Jump to content

Honor (U8860)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Huawei Honor

 

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2012/03/Huawei_Honor.jpg

 

ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

 

Οθόνη: 4 ιντσών, 854×480 pixels, Super Clear LCD

Επεξεργαστής: 1.4 GHz

Μνήμη: ...

Κάμερα: 8 Megapixel, LED flash, video HD 720p, autofocus, HDR / μπροστινή κάμερα 2 Megapixel

Λειτουργικό Σύστημα: Android 2.3

Άλλα χαρακτηριστικά: μπαταρία 1930 mAh, ...

Διαστάσεις: πάχος 9.9 mm

Βάρος: ...

Edited by ZZW30
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 234
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν με το καλο ευσταθουν ολα αυτα και η τιμη ειναι <=250 πιστευω θα ειναι η επομενη αγορα μου...

εχω μεινει καταευχαριστημενος μτο x5 και τα 200 που εδωσα πιστευω οτι ηταν απιστευτο value for money σε σημειο που δεν καταλαβαινω πως καποιος δινει τα διπλασια λεφτα για να παρει κατι με λιγο καλυτερα πραγματα που ελαχιστοι θα μπορεσουν να χρησιμοποιησουν τα full potencials τους... (λιγο υπερβολικος απλα για να τονισω το ποσο καλο εχω βρει το κινητο και γενικα την τιμολογιακη πολιτικη τους)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα σε ενα ξενο site οτι θα βγει στο Ηong Κong στα ΗΚ$1999 (δολλαρια του Hong Kong) που ισοδυναμουν με 180 ευρω!!! Καλα αν γινει κανενα τετοιο αστειο, εχει φυγει απο σημερα!
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα σε ενα ξενο site οτι θα βγει στο Ηong Κong στα ΗΚ$1999 (δολλαρια του Hong Kong) που ισοδυναμουν με 180 ευρω!!! Καλα αν γινει κανενα τετοιο αστειο, εχει φυγει απο σημερα!

 

περίμενε να κάνουμε μαζική παραγγελία αν ισχύει αυτή η τιμή!!

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ερθει και αυτο με χαμηλη τιμη (οπως ηρθε και το x5) εως 230-250 ευρω πιστευω θα ειναι οτι πρεπει, να φοβου και οι υπερ-τιμημενοι που πουλουν με το εμβλημα τους σχεδον στη διπλη τιμη:mad:.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://techblog.gr/mobile/huawei-honor-280-euro-5699/

 

Μερικες πληροφοριες για το honor. Το βρισκω αρκετα ενδιαφερον :D

Link to comment
Share on other sites

ευχάριστα τα νέα!!!!

και περίπου τα χριστουγεννα υπολόγιζα να πάρω καινούργιο τηλέφωνο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το ειχαν στην ΔΕΘ στο περιπτερο της Huawei, φαινεται αρκετα καλο και οντως μοιαζει με το optimus 2x, αλλα δεν εχει την ιδια ποιοτητα στα πλαστικα και δεν μου φανηκε να εχει κρυσταλλο (gorilla glass).

 

Θα το φερει η wind αρχες του χρονου. Στα 400ε ελεγε η κοπελα, βεβαια εγω δεν το πιστευω. Ομως αν τελικα ισχυει κατι τετοιο, λυπαμε για την wind, αν νομιζουν οτι ο κοσμος ειναι ηλιθιος και οτι βρηκαν την κοτα με τα χρυσα αβγα, κανουν λαθος. Κινεζιες πουλανε και τις πουλανε γιατι κανουν το πολυ 200ε.

Edited by RaZoR333
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το ειχαν στην ΔΕΘ στο περιπτερο της Huawei, φαινεται αρκετα καλο και οντως μοιαζει με το optimus 2x, αλλα δεν εχει την ιδια ποιοτητα στα πλαστικα και δεν μου φανηκε να εχει κρυσταλλο (gorilla glass).

 

Θα το φερει η wind αρχες του χρονου. Στα 400ε ελεγε η κοπελα, βεβαια εγω δεν το πιστευω. Ομως αν τελικα ισχυει κατι τετοιο, λυπαμε για την wind, αν νομιζουν οτι ο κοσμος ειναι ηλιθιος και οτι βρηκαν την κοτα με τα χρυσα αβγα, κανουν λαθος. Κινεζιες πουλανε και τις πουλανε γιατι κανουν το πολυ 200ε.

 

στα 400 φυσικα θα συμφωνησω οτι θα παει απατο...

αν ομως ακολουθησει την πορεια του x5 τιμολογιακα , δηλαδη να ειναι κοντα στα 200 ευρω (πχ καπου 250 μεγιστο) τοτε απλα θα σαρωσει οπως το x5 που δεν το εβρισκες στα μαγαζια...

 

προσωπικα εγω με το x5 κοροιδα μπορει να θεωρω τους αλλους που δωσαν 3 φορες τα λεφτα που εδωσα εγω για να κανουμε....

guess what...

τα ιδια ακριβως πραγματα....

 

παρολα αυτα επειδη λεμε παντα οτι ο καθενας εχεις τις αναγκες του κανει αντιστοιχα και τις επιλογες του...

το αν μια κινεζια ειναι καλη ή οχι (σχεδον ολα κινεζικα ειναι για να ξερεις) εξαρταται απο διαφορα πραγματα και στην τελικη την πραγματικη μουφα ο καταναλωτης θα την τιμωρησει...

so simple...

Link to comment
Share on other sites

με τετοια χαρακτηριστικα και να κυκλοφορησει στα 200-250 ευρω?τι λετε ρε παιδια??ηρεμηστε λιγο...

εμενα στη φωτο μου μοιαζει πιο πολυ με το iphone 3G..:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το ειχαν στην ΔΕΘ στο περιπτερο της Huawei, φαινεται αρκετα καλο και οντως μοιαζει με το optimus 2x, αλλα δεν εχει την ιδια ποιοτητα στα πλαστικα και δεν μου φανηκε να εχει κρυσταλλο (gorilla glass).

 

Θα το φερει η wind αρχες του χρονου. Στα 400ε ελεγε η κοπελα, βεβαια εγω δεν το πιστευω. Ομως αν τελικα ισχυει κατι τετοιο, λυπαμε για την wind, αν νομιζουν οτι ο κοσμος ειναι ηλιθιος και οτι βρηκαν την κοτα με τα χρυσα αβγα, κανουν λαθος. Κινεζιες πουλανε και τις πουλανε γιατι κανουν το πολυ 200ε.

Ουτε και εγω το πιστευω, με τοσα χρηματα(400) δεν θα το παρει ο κοσμος.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

γιατί να μη το πάρει ο κόσμος; άν είναι καλή η συσκευή θα περπατήσει. βέβαια τα 400 είναι αρκετά €, δε θα τα έδινα ούτε για τις "γνωστές" μάρκες. μέχρι 300 θα το παιρνα
Link to comment
Share on other sites

γιατί να μη το πάρει ο κόσμος; άν είναι καλή η συσκευή θα περπατήσει. βέβαια τα 400 είναι αρκετά €, δε θα τα έδινα ούτε για τις "γνωστές" μάρκες. μέχρι 300 θα το παιρνα

 

Εγω αν ηξερα οτι θα εχει σιγουρα ακομα και 300ε, ουτε θα το περιμενα, ουτε θα το αγοραζα.

 

Μαλλον λενε μουφα 400ε για να μην κοψουν οι πωλησεις του ideos x5, μαλλον θα ερθει στα ιδια λεφτα με το ideos στα 200ε δλδ.

 

Σκεψου τωρα πας και παιρνεις το samsung galaxy s plus με 400ε και εχει τα ιδια specs + καλυτερη οθονη. Ασε που το πλαισιο το ειχε προσφορα στα 300ε!

 

Επισης το optimus 2x στα 330ε με tegra 2 σημερα και οχι του χρονου...

Link to comment
Share on other sites

Για τον λογο οτι δεν ξερουν την Huawei, με 400 θα πανε σε ποιο επωνυμες μαρκες. Δεν λεω οτι δεν τα αξιζει.

Εχω το Χ5 και οσοι το εχουν δει τους αρεσει πολυ, με ρωτανε

-τη μαρκα ειναι?

-Huawei

-ποια/τι εταιρεια ειναι αυτη?

-china - china

-γιατι πηρες τετοιο?

-adobe flash player, για χρηση internet, android 2.2(λογο μεταφορας εφαρμογων στην καρτα) και μπορω να βλεπω ζωντανα παιχνιδια ποδοσφαιρου στο internet, a-gps (αυτα ηθελα να κανω με το τηλεφωνο και ηταν το ποιο φθηνο)

-ποσο εκανε αυτο?

-200ευρω

-τι...? μονο...?

Τοτε ξεκολλανε με τη μαρκα, ενας φιλος το εχει παρει αφου πρωτα το ειδε σε εμενα και αλλοι φιλοι θα το εχουν στα υπ'οψιν να το παρουν γιατι θεωρουν οτι ειναι καλη τιμη με αυτα που προσφερει.

Οι φιλοι μου(τουλαχιστον) πρωτα περνουν συσκευη και μετα αρχιζουν και ρωτανε : κανει αυτο? κανει το αλλο? γιατι?, δεν ξερουν καν τι λειτουργικο εχει το τηλεφωνο τους, αγοραζουν με βαση πρωτα τα χρηματα και μετα με ποιο τους αρεσει στο ματι τους.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σημερα ειδα οτι η wind εβαλε το zte skate τον καταλογο της στα 240 ευρω,και πολυ φοβαμαι οτι το Honor θα εχει τελικα κοντα στο 300ρι οπως ελεγε ο τυπος στο τεστ του Techblogr,αν το zte που ειναι σε ολα πολυ υποδιεστερο εχει τοσο τοτε τουλαχιστον θα εχει ενα 50ρικο διαφορα,οπως 50 ευρω ειναι η διαφορα το zte blade με το Χ5!

Και ειμαι σχεδον σιγουρος γιατι αν π.χ το βαλουν 250-270 δεν υπαρχει περιπτωση να πουλησουν ουτε ενα Skate!

Η wind θα συβεχισει πιστευω την ιδια πολιτικη οπως εκανε με το Χ3,δηλ να τσιμπαει τις τιμες, που το Χ3 στην Γερμανια ΤΟ ΕΧΟΥΝ 99 ευρω και εδω εφτασε τα 149,μονον τελικα το Χ5 ηταν η εξερεση ("κραχτης")που εδω το ειχαν 50 ευρω φθηνοτερα απ'την Ευρωπη!

 

300 ειναι πολλα και τελικα μου φευγουν οι οποιες σκεψεις για να εδινα το Χ5 μου(14ημερων)και να εβαζα την διαφορα να το'παιρνα!

Δεν αξιζει τελικα πιστευω γιατι για 0.2 ιντσες μεγαλυτερη οθονη, την μπροστινη καμερα (που ζητημα να κανω 2 κλησεις skype τον χρονο,εδω απ'τον υπολογιστη παιρνουμε στο skype και την κλεινουμε την καμερα!),8 μεγαπιξ καμερα (που πολυ πιστευω οτι και αυτη χαλια θα'ναι!) αντι για τα 5 του Χ5 και το ραδιοφωνο ειναι πολλα τα 100 ευρω διαφορας(και στην δικη μου περιπτωση τα 150 τουλαχιστων παραπανω ευρω αν σκοτωνα το Χ5)!

Τον επεξεργαστη δεν τον αναφερω στις διαφορες του Χ5 με το Honor πολυ απλα γιατι το Χ5 ανετα τρεχει στα 1,5!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Απο χαρακτηριστικα ειναι πολυ καλο ... περιμενω να το δω κ απο κοντα για να το κρινω ... απλα με τα ιδια λεφτα παιρνεις και το 2χ ... ειναι ενα ζητημα αυτο

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Και΄γω με 250 ασυζητητη αλλα αυτο που μου λεει οτι με τιποτα δεν θα'χει 250 ειναι οτι τοτε το skate που το ξερουμε ηδη οτι εχει 240 δεν θα πουλησει ουτε ενα τηλ. αν το honor εχει 250 γιατι ειναι σε ολα μακραν χειροτερο του honor !
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mόλις βρήκα αυτό το site να πουλάει το συγκεκριμένο κινητό. Πόσο; 499$

 

Κατά πόσο είναι αληθινό ξέρουμε;

 

http://www.modem3g.com/huawei-u8860-huawei-honor.html

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

μην βιάζεστε από τώρα. επίσημα η Huawei έχει ανακοινώσει την κυκλοφορία του για δεκεμβριο
Link to comment
Share on other sites

μην βιάζεστε από τώρα. επίσημα η Huawei έχει ανακοινώσει την κυκλοφορία του για δεκεμβριο

 

το έχω αγαπήσει το κινητό και περιμένω πως και πως να βγει. Θα περιμένω κανένα μήνα να δω τι απήχηση θα έχει στο φόρουμ από θέμα developers και θα το τσιμπήσω μετά. Απλά είναι η ριμάδα η κρίση που αν το βάλει πάνω από 250€ δύσκολα θα το χτυπήσω :( :( :(

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Mόλις βρήκα αυτό το site να πουλάει το συγκεκριμένο κινητό. Πόσο; 499$

 

Κατά πόσο είναι αληθινό ξέρουμε;

 

http://www.modem3g.com/huawei-u8860-huawei-honor.html

 

Το ideos x5 το εχει 40 ευρω παραπανω απο την τιμη που εχει εδω στην Ελλαδα το οποιο ηρθε στη χαμηλοτερη τιμη στη χωρα μας απο αλλες χωρες.

Αποψη μου ειναι οτι θα ερθει 50 ευρω ποιο κατω απο αυτη που αναφερει το σαιτ που παραθετεις, θα δουμε οταν ερθει :)

Δες και εδω http://www.merimobiles.com/Huawei_Honor_U8860_mobile_smart_phone_3G_Android_p/meri2814.htm

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Οπως εγραψα και παλαιοτερα η wind εβαλε μονο το Χ5 φθηνοτερα απ΄οτι κυκλοφορει στο εξωτερικο και το εκανε για κραχτη αφου πετυχε καλυτερη τιμη απο την Huawei ,για το Χ3 δεν ισχυει το ιδιο οπου η τιμη του ειναι περιπου ιδια με αυτες του εξωτερικου και λογο πιο ακριβο!

Τωρα δεν πιστευω να μπορεσει να ξαναπαρει η wind χαμηλοτερη τιμη και για το honor (αφου η huawei εκανε την διαφημηση της!)και το honor θα κυκλοφορισει εκει κοντα στα 300 ευρω οπως αναφερετε σε παρα πολλα σαιτ!

Για μενα η πιθανοτερη τιμη ειναι 280-290!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor (U8860)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...