Jump to content

Honor (U8860)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω τοτε τι παει στραβα. Εσυ στην 4.ο,3 εισαι? Το δωσα σε 2 ατομα που ξερουν απο android και δεν το βρηκαν

Το στοκ πληκτρολογιο πως το βγαζεις για να βαλω αλλο?

Πως μπορω τωρα να ξαναπερασω την 4.0.3 ξανα αφου δεν θα την εμφανιζει στις αναβαθμισεις?

Παντως ειναι απιστεευτα εκνευριστικα να γραφεις greeklish σε sms!!!

 

ναι 4.0.3. ειμαι

τωρα για να βγαλεις το στοκ πιστευω οτι θελει ροοτ αν το εχεις ενας τροπος ειναι το titanium backup για να αφαιρεσεις το στοκ

αλλα απλα κατεβασε ενα αλλο κ ορισε το default

γιατ την αναβαθμιση δεν εχω ιδεα πως να το ξανακανεις αλλα νομιζω πως αν κανεις εναν φακελο dload sthn sd κ βαλεις μεσα τα 2 αρχεια που ειχε μεσα το ota update ths huwei κ πας ρυθμισεις/ αποθηκετικο χωρο/αναβαθμιση απο καρτα θα ξαναπεραστει η 4.0.3

ναι ειναι πολυ σπαστικα τα greeklish!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 234
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι εχω την εντυπωση οτι στην 4.0.3 δεν υπαρχει τροπος για root ακομα ... καποιο λινκ να κατεβασω την ιδια ακριβως εκδοση που κατεβασε μονο του απο το ΟΤΑ?

 

Επισης συμφωνα με αυτο το λινκ http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=28386 κανενας δεν εχει Ελληνικα....ΘΑ σκασω αν δεν βρω πως ξαναμπαινουν τα Ελληνικα η θα το πεταξω σε κανενα τοιχο

 

Στην χειριστη ποιο θεωρειτε καλο alternative keyboard που να ειναι και free?

Edited by ieronymous
Link to comment
Share on other sites

Εαν πας στις ρυθμισεις Γλωσσα και εισαγωγη καπου εχει προεπιλογη: Πληκτρολογιο Android ή Μεθοδο εισαγωγής Huawei(στην οποια μπορεις να επιλεξεις ελληνικα). Εγω γραφω κανονικα με ελληνικα στα sms.
Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λες ειναι μονο που εμενα στην γλωσσα επιλογης Huawei δεν εχει τα Ελληνικα σαν επιλογη και ουτε μετα απο επαναφορα εργ ρυθμισεων επανηλθαν
Link to comment
Share on other sites

Θα τρελαθουμε αποψε! χαχαχα... :lol: Το βλεπω τωρα μπροστα μου ενω απανταω. Γλωσσα εισαγωγης... Ελληνικα. Και μας εχει και σχεδον τελευταια γλωσσα. Πως γινεται μονο σε σενα?

Αν πας στο site της Huawei και κατεβασεις την παλια εκδοση android(Νομιζω την εχουν ακομα διαθεσιμη). Ξανα κανεις παλι OTA update για το ICS μηπως και διορθωθει... :(

 

 

Αλλο θεμα μιας και μολις διαβασα κατι. Καποιες εταιρειες ηδη ανακοινωσαν επισημα τo 4.1 Jelly Bean στα κινητα τους. Να ελπιζουμε και εμεις λετε η μπα??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Παιδες μια βοηθεια οποιος μπορει... πηρα στην Huawei να τουσ πω για το θεμα με το πληκτρολογιο και τα Ελληνικα και απο το IMEI που του ειπα μου λεει οτι δεν εινα ιΕυρωπαικο κτλ κτλ να παω στην Arvat oγια αναβαθμιση. Ειμαι σιγουρος πως θα το γδαρουν τ οκαημενο εκει αφου εχω ακουσει τα χειροτερα για το service εκει.

Μηπως μπορει καποιος που ξερει να με βοηθησει να περασουμε ξανα την 4.0.3 απο κοντα γιατι δεν θελω να αφησω το τηλ μου εκει

Link to comment
Share on other sites

@ieronymous πώς δεν υπάρχει μέθοδος για ρουτάρισμα? και αυτά που γράφω μερικά posts νωρίτερα τι είναι...?

και μην αναφέρεσαι στην έκδοση android ( 4.0.3 ) γενικά αλλά κοίτα το συγκεκριμένο firmware που δίνει κάθε φορά η Huawei.

αυτό που δόθηκε στην Ελλάδα μέσω ΟΤΑ είναι η U8860IV100R001NORC00B926 και μια χαρά ρουτάρετε με τη μέθοδο που ανέφερε ο Analyzer έστω και χωρίς custom recovery. Εσένα ποιο firmware φοράει?

 

Μπορείς και να δοκιμάσεις τις stock roms από το γερμανικό site της Huawei που νομίζω έχουν και ελληνικά κανονικά.

 

και γενικά δες το σχετικό νήμα του XDA, όρεξη να διαβάζεις να έχεις.

 

πάντως το να έχεις ελληνική γλώσσα παντού αλλά να μην έχεις ελληνικό πληκτρολόγιο κάπως κουφό μου φαίνεται...

 

@ ivoulg δε νομίζω ότι θα δούμε Jelly Bean στο Honor αλλά ποτέ δε ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις γυρισα απο Arvato αφου προηγουμενος ειχα μιλησει με Huawei και με τα info του κινητου που τους ειπα...εβγαλαν το συμπερασαμ οτι ερχονται απο Γερμανια και οτι το update ειχε γινει στην 924 εμενα οχι 926 και για τον λογο αυτο δεν ειχα Ελληνικα. Στην Arvato παλι τους εδωσα το κιν με την προηποθεση να τοπ παρω σημερα εκατσα εκει λιγο και μου το φερανε με την στοκ εκδοση 2.3.6 μου λεει οτι ειναι πειραματικη η ekdosh 4.0.3 και επισημα δεν τους την εχει δωσει η Huawei .,,, τωρα ειμαι παλι με τη ν2.3,6 εχει οντως Ελληνκα αυτην η εκδοση αλλα το σκεφτομαι να το ξαναβαθμισω (εχει σημασια αν το κανω μεσω wifi?)

Στον αριθμο εκδοσης τελειωνει η δικη μου συσκευη σε EURC00B875

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και πιασαμε θεμα γλωσσας. Στον καταλογο επαφων το αλφαβητο στα δεξια της οθονης ειναι με λατινικους χαρακτηρες. Εγω προσωπικα δεν εχω βρει τροπο να γινει ελληνικο με συνεπεια να μην μπορω να βρισκω γρηγορα μια επαφη γραμμενη στα ελληνικα απο εκει. Συμβαινει σε ολους η οχι? Και επειδη οι κακοπροαιρετοι θα βιαστουν να ρωτησουν... ναι επιλεγμενη γλωσσσ τηλεφωνου εχω τα ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

Και μιας και πιασαμε θεμα γλωσσας. Στον καταλογο επαφων το αλφαβητο στα δεξια της οθονης ειναι με λατινικους χαρακτηρες. Εγω προσωπικα δεν εχω βρει τροπο να γινει ελληνικο με συνεπεια να μην μπορω να βρισκω γρηγορα μια επαφη γραμμενη στα ελληνικα απο εκει. Συμβαινει σε ολους η οχι? Και επειδη οι κακοπροαιρετοι θα βιαστουν να ρωτησουν... ναι επιλεγμενη γλωσσσ τηλεφωνου εχω τα ελληνικα.

 

Δοκίμασε τον exdialer από το play, κάνει αυτό που θες.

 

Φώτη +1000 για το ποστ σου :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αφαιρέθηκαν posts. Δεν χρειάζεται να τσακώνεστε για ασήμαντα πράγματα! Μία απλή αναφορά αρκεί.

Επίσης με λίγη αναζήτηση και διάβασμα παραπάνω, αποφεύγονται οι πολλές και επαναλαμβανόμενες ερωτήσεις.

 

Παρακαλώ να συνεχιστεί η συζήτηση επί του θέματος.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα ανακάλυψα την ύπαρξη του εν λόγω κινητού και ψήνομαι αρκετά..

 

Μία ερώτηση: το ραδιόφωνό του έχει RDS? Σπουδαίο χαρακτηριστικό θα μου πείτε.. Έτσι από περιέργεια, επειδή ακούω αρκετά ραδιόφωνο από το κινητό.

Επίσης αν το έχει δοκιμάσει κανείς, πως είναι η λήψη του ραδιοφώνου;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Θελω το συγκεκριμενο τηλεφωνο εδω και ενα μηνα.Αλλα το θελω με το σαγρε καπακι (σε μαυρο) και κανενα απ τα μαγαζια δε ξερει να μου πει αν το εισαγει με το γυαλιστερο καπακι (που αφηνει δαχτυλιες) η με το σαγρε που το θελω. Και μια που κανεις δε μπορει να με βοηθησει ειπα να ρωτησω εσας που το εχετε.Αν καποιος το εχει με το σαγρε μηπως μπορει να μου πει απο που το πηρε? Και τι γραφει στο πισω μερος στη κατω πλευρα? Ηοnor η Google? Ευχαριστω εκ των πρωτερων :)
Link to comment
Share on other sites

@Mits χωρίς να είμαι ο ειδικός καλή μου φαίνεται η λήψη αλλά rds δεν έχει, επειδή όμως δεν πολυακούω ραδιόφωνο ας με διορθώσει κάποιος άλλος.

 

@teo_73 αυτά που εισάγει η wind είναι με το μαύρο σαγρέ καπάκι και κάτω έχουν το λογότυπο της google.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα ανακάλυψα την ύπαρξη του εν λόγω κινητού και ψήνομαι αρκετά..

 

Μία ερώτηση: το ραδιόφωνό του έχει RDS? Σπουδαίο χαρακτηριστικό θα μου πείτε.. Έτσι από περιέργεια, επειδή ακούω αρκετά ραδιόφωνο από το κινητό.

Επίσης αν το έχει δοκιμάσει κανείς, πως είναι η λήψη του ραδιοφώνου;

 

Ευχαριστώ!

 

βεβαια παντα μπορεις να κατεβασεις ενα αλλο που να εχει!!!

Link to comment
Share on other sites

@Mits χωρίς να είμαι ο ειδικός καλή μου φαίνεται η λήψη αλλά rds δεν έχει, επειδή όμως δεν πολυακούω ραδιόφωνο ας με διορθώσει κάποιος άλλος.

 

@teo_73 αυτά που εισάγει η wind είναι με το μαύρο σαγρέ καπάκι και κάτω έχουν το λογότυπο της google.

Σ ευχαριστω πολυ CaptainMorgan :) Σημερα θυμηθηκα οτι καποιο παιδι ειχε αναφερει εδω το expansys και μολις γυρισα απ τη δουλεια εψαξα και το βρηκα και εκει με το καπακι αυτο. :)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβάθμιση στην ICS 4.0.3 με ΟΤΑ και τώρα δεν μπορώ να δω τηλεόραση.

Δηλαδή μπαίνω π.χ. στο site του EXTRA3 και η οθόνη που έπρεπε να δείχνει το πρόγραμμα, παραμένει κενή.

Με την 2.3 έβλεπα κανονικά, τώρα δεν βλέπω κανένα κανάλι.

Επίσης το ίδιο συμβαίνει όταν προσπαθώ να δώ αγώνες με live stream.

Ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό στην ICS 4.0.3?

Μπορείτε να βοηθήσετε?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβάθμιση στην ICS 4.0.3 με ΟΤΑ και τώρα δεν μπορώ να δω τηλεόραση.

Δηλαδή μπαίνω π.χ. στο site του EXTRA3 και η οθόνη που έπρεπε να δείχνει το πρόγραμμα, παραμένει κενή.

Με την 2.3 έβλεπα κανονικά, τώρα δεν βλέπω κανένα κανάλι.

Επίσης το ίδιο συμβαίνει όταν προσπαθώ να δώ αγώνες με live stream.

Ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό στην ICS 4.0.3?

Μπορείτε να βοηθήσετε?

Ευχαριστω

Flash Player εχεις ? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adobe.flashplayer&hl=el

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

 

Δυστυχώς το flash player 11 είναι εγκατεστημένο.

Τα βιντεο απο το youtube τα ανοίγει κανονικά.

Εκεί που μουλαρώνει είναι οταν πρεπει να ανοίξει την τηλεόραση.

Π.χ. μπαίνω στα κοπρόσκυλα και θέλω να δω την ΝΕΤ ή κάποιο άλλο κανάλι.

Το site ανοίγει αλλά το σημείο που θα έπρεπε να εμφανίζεται η οθόνη της tv παραμένει νεκρό, σαν να υπάρχει κάποια φραγή που δεν επιτρέπει το άνοιγμα της οθόνης.

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το flash player 11 είναι εγκατεστημένο.

Τα βιντεο απο το youtube τα ανοίγει κανονικά.

Εκεί που μουλαρώνει είναι οταν πρεπει να ανοίξει την τηλεόραση.

Π.χ. μπαίνω στα κοπρόσκυλα και θέλω να δω την ΝΕΤ ή κάποιο άλλο κανάλι.

Το site ανοίγει αλλά το σημείο που θα έπρεπε να εμφανίζεται η οθόνη της tv παραμένει νεκρό, σαν να υπάρχει κάποια φραγή που δεν επιτρέπει το άνοιγμα της οθόνης.

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση

 

Μπες εδώ από τον browser του τηλεφώνου και κατέβασε αυτό που λέει adobe flash for Android 4 http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πέτυχε.

Νασαι καλά.

Η λύση ήταν το flash player για το ics και οχι το flash player που δίνει το market.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ CaptainMorgan :) Σημερα θυμηθηκα οτι καποιο παιδι ειχε αναφερει εδω το expansys και μολις γυρισα απ τη δουλεια εψαξα και το βρηκα και εκει με το καπακι αυτο. :)

Καλησπερα παιδια.Εδω να πω ενα συγνωμμη :O διοτι ειπα οτι ( καποιο παιδι ειχε αναφερει εδω το expansys ) Να διορθωσω για να μη ψαχνει και καποιος αδικα στις προηγουμενες σελιδες οτι ειχα δει τη παρουσιαση εδω http://www.myphone.gr/d/huawei/honor.169/hands-on/ απο τον Μythozz.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ψαχνοντας ποια version ICS ειναι σωστη για το τηλ εγκατεστησα (μεσω sd με ota δεν εβρισκε τιποτα) την 926 απο το Γαλλικο site. Μετα απο 1 μερα ειδε καινουργια αναβαθμιση μεσω OTA και το αναβαθμισε σε 927 που ομως εχει βγει για Λατινικη Αμερικη.

Εχει συμβει σε αλλον αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ψαχνοντας ποια version ICS ειναι σωστη για το τηλ εγκατεστησα (μεσω sd με ota δεν εβρισκε τιποτα) την 926 απο το Γαλλικο site. Μετα απο 1 μερα ειδε καινουργια αναβαθμιση μεσω OTA και το αναβαθμισε σε 927 που ομως εχει βγει για Λατινικη Αμερικη.

Εχει συμβει σε αλλον αυτο?

 

δεν ξερω εγω μεσω οτα την 926

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor (U8860)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...