Jump to content

[Eπίσημο] Samsung Wave 3 (S8600)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εκανα αλλα δυστυχως τωρα το κανει και οταν ανοιγω η κλεινω την μαμισια.Θα σκασω πρεπει να την εχω ανοιχτη συνεχεια αλλα τρωει μπαταρια ετσι.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 758
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το εκανα αλλα δυστυχως τωρα το κανει και οταν ανοιγω η κλεινω την μαμισια.Θα σκασω πρεπει να την εχω ανοιχτη συνεχεια αλλα τρωει μπαταρια ετσι.

 

Θα πρέπει να κάνεις hard reset μάλλον. Αλλά θα χάσεις όλα σου τα δεδομένα.. Servis δεν νομίζω να στο δεχτούν... Δεν έχει γίνει επίσημα εισαγωγή..

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να κάνεις hard reset μάλλον. Αλλά θα χάσεις όλα σου τα δεδομένα.. Servis δεν νομίζω να στο δεχτούν... Δεν έχει γίνει επίσημα εισαγωγή..

 

ΝΑΙ αλλα τι σο'ι πανευρωπαικη εγγυηση ειναι αυτη.Δηλαδη αν ταξιδευα και ημουν εξω δεν θα μου το εφτιαχναν?

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να κάνεις hard reset μάλλον. Αλλά θα χάσεις όλα σου τα δεδομένα.. Servis δεν νομίζω να στο δεχτούν... Δεν έχει γίνει επίσημα εισαγωγή..

 

το στελνεις στο μαγαζι που το πηρες και στο φτιαχνουν αυτοι.

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ αλλα τι σο'ι πανευρωπαικη εγγυηση ειναι αυτη.Δηλαδη αν ταξιδευα και ημουν εξω δεν θα μου το εφτιαχναν?

 

Δεν έχεις καταλάβει στην Ελλάδα ότι το σύστημα είναι πολυδαίδαλο???

Link to comment
Share on other sites

Tolis29 για να το στειλω Αρτα λιγο δυσκολο γιατι θα μεινω τουλαχιστον 15 μερες χωρις κινητο και δενξερω αν τα παιδια μπορουν να κανουν δουλεια.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Tolis29 για να το στειλω Αρτα λιγο δυσκολο γιατι θα μεινω τουλαχιστον 15 μερες χωρις κινητο και δενξερω αν τα παιδια μπορουν να κανουν δουλεια.

 

παρε τα παιδια τηλεφωνο και εξηγησε τους τι παιζει ... αυτοι θα το πουν στον εισαγωγεα και θα σε παρει μαλον τηλεφωνο ή θα σου δωσουν διευθυνση να το στειλεις κατ΄ευθειαν στον εισαγωγεα. θα στο φτιαξει σιγουρα. ο εισαγωγεας ειναι αθηνα οποτε το πας αν θες εσυ . Για να ξερεις ο εισαγωγεας ειναι αυτος :http://www.agoraseto.gr/ . θα στο πουν και τα παιδια στην Αρτα. Μου ειχε τυχει και μενα στην αρχη θεμα και εγινε ακριβως ετσι.... Εγω όμως λογω αποστασης περιμενα μερικες μερες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εσείς που είστε κάτοχοι του Wave 3, έχετε βάλει προστατευτικό οθόνης?? Γρατσουνιές έχετε?? Σήμερα που παρατηρούσα την οθόνη πάνω δεξιά έχω κάτι σοβαρές γρατσουνιές και μια μέσα στο κέντρο της οθόνης.. Τελικά είναι Gorilla Glass??
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς Κatsiletra αφού το παρατήρησες κι εσύ δεν είναι ιδέα μου.Κι εγώ έχω αποκτήσει κάποιες έστω ανεπαίσθητες χαρακιές:( Μάλιστα ύστερα από πτώση του τηλεφώνου από ύψος μόλις μισού μέτρου απέκτησα και 2 λεπτές ρωγμές.Τουλάχιστον δεν φαίνονται όταν είναι ανοιχτή η οθόνη. Στο Wave I δεν είχα ούτε μια χαρακιά με πολύ περισσότερες τούμπες κι επαφές με κοφτερά αντικείμενα για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα.

 

Δύο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν : 1) Να έβαλαν εκεί στη Samsung μάπα gorilla glass ώστε να διατηρήσουν το κόστος χαμηλό 2) Αυτοί που μας τα πούλησαν να μας πούλησαν ελαττωματικά εργοστασιακά κομμάτια .Εξού ίσως και η τόσο χαμηλή τιμή.:(

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χαράζονται όλα.Το wave I δεν καταλάβαινε τίποτα από γρατζουνιές! Όταν λέμε τίποτα εννοούμε τίποτα!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά ουδεμία γρατζουνιά έχει από τον Απρίλιο που το πήρα είναι όπως το αγόρασα κι έχει πέσει 4-5 φορές οι 2 με την οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Ε τότε θα είναι μάλλον κάποια κομμάτια που έχουν το θέμα.Το ύψος από το οποίο μου έπεσε το κινητό με τη μούρη δεν δικαιολογεί τη δημιουργία ρωγμής ( πάνω δεξιά μου έγιναν 2 και φαίνονται σαν χαρακιές )
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ οτι εχει gorilla glas δεν σημαινει οτι ειναι αλεξισφαιρο,γιαυτο προσεχουμε λιγο το τηλεφωνακι μας.Εγω το εχω σε θηκη και χτες εβαλα και μια ζελατινα,για παν ενδεχομενο.Επισης δεν το βαζω με κλειδια κερματα κλπ,μονο στην κολοτσεπη.Τωρα για τις πτωσεις?ε προσεχουμε λιγο που να δητε i-fhone φιλου ράισε μπρος πισω και κλαιει 700 ευρα.

TOLIS29 ευχαριστω απο Δευτερα θα παρω τα παιδια.:)

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χαράζονται όλα.Το wave I δεν καταλάβαινε τίποτα από γρατζουνιές! Όταν λέμε τίποτα εννοούμε τίποτα!

 

τοτε μονο γω ημουν ο γκαντεμης που μου εκανε μια τεραστια χαρκαια την πρωτη βδομαδα??:angry:

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο γιατί εγώ στο Wave I είχα κάνει και το πείραμα με το σουγιά που είχε στο youtube !( το έγδερνα και δεν πάθαινε τίποτα!) Μήπως η χαρακιά που λες δεν είναι χαρακιά αλλά ρωγμή?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος του Wave I εδώ και 2 χρόνια και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, τόσο απο την ποιότητα κατασκευής του (απλά απίστευτη), την οθόνη αλλα και απο το λειτουργικό, έστω αν και και η bada 2.0 στο wave I έχει ορισμένα κολήματα. Σκέφτομαι να πάρω το Wave III για να αντικαταστήσω το 2ο κινητό, (ένα αρχαίο sony ericsson W910). Το βρήκα εδώ http://www.birdphone.gr/gr/prdid/9189b99f99604ab0ac4536bdf2d66f18/productinfo.aspx γνωρίζει κανείς εάν θα έχει εγκατεστημένα τα ελληνικά ή αν θα είναι παραεισαγωγής απο άλλη χώρα και θα πρέπει να τα περάσω μόνος; Σαν τιμή τη βρίσκω αρκετά καλή.

Σαν εναλλακτική σκέφτομαι το sony xperia go αλλα έχω ενδοιασμούς για το κατα πόσο θα αντέχει η μπαταρία του και το οτι είναι πολύ πιθανό, λόγο μνήμης RAM (μόνο 512MB) η πρόσφατη αναβάθμιση του σε 4.0.1 να είναι και η τελευταία του. Ενώ για το Wave III λένε ότι θα είναι το μόνο της σειράς Wave που θα πάρει το Tizen.

Εσείς τι λέτε;

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος του Wave I εδώ και 2 χρόνια και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, τόσο απο την ποιότητα κατασκευής του (απλά απίστευτη), την οθόνη αλλα και απο το λειτουργικό, έστω αν και και η bada 2.0 στο wave I έχει ορισμένα κολήματα. Σκέφτομαι να πάρω το Wave III για να αντικαταστήσω το 2ο κινητό, (ένα αρχαίο sony ericsson W910). Το βρήκα εδώ http://www.birdphone.gr/gr/prdid/9189b99f99604ab0ac4536bdf2d66f18/productinfo.aspx γνωρίζει κανείς εάν θα έχει εγκατεστημένα τα ελληνικά ή αν θα είναι παραεισαγωγής απο άλλη χώρα και θα πρέπει να τα περάσω μόνος; Σαν τιμή τη βρίσκω αρκετά καλή.

Σαν εναλλακτική σκέφτομαι το sony xperia go αλλα έχω ενδοιασμούς για το κατα πόσο θα αντέχει η μπαταρία του και το οτι είναι πολύ πιθανό, λόγο μνήμης RAM (μόνο 512MB) η πρόσφατη αναβάθμιση του σε 4.0.1 να είναι και η τελευταία του. Ενώ για το Wave III λένε ότι θα είναι το μόνο της σειράς Wave που θα πάρει το Tizen.

Εσείς τι λέτε;

 

Αν είσαι τόσο ευχαριστημένος όσο αναφέρεις από το Wave I, τότε σίγουρα το Wave 3 θα σε ικανοποιήσει. Πάντως μην ελπίζεις σε αναβάθμιση σε tizen γιατί όταν βγει (μέσα 2013) ο επεξεργαστής του Wave 3 θα είναι αρχαιολογία.

 

Το Xperia Go που σκέφτηκες σαν εναλλακτική πάντως έχει τραγική οθόνη (3,5" 320x480) και σίγουρα θα σε ξενερώσει. Αν θες οπωσδήποτε αδιάβροχο θα κοίταγα το Panasonic Eluga στα 249€. Αλλιώς νομίζω ότι καλύτερες επιλογές είναι τα Sony Xperia Sola στα 215€ ή το Samsung i9070 στα 249€...

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πρόβλημα με το bada store και αν δεν σε ενοχλεί ο περιορισμός των 70 χαρακτήρων στο sms πάρε το γιατί σε αυτά τα λεφτά δεν βρίσκεις καινούργιο κινητό με τόσο καλή ποιότητα κατασκευής,με τόσο καλή οθόνη και με δυνατότητα να παίζει με τη μία οτιδήποτε του χώνεις μέσα.Το GO με τίποτα κυρίως λόγω της χαμηλής ανάλυσης στην οθόνη.Ίσως εγώ να κοίταζα και το Omnia W επειδή είναι κι αυτό μεταλλικό με ίδιας ανάλυσης super amoled οθόνη που τρέχει windows 7.5 ( μη αναβαθμίσιμα ). Όμως έχει μικρότερη οθόνη ( 3,7''),είναι πιο παχύ από το Wave III και λόγω των windows δεν θα έχεις την άνεση να κάνεις τα πάντα χωρίς περιορισμούς.Τώρα αν θες android τότε κινήσου προς Xperia.

 

Eγώ όπως και οι περισσότεροι πήραμε το Wave III από άλλο ιντερνετικό κατάστημα που έλεγε εξαρχής ότι το κινητό έχει ελληνικό menu.Ρώτα αν είναι το κατάστημα που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ όπως και οι περισσότεροι πήραμε το Wave III από άλλο ιντερνετικό κατάστημα που έλεγε εξαρχής ότι το κινητό έχει ελληνικό menu.Ρώτα αν είναι το κατάστημα που αναφέρεις.

 

Ποιό κατάστημα είναι αυτό ipred? Το βρήκα στην ίδια τιμή και εδώ.

Edited by lambis_7

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Οι πιο πολλοι το πηραμε με ελληνικο μενου απο μαγαζι στην επαρχια.Ομως ρωτα και αυτους τους δυο αν το τηλεφωνο εχει ελληνικο μενου.Αν δεν εχει πρεπει να το περασεις εσυ.:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και τα 2 καταστήματα για την υποστήριξη ελληνικών. Το birdphone μου απάντησε το εξής: Επίσης να σας ενημερώσουμε ότι το συγκεκριμένο μοντέλο είναι ευρωπαϊκής εισαγωγής και δεν υποστηρίζει ελληνικό μενού και ελληνική γλώσσα.Σχετικά με το ερώτημα σας για το αν θα μπορέσετε στην συνέχεια να εγκαταστήσετε τα ελληνικά είναι μια ενημέρωση που δεν μας παρέχετε

Το easybuyworld δεν απάντησε ακόμα. Σε περίπτωση που μου απαντήσουν και αυτοί το ίδιο, πως μπορώ εγώ στη συνέχεια να περάσω τα ελληνικά; Αλλάζοντας το product code σε EUR θα διορθωθεί;

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

λοιπον για να μη τρεχειs κ δε φτανειs περιμενε μηπωs το ξαναφερουν οι γατοι τηs αρταs που ειχαν ακρη κ βρηκαν το αντιστοιχο firmware...αλλιωs καλη τυχη!!!:)
Link to comment
Share on other sites

λοιπον για να μη τρεχειs κ δε φτανειs περιμενε μηπωs το ξαναφερουν οι γατοι τηs αρταs που ειχαν ακρη κ βρηκαν το αντιστοιχο firmware...αλλιωs καλη τυχη!!!:)

 

Ποιό είναι αυτό το κατάστημα της Άρτας ρε παιδιά, να απευθυνθώ; Λόγο επαγγελματικών υποχρεώσεων πηγαίνω ορισμένες φορές στην Άρτα.....

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...