Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και το ανέφερες μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να αποκτήσω αυτό το πρόβλημα σε Χ8 με iGo Myway;

 

Πηγαίνω κάπου, χτυπάει το τηλέφωνο και σταματάει εντελώς η πλοήγηση. Αναγκάζομαι να σταματήσω κάπου να μιλήσω μη βρεθώ σε άλλο νομό! :p

 

εγω εχω στην home screen το εικονιδιο του igo και οταν με παιρνουν και χανεται απο την οθονη το igo, παταω το home button ,παταω το εικονιδιο του igo και εχω και πλοηγηση και μιλαω.δεν εχω βρει αλλο τροπο και δεν αλλαζω το igo :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Έχω το Galaxy S, ποια έκδοση προτείνετε να δοκιμάσω ?

 

Στο Android δεν έχεις επιλογές για τις υπόλοιπες εκδόσεις του iGO παρά μόνο το iGOMyWay.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω το Igo myway και θέλω να αλλάξω το resolution μπορεί καποιος να μου πει πως γίνετε?

Ευχαριστώ.

Edited by klit
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας παιδιά έχω το Igo myway και θέλω να αλλάξω το resolution μπορεί καποιος να μου πει κάποιος πως γίνετε?

Ευχαριστώ.

 

Σε τι θέλεις να το αλλάξεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μονο ενα δεν εγραψες οτι υπαρχει στο android?

 

Γιαυτό μου κάνει εντύπωση το παραπάνω post. Δεν θα έλεγα ότι το iGOMyWay διεκδικεί δάφνες εμφάνισης ή απόκρισης/smoothing αλλά σίγουρα απέχει από αυτό που περιγράφει ο φίλος παραπάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το igo my way ειναι λιγο ποιο πισω σε θεμα skins>poi>themes κ.λ.π αλλα το προβλημα λυνεται βαζοντας στους αντιστιχους φακελους τα skins>themes>poi κ.λ.π απο τα windows mobile η οποιον χαρτη θελεις εσυ δουλευουνε ολλα μονο το apk αλλαζει .... οσο για περιορισμο σε προγραματα gps αν εχεις δεν καταλαβαινω γιατι να υπαρχει ..οσω χωραει η μνημη ram και η indernal βαζεις εφαρμογες εγω εχω σε ενα joy 845 5 gps προγραματα και δουλευω ολα αψογα...:)

Εννοείς ότι από την εγκατάσταση των windows το μόνο που αλλάζει είναι το εκτελέσιμο (αντί για .exe το .apk), σωστά; Αν είναι έτσι με χαροποιεί ιδιαίτερα γιατί όλα τα αρχεία και σκινς κλπ. τα έχω.

Με linux έχω ασχοληθεί, αλλά επειδή android δεν είχα ποτέ, για αυτό ρώτησα, μήπως υπάρχει καμία παρεμβολή (και άρα δυσλειτουργία), όταν έχεις αρκετά προγράμματα gps στη συσκευή (όπως για παράδειγμα με το igo και το primo αν τα έχεις μαζί στα windows mobile).

Σε ευχαριστώ πάντως πολύ για τις πληροφορίες.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι από την εγκατάσταση των windows το μόνο που αλλάζει είναι το εκτελέσιμο (αντί για .exe το .apk), σωστά; Αν είναι έτσι με χαροποιεί ιδιαίτερα γιατί όλα τα αρχεία και σκινς κλπ. τα έχω.

Με linux έχω ασχοληθεί, αλλά επειδή android δεν είχα ποτέ, για αυτό ρώτησα, μήπως υπάρχει καμία παρεμβολή (και άρα δυσλειτουργία), όταν έχεις αρκετά προγράμματα gps στη συσκευή (όπως για παράδειγμα με το igo και το primo αν τα έχεις μαζί στα windows mobile).

Σε ευχαριστώ πάντως πολύ για τις πληροφορίες.

Tο igo για android μοιάζει πιο πολύ στο amigo παρά στο igo8.Σκιν π.χ. gurjon για igo8 δε παίζουν.Μπορείς να αλλάξεις schemes αλλά και πάλι καμμία σχέση με το κανονικό igo8 ή το primo. Σημαντικό μείον για μένα είναι ότι δεν έχει αποφυγή συγκεκριμένων οδών αλλά και tts.Επειδή όμως το android out of the box χωρίς root κτλ αποθηκεύει ολόκληρη ή μεγάλο μέρος της εφαρμογής στην εσωτερική μνήμη,για να έχεις πολλά gps προγράμματα αλλά και εφαρμογές φρόντισε η συσκευή που θα επιλέξεις να έχει τουλάχιστον 1gb εσωτερική μνήμη για εφαρμογές.π.χ. το igomyway στην καλύτερη των περιπτώσεων πιάνει πάνω από 15mb στην εσωτερική μνήμη.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Tο igo για android μοιάζει πιο πολύ στο amigo παρά στο igo8.Σκιν π.χ. gurjon για igo8 δε παίζουν.Μπορείς να αλλάξεις schemes αλλά και πάλι καμμία σχέση με το κανονικό igo8 ή το primo. Σημαντικό μείον για μένα είναι ότι δεν έχει αποφυγή συγκεκριμένων οδών αλλά και tts.Επειδή όμως το android out of the box χωρίς root κτλ αποθηκεύει ολόκληρη ή μεγάλο μέρος της εφαρμογής στην εσωτερική μνήμη,για να έχεις πολλά gps προγράμματα αλλά και εφαρμογές φρόντισε η συσκευή που θα επιλέξεις να έχει τουλάχιστον 1gb εσωτερική μνήμη για εφαρμογές.π.χ. το igomyway στην καλύτερη των περιπτώσεων πιάνει πάνω από 15mb στην εσωτερική μνήμη.

Σε ευχαριστώ πολύ, ήταν κάτι που δεν το ήξερα. Κατά 90% θα αγοράσω το galaxy s, το οποίο προφανώς δε θα έχει πρόβλημα σε κάτι τέτοιο. Επίσης, δεν έχω σκοπό να βάλω ότι βρω μπροστά μου από προγράμματα gps. Αυτά που σκέφτομαι είναι igo, navigon, aura και don't panic.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μπορούμε να βάλουμε τα δικά μας speedcams κατεβασμένα για παράδειγμα από το http://index.pois.gr/ και σε τι μορφή πρέπει να είναι;

 

ναι αυτα εχω βαλει και γω τα βαζεις στον φακελο speedcams ...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που έχω την έκδοση του igo για winodws mobile, αρκεί να μεταφέρω το φάκελο speedcam στο φάκελο content στην android συσκευή και θα λειτουργούν οι κάμερες κανονικά;

ναι τα βαζεις στον φακελο contet>speedcams και λειτουργουνε κανονικα οπως και χαρτες-poi-shemes.....:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ναι τα βαζεις στον φακελο contet>speedcams και λειτουργουνε κανονικα οπως και χαρτες-poi-shemes.....:)

 

Από ποιο iGO έχεις βάλει scheme και σου λειτουργεί στο iGOMyWay;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από ποιο iGO έχεις βάλει scheme και σου λειτουργεί στο iGOMyWay;

 

εχω εχω βαλει του οδυσσεα απο το 8.3.4.14... και δουλευουν μια χαρα. μονο σκιν της προκοπης δεν εχω βρει!ξερεις κανενα σκιν καλο για android?

Link to comment
Share on other sites

Από ποιο iGO έχεις βάλει scheme και σου λειτουργεί στο iGOMyWay;

 

απο εδω κατεβαζεις τα scheme και τα βαζεις στο φακελο igo >scheme (αφου σβησεις τα παλια απο τον φακελο κρατα τα back ap καπου για πισινη ) εγω τα εβαλα και δουλευουνε... διαβασε εδω http://www.gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?f=51&t=5017&hilit=android και κατεβασετα απο εδω https://rs60l35.rapidshare.com/#!download|60l32|378777308|odytsak_schemes.rar|1101|R~C04B341CB798213AE279256E12FB67FF

Edited by viotos

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
απο εδω κατεβαζεις τα scheme και τα βαζεις στο φακελο igo >scheme (αφου σβησεις τα παλια απο τον φακελο κρατα τα back ap καπου για πισινη ) εγω τα εβαλα και δουλευουνε... διαβασε εδω http://www.gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?f=51&t=5017&hilit=android και κατεβασετα απο εδω https://rs60l35.rapidshare.com/#!download|60l32|378777308|odytsak_schemes.rar|1101|R~C04B341CB798213AE279256E12FB67FF

 

Τα έχω υπόψιν τα συγκεκριμένα από εποχή iGO8. Απλά ποτέ δεν μου είχαν δουλέψει σωστά στο iGOMyWay. Θα το ξανατσεκάρω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα,μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος πως να βαλω τα αρχεια poi που κατεβασα στο φακελο poi του igo????

γιατι μου τα κατεβαζει σε kml αρχεια ενω στο φακελο poi του igo εχουν καταληξει poi.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

θα τα βάλεις στο φάκελο igo\content\userdata\poi αν δεν υπάρχει τέτοιος φάκελος,τον φτιάχνεις εσύ
Link to comment
Share on other sites

Έχει καλώς!Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Πάντως, εγώ σου προτείνω να βάλεις igo. Το χρησιμοποιώ από τα windows mobile και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Και στο android με το nexus s που έχω, πάρα πολύ καλά, αν και διαφέρει το πρόγραμμα από τα windows mobile.

Δεν έχεις να χάσεις κάτι και πιστεύω θα σου αρέσει πολύ.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, εγώ σου προτείνω να βάλεις igo. Το χρησιμοποιώ από τα windows mobile και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Και στο android με το nexus s που έχω, πάρα πολύ καλά, αν και διαφέρει το πρόγραμμα από τα windows mobile.

Δεν έχεις να χάσεις κάτι και πιστεύω θα σου αρέσει πολύ.

 

εχεις βαλει κανενα καλο σκιν?

Link to comment
Share on other sites

Μπα όχι δεν το έψαξα γιατί αυτό το διάστημα δεν έχω και πολύ χρόνο, αλλά θα βάλω σίγουρα. Πάντως (δεν ξέρω αν υπάρχει ασυμβατότητα), βάζοντας το φάκελο με τα schemes που είχα στα windows mobile δεν ξεκινούσε το igo. Μέχρι που τον έσβησα το φάκελο και ησύχασα!:p
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχεις βαλει κανενα καλο σκιν?

 

Και ούτε πρόκειται να βρεις κάτι που θα επιφέρει ουσιαστικές αλλαγές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτα εχω βαλει και γω τα βαζεις στον φακελο speedcams ...

 

χτες έκανα ταξίδι και παρόλο που είχα το speedcmas εκεί που πρέπει στο igo δεν μου έδειχνε τις κάμερες στο δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

χτες έκανα ταξίδι και παρόλο που είχα το speedcmas εκεί που πρέπει στο igo δεν μου έδειχνε τις κάμερες στο δρόμο.

 

Όταν βρεις στίγμα πήγαινε στις ρυθμίσεις και επέλεξε ήχος και προειδοποιήσεις εκεί φυσιολογικά θα σου έχει βγάλει μία επιπλέον επιλογή για τα speedcameras επέλεξε το και θα είσαι εντάξει. Αυτή την επιλογή τη βγάζει μόνο όταν έχει πιάσει στίγμα από τους δορυφόρους και είναι έτοιμο για πλοήγηση.

Εγώ έχω βάλει τις κάμερες που είναι για το primo και μου τις δείχνει μια χαρά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εδώ όμως να θυμίσω ότι ασχολούμαστε με ότι υπάρχει για android και όχι ότι δεν υπάρχει. Στο Android έχουμε το iGOMyWay και μόνο. Για όποιον δεν του κάνει ευτυχώς πια υπάρχουν πολλές επιλογές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ όμως να θυμίσω ότι ασχολούμαστε με ότι υπάρχει για android και όχι ότι δεν υπάρχει. Στο Android έχουμε το iGOMyWay και μόνο. Για όποιον δεν του κάνει ευτυχώς πια υπάρχουν πολλές επιλογές.

 

Επειδή και εγώ χρησιμοποιώ το igo και για αυτα πού ζητάω είμαι αρκετά ευχαριστημένος (όχι ότι αν ήταν πιο πολύ παραμετροποιήσιμο θα με ενοχλούσε). Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς εσύ και κατά πόσο είσαι ευχαριστημενος;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...