Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρακαλώ με ποιό πρόγραμμα μπορώ να κάνω root το κινητό παίδες ;Έφτασε η ώρα του μετά από 2.5μήνες!

(για το x10i mini μου είχατε δώσει ένα πρόγραμμα και γινόταν στο μπαμ το rootάρισμα,δεν το θυμάμαι ποιο)

έχω την ics 4.0.4 official πάνω τώρα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=339346

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα έχω ένα θέμα τελευταία με το wifi που δε μου το έκανε στη παλιότερη έκδοση.

εχω κάνει επανεκιννήσεις memory optimizing τίποτα...

λοιπόν ανά περιόδους ενώ έχω ανοιχτό το ασύρματο δε μπένω πουθενά σαν να το έχω κλειστό ένα πράγμα

ενώ από το λάποτοπ μου μπένω κανονικά με wifi .

ώρες ώρες ξαναεπανέρχετε αν το κλείσω και το ξανανοίξω ας πούμε-όχι πάντα όμως-

αλλά είναι πολύ σπάσιμο.ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβένει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω ένα θέμα τελευταία με το wifi που δε μου το έκανε στη παλιότερη έκδοση.

εχω κάνει επανεκιννήσεις memory optimizing τίποτα...

λοιπόν ανά περιόδους ενώ έχω ανοιχτό το ασύρματο δε μπένω πουθενά σαν να το έχω κλειστό ένα πράγμα

ενώ από το λάποτοπ μου μπένω κανονικά με wifi .

ώρες ώρες ξαναεπανέρχετε αν το κλείσω και το ξανανοίξω ας πούμε-όχι πάντα όμως-

αλλά είναι πολύ σπάσιμο.ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβένει?

 

με ολα τα wifi στο κανει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δε το ξέρω αυτό φίλε μου. το δικό μου έχω ανοιχτό! των άλλων είναι κλειστά.

αλλά σε μια καφετέρια που είχα μπει έμπενε κανονικά δεν είχα πρόβλημα.

εν τω μεταξύ το ρουτεράκι μου το κάνω επανεκκίνηση σχετικά συχνά.

απλά θέλω να ρωτήσω είναι θέμα του ρούτερ και των συχνοτήτων που δεν αναγνωρίζει το κινητό

ή πρόβλημα του wifi του κινητού?

Link to comment
Share on other sites

δε το ξέρω αυτό φίλε μου. το δικό μου έχω ανοιχτό! των άλλων είναι κλειστά.

αλλά σε μια καφετέρια που είχα μπει έμπενε κανονικά δεν είχα πρόβλημα.

εν τω μεταξύ το ρουτεράκι μου το κάνω επανεκκίνηση σχετικά συχνά.

απλά θέλω να ρωτήσω είναι θέμα του ρούτερ και των συχνοτήτων που δεν αναγνωρίζει το κινητό

ή πρόβλημα του wifi του κινητού?

 

αν στα αλλα μπαινει κανονικα τοτε μαλλον χρειαζεται να αλλαξεις το καναλι του router σου μεσα απο τις ρυθμισεις.Για δοκιμασε το

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ..

Ποο φαίνεται δυσκολάκι:blink:..θα ασχοληθώ ίσως μετά το καλοκαίρι..

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμισεις που κανουμε εμεις στην καμερα υπαρχει τροπος να αποθηκευονται και να μην ξανα αλλαζουν καθε φορα που ανοιγουμε την καμερα?
Link to comment
Share on other sites

και χρεωνόμαστε γι αυτο?

 

Αν χρησιμοποιησεις data για το δικτυο ναι χρεωνεσαι αν ομως μπεις απο ανοιχτο η το δικο σου wi-fi δεν χρεωνεσαι

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ! εχει κανένας γρατσουνιες στην οθονη του? Εχω καποιες, χρησιμποιησα την displex (touch scrren polish) αλλα τιποτα. Υπαρχει καμια αλλη λυση?
4.0.4 rooted (με τη μεγαλη βοηθεια του nondaz):D
Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμισεις που κανουμε εμεις στην καμερα υπαρχει τροπος να αποθηκευονται και να μην ξανα αλλαζουν καθε φορα που ανοιγουμε την καμερα?

Τελικα υπαρχει τροπος να αποθηκευονται οι ρυθμισεις 'η να το ξεχασω?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν αλλάζουν. Τουλάχιστον σε εμένα. Δηλαδή εννοείς πως επιλέγεις πχ λήψη με την αφή σε οποιοδήποτε σημείο τις. Οθόνης μας μόλις μπαίνεις πάλι σου βγάζει το button?

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θελω να χαμηλωνω την "Τιμη εκθεσης" αλλα οταν βγω και ξανανοιξω την καμερα παει παλι στο 0 απο -1 που το ειχα. Αυτο μπορει να αποθηκευτει? Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Teo010 είναι η τρίτη φορά που κάνεις την ίδια ερώτηση. Νομίζω ότι δεν έχει νόημα. Αν κάποιος ξέρει είμαι σίγουρος ότι θα σου απαντήσει. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μην λες ψεματα μια παραθεση εκανα μονο!:p Το δευτερο ποστ ηταν απαντηση στο φιλο Mr_Comple. Καταλαβα οτι αυτο που ζηταω δεν γινεται, ξερω τους κανονες του φορουμ.;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Μια χαζή ερώτηση.Θέλω να κάνω το κινητό root.Πως κάνουμε restart τη συσκευή???:wacko:
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Μια χαζή ερώτηση.Θέλω να κάνω το κινητό root.Πως κάνουμε restart τη συσκευή???:wacko:

 

Βγάζεις το usb και πατάς το κουμπι on/off.

Κατάλαβα σωστα;:blink:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

πηγα χθες στο media markt και το ειδα σε προσφορα 269 €

απλα μια ερωτηση ηθελα να κανω επειδη ειμαι παλιος σονακιας και με ειχαν απογοητευσει με τη αναξιοπιστια τους,

το XPERIA ARC S ειναι αξιοπιστο τηλεφωνο?

Edited by soullis
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,το usb on the go σας λειτουργει?? ειχα να το δοκιμασω απο οταν το πηρα,και μου χρειαστηκε τωρα,αλλα δεν βλεπει κανενα φλασακι,εχω και το Ν8 οπου λειτουργει αψογα,αλλα το ηθελα στο arc να το κανω,με το ιδιο φλασακι που το ειχα κανει και παλια..τι μπορει να παιζει?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειμαι καινουργιος στο φορουμ πριν μερικες μερες αγορασα το τηλεφωνο..Ηθελα να σας ρωτησω αμα με το ics 4.0.4 χωρις ροοτ σας ζεστενεται το κινητο?Επισης αμα ξερει καποιος για αυτην την αναβαθμιση http://www.xperiablog.net/2012/08/09/new-ics-firmware-4-1-b-0-587-certified-for-six-2011-xperia-phones/
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειμαι καινουργιος στο φορουμ πριν μερικες μερες αγορασα το τηλεφωνο..Ηθελα να σας ρωτησω αμα με το ics 4.0.4 χωρις ροοτ σας ζεστενεται το κινητο?Επισης αμα ξερει καποιος για αυτην την αναβαθμιση http://www.xperiablog.net/2012/08/09/new-ics-firmware-4-1-b-0-587-certified-for-six-2011-xperia-phones/

 

Αυτό το έχω προσέξει όταν κάνω χρήση internet ή όταν παίζει κάποιο βίντεο στο YouTube...

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πριν μια βδομαδα πηρα το εν λογω κινητο...

Σημερα που το συνδεσα με το pc μου βγαζει να κανει ενημερωση την 4.1.Β.0.431

και θελω να ρωτησω αν λυθηκαν οι παιδικες ασθενειες (αργο στις επαφες, led κτλ).

 

Αν κανω την αναβαθμιση απο τον υπολογιστη τελικα οι επαφες, εφαρμογες κτλ θα χαθουν ή οχι;

Διαβασα ολες τις σελιδες (ναι! ειχα το κουραγιο!) και ειδα οτι αλλοι τις χασανε και σε αλλους δεν πειραχθηκε τιποτα.

Τελικα τι ισχυει;

 

Αν αποφασισω να το rootαρω ο οδηγος αυτος του nondaz (post747) ισχυει ετσι;

 

Ευχαριστω για την (οποια) απαντηση.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πριν μια βδομαδα πηρα το εν λογω κινητο...

Σημερα που το συνδεσα με το pc μου βγαζει να κανει ενημερωση την 4.1.Β.0.431

και θελω να ρωτησω αν λυθηκαν οι παιδικες ασθενειες (αργο στις επαφες, led κτλ).

 

Αν κανω την αναβαθμιση απο τον υπολογιστη τελικα οι επαφες, εφαρμογες κτλ θα χαθουν ή οχι;

Διαβασα ολες τις σελιδες (ναι! ειχα το κουραγιο!) και ειδα οτι αλλοι τις χασανε και σε αλλους δεν πειραχθηκε τιποτα.

Τελικα τι ισχυει;

 

Αν αποφασισω να το rootαρω ο οδηγος αυτος του nondaz (post747) ισχυει ετσι;

 

Ευχαριστω για την (οποια) απαντηση.....

Ακόμα και μετα την αναβάθμιση η συσκεη λαγκάρει αρκετα εως ενοχλητικά στις επαφές και πολλές φορες στις εισερχόμενες κλήσεις. Με τις εφαρμογές ομως τα παει πολυ καλα.

Μετά την αναβάθμιση δεν χάνεις κατι, καλο θα ειναι να εχεις κανει ομως συγχρονισμό με το gmail σου.

 

Root θα κανεις με αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=339346 , το εκανα πολυ γρηγορα και απροβλημάτιστα!!

Link to comment
Share on other sites

Δεδομενου οτι και εγω εχω κολλημα μετα κολληματα,

λες να παραμεινω στην 2.3.4 ( εκδ. 4.0.2.Α.0.62) καλυτερα ε;

Και οταν με το καλο λυθουν, αναβαθμιζομαι.....

 

Για το root, το σκεφτομαι οταν θα αρχισει να "βαραινει", για να το ξελαφρωσω καπως.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...