Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπως έγραψα κ πιο πριν μετά την αναβάθμιση σε isc το κινητό σέρνεται.Εχω κάνει καμια δεκαριά επανεκκινήσεις από εχτές το απόγευμα γιατί μένει από μνήμη.Τι μου προτείνεται να ελέγξω πρώτα.ΑΝ του κάνω hard reset θα ξαναπάει σε 2.3 ή θα παραμείνει στο isc?

 

κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.Οχι δεν θα χασεις την ICS.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε ολους.Μια ερωτηση θελω να κανω για να ειμαι σιγουρος καθως δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με διαδικασιες root,odin restore κλπ κλπ.Εχω το Galaxy Note του οποιου το CSC ειναι το ATO (open Austria).Επειδη δεν μπορουσα να περιμενω περασα σημερα την stock ICS την Γερμανικη.Ολα καλα απλα τωρα στο KIES μου λεει: This device cannot update via Kies κατι τετοιο.Το OTR παρολα αυτα θα δουλευει στο μελλλον?Αν οχι, γενικοτερα θα μπορω με την ιδια απλη διαδικασια μεσω ODIN να κανω downgrade στην 2.3.6 για CSC ATO και να παρει απο κει την ICS (οταν ερθει για το δικο μου)?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , παρακαλώ μιας και οι γνώσεις μου στο θέμα είναι μηδενικές. Ειναι ασφαλές να περασουμε την στοκ ICS rom χωρίς να κάνουμε root ή όχι ; Πάντα σε Pc odin αναφέρομαι .

Παρακαλώ εφόσον γνωρίζετε απαντήστε μου . Δυστυχώς και τα Αγγλικά μου δεν είναι επιπέδου που θα μου επιτρέψουν να ακολουθήσω το θέμα από τους xda. Προκαταβολικά σας ευχαριστώ .

 

Είναι ασφαλές φίλε μου.Μην ανησυχείς.Ο cf root kernel είναι το πρόβλημα, αν υπάρχει τελικά.

 

Θα επαναλάβω.Μη ρωτάτε αν είναι ασφαλείς ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ τρόπος root,preroot κτλ.

Μέχρι να ξεκαθαρίσει το θέμα,ΜΗ φλασαρετε cf root kernel και γενικά ΜΗ προσπαθείτε root με ΚΑΝΕΝΑΝ τρόπο, ιδίως αν δεν είστε έμπειροι σε αυτά!

Είναι, δεν είναι αληθινές οι προειδοποιήσεις, οφείλουμε να περιμένουμε λίγο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.Μια ερωτηση θελω να κανω για να ειμαι σιγουρος καθως δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με διαδικασιες root,odin restore κλπ κλπ.Εχω το Galaxy Note του οποιου το CSC ειναι το ATO (open Austria).Επειδη δεν μπορουσα να περιμενω περασα σημερα την stock ICS την Γερμανικη.Ολα καλα απλα τωρα στο KIES μου λεει: This device cannot update via Kies κατι τετοιο.Το OTR παρολα αυτα θα δουλευει στο μελλλον?Αν οχι, γενικοτερα θα μπορω με την ιδια απλη διαδικασια μεσω ODIN να κανω downgrade στην 2.3.6 για CSC ATO και να παρει απο κει την ICS (οταν ερθει για το δικο μου)?

 

Βασικα για να στο αναγνωριζει το KIES γυρνα το CSC σε ATO...το OTR αν εννοεις OTA (OverTheAir) δε θα δουλευει...Δεν χρειαζεται να κανεις downgrade. Μολις δεις οτι βγηκε η ICS για open AUSTRIA κατεβασε την απο το sammobile και παιρνα την με odin οπως εκανες τωρα.

 

edit: για να αλλαξεις το csc πατα στον dialer *#272*IMEI# το imei μπορεις να το δεις με τον κωδικο *#06#. Να ξερεις οτι αλλαζοντας το CSC θα κανει hard reset το κινητο οποτε αν θελεις να σωσεις κατι αποθηκευσε το γιατι θα χαθει.

Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εμένα μου φαίνονται μουφα όλα αυτά που λένε....το κινητό μου εμένα πετάει όπως και πριν το root.μόλις τώρα δοκίμασα και έσβησα 2 GB και το κινητό δουλεύει άψογα.....από αυτό σας γράφω και αυτή τη στιγμή.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εμένα μου φαίνονται μουφα όλα αυτά που λένε....το κινητό μου εμένα πετάει όπως και πριν το root.μόλις τώρα δοκίμασα και έσβησα 2 GB και το κινητό δουλεύει άψογα.....από αυτό σας γράφω και αυτή τη στιγμή.

 

Μωρε και εμενα μια χαρα δουλευε.. Αλλα φυλαγε τα ρουχα σου λεει μια παροιμια..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικα για να στο αναγνωριζει το KIES γυρνα το CSC σε ATO...το OTR αν εννοεις OTA (OverTheAir) δε θα δουλευει...Δεν χρειαζεται να κανεις downgrade. Μολις δεις οτι βγηκε η ICS για open AUSTRIA κατεβασε την απο το sammobile και παιρνα την με odin οπως εκανες τωρα.

 

edit: για να αλλαξεις το csc πατα στον dialer *#272*IMEI# το imei μπορεις να το δεις με τον κωδικο *#06#. Να ξερεις οτι αλλαζοντας το CSC θα κανει hard reset το κινητο οποτε αν θελεις να σωσεις κατι αποθηκευσε το γιατι θα χαθει.

 

Ευχαριστω πολυ! Αλλαξα την CSC σε DBT (Δεν υπηρχε πια η ATO) και ολα καλα και στο KIES.Οσο για το Factory Defaults, δε βαριεσαι σε δουλεια να βρισκομαστε :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου επιβεβαιώνετε το εξής:

Παίρνει κάρτες 3G SIM mini (25 mm x 15 mm) και όχι micro (15 mm x 12 mm);

(τις κάρτες που παίρνανε τηλέφωνα 6ετίας όπως π.χ. το Νοκια Ν73 κλπ)

Δηλαδή η ίδια κάρτα SIM κάνει και σε ένα Ν73 και στο Note;

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου επιβεβαιώνετε το εξής:

Παίρνει κάρτες 3G SIM mini (25 mm x 15 mm) και όχι micro (15 mm x 12 mm);

(τις κάρτες που παίρνανε τηλέφωνα 6ετίας όπως π.χ. το Νοκια Ν73 κλπ)

Δηλαδή η ίδια κάρτα SIM κάνει και σε ένα Ν73 και στο Note;

 

Οπως τα λες!!!

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εμένα μου φαίνονται μουφα όλα αυτά που λένε....το κινητό μου εμένα πετάει όπως και πριν το root.μόλις τώρα δοκίμασα και έσβησα 2 GB και το κινητό δουλεύει άψογα.....από αυτό σας γράφω και αυτή τη στιγμή.

 

εχουνε brickαρει το τηλεφωνο μετα απο 50 επιτυχημένες διαγραφές αρχείων... better safe than sorry!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι ασφαλές φίλε μου.Μην ανησυχείς.Ο cf root kernel είναι το πρόβλημα, αν υπάρχει τελικά.

 

Θα επαναλάβω.Μη ρωτάτε αν είναι ασφαλείς ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ τρόπος root,preroot κτλ.

Μέχρι να ξεκαθαρίσει το θέμα,ΜΗ φλασαρετε cf root kernel και γενικά ΜΗ προσπαθείτε root με ΚΑΝΕΝΑΝ τρόπο, ιδίως αν δεν είστε έμπειροι σε αυτά!

Είναι, δεν είναι αληθινές οι προειδοποιήσεις, οφείλουμε να περιμένουμε λίγο.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντησή σου , με βοήθησες αρκετά , το root ας περιμένει λίγο ακόμα :)

Link to comment
Share on other sites

εχουνε brickαρει το τηλεφωνο μετα απο 50 επιτυχημένες διαγραφές αρχείων... better safe than sorry!!

 

Που το ειδες αυτο;; Xda κοιταγα τοσες ωρες και δεν εχει σκασει ουτε ενα.. Εκτος και αν ειναι new και δεν το εχω δει.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-6

Link to comment
Share on other sites

Που το ειδες αυτο;; Xda κοιταγα τοσες ωρες και δεν εχει σκασει ουτε ενα.. Εκτος και αν ειναι new και δεν το εχω δει.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-6

 

Αν πιστεψουμε αυτο http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=25971049&postcount=43

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μπωρο να κανω reset το csc με τον τροπο *#272*ΙΜΕΙ# μου βγαζει το product XUE εχει απο κατω ακριβως μια τελεια να τσεκαρω το οποιο το κουτακι ειναι αδειο και αφου το τσεκαρω και πατησω install γραφει απο κατω "Three letters missing" τι στο καλο ειναι αυτο παλι?

Υπαρχει αλλως τροπος να βαλω το σωστο csc??

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

 

Που και αυτός πιστεύει κάποιον άλλον και πάει λέγοντας... Θέλω να πω οτί ακόμα δεν υπάρχει εξακριβωμένο κρούσμα....

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια..επειδη ειμαι καινουργιος μπορει να μου καποιος πως θα κανω update μεσω kies?
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Που και αυτός πιστεύει κάποιον άλλον και πάει λέγοντας... Θέλω να πω οτί ακόμα δεν υπάρχει εξακριβωμένο κρούσμα....

 

σωστό, αλλα, οταν βγαίνει ο chainfire και λεει stop, φαντάζομαι οτι ακολουθούμε όλοι...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα κι εγώ τον boat explorer και με τον προτείνω ανεπιφύλακτα!! Είναι πολύ γρήγορος, καλοσχεδιασμενος και έχει import/export κτλ.. Το μόνο που δεν έχω βρει είναι η αναδίπλωση κειμένου ώστε να προσαρμόζεται αυτόματα το κείμενο σε αυτό που διαβάζω αλλά μικρό το κακό.. Πάντως από Opera που χρησιμοποιω εδώ και καιρό είναι πιο γρήγορος και ειδικά τώρα με ics (εγώ δεν κουνηθηκα από εδώ παρόλο τις φήμες χθες.. Απλα δεν πλησιάζω σε cwm;))
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα κι εγώ τον boat explorer και με τον προτείνω ανεπιφύλακτα!! Είναι πολύ γρήγορος, καλοσχεδιασμενος και έχει import/export κτλ.. Το μόνο που δεν έχω βρει είναι η αναδίπλωση κειμένου ώστε να προσαρμόζεται αυτόματα το κείμενο σε αυτό που διαβάζω αλλά μικρό το κακό.. Πάντως από Opera που χρησιμοποιω εδώ και καιρό είναι πιο γρήγορος και ειδικά τώρα με ics (εγώ δεν κουνηθηκα από εδώ παρόλο τις φήμες χθες.. Απλα δεν πλησιάζω σε cwm;))

 

Για ψάξε λίγο καλύτερα για την αναδίπλωση .

Την έχει και λειτουργεί άψογα μάλιστα

Settings page content settings text wrapping

Για μένα ο καλύτερος browser για το κινητό μας

 

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Για ψάξε λίγο καλύτερα για την αναδίπλωση .

Την έχει και λειτουργεί άψογα μάλιστα

Settings page content settings text wrapping

Για μένα ο καλύτερος browser για το κινητό μας

 

Sent from my note

 

Ακριβως έτσι είναι

Και εγω σκέφτομαι σοβαρά ποιον να κρατήσω βασικκ, αυτον η τον opera mini next που είναι ανάλαφρος αλλα είναι beta

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Για ψάξε λίγο καλύτερα για την αναδίπλωση .

Την έχει και λειτουργεί άψογα μάλιστα

Settings page content settings text wrapping

Για μένα ο καλύτερος browser για το κινητό μας

 

Sent from my note

 

Είσαι τρελό αρχηγοπουλο!! Ευχαριστω!

Παιδια με ics τι κάνατε? Μήπως το παραεκαναν με την κινδυνολογια??

Link to comment
Share on other sites

Είσαι τρελό αρχηγοπουλο!! Ευχαριστω!

Παιδια με ics τι κάνατε? Μήπως το παραεκαναν με την κινδυνολογια??

 

efthimis31 εγω εχω ξενερώσει λιγο με το θεμα!

ξερω οτι μπορει να μην υπαρχει θεμα αλλα και μονο που το σκεφτομαι..χμμ δεν χαιρομαι το κινητο οπως πρεπει!

σκεφτομαι να περασω μια απλη στοκ παγωτο χωρις ροοτ να βαλω τα βασικα μονο και να περιμενω..

να ρωτησω κατι εδω...

αν κατεβασω απο εδω το στοκ παγωτο(οπως ειναι απο την samsung...)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1424997 μπορω να το περασω με odin pc πανω απο το παγωτο cf root που ειμαι τωρα η θα εχω προβληματα?

λογικα ετσι πρεπει να γινει ετσι δεν ειναι παιδες?

Link to comment
Share on other sites

efthimis31 εγω εχω ξενερώσει λιγο με το θεμα!

ξερω οτι μπορει να μην υπαρχει θεμα αλλα και μονο που το σκεφτομαι..χμμ δεν χαιρομαι το κινητο οπως πρεπει!

σκεφτομαι να περασω μια απλη στοκ παγωτο χωρις ροοτ να βαλω τα βασικα μονο και να περιμενω..

να ρωτησω κατι εδω...

αν κατεβασω απο εδω το στοκ παγωτο(οπως ειναι απο την samsung...)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1424997 μπορω να το περασω με odin pc πανω απο το παγωτο cf root που ειμαι τωρα η θα εχω προβληματα?

λογικα ετσι πρεπει να γινει ετσι δεν ειναι παιδες?

 

Eγω εβαλα αυτη που ειχε προτεινει ο Ηλιας ποιο πανω,ειναι root κ ολα ειναι μια χαρα.Με PcOdin την εβαλα,κανενα προβλημα μεχρι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Eγω εβαλα αυτη που ειχε προτεινει ο Ηλιας ποιο πανω,ειναι root κ ολα ειναι μια χαρα.Με PcOdin την εβαλα,κανενα προβλημα μεχρι τωρα.

και αυτη λενε οτι ειναι επικίνδυνη ομως...

ο ιδιος που εκανε το τοπικ αν δεν κανω λαθος ζηταει να το σβήσουν...:worry:

οποτε με αυτη την λογικη παμε σε στοκ παγωτο..δεν υπαρχει αλλη λυση μεχρι να ξεκαθαρίσει το θεμα!

Link to comment
Share on other sites

efthimis31

αν κατεβασω απο εδω το στοκ παγωτο(οπως ειναι απο την samsung...)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1424997 μπορω να το περασω με odin pc πανω απο το παγωτο cf root που ειμαι τωρα η θα εχω προβληματα?

λογικα ετσι πρεπει να γινει ετσι δεν ειναι παιδες?

 

μεινε μακρυα απο cf root μεχρι να βγει ακρη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...