Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε ολους...Κατοχος ενος galaxy note κι εγω και απο την προηγουμενη εβδομαδα αντιμετωπιζω ενα προβλημα...Το τηλεφωνο ειχε γινει root χωρις να αλλαξει την official rom..ειχε περασει μονο το greenify για να κλεινει καποιες εφαρμογες καθαρα για λογο μνημης και ταχυτητας..Απο ενα ωραιο μεσημερι ομως και μετα το κινητο δουλευει χωρις να μπορει να συνδεθει στο δικτυο της κινητης τηλεφωνιας που ανηκω και σε καθε κληση βγαζει μηνυμα "μη εγγεγραμμενο στο δικτυο"..το εψαξα λιγο στο ιντερνετ και μαλλον εχουν καταστραφει καποια αρχεια στη ρομ και θελει μαλλον να ξαναπεραστει παλι η μαμα ρομ απο την αρχη...επειδη δεν γνωριζω την διαδικασια μπορει καποιος να με βοηθησει για αρχη να βρω την καταλληλη ρομ και μετα να την περασω? Android 4.1.2 εκδοση βασικου φασματος Ν7000ΧΧLT3 ΕΚΔΟΣΗ KERNEL 3.0.31-1103517 dpi@DELL202#3

 

πριν ξεκινησεις για αλλαγες ρομ δοκιμασες να βγαλεις τη σιμ να τη καθαρισεις και να τη ξαναβαλεις?εβαλες καμια αλλη σιμ να δεις αν συνεχιζει το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εβαλα την σιμ σε παλιοτερο κινητο που ειχα και δουλευει κανονικα συν οτι τωρα που δουλευω το κινητο χωρις την σιμ μεσα μου δειχνει να εχει σημα δικτυου...!!!!εχει κολησει για τα καλα..
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω πολυ αν καποιος ξερει και μπορει να με βοηθησει ας μου πει που μπορω να βρω την ρομ γιατι το κινητο μονο σαν ταμπλετα μπορω να το δουλεψω..
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς το κινητό με έχει απογοητέυσει σε σημείο που πλεον σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το δώσω... Ύστερα από τη θεόβαρη 4.1.2 που κατα τη γνώμη μου προσβάλλει το κινητό με τις επιδόσεις της σε σημείο ξεφτίλας, είπα να δοκιμάσω να μπω στον κόσμο των custom. Αφού δοκίμασα 5-6 διαφορετικές, άλλες ικανοποιητικές, άλλες μέτριες, αλλά όλες γρήγορες, κατάλαβα οτι καμμία δεν είναι κατάλληλη για χρήση μακροχρόνια και απροβλημάτιστη. Σε όλες κάτι δεν δουλεύει, τρώνε κολλήματα, το κινητό καίει, η μπαταρία φέυγει ζουμί και αποφάσισα να πάω πίσω σε γνήσια αλλά δεν θελω 4.1.2. Δε με ενδιαφέρει, και δεν είχε να προσφερει και τιποτα ουσιαστικό. θέλω να επιστρέψω σε ελληνική 4.0.4 ή ακόμα και σε 2.3.6. το θέμα είναι οτι δεν μπορώ να τις βρω πουθενά. Όλα τα λινκς που βρίσκω παραπέμπουν σε hotfile και τα αρχεία δεν υπάρχουν. Γνωρίζετε κάποια άλλη πηγή; Το θέμα επείγει λίγο γιατί το κινητό δεν παλευεται
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα εδώ και λίγες ημέρες όταν συνδέω το κινητό μου (Note 1) με το USB στον υπολογιστή μου δεν φορτίζει καθόλου ξέρει κάποιος να μου πει τι συμβαίνει;
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εδώ και λίγες ημέρες όταν συνδέω το κινητό μου (Note 1) με το USB στον υπολογιστή μου δεν φορτίζει καθόλου ξέρει κάποιος να μου πει τι συμβαίνει;

Μπορεί να φταίει το καλώδιο, Θήρα usb

Link to comment
Share on other sites

Η θύρες usb από pc φορτίζουν ποιο αργα... (εκτός εάν έχεις pc με μητρική καινούργιου τύπου που έχει Θήρα usb για γρήγορη φόρτιση συσκευών) Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι η θύρες usb φορτίζουν πιο αργά και στην συγκεκριμένη θύρα το φόρτιζα συχνά τώρα τελευταία δεν μου φορτίζει.
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι η θύρες usb φορτίζουν πιο αργά και στην συγκεκριμένη θύρα το φόρτιζα συχνά τώρα τελευταία δεν μου φορτίζει.

Από την στιγμή που σου φορτίζει κανονικά με συμβατικό τρόπο κάτι παίζει με το pc σου...

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που σου φορτίζει κανονικά με συμβατικό τρόπο κάτι παίζει με το pc σου...

 

Μπορεί.

θα το δω και θα δοκιμάσω και σε άλλο pc.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε σε άλλες θύρες usb...

 

Το θέμα είναι ότι στο κινητό μου εμφανίζει το σήμα ότι φορτίζει για αυτό με προβληματίζει.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες...υπαρχει μηπως μεσα απο το φορουμ καποιος που ασχολειται πολυ με αλλαγες ρομ και μπορει να με βοηθησει για το προβλημα που εχω αναφερει σε προηγουμενη σελιδα?το νοτε μου ξαφνικα μια μερα ξεκινησε και δεν μπορει να συνδεθει στο τηλεφωνικο δικτυο..δουλευει σε οοοολα τα υπολοιπα κανονικα αλλα μονο οταν προσπαθεις να κανεις κληση γραφει μη εγγεγραμενο στο δικτυο..και οταν κρατησεις πατημενο το power κουμπι αντι για τις επιλογες απλα κλεινει αμεσως...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
Καλημερα εχω ενα προβλημα με το samsung galaxy note 1 αφου βγαλω τον φορτηστη αναβοσβηνει η φορτηση και η οθονη και ξεφορτιζει η μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω ενα προβλημα με το samsung galaxy note 1 αφου βγαλω τον φορτηστη αναβοσβηνει η φορτηση και η οθονη και ξεφορτιζει η μπαταρια.
Κάνε μια επανεκκίνηση για αρχή μήπως έχει κολλήσει κάποια εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα το εχω δοκιμασει. Το εχω κλεισει και εχω βγαλει και την μπαταρια για μια ωρα και τιποτα παλι τα ιδια.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα το εχω δοκιμασει. Το εχω κλεισει και εχω βγαλει και την μπαταρια για μια ωρα και τιποτα παλι τα ιδια.
Μπορεί να είναι και από κάποια εφαρμογή.Ρίξε μια ματιά και στην υποδοχή usb μήπως έχει πιάσει τίποτα βρωμιές και στο βραχυκλώνει.Η επόμενη κίνηση που θα πρέπει να κάνεις στη συνέχεια είναι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (υποθέτω πάντα ότι έχεις στοκ ρομ και όχι κάποια custom).
Link to comment
Share on other sites

εμένα μου ακούγεται σαν μπαταρία που έχει φτάσει στο τέλος της ζωής της.
Καλά είναι να εξαντλήσουμε πρώτα το οτιδήποτε άλλο και μετά το κοιτάει για μπαταρία (αν και συνήθως δεν έχει τέτοια συμπτώματα η μπαταρία, αλλά όλα είναι πιθανά). Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι καποια εφαρμογη του εκανα επαναφορα και τα εσβησα ολα τωρα το δουλευω οπως ειναι αρχικα και παλι μου το κανει. Το usb φενεται καθαρο δεν εχει τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...