Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν γνωρίζω αν υπάρχουν άλλα αρχεία πέρα από αυτά που μπαίνουν στον φάκελο building και που έρχονται μαζί με τον κάθε χάρτη.

Εσένα δεν βγαίνουν καθόλου κτίρια μέσα στην Αθήνα;

 

 

θεσσαλονικη μενω και δεν εμφανιζετε τιποτα φιλε μου,τωρα περασα καποια αρχεια αλλα δεν πηγα για να το δοκιμασω,μηπως μπορεις να μου πεις ονομασιες?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θεσσαλονικη μενω και δεν εμφανιζετε τιποτα φιλε μου,τωρα περασα καποια αρχεια αλλα δεν πηγα για να το δοκιμασω,μηπως μπορεις να μου πεις ονομασιες?

 

Τα ίδια δεν λέγαμε στο post 1804;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

lol

Τι είναι αυτό. Εμένα όχι μόνο κτήρια δεν δίχνει αλλά ούτε το ανάγλιφο του εδάφους!!!!!!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Το ανάγλυφο είναι το .dem αρχείο και τα κτίρια το .3dc. Επίσης τα landmarks υπάρχουν στο .3dl

Κτίρια στην Αθήνα έχουν οι 2 χάρτες (tomtom και navteq) μόνο στο κέντρο. Σε άλλες πόλεις δεν ξέρω, αλλά μπορείς να δεις αν σου δείχνει κάτι στην Αθήνα για να ελέγξεις την εγκατάσταση σου.

Απο τα χρώματα των κτιρίων μου φαίνεται οτι πρέπει να είναι ενα scheme που είχε κυκλοφορήσει παλιότερα στο gpspocketpc. Νομίζω οτι ήθελε και κάποια επιπλέον αρχεία για τα textures στα κτίρια.

Link to comment
Share on other sites

lol

Τι είναι αυτό. Εμένα όχι μόνο κτήρια δεν δίχνει αλλά ούτε το ανάγλιφο του εδάφους!!!!!!!!

 

Πήγαινε

Διαδρομή/Επεξεργασία διαδρομής/Τρέχουσα θέση

Πάτα πάνω στην Μπλέ σημαία.

Επέλεξε "Καθορισμός αφετηρίας"

Περισσότερα και εύρεση στον χάρτη.

Πάτα το - ώστε να ξεζουμάρει ο χάρτης μέχρι να δείς την Αθήνα..

Αν βρείς την Αθήνα πάτα το + ώστε να ζουμάρει και να βρείς την Ομόνοια ή το Σύνταγμα. Μόλις τα βρείς πάτησε με το δάκτυλό σου ώστε να δώσεις σημείο εκκίνησης και πάτα κάτω δεξιά Καθορισμός εκκίνησης.Μετάβαση,Εκτέλεση,

Ξεκίνα μια Προσομοίωση πλοήγησης και στο κέντρο των Αθηνών θα δείς κτίρια.

 

Αυτα βέβαια με την προυπόθεση ότι έχεις αρχείο στον φάκελο content/building

Επίσης στις ρυθμίσεις χάρτη τα κτίρια πρέπει να είναι ¨ενεργό"

 

Στον φάκελο content/dem πρέπει να έχουμε αυτό το αρχείο για να έχουμε ανάγλυφο εδάφους.

Europe_83_CGIAR_Premium_090323.dem ή το Europe_NASA.dem αλλά το πρώτο είναι καλύτερο,

 

Να είστε καλά

Edited by Doupas
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίζει καμία φωνή σε android 4.2.2 ενώ σε 4.1.2 όλες ακουγονται μια χαρά όπως και της αφροδίτης?

αναφέρομαι σε igo primo 9.6.7.235654

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

aiolos και doupas ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Δίχνει τελικά τα κτήρια 3d αλλά κάτι δεν πάει καλά. Αντί να δίχνει τα κτήρια μπροστά από το σημείο που υποτίθεται ότι βρίσκομαι, τα δίχνει μόνο όταν τα περνάω. Επίσης για το θέμα ανάγληφου, είδα ότι δεν είχα καν φακελο dem. Τον έφτιαξα και ψάχνω να βρω το αρχείο dem που είπατε.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίζει καμία φωνή σε android 4.2.2 ενώ σε 4.1.2 όλες ακουγονται μια χαρά όπως και της αφροδίτης?

αναφέρομαι σε igo primo 9.6.7.235654

Σε 4.2.1 που φοράω, παίζει μια χαρά.

Οι εντάσεις είναι οκ στις ρυθμίσεις;

 

aiolos και doupas ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Δίχνει τελικά τα κτήρια 3d αλλά κάτι δεν πάει καλά. Αντί να δίχνει τα κτήρια μπροστά από το σημείο που υποτίθεται ότι βρίσκομαι, τα δίχνει μόνο όταν τα περνάω. Επίσης για το θέμα ανάγληφου, είδα ότι δεν είχα καν φακελο dem. Τον έφτιαξα και ψάχνω να βρω το αρχείο dem που είπατε.

Έχε υπόψην σου ότι τα αρχεία αυτά είναι 200+mb και δεν προσφέρουν κάτι σημαντικό, ειδικά μέσα στις πόλες.

Συνήθως τα βρίσκεις σε torrents λόγω μεγέθους.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε 4.2.1 που φοράω, παίζει μια χαρά.

Οι εντάσεις είναι οκ στις ρυθμίσεις;

 

Δεν είναι θέμα ρυθμίσεων ήχου φίλε μου.Όλοι οι ήχοι είναι τσεκαρισμενοι, το svox παίζει κανονικά μόνο του με την φωνή της αριαδνης, μόνο στο primo και μόνο σε έκδοση Android 4.2 δεν ακούγεται κανένας ήχος, ούτε καν οι προεγκατεστημένοι που έχει. Ούτε με άλλες μηχανές ήχου ακούγεται κάτι. Μήπως φταίει η έκδοση primo που έχω; Μπορεί κάποιος να μου στείλει με πμ ενα apk που παίζει;

Link to comment
Share on other sites

aiolos και doupas ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Δίχνει τελικά τα κτήρια 3d αλλά κάτι δεν πάει καλά. Αντί να δίχνει τα κτήρια μπροστά από το σημείο που υποτίθεται ότι βρίσκομαι, τα δίχνει μόνο όταν τα περνάω. Επίσης για το θέμα ανάγληφου, είδα ότι δεν είχα καν φακελο dem. Τον έφτιαξα και ψάχνω να βρω το αρχείο dem που είπατε.

 

Γύρω απο τη θέση σου δεν δείχνει τα κτίρια γιατί τότε δεν θα έβλεπες που είσαι. Αν δε θες να γίνεται δοκίμασε αυτό

[3d]

fade_around_cursor=0

Link to comment
Share on other sites

Σε 4.2.1 που φοράω, παίζει μια χαρά.

 

Έχε υπόψην σου ότι τα αρχεία αυτά είναι 200+mb και δεν προσφέρουν κάτι σημαντικό, ειδικά μέσα στις πόλες.

Συνήθως τα βρίσκεις σε torrents λόγω μεγέθους.

Τα βρήκα και είναι οκ το ανάγλυφο.

Γύρω απο τη θέση σου δεν δείχνει τα κτίρια γιατί τότε δεν θα έβλεπες που είσαι. Αν δε θες να γίνεται δοκίμασε αυτό

[3d]

fade_around_cursor=0

 

Στο sygic δείχνει τα πιο μπροστά. Όχι εκεί ακριβώς που είμαι αλλά τα πιο μακρινά. Εμένα δείχνει αυτά που έχω ήδη περάσει, οπότε είναι άχρηστο. Την εντολή που λες που την περνάω;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Στο sygic δείχνει τα πιο μπροστά. Όχι εκεί ακριβώς που είμαι αλλά τα πιο μακρινά. Εμένα δείχνει αυτά που έχω ήδη περάσει, οπότε είναι άχρηστο. Την εντολή που λες που την περνάω;

Στο igo/sys.Txt

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι σκάλωμα έχει φάει πάντως πάλι δεν δείχνει κτήρια. Μου φαίνεται θα το παρατήσω έτσι.:wacko:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι δεν στελνουμε λινκς αλλα να ρωτησω κατι..μπορουμε ευκολα να βρουμε καινουριους χαρτες ??

 

Θέλει ψάξιμο πάντως για τον πιο τελευταίο κάθε φορά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξερω οτι δεν στελνουμε λινκς αλλα να ρωτησω κατι..μπορουμε ευκολα να βρουμε καινουριους χαρτες ??

 

Ναι θυμίσω ότι απαγορεύεται γενικότερα η οποία συζήτηση για παράνομο λογισμικό. Ας το σεβαστούμε αυτό όλοι...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγκατέστησα σήμερα το primo και εχω το εξής πρόβλημα. Οι φωνή δεν ακούγετε. Εννοώ πως πάει να ξεκινήσει να μιλάει όταν περιγράφει την διαδρομή αλλά σαν κάτι να το κόβει. Ξεκινάει δηλαδή αλλα τη φωνή την ακούς ούτε ενα δευτερολεπτο και κόβετε. Πάει κάπου το μυαλό κανενός τί μπορεί να παίζει?

 

Ευχαριστώ

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγκατέστησα σήμερα το primo και εχω το εξής πρόβλημα. Οι φωνή δεν ακούγετε. Εννοώ πως πάει να ξεκινήσει να μιλάει όταν περιγράφει την διαδρομή αλλά σαν κάτι να το κόβει. Ξεκινάει δηλαδή αλλα τη φωνή την ακούς ούτε ενα δευτερολεπτο και κόβετε. Πάει κάπου το μυαλό κανενός τί μπορεί να παίζει?

 

Ευχαριστώ

 

σε τι λειτουργικο και τι χρησιμοποιεις για φωνη voies η TTS SVOX ???

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργικό 4.1.2 android. Τωρα για φωνές τί τύπος είναι δεν ξέρω! Δεν μπορώ να καταλάνω (δεν το κατεχω και πολύ) ειναι τα κλασικά της αφροδίτης και τα αλλα 2 πού είναι zip αρχεία. Υπάρχει καποιος τρόπος να καταλάβω ή να το δώ απο κάπου?

 

Σ ευχαριστώ

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργικό 4.1.2 android. Τωρα για φωνές τί τύπος είναι δεν ξέρω! Δεν μπορώ να καταλάνω (δεν το κατεχω και πολύ) ειναι τα κλασικά της αφροδίτης και τα αλλα 2 πού είναι zip αρχεία. Υπάρχει καποιος τρόπος να καταλάβω ή να το δώ απο κάπου?

 

Σ ευχαριστώ

 

λοιπον φιλε κατεβασε απο εδω το αρχειο voies http://www.mediafire.com/?q1vaaabze7tpa7x κανε αποσυμπιεση και παρε το αρχειο που εχει μεσα ετσι zip οπως ειναι και θα το βαλεις στον στον φακελο του igo>contet>voies ..... πρεπει τα αρχεια να ειναι μεσα στον φακελο σε μορφη zip για το igo primo εαν εχεις εκει αρχεια αλλης μορφης σβηστα ,στις ρυθμησεις του igo> τοπικες>θα επιλεξεις αφτο που σου εδωσα λεει Gr venera zip voies ...εδω το lang greek http://www.mediafire.com/?l2li2ut0zivi18l στο igo>contet>lang εδω το audio gr για να λεει τις καμερες ταχυτητας κ.λ.π http://www.mediafire.com/?1mdlureceqrdo6w το βαζεις αφου πρωτα σβησεις τον παλιο φακελο audio που εχει μεσα στν φακελο igo κανεις αντιγραφη-επικολησητον νεο στον φακελο igo ετσι πετα το μεσα ..εδω speedcam http://www.mediafire.com/?5jiycsrmlg7uem1 τον ανοιγεις τον φακελο παρε τα ερχεια που εχει μεσα και αντιγραφη-επικοληση igo >contet>speedcam ...βαλτα αυτα και εαν εχεις προβλημα πες !!!!

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικά σημεία του χάρτη οι γειτονικοί δρόμοι (κάθετοι/παράλληλοι) δεν φαίνονται και χρειάζεται χειροκίνητα zoom για να φανούν.

Αυτό πώς μπορεί να διορθωθεί;

Έχω δοκιμάσει και κοντινή απεικόνηση αλλά τίποτα - Δεν λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Στο Igo Primo που έχω στο nexus τροποποίησα τα ini αρχεία μέσα στα zip των skins για να ταιριάζουν στην οθόνη με τα soft keys. Ανάλογα έκανα και την αλλαγή στο sys όπου και πρόσθεσα την ανάλογη γραμμή. Ενώ όλα δείχνουν καλά, αν ανοίξω το πρόγραμμα και το τηλέφωνο είναι σε portrait και το το γυρίσω σε landscape κλείνει. Στο αντίστροφο όμως δεν υπάρχει πρόβλημα. Έχει κανείς καμία ιδέα που να κοιτάξω να βρω λύση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Έχω το primo στο galaxy nexus και όλα μια χαρά. Βάζοντάς το και στο Nexus 7 σε portrait mode λείπει δεξιά μια λουρίδα κάθετη, εννοώ ότι δε χρησιμοποιεί αυτό το μέρος της οθόνης. Υποθέτω ότι είναι 80 pixels (η διαφορά των δύο συσκευών σε pixel του πλάτους 800-720). Πού πρέπει να το αλλάξω αυτό για να καταλαμβάνει όλη την οθόνη; Στο sys.txt;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα και από εμένα. Έχω το primo στο galaxy nexus και όλα μια χαρά. Βάζοντάς το και στο Nexus 7 σε portrait mode λείπει δεξιά μια λουρίδα κάθετη, εννοώ ότι δε χρησιμοποιεί αυτό το μέρος της οθόνης. Υποθέτω ότι είναι 80 pixels (η διαφορά των δύο συσκευών σε pixel του πλάτους 800-720). Πού πρέπει να το αλλάξω αυτό για να καταλαμβάνει όλη την οθόνη; Στο sys.txt;

 

Θέλει αλλαγή στο sys.txt και στο multimode.ini που βρίσκεται εντός του data.zip στο φάκελο ui_android.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To sys.txt είναι αυτό:

[device]

type="android"

 

[tmc]

source="gnse"

internal_tmc_name="gnse"

port="/dev/gnstmc,0"

 

[modules]

ITMC_STATION_SELECTOR="TMC_STATION_SELECTOR_NULL"

IFM_STATION_CACHE="DUMMY_TMC_STATION_CACHE"

 

[gps]

location_net=1

location_gps=1

accuracy_workaround=1

background_navigation=1

 

[rawdisplay]

driver=engine

;screen_xy="auto"

screen_xy="800_480:1280x670/720x1230"

 

[3d]

usepolyfarroads=0

 

[folders]

linked_root_list="/mnt/sdcard/NavGear"

 

[network]

available=1

 

[tmc-http]

enabled=0

 

[naviextras]

boot_service_address="http://zippy.naviextras.com/services/index/rest/2/boot"

Και το multimode.ini είναι το εξής:

[modes]

; mx=WidthMin..WidthMax, HeightMin..HeightMax,Folder

; OR

; mx=Width, Height ,Folder

;m3=800..960,400..600,"800_480"

;m4=480..600,700..960,"800_480"

m3=1024..1280,552..800,"800_480"

m4=600..800,976..1280,"800_480"

m5=1024..1280,552..800,"1024_768"

m6=600..800,976..1280,"1024_768"

 

Τι αλλάζω και πόσο τα κάνω;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...