Jump to content

Honor (U8860)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

microUSB OTG υποστηριζει το κινητακι μας? Εχει δοκιμασιε κανεις. Σκεφτομαι να χτυπησω ενα απο ebay
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 234
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αξιζει το κινητο για αγορα?ειναι καλυτερο απο το wildfire s?η μπαταρια του ειναι καλη?κολληματα εχει?οθονη?καμερα?

 

από το wildfire s???!!!πλάκα κάνεις ε?

επειδή έτυχε να το έχω πριν το Honor, είναι σα να συγκρίνεις τη Πάρνηθα με το Έβερεστ....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα παιδια.Κατοχος και γω του honor εδω και 6 μερες και εγω,και αυτο που θα ηθελα να σας ρωτησω ειναι ποια mini sd ειναι καλη για το κινητο μας? π.χ καποια τετοια θα παιζει απροβληματιστα τα video 720p ? http://www.cosmodata.gr/product/78083/?ref=bestprice.gr Εσεις ποια εχετε? Ευχαριστω εκ των προτερων :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
H μπαταρία τι αυτονομία έχει τελικά παιδιά?

Σαν γενική αίσθηση, αξίζει τα λεφτά του?

 

Για μενα το τηλεφωνακι ειναι must have. Μπαταρια πολυ καλη. Καμια σχεση με αλλα smartphones που κουβαλαγα φορτιστη μαζι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

ξερει κανεις αν τελικα αυτο http://www.teamandroid.com/2012/08/01/root-huawei-u8860-ics-b923-android-40-firmware/2/

ισχυει και για την Β926 που εχουμε εμεις στην ελλας απο ΟΤΑ ?. δοκιασε κανεις να ρουταρει συνφωνα με αυτο? αν οχι πως ρουταρατε την Β926? ολα τα φορυν αναφερουω τροπους για αλλες εκδοσεις

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

@sirios62

Η μέθοδος που αναφέρεις έχει αναφερθεί και σε προηγούμενα post, μια χαρά δουλεύει απλά δεν θα έχεις custom recovery.

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστώ φιλε...δηλαδη ενοεις οτι δεν θα εχω recovery όπως είναι η clockworkmode αλλα την μανήσια σωστά?

και αργότερα αν θέλω να περάσω αλλη ρομ θα πρε΄ππει να περάσω και άλλη ρικοβερι πρώτα. τα λέω καλά φιλε μου?

 

επίσης θα ήθελα να ρωτήσω τι κανετε με την εφαμογή τη μανίσια Guard η

οποιία μετα απο μια εννημερωση που εκανε εγινε κινεζικη. δεν ειναι πλεοσ στα αγγλικά. το αντιμετοτόισε κανεισ αλλλος

ευχαριστώ

Edited by sirios62
Link to comment
Share on other sites

clockworkmode κλπ ξέχνα τα με το παραπάνω ρουτάρισμα. τώρα αν θες να περάσεις άλλες rom εξαρτάται από το αν είναι stock ή custom.

την εφαρμογή που λες εγώ την έχω σουτάρει αλλα μου φαίνεται κάπως κουλό να έγινε κινέζικα...το κινητό είναι ελληνικό?

ας πει άλλος που την έχει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχυει! Εγινε update και βγηκε στα κινεζικα! Και εγω την εσβησα μετα! Προτινετε κανενα καλο δωρεαν προγραμματακι ασφαλειας γι το κινητο... τυπου antivirus κλπ... :-)
Link to comment
Share on other sites

clockworkmode κλπ ξέχνα τα με το παραπάνω ρουτάρισμα. τώρα αν θες να περάσεις άλλες rom εξαρτάται από το αν είναι stock ή custom.

την εφαρμογή που λες εγώ την έχω σουτάρει αλλα μου φαίνεται κάπως κουλό να έγινε κινέζικα...το κινητό είναι ελληνικό?

ας πει άλλος που την έχει.

 

ναι ελληνικο ειναι

πες μου λεπτομεριες να ξερεις σε παρακαλω και βασικα για καστομ ρομ. δε νομιζω ποτε να μπει στοκ. οσο για το clockworkmode μεσω της εφαρμογής ρομ μανατζερ νομιζω οτι δουλευει αφου αμεσως φλασαρει τη συσκευη. ειχα πριν την ideos u8850 kai ekna 153 format με διαφορες ρομ και ξανα και ξανα μεσω του clockworkmode αλλα και οχι μονο αυτου. πιστευα απαξ και γινεις υπερχρηστης βαζεις και clockworkmode.

 

και κατι αλλο σε παρακαλω αν γνωριζεις οι εφαρμογες σετ σι πι γιου και οτι αφορα το οβερκλοκ γιατι δινουν μονο τα 1.4 και οχι παραπανω..? δεν παει παραπανω ο επεξεργαστης?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αναφέρει και προηγούμενα, όποιος θέλει, ότι θέλει, stock και custom roms,mods κλπ, όρεξη και χρόνο να διαβάζει να έχει εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι καινούριος στο forum. Έκανα upgrade από 2.3.6 σε 4.0.3 με τη ρώσικη rom και έχω πρόβλημα με τα ελληνικά. Κατέβασα την εφαρμογή που προτείνει ο φίλος πιο πάνω και έχω ελληνικό μενού αλλά δεν μπορώ να στείλω μήνυμα στα ελληνικά. Δεν έχω κάνει root στο κινητό. Απλά πέρασα στην sd το φάκελο dload. Βρήκα εδώ: http://www.android-hilfe.de/3457633-post1.html την rom 926(U8860IV100R001FRC00B926). Αυτή έχει σίγουρα ελληνικά; Και πως θα την περάσω; Με τον ίδιο τρόπο θα γίνει το downgrade σε 4.0 ; Ευχαριστώ :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα το ξερατε οτι αν κρατησεις το power off κ το volume down βγαζει φωτο την οθονη;;

 

Χεχε ωραίος ρε φιλε. Δεν το ξερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό διάβασμα στο xda έκανα downgrade στην international έκδοση από το site της huawei B886 (βάζοντας τον φάκελο dload στην sd). Έχει ελληνικό μενού αλλά όχι ελληνικό πληκτρολόγιο και ούτε πληκτρολόγιο huawei. Επίσης στην μπάρα των ενημερώσεων δεν εμφανίζει τα κουμπιά για να κλείνεις wifi, bluetooth κτλ. Αύριο θα δοκιμάσω την U8860_C379B875 που λέει ο captain morgan στο μην 126. Αυτή: EURC00B875 δεν τη βρήκα πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

@Thomas1979

 

η 886 που πέρασες δεν έχει το toolbox της Huawei, που είναι αυτό για να έχεις τα κουμπάκια με το wifi κλπ στη μπάρα ενημερώσεων, ούτε στην 875 που πας να περάσεις πρέπει να υπάρχει, ψάχνεις για ένα φάκελο vendor, υπάρχει όμως στην 870 που μπορείς να βρεις στο γερμανικό site της huawei και με οδηγίες πως να την περάσεις ( στα γερμανικά ).

Αφού δε νομίζω ότι θα δώσει 4.1 η μαμά Huawei, θα ήθελα να δοκιμάσω και κάποια mods είτε σε GB είτε σε ICS αλλά δυστυχώς δεν έχω χρόνο τώρα να ασχοληθώ ... ( βγήκε και CM 10 με 4.1 για το honor :( )

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε από που μπορώ να παραγγείλω μια μπαταρία για το honor από το ίντερνετ?Βλέπω διάφορες στο ebay και στο amazon αλλά φοβάμαι ότι σχεδόν όλες είναι απάτη και δεν είναι τα mAh που γράφουν..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
πειτε καθολου εντυπωσεις απο το κινητο.μπαταρια εχει καλη? το κουτι μεσα ποια εκδοση αντροιντ εχει?παντως πρεπει να ειναι πολυ αξιοπιστο και σταθερο.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως ξέρετε από που μπορώ να παραγγείλω μια μπαταρία για το honor από το ίντερνετ?Βλέπω διάφορες στο ebay και στο amazon αλλά φοβάμαι ότι σχεδόν όλες είναι απάτη και δεν είναι τα mAh που γράφουν..

 

Αν και όπου αναφέρεται ως original εν έχεις να χάσεις φοβηθείς για κάτι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ελαχιστοι το εχουν αγορασει εδω μεσα εκτος κι αν ειναι τοσο καλο που δεν εχετε αποριες.
Link to comment
Share on other sites

μαλλον ελαχιστοι το εχουν αγορασει εδω μεσα εκτος κι αν ειναι τοσο καλο που δεν εχετε αποριες.

 

Όλες οι προηγούμενες σελίδες είναι γεμάτες από εντυπώσεις για το κινητό και φυσικά τη μπαταρία, μάλλον γι αυτό δεν απάντησε κανείς στην ερώτησή σου. Αν έχεις κάποια άλλη συγκεκριμένη απορία εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor (U8860)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...