Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου σ`ευχαριστω για τις οδηγιες σου αλλα δεν μπορει να εγκατασταθει το svox greek στο htc wildfire 2.2.1 δεν ξερω γιατι ομως.καμμια ιδεα για κατι αλλο.παντως η venera και οzeus ειναι ενταξει.ευχαριστω και παλι
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα και απο εμενα

 

νεος με igo 8.4.2.139242 και mariupol v2.2

 

ποιος χαρτης πιστευεται οτι ειναι καλυτερος για αθηνα(ή με λιγοτερα σφαλματα??)

για poi αν θυμαμαι καλα απο (windows) ηταν εγκατεστημενα στους χαρτες?

 

διαβασα καμια 30αρια σελιδες αλλα γινεται λιγο χαος.καθε βοηθεια η οδηγια ειναι χρησιμη και ευπροσδεκτη.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει τον νέο χάρτη της Navteq 2011.Q3 μαζί με τα καινούρια POI στο εύρεση τόπων βρείσκω κανονικά όλα τα POI όταν πηγαίνω στον χάρτη και στην πλοήγηση δεν φαίνονται καθόλου τι μπορώ να κάνω ώστε να φαίνονται στον χάρτη
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει τον νέο χάρτη της Navteq 2011.Q3 μαζί με τα καινούρια POI στο εύρεση τόπων βρείσκω κανονικά όλα τα POI όταν πηγαίνω στον χάρτη και στην πλοήγηση δεν φαίνονται καθόλου τι μπορώ να κάνω ώστε να φαίνονται στον χάρτη

 

στις ρυθμισεις εχει επιλογη poi αν θυμαμαι καλα οπου επιλεγεις ποια ομαδα Poi θες να φαινεται και απο ποσο μακρια.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει τον νέο χάρτη της Navteq 2011.Q3 μαζί με τα καινούρια POI στο εύρεση τόπων βρείσκω κανονικά όλα τα POI όταν πηγαίνω στον χάρτη και στην πλοήγηση δεν φαίνονται καθόλου τι μπορώ να κάνω ώστε να φαίνονται στον χάρτη

 

http://s7.directupload.net/images/111220/ar8r4ef8.png http://s7.directupload.net/images/111220/srvg4sny.png http://s14.directupload.net/images/111220/lgu3abm4.png http://s14.directupload.net/images/111220/ng6r8lmh.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα

 

νεος με igo 8.4.2.139242 και mariupol v2.2

 

ποιος χαρτης πιστευεται οτι ειναι καλυτερος για αθηνα(ή με λιγοτερα σφαλματα??)

για poi αν θυμαμαι καλα απο (windows) ηταν εγκατεστημενα στους χαρτες?

 

διαβασα καμια 30αρια σελιδες αλλα γινεται λιγο χαος.καθε βοηθεια η οδηγια ειναι χρησιμη και ευπροσδεκτη.

 

nobody????

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε σε ευχαριστώ για την αναλυτικότατη απάντηση που μου έδωσες αλά εδώ υπάρχει το πρόβλημα, τις ρυθμίσεις τις έχει όλες με την σειρά που έδωσες, αλά το skin setting δεν το έχει πουθενά από το [ήχος και προειδοποιήσεις] πηγαίνει στο [συλλογή οχήματος] μήπως στην εγγατάσταση έκανα κάτι λάθος.Μάλλον θα το εγγαταστίσω από την αρχή εκτός αν κάπου αλλού είναι το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα,

Ποιος ειναι ο τελευταιος χαρτης της teleatlas? βγηκε τιποτα νεοτερο?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα,

Ποιος ειναι ο τελευταιος χαρτης της teleatlas? βγηκε τιποτα νεοτερο?

 

Greece_TA_tom-2011.06 & Greece_NTQ-2011.Q3..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα

 

νεος με igo 8.4.2.139242 και mariupol v2.2

 

ποιος χαρτης πιστευεται οτι ειναι καλυτερος για αθηνα(ή με λιγοτερα σφαλματα??)

για poi αν θυμαμαι καλα απο (windows) ηταν εγκατεστημενα στους χαρτες?

 

διαβασα καμια 30αρια σελιδες αλλα γινεται λιγο χαος.καθε βοηθεια η οδηγια ειναι χρησιμη και ευπροσδεκτη.

 

Μάλλον ο τελευταίος της teleatlas (2011.06) είναι ο καλύτερος για Αθήνα. Βέβαια τα POIs του χάρτη της Navteq είναι καλύτερα, όπως και τα 3d κτίρια (απλώς προσοχή γιατί τα 3d κτίρια γονατίζουν πολλές συσκευές ακόμη και με καλό hardware όταν υπάρχουν και dem αρχεία). Μπορείς λοιπόν να βάλεις τον χάρτη της teleatlas με τα POIs του χάρτη της Navteq

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σ`ευχαριστω για τις οδηγιες σου αλλα δεν μπορει να εγκατασταθει το svox greek στο htc wildfire 2.2.1 δεν ξερω γιατι ομως.καμμια ιδεα για κατι αλλο.παντως η venera και οzeus ειναι ενταξει.ευχαριστω και παλι

 

τελικα λυθηκε το προβλημα μου με την αριαδνη μετα απο ενα (format sd fat 32) και ολα καλα,μονο που η φωνη της δεν ακουγεται και τοσο σωστα στην πλοηγηση,δεν ξερω αν παιζει κατι με τις ρυθμησεις φωνης η κατι αλλο.αν ξερει καποιος παρακαλω πολυ.ευχαριστω

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω το igo αλλά κολλάει στο "MAINSCREEN LOAD". Έκανα διάφορες αλλαγές και αντικαταστάσεις στα αρχεία απ'αυτά που διάβασα εδώ μέσα αλλά προφανώς κάπου έκανα λάθος. Μπορείτε να φανταστείτε ποιο αρχείο φταίει και κολλάει σε αυτό το σημείο;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω το igo αλλά κολλάει στο "MAINSCREEN LOAD". Έκανα διάφορες αλλαγές και αντικαταστάσεις στα αρχεία απ'αυτά που διάβασα εδώ μέσα αλλά προφανώς κάπου έκανα λάθος. Μπορείτε να φανταστείτε ποιο αρχείο φταίει και κολλάει σε αυτό το σημείο;

 

καποιο αρχειο δεν εχεις βαλει σωστα η καποιο λειπει .γιαυτο δεν ανοιγει το igo.. οταν ανοιγει το igo διαβαζει πρωτα τον φακελο τον τσεκαρει και μετα ανοιγει . εαν εχεις βαλει ενα λαθος αρχειο η καποιο αρχειο ειναι λειψο η δεν κανει δεν ανοιγει . το προβλημα ειναι στον φακελο που εχεις ... δεν ξερω ποιο igo εχεις ....:( και τι αναλυση εχει το τηλεφωνο σου ....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Απλά να συμπληρώσω ότι κάθε φορά που "τρως άκυρο" πρέπει να διαγραφείς το περιεχόμενο που είναι μέσα στο φάκελο debug.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει διάφορα. Το ένα είναι "iGOMyWay_v8.4.3.179971_thin-v1.7" (περιέχει μόνο τον φάκελο "audio", τα αρχεία "branding.gro", "data.gro" και τις γραμματοσειρές Tahoma) και το άλλο είναι το "iGOMyWay_v8.4.3.179971_thin_E" (περιέχει τους φακέλους "audio", "content", "gfx" και τα αρχεία "branding.gro", "data320x240.gro", "data480x320.gro", "data800x480.gro", "data854x480.gro", sys.txt και τις γραμματοσειρές). Δεν έχει φάκελο "debug" ούτε "save" (υποθέτω δημιουργούνται από το πρόγραμμα όταν τρέξει).

 

Edit: Οκ τα κατάφερα! Κατέβασα άλλο και δουλεύει! Να ρωτήσω...πως μπορώ να περάσω ένα νέο skin που κατέβασα; Έχω το "iGOMyWay_v8.4.3.179971_mariupol_v3.3.1.110922" και κατέβασα το "800x480_iGOMyWay_v8.4.3.179971_mariupol_v3.3.3.111126".

Edited by NickMrg
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

θα βρουμε να παιζει σε galaxy3 240x400?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Οκ τα κατάφερα! Κατέβασα άλλο και δουλεύει! Να ρωτήσω...πως μπορώ να περάσω ένα νέο skin που κατέβασα; Έχω το "iGOMyWay_v8.4.3.179971_mariupol_v3.3.1.110922" και κατέβασα το "800x480_iGOMyWay_v8.4.3.179971_mariupol_v3.3.3.111126".

 

καλησπέρα

θα βρουμε να παιζει σε galaxy3 240x400?

 

@NickMrg κάθε φορά που βγαίνει καινούρια αναβάθμιση στο skin mariupol συνήθως χρειάζεται να αντικαταστήσουμε το data.gro και το sys.txt (και πιθανόν να Χρειαστεί να διαγράψουμε τον φάκελο save)στην έκδοση 3.3.3 χρειάζεται και νέο audio/gr/voice_female/voice_scripts.ui Σου προτείνω όπως και τον @vasilimertzani να δεις τις οδηγίες και να χρησιμοποιήσεις τα αρχεία που συγκέντρωσα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3900449#post3900449

Edited by STEGRA1000
Link to comment
Share on other sites

Μου κολλάει συνέχεια. Με το που το ανοίγω κλείνει. Διέγραψα τους φακέλους debug και save, έκανα και ένα reboot αλλά τα ίδια...καμιά ιδέα κανείς;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν το κάνω εγκατάσταση ανοίγει κανονικά τις πρώτες φορές αλλά μετά όταν πάω να το ανοίξω την επόμενη μέρα κρασάρει. Το έκανα ξανά εγκατάσταση με το καινούριο skin που αναφέρω πιο πάνω και έδειχνε να δουλεύει αλλά πάλι τα ίδια κάνει τώρα. Δεν ξέρω τι φταίει...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε καλημέρα χρόνια πολλά το εγγατέστησα πάλι από την αρχή αλά πάλι το skin setting δεν το έχει πάλι, αν μπορείς να μου το στήλεις

Link to comment
Share on other sites

Όταν το κάνω εγκατάσταση ανοίγει κανονικά τις πρώτες φορές αλλά μετά όταν πάω να το ανοίξω την επόμενη μέρα κρασάρει. Το έκανα ξανά εγκατάσταση με το καινούριο skin που αναφέρω πιο πάνω και έδειχνε να δουλεύει αλλά πάλι τα ίδια κάνει τώρα. Δεν ξέρω τι φταίει...

 

αμα κανεις επανεκκινηση ανοιγει?

 

μηπως φταιει η rom? εχεις αλλαξει rom? με ΟC?

το σκιν το τελευταιο επαιξε κανονικα ετσι?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...