Jump to content

[Eπίσημο] Samsung Wave 3 (S8600)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας χαιρετώ όλους. Πρώτο μου ποστ συγγνώμη που ξεκινάω με απορία :)

 

Δεν ξέρω τι με έπιασε τελευταία αλλά έχω μια στροφή προς το vintage. Είδα και αυτό to post

 

http://androidbiits.com/samsung-wave-3-gt-s8600-to-android-2-0-xxld1-s8600xxld1/

 

και μπήκα στον πειρασμό να ρωτήσω αν το έκανε κανείς ή αν απλά δεν κατάλαβα καλά εγώ κάτι. Πρόκειται για το γνωστό αρχαίο Android 2.0 Eclair?

 

Και άλλο Link και αυτό πρόσφατο

 

http://techgipsy.com/how-to-update-samsung-galaxy-wave-3-gt-s8600-to-android-2-0-xxld1-firmware/

 

Όπου γράφει :

While the Android 2.0 XXLD1 is called Android Eclair, it packs a number of features that can drag your device into superiority, both in terms of features and exemplification

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 758
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαίρεται, πέρυσι το καλοκαίρι έψησα τον πεθερό μου να πάρει το WAVE 3 , νομίζοντας ότι ήθελε ένα ωραίο στιβαρό τηλέφωνο μόνο για κλήσεις , καμιά φώτο και άντε και λίγο internet. Μεγάλο λάθος . Σε κάθε ευκαιρία μου υπενθυμίζει οτι το κολοτηλεφωνο που του διάλεξα δεν εχει αξιόπιστο facebook, whatsup, nova go, firefox browser kai app καιρού. Αλλα το χειρότερο που το τσέκαρα και εγώ είναι όταν μπαίνει ίντερνετ το τηλέφωνο κάνει συνεχώς reboot. υπάρχει ρε παιδιά αντίδοτο για το τελευταίο μήπως τον ηρεμήσω λιγο .

 

Ποια έκδοση λογισμικού φοράει? Γιατί κι εγώ που το ζορίζω στο ίντερνετ δεν μου έχει κάνει επανεκίννηση, μόνο αργεί πολλές φορές να αντιδράσει στις εντολές λόγω μικρής ram...

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται, πέρυσι το καλοκαίρι έψησα τον πεθερό μου να πάρει το WAVE 3 , νομίζοντας ότι ήθελε ένα ωραίο στιβαρό τηλέφωνο μόνο για κλήσεις , καμιά φώτο και άντε και λίγο internet. Μεγάλο λάθος . Σε κάθε ευκαιρία μου υπενθυμίζει οτι το κολοτηλεφωνο που του διάλεξα δεν εχει αξιόπιστο facebook, whatsup, nova go, firefox browser kai app καιρού. Αλλα το χειρότερο που το τσέκαρα και εγώ είναι όταν μπαίνει ίντερνετ το τηλέφωνο κάνει συνεχώς reboot. υπάρχει ρε παιδιά αντίδοτο για το τελευταίο μήπως τον ηρεμήσω λιγο .

 

Ειναι γνωστο οτι με το fb υπαρχει θεμα και εχει αναφερθει πολακις εδω μεσα καθοτι δεν αναπτυχθηκε η πλατφορμα [κακως]Ομως το app καιρου μια χαρα αξιοπιστο ειναι και το ιντερνετ δουλευει ικανοποιητικα ισως καμμια φορα αργει λιγο λογω επεξεργαστη,για να μη κανει επανεκινηση καντου ενα hard reset λογικα θα στρωσει.Επισης εχδεις εγγυηση ακομα στειλτο εν αναγκη για σερβις.Μακαρι να ηταν ολα τα τηλεφωνα σαν αυτο σταθερα ποιοτικα με καλη αυτονομια κλπ το κακο ειναι οτι η μαμα το αφησε στην τυχη του για να πεσει με τα μουτρα στο αντρο ιντ ΜΕΓΑ λαθοσ .:mad::mad:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται, πέρυσι το καλοκαίρι έψησα τον πεθερό μου να πάρει το WAVE 3 , νομίζοντας ότι ήθελε ένα ωραίο στιβαρό τηλέφωνο μόνο για κλήσεις , καμιά φώτο και άντε και λίγο internet. Μεγάλο λάθος . Σε κάθε ευκαιρία μου υπενθυμίζει οτι το κολοτηλεφωνο που του διάλεξα δεν εχει αξιόπιστο facebook, whatsup, nova go, firefox browser kai app καιρού. Αλλα το χειρότερο που το τσέκαρα και εγώ είναι όταν μπαίνει ίντερνετ το τηλέφωνο κάνει συνεχώς reboot. υπάρχει ρε παιδιά αντίδοτο για το τελευταίο μήπως τον ηρεμήσω λιγο .

 

Καλοκαίρι 2013 και πρότεινες σε μεγάλο άνθρωπο ένα λιλιπούτειο 4ιντσο κινητό που λέγεται Wave 3 ?? Το κινητό αυτό βγήκε το 2011 και είχε προ πολλού αποδειχθεί ότι θα το παρατήσει η Samsung.

 

Το λειτουργικό είναι νεκρό. Δεν είναι smartphone (που θέλει ο πεθερός σου) ούτε θα γίνει ποτέ. Η μοναδική λύση είναι να το δώσει σε κάποιον που θέλει ένα κινητό touchscreen μόνο για κλήσεις, μηνύματα και περιστασιακές φωτός-βίντεος.

Edited by djpace
http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση λογισμικού φοράει? Γιατί κι εγώ που το ζορίζω στο ίντερνετ δεν μου έχει κάνει επανεκίννηση, μόνο αργεί πολλές φορές να αντιδράσει στις εντολές λόγω μικρής ram...

 

συγνώμη που άργησα να απαντήσω . bada 2.0

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι γνωστο οτι με το fb υπαρχει θεμα και εχει αναφερθει πολακις εδω μεσα καθοτι δεν αναπτυχθηκε η πλατφορμα [κακως]Ομως το app καιρου μια χαρα αξιοπιστο ειναι και το ιντερνετ δουλευει ικανοποιητικα ισως καμμια φορα αργει λιγο λογω επεξεργαστη,για να μη κανει επανεκινηση καντου ενα hard reset λογικα θα στρωσει.Επισης εχδεις εγγυηση ακομα στειλτο εν αναγκη για σερβις.Μακαρι να ηταν ολα τα τηλεφωνα σαν αυτο σταθερα ποιοτικα με καλη αυτονομια κλπ το κακο ειναι οτι η μαμα το αφησε στην τυχη του για να πεσει με τα μουτρα στο αντρο ιντ ΜΕΓΑ λαθοσ .:mad::mad:

 

Όταν λες hard reset εννοεις εργοστασιακες ρυθμίσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Καλοκαίρι 2013 και πρότεινες σε μεγάλο άνθρωπο ένα λιλιπούτειο 4ιντσο κινητό που λέγεται Wave 3 ?? Το κινητό αυτό βγήκε το 2011 και είχε προ πολλού αποδειχθεί ότι θα το παρατήσει η Samsung.

 

Το λειτουργικό είναι νεκρό. Δεν είναι smartphone (που θέλει ο πεθερός σου) ούτε θα γίνει ποτέ. Η μοναδική λύση είναι να το δώσει σε κάποιον που θέλει ένα κινητό touchscreen μόνο για κλήσεις, μηνύματα και περιστασιακές φωτός-βίντεος.

 

έχεις δίκιο για το λογισμικό του αλλά βασίστηκα στο οτι η γυναίκα μου που έχει το wave 2 απο το 2010 της έχει πέσει κάτω καμιά 200 φορές και δεν έχει ούτε γρατσουνιά. Νομιζω οτι της πέφτει επίτηδες για να της παρω καινουργιο αλλά το

κηνιτο ειναι σκυλί. το ιντερνετ μια χαρα. η οθόνη τέλεια . το wave 3 παρόλο που υποθετικά εχει καλύτερα χαρακτηριστικα είναι κατά ε με υποδηεστερο

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη που άργησα να απαντήσω . bada 2.0

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όταν λες hard reset εννοεις εργοστασιακες ρυθμίσεις ?

 

ναι το αυτο.:rolleyes:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μονο εμεις μειναμε?:lol::lol::lol:Δεν ξερω για σας αλλα αυτο το κινητο νομιζω δε θα χαλασει ΠΟτε[κουφια η ωρα].:):)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μου παρουσιαστηκε το εξης προβλημα,οταν μπαινω στο καταστημα εφαρμογων μου ζηταει μειλ κωδ κλπ,αφου τα βαζω λεει επεξεργασια για ενα λεπτο και μετα γραφει ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΑΔΥΝΑΤΗ και δε μπορω με τπτ να μπω,αυτο γινεται οταν φτασω στο βημα ΛΗΨΗ.:confused:
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μου παρουσιαστηκε το εξης προβλημα,οταν μπαινω στο καταστημα εφαρμογων μου ζηταει μειλ κωδ κλπ,αφου τα βαζω λεει επεξεργασια για ενα λεπτο και μετα γραφει ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΑΔΥΝΑΤΗ και δε μπορω με τπτ να μπω,αυτο γινεται οταν φτασω στο βημα ΛΗΨΗ.:confused:

 

Λόγω εκγατάληψης του bada θα στα κάνει. Μπορεί να διορθωθεί με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων με ότι συνεπάγεται....

Link to comment
Share on other sites

Λόγω εκγατάληψης του bada θα στα κάνει. Μπορεί να διορθωθεί με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων με ότι συνεπάγεται....

 

ΓΜΤ αυτο ειναι που βαριεμαι 2 χρονια δεν ειχα θεμα θα το δοκιμασω ομως αξιζει το κντακι.:(

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Λόγω εκγατάληψης του bada θα στα κάνει. Μπορεί να διορθωθεί με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων με ότι συνεπάγεται....

 

Το εκανα και τωρα δεν ανοιγει καθολου να πληκτρολογησω μειλ κλπ ολα τα εχω συντονισει σωστα,εκτος απο αυτο το κινητο δουλευει αψογα.:(:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και τωρα δεν ανοιγει καθολου να πληκτρολογησω μειλ κλπ ολα τα εχω συντονισει σωστα,εκτος απο αυτο το κινητο δουλευει αψογα.:(:)

 

Εμένα πάντως δεν έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν έχει πρόβλημα.

 

ΔΕΝ ΓΑ@@@@ΑΙ δεν εχω και τοσο θεμα αφου τα μειλ μου και ολα τα αλλα δουλευουν,ελεγα μη κατεβαζα καμμια εφαρμογη αλλα θα ζησω και ετσι.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καταλαβαίνω ότι το ενδιαφέρον για τη συγκεκριμμένη συσκευή έχει πέσει πάρα πολύ αλλά παρακαλώ να αποφύγουμε τα ανούσια ποστ . :)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ναι Νικο δικιο εχεις,τεςπα ευχομαι καλες γιορτες και καλη χρονια σε ολους.:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

χαιρετω το φορουμ ,

 

μου πεσε στα χερια το s8600 και εχει netowrk lock on . ενω το simlock ειναι Off.

 

ξερει κανεις καποιο τροπο για ξεκλειδωμα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
χαιρετω το φορουμ ,

 

μου πεσε στα χερια το s8600 και εχει netowrk lock on . ενω το simlock ειναι Off.

 

ξερει κανεις καποιο τροπο για ξεκλειδωμα

Δηλαδη τι κανει ακριβως;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Έμεινε κανείς;Μία χαρά δουλεύει το εργαλείο άλλαξα και μπαταρία τζετ.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Έμεινε κανείς;Μία χαρά δουλεύει το εργαλείο άλλαξα και μπαταρία τζετ.

 

Καλημέρα

Και εγώ άλλαξα μπαταρία αν και το κινητό το χρησιμοποιεί πλέον η σύζυγος εδώ και 2 χρόνια χωρίς το παραμικρό πρόβλημα ( θέμα έχω με το store που δεν κατεβαίνουν εφαρμογές ) .

Αθάνατο wave 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Και εγώ άλλαξα μπαταρία αν και το κινητό το χρησιμοποιεί πλέον η σύζυγος εδώ και 2 χρόνια χωρίς το παραμικρό πρόβλημα ( θέμα έχω με το store που δεν κατεβαίνουν εφαρμογές ) .

Αθάνατο wave 3

 

Και εγώ το ίδιο ότι είχα κατεβάσει κατέβασα τωωωρα δεν.Δεν πειράζει και ομολογώ ότι τραβάει γαμ.. τα βίντεο τόσο χρόνων κινητό και οθοναρα.

Κρίμα που σταμάτησε ή υποστήριξη τους,αλλα δουλεύει αγογγυστα.

Α και ή ποιότητα κατασκευής ξεφτιλιζει πολλά σημερινά τηλέφωνα,ασε το συρταρωτο σύστημα τα σπάει.

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...