Μπορει να ειναι και μια εφαρμογη που μπλοκαρει τις κλησεις...

 

@Argie...Θα τη δοκιμασω κι εγω μου φαινεται...Λιγο χρονο ελευθερο θελω!!!:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εκλεισα ολες τις εφαρμογες αλλα τιποτα.δεν ειμαι root. Με hard reset δεν χανω τα παντα στο κινητο; αν οχι πως το κανω;
Link to comment
Share on other sites

Εκλεισα ολες τις εφαρμογες αλλα τιποτα.δεν ειμαι root. Με hard reset δεν χανω τα παντα στο κινητο; αν οχι πως το κανω;

 

Xανεις τα παντα γιαυτο ασε το για το τελος...

 

Δοκιμασε να απεγκαθιστας εφαρμογες που εβαλες τελευταια πριν αρχισει το προβλημα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

αν κοιτάξετε τον φορτιστή σπιτιού της Samsung θα δείτε οτι είναι 5V , 1A = 1000mA

όταν οι περισσότεροι κοινοί φορτιστές με microusb είναι 500-600 mA, στα 5V.

άρα σίγουρα είναι θέμα φορτιστή. προσοχή τα ονομαστικά volt εξόδου πάντα 5V, τα mA ρεύματος διαφέρουν.

 

Ουπς μόλις έκανα παραγγελία από internet έναν Sony Ericsson! .

Ας ελπίσουμε ότι θα είμαστε τυχεροί.

Link to comment
Share on other sites

Xανεις τα παντα γιαυτο ασε το για το τελος...

 

Δοκιμασε να απεγκαθιστας εφαρμογες που εβαλες τελευταια πριν αρχισει το προβλημα.

 

τελικα εφταιγε μαλλον το κουτι ''full σημα'' της vodafone. επειδη μενω σε μεζονετα στο υπογειο δεν εχω σημα και εχω συνδεσει αυτο το κουτι με το router και μεσω 3g εχω σημα αλλα εχθες ενω μου εδειχνε οτι ειχα σημα δεν μπορουσα να κανω κλισεις οταν ανεβηκα ομως στους παραπανω οροφους ολα μια χαρα.

επι της ευκαιριας το hard reset πως γινεται ;

soft reset δεν υπαρχει οπως στο iphone που κραταγα πατημενα το home και το on/off ταυτοχρονα ;

Link to comment
Share on other sites

τελικα εφταιγε μαλλον το κουτι ''full σημα'' της vodafone. επειδη μενω σε μεζονετα στο υπογειο δεν εχω σημα και εχω συνδεσει αυτο το κουτι με το router και μεσω 3g εχω σημα αλλα εχθες ενω μου εδειχνε οτι ειχα σημα δεν μπορουσα να κανω κλισεις οταν ανεβηκα ομως στους παραπανω οροφους ολα μια χαρα.

επι της ευκαιριας το hard reset πως γινεται ;

soft reset δεν υπαρχει οπως στο iphone που κραταγα πατημενα το home και το on/off ταυτοχρονα ;

 

Hard reset → μενου-απορρητο-επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τρια lifestyle:lol: θεματακια σχετικα με το θηριο μας.

[ * ] Το προμο του ΝΟΤΕ με τα angry birds βρισκεται στο φορτε του, εδω θα βρειτε την σχετικη σελιδα που εχει δημιουργησει

η samsung [ http://samsung.angrybirds.com/galaxynote/ ]

[ * ] GALAXY Love Note ονομαζεται ενα τελειως cheesy promo του ΝΟΤΕ ( σε συνεργασια με την εφαρμογη touchnote ) στο πλαισιο του οποιου τρεχει και ενας διαγωνισμος -μεχρι τις 29 Μαρτιου- με ενα γενικολογο δωρο "an all expenses paid trip", το περιγραφει η Samsung στην σχετικη σελιδα [ https://www.galaxylovenote.com/about ]

και τελος

 

[*] 20 Apps for Your Galaxy Note S Pen [ http://www.samsung.com/us/article/20-apps-for-your-galaxy-note-s-pen ]

Edited by FR33Z3R
Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...