Jump to content

[Eπίσημο] Samsung Wave 3 (S8600)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους .

Έχω κολλήσει και δεν θυμάμαι πως σβήνουμε τις επιπλέον οθόνες από την αρχική οθόνη ( όχι από το μενού εφαρμογών )

Θα ήθελα την βοήθειά σας . Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Άκυρο τελικά το βρήκα

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 758
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειμαστε ολοι παροντεs...περιμενουμε το tizen...!!!:lol:

 

Λές να γίνει κανα port του tizen στο wave;;;

Γιάννης::google:
Link to comment
Share on other sites

μακαρι...παντωs αυτο που ειναι γνωστο εστω κ ανεπισημα ειναι οτι οι εφαρμογεs του tizen θα ειναι συμβατεs με το bada 2.0...θα δουμε...:cool:
Link to comment
Share on other sites

μακαρι...παντωs αυτο που ειναι γνωστο εστω κ ανεπισημα ειναι οτι οι εφαρμογεs του tizen θα ειναι συμβατεs με το bada 2.0...θα δουμε...:cool:

 

Μπα δύσκολο.. Μας βλέπω σε λίγο καιρό να μας αναγκάζουν να πάμε στο android. Αφού δεν υπάρχει υποστίριξη και ούτε ένα update. Άσε εμένα τελευταία οι λογαριασμοί των mail μου κάνουν νερά. Όλη την ώρα μου βγάζουν προβλήματα με πιστοποιητικά...

Link to comment
Share on other sites

Μπα δύσκολο.. Μας βλέπω σε λίγο καιρό να μας αναγκάζουν να πάμε στο android. Αφού δεν υπάρχει υποστίριξη και ούτε ένα update. Άσε εμένα τελευταία οι λογαριασμοί των mail μου κάνουν νερά. Όλη την ώρα μου βγάζουν προβλήματα με πιστοποιητικά...

 

Αυτό με το mail μου το κάνει και μένα τελευταία και πατάω αποδοχή , μήπως δεν πρέπει ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το mail μου το κάνει και μένα τελευταία και πατάω αποδοχή , μήπως δεν πρέπει ?

 

Δεν είναι πρόβλημα αυτό, αλλά επειδή το αφήσανε το bada σε λίγο μπορεί να μην μας αναγνωρίζουν και οι server και να μπορούμε να δούμε τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

μακαρι...παντωs αυτο που ειναι γνωστο εστω κ ανεπισημα ειναι οτι οι εφαρμογεs του tizen θα ειναι συμβατεs με το bada 2.0...θα δουμε...:cool:

 

Αλήθεια, περιμένετε να δείτε?? :lol:

 

Το Bada είναι και θα παραμείνει αυτό που είναι. Έκδοση 2.0 με τις ίδιες εφαρμογές για πάντα. Ποιός νοήμων developer θα κάτσει να κάνει τέτοιες πατέντες ώστε να τρέχει η εφαρμογή του και στο απαρχαιωμένο μονοπύρηνο μας, όταν το Tizen θα τρέχει σε συσκευές με specs Galaxy S4??

 

Το δέχομαι να κρατάει κάποιος το Bada γιατί τον ικανοποιεί ή επειδή δεν έχει χρήματα να το αντικαταστήσει, αλλά όχι και να το κρατάμε επειδή έχουμε προσδοκίες για εξέλιξη και θαύματα...

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, περιμένετε να δείτε?? :lol:

 

Το Bada είναι και θα παραμείνει αυτό που είναι. Έκδοση 2.0 με τις ίδιες εφαρμογές για πάντα. Ποιός νοήμων developer θα κάτσει να κάνει τέτοιες πατέντες ώστε να τρέχει η εφαρμογή του και στο απαρχαιωμένο μονοπύρηνο μας, όταν το Tizen θα τρέχει σε συσκευές με specs Galaxy S4??

 

Το δέχομαι να κρατάει κάποιος το Bada γιατί τον ικανοποιεί ή επειδή δεν έχει χρήματα να το αντικαταστήσει, αλλά όχι και να το κρατάμε επειδή έχουμε προσδοκίες για εξέλιξη και θαύματα...

 

Το μόνο που αξίζει είναι είναι η ποιότητα κατασκευής, μπαταρία και κάποια άλλα πραγματάκια. Αλλά αν δεν έχει υποστήριξη για Mail servers και βγάζει προβλήματα ότι τα πιστοποιητικά δεν είναι έγκυρα κτλ, ε μετά είναι για πέταμα. Αν δεν μπορόυν να κάνουν ούτε κι αυτό τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπα κατι θα γινει γιατι στην Γαλλια εχουν πολλα bada πουλησει εγω παντως αν δε χαλασει δεν το αλλαζω.:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Απλώς καμιά με χαλάει όταν κάνουν νερά οι servers. Όσο για τις πλαστικούρες του android συμφωνώ. Πάντως ήθελα να δω αν συνεχίσει με το tizen να φτιάχνει τέτοια κινητά..
Link to comment
Share on other sites

Όχι και γατάκια:rolleyes:

Δυστυχώς η samsung το άφησέ στο έλεος του Θεού το λειτουργικό αυτό,θεώρησαν μάλλον την εύκολη λύση ως πιο κατάλληλη.

Με λίγα λόγια έπιασε γατάκια όσους προτίμησαν κινητό με αυτό το λειτουργικό μιας και μέλλον γιοκ...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
ΕΙΧΑ εγω αλλα δεν μου αρεσε η αισθηση στην οθονη και το πεταξα 2 μηνες το κρατησα,τωρα ποοολυ καλυτερο.:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

ΕΙΧΑ εγω αλλα δεν μου αρεσε η αισθηση στην οθονη και το πεταξα 2 μηνες το κρατησα,τωρα ποοολυ καλυτερο.:)

 

 

Εμένα έχει κάτι χαρακιές και έβαλα, αλλά δεν είναι ωραία η οθόνη με ζελατίνα..

Το Wave 3 στα σκρουτζομάγαζα πήγε στα 164 ευρώ.... :ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει κάτι χαρακιές και έβαλα, αλλά δεν είναι ωραία η οθόνη με ζελατίνα..

Το Wave 3 στα σκρουτζομάγαζα πήγε στα 164 ευρώ.... :ninja::ninja:

 

Το project Bada απέτυχε παταγωδώς.

 

Όποιος πήρε Wave το 2010 ρίσκαρε, όποιος το πήρε το 2011 έκανε λάθος, όποιος το πήρε το 2012 δεν ήξερε από κινητά, και όποιος το πάρει το 2013 τον λυπάμαι ήδη...

 

Τώρα πια, υπάρχουν κινητά με περισσότερες δυνατότητες (εφαρμογές) από το Wave 3 στα ίδια λεφτά (πχ. το i9070 του πατέρα μου στα 169€).

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το project Bada απέτυχε παταγωδώς.

 

Όποιος πήρε Wave το 2010 ρίσκαρε, όποιος το πήρε το 2011 έκανε λάθος, όποιος το πήρε το 2012 δεν ήξερε από κινητά, και όποιος το πάρει το 2013 τον λυπάμαι ήδη...

 

Τώρα πια, υπάρχουν κινητά με περισσότερες δυνατότητες (εφαρμογές) από το Wave 3 στα ίδια λεφτά (πχ. το i9070 του πατέρα μου στα 169€).

 

Για όποιον δεν θέλει 500.000+ εφαρμογές είναι απλά τέλειο!!! Τις προεγκατεστημένες που έχει είναι αρκετά χρήσιμες.

Τα υπόλοιπα τα θεωρώ φιλοσοφίες. Για όσους δεν αρέσει υπάρχουν οι πλαστικούρες του android, ios κτλ...

Πιστεύω όσοι το αγόρασαν ή το αγοράζουν το έκαναν εν γνώση τους. Ήδη υπήρχαν λογισμικά στην αγορά εδραιωμένα όταν βγήκε το bada. Δεν νομίζω κανένας να πίστεψε ότι θα τα χτυπήσει άνετα λόγω Samsung...

Όποιος το αγόρασε είτε γιατί ρίσκαρε είτε γιατί πίστεψε στο bada, είτε για οποιονδήποτε άλλο λόγο και το μετάνιωσε καλύτερα να προσέχει-προσέχουμε στο τι επενδύουμε..

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον δεν θέλει 500.000+ εφαρμογές είναι απλά τέλειο!!! Τις προεγκατεστημένες που έχει είναι αρκετά χρήσιμες.

Τα υπόλοιπα τα θεωρώ φιλοσοφίες. Για όσους δεν αρέσει υπάρχουν οι πλαστικούρες του android, ios κτλ...

Πιστεύω όσοι το αγόρασαν ή το αγοράζουν το έκαναν εν γνώση τους. Ήδη υπήρχαν λογισμικά στην αγορά εδραιωμένα όταν βγήκε το bada. Δεν νομίζω κανένας να πίστεψε ότι θα τα χτυπήσει άνετα λόγω Samsung...

Όποιος το αγόρασε είτε γιατί ρίσκαρε είτε γιατί πίστεψε στο bada, είτε για οποιονδήποτε άλλο λόγο και το μετάνιωσε καλύτερα να προσέχει-προσέχουμε στο τι επενδύουμε..

 

Το Wave προσφέρει όλες τις βασικές λειτουργίες προεγκατεστημένες, όπως οι κλήσεις, τα μηνύματα, το ράδιο, η μουσική, το youtube, το internet και η κάμερα. Ένα εξαιρετικό και ολοκληρωμένο touch dumbphone.

 

Όποιος έχει παραπάνω απαιτήσεις (όχι φιλοσοφικές) από το smartphone του είναι αναγκασμένος να κοιτάξει προς Android μεριά. Το Bada Store έχει πολύ λίγες εφαρμογές στο σύνολο, εκ των οποίων το μεγαλύτερο ποσοστό είναι themes, με βασικές ελλείψεις σε ποιοτικές υλοποιήσεις όπως Facebook, WhatsApp, σύγχρονα games και αμέτρητες άλλες.

 

Εννοείται ότι το 2010 υπήρχε το Android αλλά ήταν αργό ακόμα και στο i9000 των 500€, γιαυτό και η πρόταση της Samsung με το ταχύτατο Bada 1.0 (και Wave των 350€) ήταν δελεαστική. Τότε υπήρχε η προοπτική να γεμίσει το Bada Store με εφαρμογές και να μεταμορφωθεί το Wave από dumbphone σε smartphone, αλλά το project βούλιαξε και η "επένδυση" απέτυχε παταγωδώς.

 

Γιαυτό το επόμενο κινητό θα είναι Android ή WP8. :)

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...