Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια το νοτε μου τωρα τελευταια κολλαει απιστευτα πολυ. δεν κσερω τι παιζει εχω φτασει σε σιμειο να ακουω ραδιο και να κανει κολληματα. τι παιζει?

 

Μια απο τα ιδια φιλε, τελευταία κολλαει αρκετες φορες!

Το εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τιποτα, κατεβασα και κατι προγραμματακια οπως το fast reboot και ενα για να καθαριζει την cache μηπως και παρει καμια ανασα και παλι τιποτα και το πολυ να του εχω κανα 60 εφαρμογες μεσα.

Το κακο εγινε με την jelly bean , αποδειχθηκε βαρια εκδοση για το τηλεφωνο.

Και οπως εχουμε πει εδω στο φορουμ, τελικα το android θελει ισχύ για να τρεξει ομαλά, οπως στο note2 .

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια το νοτε μου τωρα τελευταια κολλαει απιστευτα πολυ. δεν κσερω τι παιζει εχω φτασει σε σιμειο να ακουω ραδιο και να κανει κολληματα. τι παιζει?

 

Μια απο τα ιδια φιλε, τελευταία κολλαει αρκετες φορες!

Το εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τιποτα, κατεβασα και κατι προγραμματακια οπως το fast reboot και ενα για να καθαριζει την cache μηπως και παρει καμια ανασα και παλι τιποτα και το πολυ να του εχω κανα 60 εφαρμογες μεσα.

Το κακο εγινε με την jelly bean , αποδειχθηκε βαρια εκδοση για το τηλεφωνο.

Και οπως εχουμε πει εδω στο φορουμ, τελικα το android θελει ισχύ για να τρεξει ομαλά, οπως στο note2 .

 

Galaxy Nexus, 1GB ram, 1.2 dual core CPU και κάρτα γραφικών της κακιάς ώρας σε σχέση με το δικό μας. Android 4.2.2 ΣΦΑΙΡΑ και σύντομα android 5.0 . Δεν θέλει ισχύ το Pure Android, ισχύ θέλει το παραμετροποιημένο απο τον κάθε κατασκευαστή. Δεν με καίνε τα dual app view(πως λέγεται τέλος πάντων η εφαρμογή που ανοίγω 2 μαζί) ούτε τα samsung accounts & samsung app store. Όπως επίσης ούτε το κακό Samsung keyboard. Όταν δεν μπορεί η samsung να βγάλει μια ΑΠΛΗ εφαρμογή όπως το S Note να λειτουργεί σωστά και το Note μας για να την ανοίξει(χωρίς να έχει ανοιχτό τίποτα άλλο) κάνει 5-8 δευτερόλεπτα, τότε τι να περιμένουμε απο την Jelly Bean a la Samsung? καλή, πολύ καλύτερη απο την 4.0.4(χειρότερη πιστεύω δεν γινόταν άλλωστε), αλλά με πολλά bugs λόγω της παραμετροποίησης..

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Galaxy Nexus, 1GB ram, 1.2 dual core CPU και κάρτα γραφικών της κακιάς ώρας σε σχέση με το δικό μας. Android 4.2.2 ΣΦΑΙΡΑ και σύντομα android 5.0 . Δεν θέλει ισχύ το Pure Android, ισχύ θέλει το παραμετροποιημένο απο τον κάθε κατασκευαστή. Δεν με καίνε τα dual app view(πως λέγεται τέλος πάντων η εφαρμογή που ανοίγω 2 μαζί) ούτε τα samsung accounts & samsung app store. Όπως επίσης ούτε το κακό Samsung keyboard. Όταν δεν μπορεί η samsung να βγάλει μια ΑΠΛΗ εφαρμογή όπως το S Note να λειτουργεί σωστά και το Note μας για να την ανοίξει(χωρίς να έχει ανοιχτό τίποτα άλλο) κάνει 5-8 δευτερόλεπτα, τότε τι να περιμένουμε απο την Jelly Bean a la Samsung? καλή, πολύ καλύτερη απο την 4.0.4(χειρότερη πιστεύω δεν γινόταν άλλωστε), αλλά με πολλά bugs λόγω της παραμετροποίησης..

 

Καταλαβαίνω αυτό που λες, μέσα σε ενάμιση χρόνο πέρασαν από τα χέρια μου galaxy nexus και galaxy s3 παράλληλα με το galaxy note. Ναι το pure Android στο galaxy nexus μπορώ να πω τρέχει ομαλά αλλά αυτό που διαπίστωσα όσο και αν έβριζα τον TW της Samsung είναι πως στην καθημερινοτητα χρησιμοποιώ τις διαφορές ευκολίες που παρέχει. Αλλά Android (jelly bean) μαζί με TW θέλουν σίγουρα 2 Giga ram για να δει ο χρήστης ομαλότητα στο τηλέφωνο του.

Όσο για το s-note τι να πω, απλά κάνει την κατάσταση χειρότερη μιας και δεν δουλεύει τόσο ομαλά όσο θα πρεπε, μια από τις πιο σημαντικές για μένα εφαρμογές του κινητού να σε αποτρέπει ως προς την χρησιμοποιηση της.

Πραγματικά, θυμάμαι όταν το είχα πρωτοπαρει που φορούσε την 2.3 πριν ενάμιση χρόνο κοντά, πόσο γρήγορο ήταν.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Μια εφαρμογή που κανει 7-8sec να ανοίξει ειναι πρακτικα αχρηστη. Να μην πω για τον dialer οπου αν χρειάζεται να καλεσεις γρηγορα καποιον σου ρχεται να το σπασεις. Εξισου προβληματικη εφαρμογή ειναι και η συλλογη-καμερα. Η Samsung καταφερε να εκμηδενησει το project butter. Οσο για τον tw τρωει κολλήματα ακομα και στο note 2 οπότε τι να σχολιασουμε. Το μονο χρησιμο του tw ειναι το splanner widget και αυτο απο αισθητικης πλευρας. Τωρα οποιος λεει οτι η το android 4+ πέφτει βαρυ στο note ας δοκιμάσει ας πουμε asylum+thor kernel να μου πει υστερα ποσο υστερει απο το note2
Link to comment
Share on other sites

Galaxy Nexus, 1GB ram, 1.2 dual core CPU και κάρτα γραφικών της κακιάς ώρας σε σχέση με το δικό μας. Android 4.2.2 ΣΦΑΙΡΑ και σύντομα android 5.0 . Δεν θέλει ισχύ το Pure Android, ισχύ θέλει το παραμετροποιημένο απο τον κάθε κατασκευαστή. Δεν με καίνε τα dual app view(πως λέγεται τέλος πάντων η εφαρμογή που ανοίγω 2 μαζί) ούτε τα samsung accounts & samsung app store. Όπως επίσης ούτε το κακό Samsung keyboard. Όταν δεν μπορεί η samsung να βγάλει μια ΑΠΛΗ εφαρμογή όπως το S Note να λειτουργεί σωστά και το Note μας για να την ανοίξει(χωρίς να έχει ανοιχτό τίποτα άλλο) κάνει 5-8 δευτερόλεπτα, τότε τι να περιμένουμε απο την Jelly Bean a la Samsung? καλή, πολύ καλύτερη απο την 4.0.4(χειρότερη πιστεύω δεν γινόταν άλλωστε), αλλά με πολλά bugs λόγω της παραμετροποίησης..

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Το ανδροηδ δεν ειναι βαρύ, αλλά η παραμετροποίηση της σαμσουνγκ είναι άθλια. φορτώνει υπερβολικά το λειτουργικό με αποτέλεσμα να σέρνεται. Μιλάμε για μια συσκευή που ήταν η κορυφαία της προηγούμενης γενιάς και δεν μπορώ να δεχτώ ένα κινητό τέτοιων προδιαγραφών να πηγαίνει έτσι και δε μιλαμε για τον κατάλογο και τον dialer μόνο... Η κάμερα αργεί πολύ να ανοίξει και αν θελεις να δεις τι τραβηξες (και να το δειξεις κιολας σε αλλους) τοτε το ρεζιλικι ειναι τεραστιο. Το πληκτρολόγιο λαγκαρει αισθητά και το project butter το βλέπω σπανια. Θέλεις να κρατησεις μια σημείωση και το s note θελει τουλαχιστον 5 δευτερόλεπτα να ανοίξει. Υπαρχουν κινητα με πολυ χαμηλοτερες προδιαγραφες τα οποία πετάνε....

Χτες μου εκανε το αλλο. Εβγαλα την μπαταρια να κοιταξω κατι και μετα το κινητό απλα κολλουσε στην αρχη. Μπηκα απο recovery εκανα επαναφορα και τιποτα...Μετα απο 3-4 φορες, φορματ, wipes και άλλα. Αναψε και μολις τελειωνε ο οδηγος ρυθμισεων μου εβγαζε μια μαυρη οθόνη κολλημένη. Επανεκκίνηση και πάλι δεν αναβε. Το προβλημα λυθηκε με επανεγκατασταση της ρομ η οποία ήταν η γερμανικη prerooted 4.1.2 του eyebee1970....

Link to comment
Share on other sites

Μια εφαρμογή που κανει 7-8sec να ανοίξει ειναι πρακτικα αχρηστη. Να μην πω για τον dialer οπου αν χρειάζεται να καλεσεις γρηγορα καποιον σου ρχεται να το σπασεις. Εξισου προβληματικη εφαρμογή ειναι και η συλλογη-καμερα. Η Samsung καταφερε να εκμηδενησει το project butter. Οσο για τον tw τρωει κολλήματα ακομα και στο note 2 οπότε τι να σχολιασουμε. Το μονο χρησιμο του tw ειναι το splanner widget και αυτο απο αισθητικης πλευρας. Τωρα οποιος λεει οτι η το android 4+ πέφτει βαρυ στο note ας δοκιμάσει ας πουμε asylum+thor kernel να μου πει υστερα ποσο υστερει απο το note2

 

Συμφωνούμε αλλά ακόμα και με αυτό το συνδυασμό είναι πολύ πίσω από ένα galaxy nexus σε ταχύτητα και smoothness. Τα έχω εδώ και δύο εβδομάδες δίπλα δίπλα, δανεικό το nexus και δυστυχώς ακόμα και μετά από τόσες εκδόσεις asylum και με ότι κερνελ έχω βάλει, υπάρχει διαφορά που χτυπάει έντονα.

Θα συμφωνήσω όμως στο ότι αν κάποιος θέλει να χαρεί jelly bean, τότε μόνο asylum. Γυμνό Android για να ανασανει η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε μένα το s-note με διπλό χτύπημα στην οθόνη με το πενακι ανοίγει το πολύ σε 3-4 δευτερόλεπτα αλλά και η εφαρμογή s-note πάλι κάτω από 8 δευτερόλεπτα κάνει να ανοίξει.Στα υπόλοιπα συμφωνώ μαζί σας

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Το ανδροηδ δεν ειναι βαρύ, αλλά η παραμετροποίηση της σαμσουνγκ είναι άθλια. φορτώνει υπερβολικά το λειτουργικό με αποτέλεσμα να σέρνεται. Μιλάμε για μια συσκευή που ήταν η κορυφαία της προηγούμενης γενιάς και δεν μπορώ να δεχτώ ένα κινητό τέτοιων προδιαγραφών να πηγαίνει έτσι και δε μιλαμε για τον κατάλογο και τον dialer μόνο... Η κάμερα αργεί πολύ να ανοίξει και αν θελεις να δεις τι τραβηξες (και να το δειξεις κιολας σε αλλους) τοτε το ρεζιλικι ειναι τεραστιο. Το πληκτρολόγιο λαγκαρει αισθητά και το project butter το βλέπω σπανια. Θέλεις να κρατησεις μια σημείωση και το s note θελει τουλαχιστον 5 δευτερόλεπτα να ανοίξει. Υπαρχουν κινητα με πολυ χαμηλοτερες προδιαγραφες τα οποία πετάνε....

Χτες μου εκανε το αλλο. Εβγαλα την μπαταρια να κοιταξω κατι και μετα το κινητό απλα κολλουσε στην αρχη. Μπηκα απο recovery εκανα επαναφορα και τιποτα...Μετα απο 3-4 φορες, φορματ, wipes και άλλα. Αναψε και μολις τελειωνε ο οδηγος ρυθμισεων μου εβγαζε μια μαυρη οθόνη κολλημένη. Επανεκκίνηση και πάλι δεν αναβε. Το προβλημα λυθηκε με επανεγκατασταση της ρομ η οποία ήταν η γερμανικη prerooted 4.1.2 του eyebee1970....

 

Το κλασσικό πλέον bug της jelly bean με το κόλλημα στο λογότυπο.με τον philz kernel bootloop fix σε μένα φαίνεται να έχει λυθεί. Γενικά όμως η Samsung κατάφερε να μετατρέψει μια συσκευή για την οποία ήταν όλοι ικανοποιημένοι σε κάτι που όσοι συνεχίζουν να την έχουν,να έχουν σοβαρά παράπονα.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούμε αλλά ακόμα και με αυτό το συνδυασμό είναι πολύ πίσω από ένα galaxy nexus σε ταχύτητα και smoothness. Τα έχω εδώ και δύο εβδομάδες δίπλα δίπλα, δανεικό το nexus και δυστυχώς ακόμα και μετά από τόσες εκδόσεις asylum και με ότι κερνελ έχω βάλει, υπάρχει διαφορά που χτυπάει έντονα.

Θα συμφωνήσω όμως στο ότι αν κάποιος θέλει να χαρεί jelly bean, τότε μόνο asylum. Γυμνό Android για να ανασανει η συσκευή.

 

Δοκιμασε την asylum με τον τελευταιο thor. Εγω τα συγκρινα προχθες εντελως στοκ nexus με note asylum+thor και το δεύτερο ηταν πολυ πιο γρηγορο. Τωρα αν βάλουμε κατι custom στο nexus δεν το συζητάω μιας και τα nexus προσελκυουν τους κορυφαίους developers

Link to comment
Share on other sites

Με πείσατε να γυρίσω σε AOSP...αυτό το πράγμα με τον dialer και το S-Note ή ακόμα και με την κάμερα έχει καταντήσει αηδία:whip: .

Tι γνώμη έχετε για την Rom του Thor http://forum.tegraowners.com/viewtopic.php?f=34&t=1077 ?

Edited by ibanezman192
Link to comment
Share on other sites

Καλουτσικη ειναι. Εχει καποια μικρα bugs αλλα οχι σημαντικα δοκιμασε την με τον τελευταίο thor

 

Καλώς :food:

Εάν βρω λίγο χρόνο τις προσεχείς μέρες θα γράψω έναν χαζό οδηγό για μπαταριό-τιπς συγκεκριμένα για το κινητό μας που πράγματι κάνουν την διαφορά.Με ότι εμπειρία έχω συλλέξει από εδώ και από εκεί,βγάζω 4 ώρες οθόνης περίπου με gaming και Internet.

Link to comment
Share on other sites

Καλουτσικη ειναι. Εχει καποια μικρα bugs αλλα οχι σημαντικα δοκιμασε την με τον τελευταίο thor

 

υπαρχει κάποιο link για τον thor κερνελ που λετε?

(μην κανουμε καμια χαζομαρα και τρεχουμε?)

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κάποιο link για τον thor κερνελ που λετε?

(μην κανουμε καμια χαζομαρα και τρεχουμε?)

 

http://db.tt/Ahw3UZww

Link to comment
Share on other sites

Καλώς :food:

Εάν βρω λίγο χρόνο τις προσεχείς μέρες θα γράψω έναν χαζό οδηγό για μπαταριό-τιπς συγκεκριμένα για το κινητό μας που πράγματι κάνουν την διαφορά.Με ότι εμπειρία έχω συλλέξει από εδώ και από εκεί,βγάζω 4 ώρες οθόνης περίπου με gaming και Internet.

H λύση για μένα προσωπικά λέγεται μπαταρία 5000mah.Πάει το κινητό σε άλλο επίπεδο,σε αυτονομία και μέγεθος βέβαια :p αλλά πλέον ανοιγω ότι θέλω,χρησιμοποιω οσο θέλω το κινητό και πρέπει να προσπαθήσω πολύ για να μην με βγάλει από το πρωϊ μέχρι το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

 

σε ευχαριστω για το λινκ..

υπαρχει κατι που πρεπει να προσέξω πριν τον βάλω?:)

γενικα καθε ποτε ανανεώνεται ο κερνελ?

Link to comment
Share on other sites

H λύση για μένα προσωπικά λέγεται μπαταρία 5000mah.Πάει το κινητό σε άλλο επίπεδο,σε αυτονομία και μέγεθος βέβαια :p αλλά πλέον ανοιγω ότι θέλω,χρησιμοποιω οσο θέλω το κινητό και πρέπει να προσπαθήσω πολύ για να μην με βγάλει από το πρωϊ μέχρι το βράδυ.

 

Σίγουρα είναι λύση αλλά ρε φίλε γίνεται ογκώδες μετά!Πχ. εγώ που αθλούμαι,είχα το κινητό στην τσέπη της φόρμας και μου έπεσε 2-3 φορές στο τρέξιμο και πήρα armband να το βάζω στο χέρι.Το βάζω επίσης πάνω σε βάση στο ποδήλατο.Όταν πηγαίνω για καφέ,ήδη πιάνει αρκετό χώρο στο τραπέζι :D Εάν πάρω την μπαταρία αυτή,δεν θα μπορώ να κάνω τα παραπάνω και θα μοιάζει και θα έχει αίσθηση tablet.Άσε στο δρόμο,πως να πάρεις τηλέφωνο :p Κερδίζεις σε αυτονομία αλλά χάνεις σε φορητότητα.

Τέσπα,το θέμα της μπαταρίας πιστεύω είναι χιλιοσυζητημένο...

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για το λινκ..

υπαρχει κατι που πρεπει να προσέξω πριν τον βάλω?:)

γενικα καθε ποτε ανανεώνεται ο κερνελ?

 

Δε νομιζω να θελει κατι προσοχή . Εγω διεγραψα πριν τα scripts στο unit.d. Δυστυχως ο thor ασχολείται με το note 2 και ανανεώνεται σπανια.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να θελει κατι προσοχή . Εγω διεγραψα πριν τα scripts στο unit.d. Δυστυχως ο thor ασχολείται με το note 2 και ανανεώνεται σπανια.

 

ok thanks έστρωσα τωρα την ασυλουμ για αλλη μια φορα(παντα εκει καταλήγω:) ) και θα τον δοκιμάσω αργοτερα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, σας εχω μια ερωτηση. Συγγνωμη αν εχει ηδη απαντηθει αλλα το εχω δωσεο στον πατερα το note και πλεον δεν σας διαβαζω. Πριν λιγο καιρο του περασα το γερμανικο 4.1.2 (νομιζω DBT csc), το τηλεφωνο ειναι ελληνικο και πριν φοραγε την ελληνικη ICS. Λοιπον ο πατερας μου αρχισε να θελει ιντερνετ απο cosmote αλλα για καποιο λογο το κινητο δε μπαινει. Εχω ανοιχτα τα δεδομενα κινητης κανονικα, το δοκιμασα και σε 3G και στην επιλογη auto. Επειδη δεν εβρισκα ακρη εστειλα στην cosmote INTERNET στο 1333, και μετα ελαβα το μυνημα με τις ρυμισεις, εκανα εγκατασταση αλλα και παλι τιποτα. Υπαρχει περιπτωση να παιζει κατι με την γερμανικη ρομ ή εχετε καμια αλλη ιδεα σχετικα με το προβλημα;

 

EDIT: Το βρηκα το προβλημα...αφου πηρε το κινητο τις ρυθμισεις απο ιντερνετ ηθελε επανεκκινηση.

Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε την asylum με τον τελευταιο thor. Εγω τα συγκρινα προχθες εντελως στοκ nexus με note asylum+thor και το δεύτερο ηταν πολυ πιο γρηγορο. Τωρα αν βάλουμε κατι custom στο nexus δεν το συζητάω μιας και τα nexus προσελκυουν τους κορυφαίους developers

 

Πετάει απλά με thor ... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα το ξερω πως σιγουρα θα εχει απαντηθει αλλα θα ηθελα να μου πει καποιος τη διαδικασια για να περασω την asyloum με thor που κατα γενικη ομολογια ειναι η πιο σταθερη και γρηγορη.ακομα θα ηθελα λινκ για asyloum.αυτη τη στιγμη ειμαι ρουτ και εχω την ultimate xxlsc v5.1. Edited by tigio13
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις την τελευταια asylum απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2051904 και καποιον cm10.1 kernel που ειναι στο δευτερο ποστ την asylum. και την περνας στην internal η external sd. Υποθετω εχεις philz kernel, αν δεν εχεις βαζεις. Επιλεγεις wipe all flash new rom στο wipe data, καλου κακου κανε ολα τα wipe, cache dalvik απο το advanced μετα install zip βρισκεις τον cm10.1 kernel και κανεις εγκατασταση. Επιλεγεις απο το advenced rebot recovery. Μπαινεις στο recovery του cm10.1 και install zip επιλεγεις την asylum. Μετα ξανα απο recovery περνας τα gapps που ειναι επισης στο ποστ της asylum. Αφου ολοκληρωσεις τις ρυθμισεις κατεβαζεις τον thor, υπάρχει link 6 post πιο πανω, και απο recovery τον περνας οπως προηγουμενως. Σε recovery μπαινεις με πατημενα πληκτρα power+home+volume up
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το κινητό (γερμανικό DBT, στοκ) με 4.0.4 ακόμη, έχω πάρει μπακαπ και έλεγα να κάνω επαναφορά και να περάσω την jelly bean αλλά με φρενάρατε.

Σε σχέση με 4.0.4 αξίζει η 4.1.2 ή να το αφήσω όπως είναι;

Samsung galaxy S4, Samsung Ativ s, Samsung Galaxy Note 10.1 2014 edition, Asus Transformer Prime
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το κινητό (γερμανικό DBT, στοκ) με 4.0.4 ακόμη, έχω πάρει μπακαπ και έλεγα να κάνω επαναφορά και να περάσω την jelly bean αλλά με φρενάρατε.

Σε σχέση με 4.0.4 αξίζει η 4.1.2 ή να το αφήσω όπως είναι;

 

Περα απο την μπαταρια σε ολα τα άλλα ειναι καλυτερη. Αν δεν εχεις custom kernel στην ics ειναι πολυ καλυτερη η jb

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις την τελευταια asylum απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2051904 και καποιον cm10.1 kernel που ειναι στο δευτερο ποστ την asylum. και την περνας στην internal η external sd. Υποθετω εχεις philz kernel, αν δεν εχεις βαζεις. Επιλεγεις wipe all flash new rom στο wipe data, καλου κακου κανε ολα τα wipe, cache dalvik απο το advanced μετα install zip βρισκεις τον cm10.1 kernel και κανεις εγκατασταση. Επιλεγεις απο το advenced rebot recovery. Μπαινεις στο recovery του cm10.1 και install zip επιλεγεις την asylum. Μετα ξανα απο recovery περνας τα gapps που ειναι επισης στο ποστ της asylum. Αφου ολοκληρωσεις τις ρυθμισεις κατεβαζεις τον thor, υπάρχει link 6 post πιο πανω, και απο recovery τον περνας οπως προηγουμενως. Σε recovery μπαινεις με πατημενα πληκτρα power+home+volume up

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.επειδη ειμαι αρχαριος και τα κανω πρωτη φορα αυτα διοτι την προηγουμενη φορα καποιος φιλος το ειχε σκαλισει,μια απορια εχω απο αυτα που μου ποσταρες."καλου κακου κανε ολα τα wipe, cache dalvik απο το advanced ".σε αυτην την προταση σε εχασα λιγο.αν μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος.και στην αρχη μου λες πως πρεπει να κατεβασω την asylum και καποιον sm10.1.στη σελιδα που με εστειλες εκτος πολλους cm 10.1 δεν εχει κατι αλλο για download.εννοω δε βρισκω την τελευταια asylum.αν σου φαινονται λιγο ακυρες οι ερωτησεις μου ειναι γιατι ειμαι τελειως ασχετος με αυτα!

Edited by tigio13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...