Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω εγκαταστήσει το iGo Primo 9.6.22.317625 , Jul 25 2013 με χάρτη Greece_R3_NQ_2013.Q1_130604 και skin Dumas v4.6

σε 2 συσκευές μου , στο tablet Galaxy Note 10.1 , και στο τηλέφωνό μου Galaxy S2 .

Και στις 2 συσκευές το iGo δουλεύει άψογα , ΑΛΛΑ παρετήρησα μία διαφοροποίηση στις συσκευές .

Ενώ στο tablet στο Ρυθμίσεις--->ρυθμίσεις--->Ηχος και προειδοποιήσεις--->TTS Pro--->Ανάγνωση σημάτων ειδοποιήσεων οδηγού

πατώντας το Πράσινο βέλος , όταν πατήσεις στη Δοκιμή Προειδοποιητικών Σημάτων TTS Pro , ανοίγει παράθυρο με τα σήματα που

μπορείς να τα δοκιμάσεις ηχητικά , στο τηλέφωνο δεν παρουσιάζεται το παράθυρο με τα σήματα .

Σημειωτέον ότι η δομη του iGo και στις 2 συσκευές είναι ακριβώς η ίδια . Ολοι οι φάκελλοι περιέχουν τα ίδια ακριβώς αρχεία , με

μόνη διαφορά στις τιμές του screen στο sys.txt

Οχι πως είναι τίποτα σοβαρό , αλλά τι μπορεί να συμβαίνει .

 

Έχω εγκαταστήσει ακριβώς το ίδιο και έχω προβλήματα γιατί δε μπορώ καθόλου να μπω στο μενού TTS Pro και όπως διαπίστωσα στη γλώσσα εισαγωγής ενώ έχω βάλει ελληνικά, μου λέει ''ονόματα οδών μη ανακοινωσιμα''. Τι έχω κάνει λάθος? Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

to tts για να παίζει σωστά με το igo , θέλει να έχεις το τηλ στα ελληνικά
αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει ακριβώς το ίδιο και έχω προβλήματα γιατί δε μπορώ καθόλου να μπω στο μενού TTS Pro και όπως διαπίστωσα στη γλώσσα εισαγωγής ενώ έχω βάλει ελληνικά, μου λέει ''ονόματα οδών μη ανακοινωσιμα''. Τι έχω κάνει λάθος? Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

 

Πρέπει να αγοράσεις και να εγκαταστήσεις το " svox greek ελληνικα Αριάδνη" από το play store γιά να παίξουν

οι φωνές TTS

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

to tts για να παίζει σωστά με το igo , θέλει να έχεις το τηλ στα ελληνικά

 

Αυτό δεν είναι απαραίτητο.

Link to comment
Share on other sites

to tts για να παίζει σωστά με το igo , θέλει να έχεις το τηλ στα ελληνικά

 

Οχι αυτό ισχύει μόνο στο navigon που δεν σε αφήνει να διαλέξεις γλώσσα. Στο igo μια χαρά μπορείς να έχεις άλλη γλώσσα στο τηλέφωνο και άλλη στο TTS.

Link to comment
Share on other sites

Και για μην αφήνουμε τα πράγματα στην μέση, tts_langname="el".

Αλλάζουμε αυτό που υπάρχει στην συγκεκριμένη γραμμή με το "el", στο info.ini της φωνής που χρησιμοποιούμε, στόν προορισμό \content \voice

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αγοράσεις και να εγκαταστήσεις το " svox greek ελληνικα Αριάδνη" από το play store γιά να παίξουν

οι φωνές TTS

 

Το εγκατέστησα και παρόλα αυτά εξακολουθώ να μη μπορώ να μπω στο μενού TTS Pro.

Έχω κάνει σωστά τις ρυθμίσεις. Χρειάζεται και κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα και παρόλα αυτά εξακολουθώ να μη μπορώ να μπω στο μενού TTS Pro.

Έχω κάνει σωστά τις ρυθμίσεις. Χρειάζεται και κάτι άλλο?

 

Τις ρυθμίσεις στη συσκευή σου τις έκανες .???

Ρίξε μιά ματιά στο ποστ 1995 του φίλου karthan7

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο είναι το τηλέφωνο και το δεύτερο το ταμπλετ . Και τα δύο έχουν το ίδιο skin και τα ίδια αρχεία μέσα στπ voice .
Από τα voices που έχεις στο primo και φαίνονται στις εικόνες σου στο post 1992 καμία δεν είναι συμβατή με το primo στο android και καμία δεν υποστηρίζει TTS Pro.

 

Το myway είναι για μικρές αναλύσεις και το Primo για μεγαλύτερες;
Το Primo δουλεύει σε ΟΛΕΣ τις αναλύσεις ανάλογα με το data και τις ρυθμίσεις που έχεις.

 

to tts για να παίζει σωστά με το igo , θέλει να έχεις το τηλ στα ελληνικά
Πρέπει να έχεις ελληνικά στο τηλέφωνο.

 

Το εγκατέστησα και παρόλα αυτά εξακολουθώ να μη μπορώ να μπω στο μενού TTS Pro.

Έχω κάνει σωστά τις ρυθμίσεις. Χρειάζεται και κάτι άλλο?

Υποστηριζόμενα voices για το TTS Pro στο Primo, έβαλες;

Σημείωση: Δε μιλάω για τις γλώσσες που εγκατέστησες από το Play.

Edited by kastel71
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχει soft keys;

Για να καταλάβεις, εγώ στο nexus 4 κατέβασα την βασική έκδοση πρώτα, μετά την έκδοση για ανάλυση 1280x800 και σαν ανάλυση στο sys έβαλα αυτό screen_xy="1280_800:768x1138/1196x722"

Επιπλέον στο info.ini καθενός skin πρόσθεσα την ανάλυση 768_1138,1196_722.

Τά τελευταία νούμερα αντιστοιχούν στην καθαρή οθόνη που μένει μαζί με τα soft keys και την status bar.

 

Ξέρετε πως βρίσκω την ανάλυση οθόνης χωρίς τα soft keys σε Samsung Galaxy pocket? Η επίσημη είναι 240x320 αλλά όταν ανοίγω την εφαρμογή βγάζει μήνυμα "User interface resolution [240x301] is not spported or comatible skin can not be found. Exiting application."

 

Thanks!

Edited by costini
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω εγκαταστήσει το iGo Primo 9.6.22.317625 , Jul 25 2013 με χάρτες Ελλάδας. Βρήκα τώρα χάρτες Ευρώπης που έχει και poi, 3D Buildings και άλλα. Αυτά τα αρχεία τα μεταφέρω απλά στους αντίστοιχους υποφακέλους στον iGO φάκελο στο κινητό μου? Και ανοιγώ απλά την εφαρμογή μετά και τα αναγνωρίζει?

Κατεβάζω επίσης και έναν raster χάρτη Αθήνας που βλέπω στις οδηγίες εγκατάστασης ότι πρέπει να αλλάξω το sys.txt αρχείο. Πρέπει να το κάνω από το κινητό? Η μπορώ να το κάνω στο pc και να το μεταφέρω μετά στο κινητό?

Γενικά δηλαδή η απορία μου είναι τι κάνουμε όταν θέλουμε να προσθέσουμε νέα αρχή σε ήδη εγκατεστημένο πρόγραμμα.

Ευχατιστώ!

Link to comment
Share on other sites

Οι raster είναι τελείως προαιρετικοί. Άσε που βαραίνουν τρελά το πρόγραμμα επειδή είναι δορυφορικές εικόνες με υψηλή ανάλυση.

Για τα υπόλοιπα που ρωτάς πρέπει να διαβάσεις τις οδηγίες εκεί που το βρήκες. Ειδικά περί σωστής ανάλυσης και για το sys.txt

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πως βρίσκω την ανάλυση οθόνης χωρίς τα soft keys σε Samsung Galaxy pocket? Η επίσημη είναι 240x320 αλλά όταν ανοίγω την εφαρμογή βγάζει μήνυμα "User interface resolution [240x301] is not spported or comatible skin can not be found. Exiting application."

 

Thanks!

 

Δες αυτήν την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=lt.andro.screensize

Link to comment
Share on other sites

Κάπου βρήκα το Eastern_Europe_83_CGIAR_Premium_2006.06_090309.dem

 

Φαίνεται πανάρχαιο αλλά έτσι κι' αλλιώς το έβαλα μέσα στο φάκελλο dem μέσα στο content στο iGo Primo 1280x800 .

Αυτό είναι που συμπεριλαμβάνει την Ελλάδα ?? και πως μπορώ να το ενεργοποιήσω .

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το διαβάσει θα εμφανιστεί μόνο του. Αν όμως κάτι δεν πάει καλά, υπάρχει στις ρυθμίσεις χάρτη, εκεί που επιλέγεις και ποια poi θα βλέπεις κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω ενημερωμένους χάρτες για το iGO myway που έχω περασμένο στο xperia mini μου και έχει μείνει σε χάρτη TeleAtlas από 11/2010.....

Δεν με πειράζει η παλαιότητα του προγράμματος (έτσι και αλλιώς ως backup σε σχέση με το pna το έχω) αλλά από χάρτη νομίζω πρέπει να κάνω ενημέρωση, όποιος φίλος ξέρει ασ μου ρίξει ένα Που Μου παρακαλώ.

 

edit: καλύφθηκα ήδη από 2 φίλους ευχαριστώ πολύ!

Edited by PP6210
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το διαβάσει θα εμφανιστεί μόνο του. Αν όμως κάτι δεν πάει καλά, υπάρχει στις ρυθμίσεις χάρτη, εκεί που επιλέγεις και ποια poi θα βλέπεις κλπ.

 

Ούτε το βλέπει , ούτε υπάρχει κάτι ανάλογο στις ρυθμίσεις χάρτη .

Link to comment
Share on other sites

Γεια οσους εχουν προβλημα με την αναλυση υπαρχει και το IGO multi V 9.6.7.281004 feb 7.2013 που τρεχει σε ολες τις αναλυσεις.

 

Γεια οσους εχουν απενεργοποιημενο TTS Pro επειδη ελειξε το Trial της Αριαδνης με ενεργοποιηση του PICO TTS στο εξοδος μετατροπης κειμενου στο Γλωσσα και εισοδος

ξανανεργοποιηται το TTS Pro.

 

Παρολου που φαινεται ενεργοποιημενο το υψομετρο δεν το δειχνει το primo ?

 

εχει ασχοληθει κανενας με τον UX MapChanger for Android (modified by KasteL)

http://kastelgr-navi.blogspot.gr/2013/02/mapchanger-add-on-for-android.html

 

ακολουθοντας τα βηματα τα βηματα η επιλογη χαρτη μενει απενεργοποιημενη ?

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Το TTS PRO μετά δουλεύει κανονικά;

Δηλαδή ακούς την Αριάδνη παρόλο που έχει λήξει το trial?

Πώς γίνεται, ενώ έχεις επιλέξει το Pico;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

οι τελευταίοι χαρτες για igo ποιοι ειναι?:)

η τελος παντων ποιους κανετε χρηση εσεις?:)

Link to comment
Share on other sites

Basemap 2012.03 130225

TOMTOM (TeleAltas) Q1.2013.03 130614

NAVTEQ Q1.2013 04.06.2013 130604

EPSILON Q3.2012.07 120910

 

εχει ασχοληθει κανενας με τον UX MapChanger for Android (modified by KasteL)

http://kastelgr-navi.blogspot.gr/2013/02/mapchanger-add-on-for-android.html

 

ακολουθοντας τα βηματα τα βηματα η επιλογη χαρτη μενει απενεργοποιημενη ?

Αν τα έχεις κάνει όλα καλά, προφανώς χρησιμοποιείς έκδοση του primo που δεν είναι συμβατή με τα UX.

Δοκίμασε νεότερη έκδοση.

 

Ούτε το βλέπει , ούτε υπάρχει κάτι ανάλογο στις ρυθμίσεις χάρτη .

Επιλογή υπάρχει και βρίσκεται χαμηλά προς το τέλος της λίστας με τις επιλογές, απλά θα πρέπει να σύρεις τη λίστα με το δάκτυλό σου παρακάτω.

Στο android απουσιάζουν γενικώς τα βέλη που ανεβοκατεβάζουν τις λίστες με τις επιλογές.

Edited by kastel71
Link to comment
Share on other sites

Basemap 2012.03 130225

TOMTOM (TeleAltas) Q1.2013.03 130614

NAVTEQ Q1.2013 04.06.2013 130604

EPSILON Q3.2012.07 120910

 

Αν τα έχεις κάνει όλα καλά, προφανώς χρησιμοποιείς έκδοση του primo που δεν είναι συμβατή με τα UX.

Δοκίμασε νεότερη έκδοση.

 

 

Επιλογή υπάρχει και βρίσκεται χαμηλά προς το τέλος της λίστας με τις επιλογές, απλά θα πρέπει να σύρεις τη λίστα με το δάκτυλό σου παρακάτω.

Στο android απουσιάζουν γενικώς τα βέλη που ανεβοκατεβάζουν τη λίστα με της επιλογές.

 

Είσαι o Kastel που βγάζει τις ομώνυμες εκδόσεις;

Αν ναι, μπορώ να σε ρωτήσω σχετικά;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είμαι δεν είμαι δεν έχει καμία σημασία.

Η ερώτηση που θα κάνεις μπορεί να απαντηθεί και από άλλα μέλη.

Κάνε την ερώτησή σου...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι δεν είμαι δεν έχει καμία σημασία.

Η ερώτηση που θα κάνεις μπορεί να απαντηθεί και από άλλα μέλη.

Κάνε την ερώτησή σου...

 

Ήθελα να ρωτήσω πότε να περιμένουμε την επόμενη έκδοση και επίσης, αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν περάσω ως update πάνω από την 3.15 που έχω τώρα και που παίζει μια χαρά με την thin 1.3, το τελευταίο APK που κυκλοφορεί (νομίζω του Φλεβάρη). Δεν θέλω να χάσω ο,τι ρυθμίσεις έχω τώρα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...