Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πιάσαμε και τα 5 εκατομμύρια!!!

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_shipments_exceed_5_million-news-4026.php

Δεν τα πήγε και άσχημα για πρωτοποριακό τηλέφωνο που εισήγαγε νέα κατηγορία ε?

Νομιζω οτι ουτε ο πιο αισιοδοξος μετοχος της Samsung:grin:δεν θα περιμενε τετοια επιτυχια.Το θηριο τα παει περιφημα και δεν ειναι καθολου νιτσε συσκευη οπως πολλοι προφητευαν με την εμφανιση της στον κοσμο τον σμαρτφοουνς.

Ειρθε για να μεινει (και να μας "φτιαχνει":p )

Δεν ειναι τυχαιο αλλωστε το δυναμικο προμο και οι επενδυσεις της Σαμμυ σε ολα τα επιπεδα σχετικα με το - κερδισμενο καθως αποδεικνύεται στοιχημα του - ΝΟΤΕ ( διαγωνισμοι με αμοιβες για δημιουργια καινοτομων applications [ http://www.samsung.com/us/topic/accept-the-app-challenge ], http://noteworthyproject.com/, https://www.galaxylovenote.com/ etc etc], η το ειδικο βαρος που δινει στην συσκευη με το Premium Suite που θα συνοδευει το ICS.

Εδω εχουμε ενα τεραστιο εμπορικο χιτ. Ενα εκατομυριο συσκευες/μηνα:!:-> not so bad at all.:cool:

 

H τελευταία έκδοση πάντως είναι η LC1

Απο εχθες βγηκε η LC2, [ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1567181] η οποια παντως δεν εμφανιζεται ακομα στην δικη μου συσκευη(που ειναι και γερμανικη;)

Edited by FR33Z3R
Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

 

Απο εχθες βγηκε η LC2, [ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1567181] η οποια παντως δεν εμφανιζεται ακομα στην δικη μου συσκευη(που ειναι και γερμανικη;)

Λογικο αφου ειναι απο Ασια μερια...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ουτε ο πιο αισιοδοξος μετοχος της Samsung δεν θα περιμενε τετοια επιτυχια.Το θηριο τα παει περιφημα και δεν ειναι καθολου νιτσε συσκευη οπως πολλοι προφητευαν με την εμφανιση της στον κοσμο τον σμαρτφοουνς.

Ειρθε για να μεινει (και να μας "φτιαχνει":p )

Δεν ειναι τυχαιο αλλωστε το δυναμικο προμο και οι επενδυσεις της Σαμμυ σε ολα τα επιπεδα σχετικα με το - κερδισμενο καθως αποδεικνύεται στοιχημα του - ΝΟΤΕ ( διαγωνισμοι με αμοιβες για δημιουργια καινοτομων applications [ http://www.samsung.com/us/topic/accept-the-app-challenge ], http://noteworthyproject.com/, https://www.galaxylovenote.com/ etc etc], η το ειδικο βαρος που δινει στην συσκευη με το Premium Suite που θα συνοδευει το ICS.

Εδω εχουμε ενα τεραστιο εμπορικο χιτ. Ενα εκατομυριο συσκευες/μηνα:!:-> not so bad at all.:cool:

 

Μόλις πόσταρα αντίστοιχο άρθρο από το engadget στο νήμα για τις Βελτιώσεις. Είναι απίστευτο το πόσο επιτυχημένη είναι η συσκευή μας σε πωλήσεις. Πολύ πριν κυκλοφορήσει φαινόταν πως θα ξεχωρίσει αλλά τα πράγματα πάνε όλο και καλύτερα. Πιστεύω πως με την κυκλοφορία του ICS αυτα τα νούμερα θα ανεβούν αρκετά!

Μεγαλύτερες πωλήσεις=καλύτερη υποστήριξη! :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Λογικο αφου ειναι απο Ασια μερια...;)

Παλι απο την λαθος πλευρα ψωνισα.:lol: Εχεις απολυτο δικο...δεν καθισα να διαβασω τα ποστς:O

 

Μεγαλύτερες πωλήσεις=καλύτερη υποστήριξη! :-)

Πολυ σωστα το γραφεις! Αυτη ειναι και ολη η ουσια.:)

Edited by FR33Z3R
Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Έχω μία microSD 64GB στο Note μου. Πώς μπορώ να μεταφέρω εκεί τις εφαρμογές μου; Η USB Storage έχει γεμίσει σχεδόν και τα διάφορα προγρἀμματα "move to SD" κάνουν τη μεταφόρα σε αυτή και όχι στην SD. Επίσης, υπάρχει τρόπος να προεπιλέξω να αποθηκεύονται τα αρχεία των παιχνιδιών που γίνονται download (ή και των προγραμμάτων GPS), να αποθηκεύονται στην SD;

Τέλος, χθες μου εγκατέστησε το firmware LB2. Αυτό είναι το τελευταίο;

Αυτη την απορια εχω κι εγω,πως μπορουμε να μεταφερουμε τα data των εφαρμογων στην καρτα?δοκιμασα να τα μεταφερω χειροκινητα αλλα μολις ανοιγω την εφαρμογη/παιχνιδι μου ζηταει να τα ξανα κατεβασω,μεταφερω την εφαρμογη στην καρτα και τα data και δεν τα βρισκει.....καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την απορια εχω κι εγω,πως μπορουμε να μεταφερουμε τα data των εφαρμογων στην καρτα?δοκιμασα να τα μεταφερω χειροκινητα αλλα μολις ανοιγω την εφαρμογη/παιχνιδι μου ζηταει να τα ξανα κατεβασω,μεταφερω την εφαρμογη στην καρτα και τα data και δεν τα βρισκει.....καμια ιδεα?

 

Εγώ δεν ξέρω πως γίνεται και αν δουλεύει σωστά η συσκευή αλλά πως στο καλό γεμίσατε την εσωτερική κάρτα αποθήκευσης βρε παιδιά? Συνήθως βάζουμε στην εξωτερική κάρτα τα αρχεία μας (μουσική, βίντεο, φωτογραφίες κτλ) και αφήνουμε την εσωτερική με σύστημα και εφαρμογές.. Και πάλι έχει άπλετο χώρο!! Μηπως κάτι μου διαφεύγει??

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ξέρω πως γίνεται και αν δουλεύει σωστά η συσκευή αλλά πως στο καλό γεμίσατε την εσωτερική κάρτα αποθήκευσης βρε παιδιά? Συνήθως βάζουμε στην εξωτερική κάρτα τα αρχεία μας (μουσική, βίντεο, φωτογραφίες κτλ) και αφήνουμε την εσωτερική με σύστημα και εφαρμογές.. Και πάλι έχει άπλετο χώρο!! Μηπως κάτι μου διαφεύγει??

 

Sent from my Galaxy Note

Μουσικη βιντεο γενικα ολα τα μεγαλα αρχεια εκει τα εχω στην καρτα.Ακομα δεν την εχω γεμισει αλλα ετσι οπως παω θα τη γεμισω,σκεψου οτι εχω καπου στα 5 παιχνιδια οπου μεσο ορο το καθενα εχει απο 450-500mb αρχεια το καθενα,οποτε αργα η γρηγορα θα γεμισει.Καλο ειναι παντως αμα γινετε να γεμισουμε την εξωτερικη παρα την εσωτερικη με τετοια χαζα αρχεια.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παθει πλακα και με την φωτογραφικη του.και πολυ καλες βραδυνες φωτο.καλυτερες απο το 4s που ειχα!τουλαχιστον οι βραδυνες,τωρα σε ανοιχτο χωρο δεν ξερω.παντως πολυ ικανοποιημενος μιας και βγαζω συχνα φωτο τα παιδια μου μεσα στο σπιτι!να ειχε και λιγο δυνατοτερο ηχειο οχι οτι ειναι κακο αλλα εκει υστερει λιγο παλι σε σχεση με το μηλοφωνο!
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παθει πλακα και με την φωτογραφικη του.και πολυ καλες βραδυνες φωτο.καλυτερες απο το 4s που ειχα!τουλαχιστον οι βραδυνες,τωρα σε ανοιχτο χωρο δεν ξερω.παντως πολυ ικανοποιημενος μιας και βγαζω συχνα φωτο τα παιδια μου μεσα στο σπιτι!να ειχε και λιγο δυνατοτερο ηχειο οχι οτι ειναι κακο αλλα εκει υστερει λιγο παλι σε σχεση με το μηλοφωνο!

 

Η λυση για δυνατοτερο ηχο ειναι:

  • Voodoo Louder για ενσυρματα ακουστικα.
  • Volume+ για bluetooth ακουστικα (Ναι, απο το site του δημιουργου ειναι δωρεαν...:) ).

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Η λυση για δυνατοτερο ηχο ειναι:

  • Voodoo Louder για ενσυρματα ακουστικα.
  • Volume+ για bluetooth ακουστικα (Ναι, απο το site του δημιουργου ειναι δωρεαν...:) ).

Voodoo Louder ειναι φοβερο!το κατεβασα και κανει πραγματικα πολυ καλη δουλεια!

 

Το Volume+ πως δουλευει??ποιες πρεπει να ειναι οι ρυθμισεις??

Link to comment
Share on other sites

Η λυση για δυνατοτερο ηχο ειναι:

Voodoo Louder για ενσυρματα ακουστικα.

Volume+ για bluetooth ακουστικα (Ναι, απο το site του δημιουργου ειναι δωρεαν...:) ).

Φιλε Ηλια το πρωτο εκτος απο ενσυρματα ακουστικα κανει δουλεια και στο ηχο οταν χτηπα οταν σε καλουν ή μυνηματος? Γνωριζεις?

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Voodoo Louder ειναι φοβερο!το κατεβασα και κανει πραγματικα πολυ καλη δουλεια!

 

Το Volume+ πως δουλευει??ποιες πρεπει να ειναι οι ρυθμισεις??

 

Απλα επιλεγεις bluetooth settings, το ενεργοποιεις, και παιζεις με το volume boost...:)

 

Φιλε Ηλια το πρωτο εκτος απο ενσυρματα ακουστικα κανει δουλεια και στο ηχο οταν χτηπα οταν σε καλουν ή μυνηματος? Γνωριζεις?

 

Το voodoo louder θα δυναμωσει ηχους in call, μουσικη, βιντεο κτλ.

Οχι ηχους οπου βγαινουν απο το μεγαφωνο...;)

 

edit:Επειδη πολλα παιδια δε ξερουν τη νεα, απλη μεθοδο για rooting και με ρωτανε, θα φτιαξω ενα post παρακατω που θα το δωσω στον mod να το βαλει στον οδηγο.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το voodoo louder θα δυναμωσει ηχους in call, μουσικη, βιντεο κτλ.

Οχι ηχους οπου βγαινουν απο το μεγαφωνο... ;)

Με μπερδεψες... Δυναμονη τον ηχο σε video που βλεπω στο κινιτο αυτος ο ηχος απο που βγανει απο το κινιτο δεν βγαινει?? Ο ηχος που χτηπα οταν με καλουν και αυτος απο το κινιτο βγαινει... :confused:

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Με μπερδεψες... Δυναμονη τον ηχο σε video που βλεπω στο κινιτο αυτος ο ηχος απο που βγανει απο το κινιτο δεν βγαινει?? Ο ηχος που χτηπα οταν με καλουν και αυτος απο το κινιτο βγαινει... :confused:

 

Αν εχεις συνδεδεμενα τα ακουστικα και βλεπεις βιντεο, θα ακους απο τα ακουστικα.

Αν σε καλεσει καποιος κι εχεις ακουστικα, ο ηχος κλησης βγαινει απο το ηχειο...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις συνδεδεμενα τα ακουστικα και βλεπεις βιντεο, θα ακους απο τα ακουστικα.

Αν σε καλεσει καποιος κι εχεις ακουστικα, ο ηχος κλησης βγαινει απο το ηχειο... ;)

Αρα για τον ηχο απο το ηχειο χωρις ακουστικα τρωμε πακετο δεν υπαρχει κατι για δυναμοση ηχου εκει ε?

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζουμε απο εδω μια οποιαδήποτε STOCK ODEX PRE ROOTED ROM (φυσικά επιλέγουμε τη τελευταία διαθέσιμη επίσημη), όπου το .zip περιέχει 3 αρχεία. Τα κάνουμε αποσυμπίεση στην επιφάνεια εργασίας μας.

Ανοίγουμε το Odin και τοποθετούμε τα 3 αρχεία όπως βλέπεται στη παρακάτω εικόνα:

 

http://i.imgur.com/s7bIP.jpg

 

Βάζουμε τη συσκευή σε Download Mode (Volume Down + Power Button + Home Button), επιλέγουμε continue, και τη συνδέουμε στον υπολογιστή.

Επιλέγουμε το Start, περιμένουμε να τελειώσει η διαδικασία και είμαστε έτοιμοι...:)

 

Τώρα πλέον είμαστε ROOTED αλλά δέν έχουμε custom recovery (cmw). Αυτό σημαίνει ότι μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε όλες τις εφαρμογές που απαιτούν root, αλλά δε μπορούμε να flashαρουμε custom rom ή διάφορα mods.

Αν λοιπόν θέλουμε root μόνο για τις εφαρμογές μας, το αφήνουμε ώς έχει.

 

Αν θέλουμε να προχωρήσουμε παρακάτω και να περνάμε custom καλούδια στη συσκευή μας, κάνουμε το εξής:

Κατεβάζουμε το Mobile Odin απο το google play (υπάρχει και Free έκδοση που όμως δε γνωρίζω αν κάνει για τη συγκεκριμένη ''δουλειά''. Αν θέλετε δοκιμάστε).

Κατεβάζουμε τον Abyssnote Kernel (μπορείτε να κατεβάσετε οποιονδήποτε custom kernel απο xda αφού εκεί μέσα βρίσκεται το cwm) και αποσυμπιέζουμε το zImage αρχείο που θα βρούμε μέσα στη κάρτα μας.

Ανοίγουμε το Mobile Odin, επιλέγουμε kernel, βρίσκουμε το zImage αρχείο και το ''τικάρουμε''.

Επιλέγουμε ''Flash Firmware'' και περιμένουμε μέχρι να τελειώσει η διαδικάσία.

 

Είμαστε έτοιμοι...:)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αρα για τον ηχο απο το ηχειο χωρις ακουστικα τρωμε πακετο δεν υπαρχει κατι για δυναμοση ηχου εκει ε?

 

πως δεν υπαρχει φιλε μου:)

για δοκιμασε το audio boost απο το μαρκετ???

http://www.appbrain.com/app/audioboost-sgs2/org.signalos.audioboostgs2

θα παθεις πλακα με το αποτελεσμα!:)

δουλευει αψογα στην κινηταρα μας!:)

Link to comment
Share on other sites

πως δεν υπαρχει φιλε μου:)

για δοκιμασε το audio boost απο το μαρκετ???

http://www.appbrain.com/app/audioboost-sgs2/org.signalos.audioboostgs2

θα παθεις πλακα με το αποτελεσμα!:)

δουλευει αψογα στην κινηταρα μας!:)

 

Ποιο απο τις 2 εκδοσεις που εχει το google play δουλευει στο Note???

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ποιο απο τις 2 εκδοσεις που εχει το google play δουλευει στο Note???

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.signalos.audioboostgs2&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5zaWduYWxvcy5hdWRpb2Jvb3N0Z3MyIl0.

αυτη σε μενα δουλευει άψογα!:)

δυναμώνει ο ηχος απο το ηχειο παρα πολυ(χθες εβλεπα ταινία και επαθα πλακα!:) )

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

και εγω απο το ηχειο...ηθελα πιο καλο ηχο.δοκιμαζω αυτο που λεει ο φιλος πιο πανω!αλλα θα κατεβασω και για τα ακουστικα(voodoo)ευχαριστω παιδες..
Link to comment
Share on other sites

και εγω απο το ηχειο...ηθελα πιο καλο ηχο.δοκιμαζω αυτο που λεει ο φιλος πιο πανω!αλλα θα κατεβασω και για τα ακουστικα(voodoo)ευχαριστω παιδες..

 

δοκιμασε την φιλε θα παθεις πλακα!

δυναμώνει απίστευτα την ένταση του ηχείου!

ειδικα στο youtube(που παιζουν χαμηλα ετσι και αλλιως τα βιντεο) θα παθετε πλακα με το αποτελεσμα!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζουμε απο εδω μια οποιαδήποτε STOCK ODEX PRE ROOTED ROM (φυσικά επιλέγουμε τη τελευταία διαθέσιμη επίσημη), όπου το .zip περιέχει 3 αρχεία. Τα κάνουμε αποσυμπίεση στην επιφάνεια εργασίας μας.

Ανοίγουμε το Odin και τοποθετούμε τα 3 αρχεία όπως βλέπεται στη παρακάτω εικόνα:

 

http://i.imgur.com/s7bIP.jpg

 

Βάζουμε τη συσκευή σε Download Mode (Volume Down + Power Button + Home Button), επιλέγουμε continue, και τη συνδέουμε στον υπολογιστή.

Επιλέγουμε το Start, περιμένουμε να τελειώσει η διαδικασία και είμαστε έτοιμοι...:)

 

Τώρα πλέον είμαστε ROOTED αλλά δέν έχουμε custom recovery (cmw). Αυτό σημαίνει ότι μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε όλες τις εφαρμογές που απαιτούν root, αλλά δε μπορούμε να flashαρουμε custom rom ή διάφορα mods.

Αν λοιπόν θέλουμε root μόνο για τις εφαρμογές μας, το αφήνουμε ώς έχει.

 

Αν θέλουμε να προχωρήσουμε παρακάτω και να περνάμε custom καλούδια στη συσκευή μας, κάνουμε το εξής:

Κατεβάζουμε το Mobile Odin απο το google play (υπάρχει και Free έκδοση που όμως δε γνωρίζω αν κάνει για τη συγκεκριμένη ''δουλειά''. Αν θέλετε δοκιμάστε).

Κατεβάζουμε τον Abyssnote Kernel (μπορείτε να κατεβάσετε οποιονδήποτε custom kernel απο xda αφού εκεί μέσα βρίσκεται το cwm) και αποσυμπιέζουμε το zImage αρχείο που θα βρούμε μέσα στη κάρτα μας.

Ανοίγουμε το Mobile Odin, επιλέγουμε kernel, βρίσκουμε το zImage αρχείο και το ''τικάρουμε''.

Επιλέγουμε ''Flash Firmware'' και περιμένουμε μέχρι να τελειώσει η διαδικάσία.

 

Είμαστε έτοιμοι...:)

 

Ηλία πες στα παιδιά να το προσθέσουν στον οδηγό ενδιαφέρει πολύ κόσμο σίγουρα!!

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε την φιλε θα παθεις πλακα!

δυναμώνει απίστευτα την ένταση του ηχείου!

ειδικα στο youtube(που παιζουν χαμηλα ετσι και αλλιως τα βιντεο) θα παθετε πλακα με το αποτελεσμα!

 

εχει 2.μια για gallaxy s2 και μια αλλη!εσυ ποια εβαλες?

ωπ τωρα ειδα οτι απαντησες...σορυ!θα κουραστω να το λεω...αλλα ερχομενος απο το εκπληκτικο iphone 4s δεν μετανοιωσα καθολου για την αλλαγη που εκανα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...