Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το νέο firmware ότι χρειάζεσαι (και το odin) είναι μέσα στο zip. Μόνο 3 αρχεία φλασαρεις και σε 5 λεπτά είσαι εντάξει. Πρέπει μόνο να κλείσεις το Kies και από το task manager τα kiesmanager και kiestray και να θέσεις το κινητό σε download mode.

 

θα πρέπει να συνδεθεί με το kies οπωσδήποτε? σε μένα δε συνδέεται, μου βγαζει error. το ίδιο μου κάνει και σε περιβάλλον mac, αλλά διάβασα ότι έκει δεν το υποστηρίζει ακόμη η έκδοση του kies. σε windows μου βγάζει

"Reconnect the device in Samsung Kies (PC Studio) mode. Current connection mode not supported by Kies."

δλδ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Καλησπέρα σε όλους!Εδω κ 2 μέρες είμαι και εγω κάτοχος του απίστευτου αυτου κινητου.Ολα καλά ως εδω αλλα εχω ενα μικρο προβλημα.Οταν μιλαω με καποιον ανα διαστηματα σταματαει ο ηχος(δεν ακουω και δεν μ'ακουν),ενεργοποιωντας παλι την οθονη χωρις να εχει τελειωσει η κληση επανερχεται.Στην αρχη νομιζα οτι αυτο προκαλειται απο το bluetooth αλλα οταν ξαναπραγματοποιησα μια κληση διχως αυτο το προβλημα παρεμεινε.προσπαθω να δω μηπως επηρεαζεται απο καποια ρυθμιση αλλα δεν μπορω να καταλαβω..Ξερει καποιος να μου πει τι μπορει να συμβαινει?

 

Δεν είναι φυσιολογικό, μήπως έχεις εγκαταστήσει κάποια εφαρμογή που ενδεχομένως να δημιουργεί κάποιο conflict; Μάλλον με hard reset θα μπορέσεις να καταλάβεις τι γίνεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση.πως συνδετε το τηλεφωνο στο pc?μεσω kies ασυρματα η μεσω usb σαν απλο δισκο;υπαρχει καποιο προγραμα οδηγησης να κανοω install sto pc?γιατι αλιως το βλεπει σαν δισκο.

 

Κανεις????

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Κανεις????

για να το συνδέσεις με kies πρέπει να κάνεις εγκατάσταση το kies , υπάρχει ένα σχετικό cd στην συσκευασία,αν όχι κατέβασε το από το site της samsung

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιον browser χρησιμοποιείτε εκτός του στάνταρντ; Όποιον κι αν εχω δοκιμάσει δυστυχώς δεν είναι καθόλου smooth τουλάχιστον σε σύγκριση με τον στάνταρντ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιον browser χρησιμοποιείτε εκτός του στάνταρντ; Όποιον κι αν εχω δοκιμάσει δυστυχώς δεν είναι καθόλου smooth τουλάχιστον σε σύγκριση με τον στάνταρντ.

 

Ο στοκ είναι ο καλύτερος αλλά και ο opera είναι πολύ καλος στο note

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ο στοκ είναι ο καλύτερος αλλά και ο opera είναι πολύ καλος στο note

 

Opera mobile φυσικά.Εγώ μάλιστα νομίζω ότι είναι και καλύτερος του στοκ.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι να ρωτήσω κι εγώ, έχω την Ν7000XXKL7 kernel 2.6.35.7-N7000XXKL7-CL823206.

Όταν θα κάνει αναβάθμιση firmware το τηλέφωνο, θα σβήσουν όλα τα δεδομένα του, σαν εργοστασιακές ρυθμίσεις?

το backup που κάνει μέσω Kies θα επαναφέρει τα πάντα στο τηλέφωνό μου ή θα επαναφέρει μόνο ορισμένα δεδομένα?

θα πρέπει να κάνω κάτι extra για σωστό backup κι αν ναι τι και με ποιο πρόγραμμα?

Μέχρι τώρα στο iphone με ένα backup itunes αποθήκευα τα πάντα από επαφές μέχρι κωδικούς στο ίντερνετ, ετικέτες επαφών,ρυθμίσεις e-mail, γενικά τα πάντα.

Στο Note τι πρέπει να κάνω ώστε να έχω το αντίστοιχο ολοκληρωμένο αντίγραφο?

Ευχαριστώ

 

Κάποια γνώμη ?

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ μόλις παρήγγειλα αυτή τη μπαταρία:

http://www.mobilefun.co.uk/mugen-samsung-galaxy-note-extended-battery-back-cover-4500mah-black-p33739.htm

Οι Mugen ήταν πάντα κορυφή!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ μόλις παρήγγειλα αυτή τη μπαταρία:

http://www.mobilefun.co.uk/mugen-samsung-galaxy-note-extended-battery-back-cover-4500mah-black-p33739.htm

Οι Mugen ήταν πάντα κορυφή!

 

Θα το σκεφτόμουν σίγουρα κι εγώ αν ήταν στο ίδιο μέγεθος. Με το έξτρα καπάκι δεν θα χωράει στη θήκη μου. Πάντως μετά την τελευταία αναβάθμιση βλέπω χαλαρά +25% μεγαλύτερη αυτονομία και μάλιστα με χρήση κυρίως ταμπλετ πχ ίντερνετ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε τον καινουριο firefox beta παιδια. Οτι πιο smooth εχω δοκιμασει σε browsing στο note :)

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Health-fitness.gr , slimmingpills.gr , phen375greece.com
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι να ρωτήσω κι εγώ, έχω την Ν7000XXKL7 kernel 2.6.35.7-N7000XXKL7-CL823206.

Όταν θα κάνει αναβάθμιση firmware το τηλέφωνο, θα σβήσουν όλα τα δεδομένα του, σαν εργοστασιακές ρυθμίσεις?

εξαρταται απο την αναβαθμιση

το backup που κάνει μέσω Kies θα επαναφέρει τα πάντα στο τηλέφωνό μου ή θα επαναφέρει μόνο ορισμένα δεδομένα?

δεν κραταει τα apps

θα πρέπει να κάνω κάτι extra για σωστό backup κι αν ναι τι και με ποιο πρόγραμμα?

 

για ολικο μπακαπ, πρεπει να εισαι ροοτ (κατι σαν jailbreak) και να κατεβασεις το titanium backup ή να κανεις nandroid backup...

 

το προβλημα σου, ειναι οτι ,δεν μπορεισ να ρουταρεις στην kl7....πρεπει να κανεις downgrade..

αν δεν σε ενδιαφερουν τα data απο τις εφαρμογες, εχει στο market προγραμματα που σωζουν επαφες,bookmarks,sms,apps

 

p.s διαβασε και το 1ο post

Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει να συνδεθεί με το kies οπωσδήποτε? σε μένα δε συνδέεται, μου βγαζει error. το ίδιο μου κάνει και σε περιβάλλον mac, αλλά διάβασα ότι έκει δεν το υποστηρίζει ακόμη η έκδοση του kies. σε windows μου βγάζει

"Reconnect the device in Samsung Kies (PC Studio) mode. Current connection mode not supported by Kies."

δλδ?

 

Δεν έχω την συγκεκριμένη συσκευή, αλλά επειδή είναι android, λογικά πρέπει να πας: αριστερό πλήκτρο - ρυθμίσεις - ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα - ρυθμίσεις usb - Samsung Kies. Από την συγκεκριμένη ρύθμιση καθορίζεις τον τρόπο με τον οποίο συνδέεται η συσκευή στον υπολογιστή.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , έβαλα τη φωτεινότητα στο χειροκίνητο αλλά εξακολουθεί κάποιες φορές να τρεμοπαίζει το φως!Πρέπει να κάνω και κάτι άλλο?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω την συγκεκριμένη συσκευή, αλλά επειδή είναι android, λογικά πρέπει να πας: αριστερό πλήκτρο - ρυθμίσεις - ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα - ρυθμίσεις usb - Samsung Kies. Από την συγκεκριμένη ρύθμιση καθορίζεις τον τρόπο με τον οποίο συνδέεται η συσκευή στον υπολογιστή.

 

δυστυχως ούτε έτσι.

κάνω τα βήματα που λες αλλά στις ρυθμίσεις USB (USB Utilities) δεν υπάρχει η επιλογή Samsung Kies.Μέσα στις ρυθμίσεις Wireless and Network έχει Kies via Wi-Fi αλλά αν ακολουθήσω τα βήματα δε θα έχω ιντερνετ στο pc μετά, απ ότι κατάλαβα είναι αν έχεις ενσύρματη σύνδεση internet στον υπολογιστή σου.

 

Υπάρχει μια επιλογή Tethering and Portable hotspot, αν μπω εκεί και τσεκάρω το USB tethering δείχνει ότι πάει να συνδεθεί αλλά εξακολουθεί να μη το κάνει.

 

 

Μου βγάζουν τα 7 ένα μήνυμα

"Device driver software was not successfully installed.

SAMSUNG Mobile MTP Device X Failed"

Edited by karhariasgr
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως ούτε έτσι.

κάνω τα βήματα που λες αλλά στις ρυθμίσεις USB (USB Utilities) δεν υπάρχει η επιλογή Samsung Kies.Μέσα στις ρυθμίσεις Wireless and Network έχει Kies via Wi-Fi αλλά αν ακολουθήσω τα βήματα δε θα έχω ιντερνετ στο pc μετά, απ ότι κατάλαβα είναι αν έχεις ενσύρματη σύνδεση internet στον υπολογιστή σου.

 

Υπάρχει μια επιλογή Tethering and Portable hotspot, αν μπω εκεί και τσεκάρω το USB tethering δείχνει ότι πάει να συνδεθεί αλλά εξακολουθεί να μη το κάνει.

 

 

Μου βγάζουν τα 7 ένα μήνυμα

"Device driver software was not successfully installed.

SAMSUNG Mobile MTP Device X Failed"

Γεια χαρα και απο μενα. Ειμαι ενας ευτυχης κατοχος και εγω αυτου του τηλεφωνου. Ολα απλα αψογα, ολα δουλευουν ρολοι, μεχρι που σημερα δοκιμασα να κανω screen capture (μηπως φταιει η ζελατινα προστασιας της οθονης?)με την παλαμη του χεριου μου και τιποτε .Για δωστε μια βοηθεια βρε παιδια. Τι δεν κανω σωστα μηπως υπαρχει καμια ρυθμιση που δεν ξερω???ευχαριστω εκ των προτερων

Edited by vete
sorry
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και απο μενα. Ειμαι ενας ευτυχης κατοχος και εγω αυτου του τηλεφωνου. Ολα απλα αψογα, ολα δουλευουν ρολοι, μεχρι που σημερα δοκιμασα να κανω screen capture (μηπως φταιει η ζελατινα προστασιας της οθονης?)με την παλαμη του χεριου μου και τιποτε .Για δωστε μια βοηθεια βρε παιδια. Τι δεν κανω σωστα μηπως υπαρχει καμια ρυθμιση που δεν ξερω???ευχαριστω εκ των προτερων

 

Αρχικα και μενα με δυσκολεψε μεχρι να το καταφερω.Πρεπει να ακουμπας το χερι σου στην οθομη και να το σειρεις σχετικα αργα προς τα αριστερα.Δοκιμασε το καμια 50 φορες και λογικα θα το κανεις!

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως ούτε έτσι.

κάνω τα βήματα που λες αλλά στις ρυθμίσεις USB (USB Utilities) δεν υπάρχει η επιλογή Samsung Kies.Μέσα στις ρυθμίσεις Wireless and Network έχει Kies via Wi-Fi αλλά αν ακολουθήσω τα βήματα δε θα έχω ιντερνετ στο pc μετά, απ ότι κατάλαβα είναι αν έχεις ενσύρματη σύνδεση internet στον υπολογιστή σου.

 

Υπάρχει μια επιλογή Tethering and Portable hotspot, αν μπω εκεί και τσεκάρω το USB tethering δείχνει ότι πάει να συνδεθεί αλλά εξακολουθεί να μη το κάνει.

 

 

Μου βγάζουν τα 7 ένα μήνυμα

"Device driver software was not successfully installed.

SAMSUNG Mobile MTP Device X Failed"

Είχα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα μετά από root. Προσπάθησα τα πάντα, αλλά τελικά το μοναδικό που δούλεψε ήταν να κάνω switch off το USB debugging (Settings\Applications\USB debugging) και μετά να κάνω power off. Με το Power on, δούλεψε κατευθείαν...

Link to comment
Share on other sites

μπράβο ρε φιλε! αυτό ήταν! δυο μέρες τώρα με παιδεύει!!!! σε ευχαριστώ!

ουφ.. πάω για εγκατάσταση της rom τώρα. και ο θεός βοηθός.. :/

Link to comment
Share on other sites

παιδες απο βδομαδα τελικα θα το εχω και εγω!

και η αγωνια μεγαλώνει!

:p

οπως σας ειπα το πηρε το αδερφακι μου με επιδότηση!

παντως μου εκανε τρομερη εντύπωση απο εκει που το πηρε(cosmote) τον πρήξανε να παρει iphone κτλ κτλ κτλ...

μαλιστα ο ιδιος μου ειπε οτι η υπάλληλος μεσα του ειπε τι να το κανετε ενα τοσο μεγαλο κινητο,αυτο δεν ειναι κινητο ειναι τεραστιο,δεν μπαινει στην τζεπη μεσα παρτε ενα iphone που ειναι μαματο η ενα ipad τελος παντων και κατι τετοια χαριτωμενα!!!

το αδερφακι βραχος τελικα(τον έπρηξα και εγω βεβαια:lol:) και τελικα χτύπησε το note..

παντως μου εκανε τρομερη εντυπωση ολη αυτη η επιμονή τους..!

anyway αντε με το καλο να μου ρθει...:p

Link to comment
Share on other sites

παιδες απο βδομαδα τελικα θα το εχω και εγω!

και η αγωνια μεγαλώνει!

:p

οπως σας ειπα το πηρε το αδερφακι μου με επιδότηση!

παντως μου εκανε τρομερη εντύπωση απο εκει που το πηρε(cosmote) τον πρήξανε να παρει iphone κτλ κτλ κτλ...

μαλιστα ο ιδιος μου ειπε οτι η υπάλληλος μεσα του ειπε τι να το κανετε ενα τοσο μεγαλο κινητο,αυτο δεν ειναι κινητο ειναι τεραστιο,δεν μπαινει στην τζεπη μεσα παρτε ενα iphone που ειναι μαματο η ενα ipad τελος παντων και κατι τετοια χαριτωμενα!!!

το αδερφακι βραχος τελικα(τον έπρηξα και εγω βεβαια:lol:) και τελικα χτύπησε το note..

παντως μου εκανε τρομερη εντυπωση ολη αυτη η επιμονή τους..!

anyway αντε με το καλο να μου ρθει...:p

 

Μάλλον θα βγάζουν πιο πολλά από την πώληση ενός i-phone.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

παιδες απο βδομαδα τελικα θα το εχω και εγω!

και η αγωνια μεγαλώνει!

:p

οπως σας ειπα το πηρε το αδερφακι μου με επιδότηση!

παντως μου εκανε τρομερη εντύπωση απο εκει που το πηρε(cosmote) τον πρήξανε να παρει iphone κτλ κτλ κτλ...

μαλιστα ο ιδιος μου ειπε οτι η υπάλληλος μεσα του ειπε τι να το κανετε ενα τοσο μεγαλο κινητο,αυτο δεν ειναι κινητο ειναι τεραστιο,δεν μπαινει στην τζεπη μεσα παρτε ενα iphone που ειναι μαματο η ενα ipad τελος παντων και κατι τετοια χαριτωμενα!!!

το αδερφακι βραχος τελικα(τον έπρηξα και εγω βεβαια:lol:) και τελικα χτύπησε το note..

παντως μου εκανε τρομερη εντυπωση ολη αυτη η επιμονή τους..!

anyway αντε με το καλο να μου ρθει...:p

 

Εάν ήμουν στη θέση του θα έκανα ενα υπόμνημα στη Samsung, και εδω και στην Ευρωπαϊκή!!! :mad:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

παιδες απο βδομαδα τελικα θα το εχω και εγω!

και η αγωνια μεγαλώνει!

:p

οπως σας ειπα το πηρε το αδερφακι μου με επιδότηση!

παντως μου εκανε τρομερη εντύπωση απο εκει που το πηρε(cosmote) τον πρήξανε να παρει iphone κτλ κτλ κτλ...

μαλιστα ο ιδιος μου ειπε οτι η υπάλληλος μεσα του ειπε τι να το κανετε ενα τοσο μεγαλο κινητο,αυτο δεν ειναι κινητο ειναι τεραστιο,δεν μπαινει στην τζεπη μεσα παρτε ενα iphone που ειναι μαματο η ενα ipad τελος παντων και κατι τετοια χαριτωμενα!!!

το αδερφακι βραχος τελικα(τον έπρηξα και εγω βεβαια:lol:) και τελικα χτύπησε το note..

παντως μου εκανε τρομερη εντυπωση ολη αυτη η επιμονή τους..!

anyway αντε με το καλο να μου ρθει...:p

 

Κάπου είχα ακούσει πως έχουν μεγάλο απόθεμα σε iPhone. Ίσως αυτός να είναι ο λόγος που τα προωθούν περισσότερο από άλλες συσκευές.

Αυτό έλλειπε πάντως, να πας για να αγοράσεις το Note και να γυρίσεις σπίτι με iPhone. :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

παιδες απο βδομαδα τελικα θα το εχω και εγω!

και η αγωνια μεγαλώνει!

:p

οπως σας ειπα το πηρε το αδερφακι μου με επιδότηση!

παντως μου εκανε τρομερη εντύπωση απο εκει που το πηρε(cosmote) τον πρήξανε να παρει iphone κτλ κτλ κτλ...

μαλιστα ο ιδιος μου ειπε οτι η υπάλληλος μεσα του ειπε τι να το κανετε ενα τοσο μεγαλο κινητο,αυτο δεν ειναι κινητο ειναι τεραστιο,δεν μπαινει στην τζεπη μεσα παρτε ενα iphone που ειναι μαματο η ενα ipad τελος παντων και κατι τετοια χαριτωμενα!!!

το αδερφακι βραχος τελικα(τον έπρηξα και εγω βεβαια:lol:) και τελικα χτύπησε το note..

παντως μου εκανε τρομερη εντυπωση ολη αυτη η επιμονή τους..!

anyway αντε με το καλο να μου ρθει...:p

Τετοιου ειδους παραδειγματα απειρα!Και απο cosmote και απο vodafon kai wind...Ειναι πολλα τα λεφτα...

Εχτες δειχνω σε φιλο το τηλεφωνο μου λεει μαματο κτλ με ρωταει ποσο το πειρες?του λεω..

-Καλα μ@λ*κ*ς εισαι?Ας επερνες iphone!Τι ειναι αυτη η μ@λ@κι@? :wacko:

Το 90% του κοσμου απλα δεν γνωριζει δεν ειναι κακο αλλα ειναι τραγικο να κανει οτι γνωριζει!Οπως και κατι υπαληλοι της πλακας των εταιριων..

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...