Jump to content

[Eπίσημο] Samsung Wave 3 (S8600)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό δηλαδή σημαίνει Κορέα?

Και αν ναι τί αντίκτυπο έχει?

 

Θα μας πει ο WAVER που φαινεται πιο ενημερωμενος.Κατ εμε αν σημαινει κορεα παει να πει οτι απο το μητρικο εχουν περασει τα ελληνικα μεσα,τωρα για τις αναβαθμισεις που λενε οι υπολοιποι φιλοι,δεν καιγομαι μιας και το φονι δουλευει αψογα ως τωρα.:happy:

ΑΝΤΙΚΤΥΠΟ δεν νομιζω να εχει πουθενα.

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 758
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα μας πει ο WAVER που φαινεται πιο ενημερωμενος.Κατ εμε αν σημαινει κορεα παει να πει οτι απο το μητρικο εχουν περασει τα ελληνικα μεσα,τωρα για τις αναβαθμισεις που λενε οι υπολοιποι φιλοι,δεν καιγομαι μιας και το φονι δουλευει αψογα ως τωρα.:happy:

ΑΝΤΙΚΤΥΠΟ δεν νομιζω να εχει πουθενα.

 

καλημερα. λοιπον φιλε komia2 αυτο ηταν που εψαχνα να ακουσω. ΟΛΟΙ αυτοι οι κωδικοι (CYO , EUR , FOP, TPH) ειναι οι κωδικοι των χωρων Ελλαδα -Πορτογαλια- Ισπανια . αυτες οι 3 χωρες παιρνουν το ιδιο πακετο με γλωσσες , οποτε σιγουρα βγηκε σε καποια απο τις αλλες 2 και το περασαν και εδω. Το ΚΟR υπαρχει σε ΟΛΑ τα samsung και ειναι το μητρικο πακετο που περιλαμβανετε παντα. το τηλ σου εχει επισημο πακετο το οποιο λογικα οταν ερθει και επισημα Ελλαδα το ΚΙΕΣ θα σου το αναγνωρισει κανονικα και το (DBT) θα γινει (KOR) .

Αυριο παραγγελνω και εγω ενα τετοιο φονι :) το οποιο περιμενα πολυ καιρο για να βρω με επισημα ελληνικα . ΦΙλε Komia2 μπορει να σε ζαλισαμε αλλα σκεψου τι προσεφερες στην κοινωνια των WAVE FUN . :):):):):)

 

Αν κανω καποιο λαθος ας με διορθωσει καποιος που ισως ξερει καλυτερα .(μην παρω κανενα στο λαιμο μου):innocent:

Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. λοιπον φιλε komia2 αυτο ηταν που εψαχνα να ακουσω. ΟΛΟΙ αυτοι οι κωδικοι (CYO , EUR , FOP, TPH) ειναι οι κωδικοι των χωρων Ελλαδα -Πορτογαλια- Ισπανια . αυτες οι 3 χωρες παιρνουν το ιδιο πακετο με γλωσσες , οποτε σιγουρα βγηκε σε καποια απο τις αλλες 2 και το περασαν και εδω. Το ΚΟR υπαρχει σε ΟΛΑ τα samsung και ειναι το μητρικο πακετο που περιλαμβανετε παντα. το τηλ σου εχει επισημο πακετο το οποιο λογικα οταν ερθει και επισημα Ελλαδα το ΚΙΕΣ θα σου το αναγνωρισει κανονικα και το (DBT) θα γινει (KOR) .

Αυριο παραγγελνω και εγω ενα τετοιο φονι :) το οποιο περιμενα πολυ καιρο για να βρω με επισημα ελληνικα . ΦΙλε Komia2 μπορει να σε ζαλισαμε αλλα σκεψου τι προσεφερες στην κοινωνια των WAVE FUN . :):):):):)

 

Αν κανω καποιο λαθος ας με διορθωσει καποιος που ισως ξερει καλυτερα .(μην παρω κανενα στο λαιμο μου):innocent:

 

Καλημερα.Χαιρομαι που βοηθησα εστω και ψαχνοντας γιατι δεν ειμαι και εξπερ της τεχνολογιας.ΑΝ το παραγγειλης παρτο απο το μαγαζι της ΑΡΤΑΣ το εχει σιγουρα με ελληνικα ομως μιλα και τηλεφωνικα μαζι τους ειναι εξυπηρετικοτατοι.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Χαιρομαι που βοηθησα εστω και ψαχνοντας γιατι δεν ειμαι και εξπερ της τεχνολογιας.ΑΝ το παραγγειλης παρτο απο το μαγαζι της ΑΡΤΑΣ το εχει σιγουρα με ελληνικα ομως μιλα και τηλεφωνικα μαζι τους ειναι εξυπηρετικοτατοι.:)

 

ναι το ξερω το μαγαζι. απο εκει παρα και το wave 2 που εχω τωρα και την παρασκευη τους πηρα τηλεφωνο και μιλησα μαζι τους.

ας μας πει ομως ο φιλος katsiletra αν συμφωνει με το προηγουμενο ποστ μου σχετικα με τους κωδικους και τα update.

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω το μαγαζι. απο εκει παρα και το wave 2 που εχω τωρα και την παρασκευη τους πηρα τηλεφωνο και μιλησα μαζι τους.

ας μας πει ομως ο φιλος katsiletra αν συμφωνει με το προηγουμενο ποστ μου σχετικα με τους κωδικους και τα update.

 

Ναι βρε αφού το έχεις ψάξει και εσύ το θέμα έτσι είναι. Πάρτο να μας πεις και εσύ τη γνώμη σου... :)

Και εγώ ψήνομαι να το πάρω, αν δεν εμφανίζει όντως προβλήματα μνήμης όπως τα άλλα Wave... Θα πήγαινα σε android, αλλά όταν βλέπεις τέτοια κατασκευή πας? ;)

Link to comment
Share on other sites

μαγκες και γω στο ιδιο καζανι βραζω.. με φωναζουν οι σειρήνες του android αλλα οποτε παω σε καταστημα και το δουλευω λιγο μου φαινεται πολυ χειροτερο απο το bada.. τωρα απο διαθεσιμες εφαρμογες ειναι αλλο θεμα.

 

η αληθεια ειναι πως το wave s8600 εχει σχεδον οτι ζηταω αυτη τη στιγμα απο κινητο μιας και με νοιαζει πολυ η αντοχη της μπαταριας.. αντε να το παρει καποιος που εχει εμπειρια απο τα πρωτα wave να μας πει αν εχει βελτιωθει κυριως στην διαχειριση μνημης του web browser...

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Οριστε και το Ελληνικο μενου δειγμα οπως και μια φωτο απο την καμερα του κινητου.

 

http://img4.imageshack.us/img4/6383/070op.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

Οσο για την ποιοτητα? εχω αλλαξει ποοοοοοολα κινητα και τετοια κατασκευη και την αισθηση που εχει στο χερι δεν εχω συναντησει,ακομα και απο την αλλη πλευρα του ατλαντικου ,που τοσος ντορος γινεται.

 

http://img6.imageshack.us/img6/5046/071rd.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

 

 

 

 

http://img694.imageshack.us/img694/9330/20120422115232.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edited by komias2
συμπληρωμα κειμενου.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φαίνεται... Μια ερώτηση από messengers τι έχει? Δηλαδή τους έχει όλους? Msn, Yahoo Messenger και Gtalk??
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φαίνεται... Μια ερώτηση από messengers τι έχει? Δηλαδή τους έχει όλους? Msn, Yahoo Messenger και Gtalk??

 

Εχει msn, Yaxoo gmail? facebook, twiter, Linkedin,Exchange Activesync,και προσθετεις και οποιους θες.

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εχει msn, Yaxoo gmail? facebook, twiter, Linkedin,Exchange Activesync,και προσθετεις και οποιους θες.

 

Όχι για Mail κτλ, αλλά στο φάκελο που λέει IM τι έχει μέσα??

Link to comment
Share on other sites

paidia ειχα και το wave 1 εχω τωρα και το 2 και αυριο θα παω στο 3 . τετοια ποιοτητα σε κινητα απο αυτη την σειρα δεν προκειτε να ξαναυπαρξει.αν ειχε και το ονομα galaxy s θα κοστιζε τα τριπλα και θα εκανε παταγο. για να προωθησει το bada η samsung εβγαλε ισως τα καλυτερα κινητα που μπορουσε.

μιασ και ξερω το bada2 πολυ καλα πιστευω οτι δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο το android (λιγοτερες εφαρμογες σιγουρα αλλα οι πιο πολλες αχρηστες) . το bada2 στo wave3 απο τα ξενα σαιτ που διαβαζω δεν εχει τα προβληματα που εχει στα wave 1 και 2 και αυτο γιατι σχεδιαστηκε ΠΑΝΩ στο hardware του wave3. .το μονο που με ψιλοπροβληματιζει ειναι γιατι ειναι τοσο φτηνο το 3 απο τα αλλα 2 που εχαν τιμη πανω απο 300€ οταν ξεκινησαν. ισως να μην εχει τοση ζητηση σε σχεση με τα αλλα 2. τι να πω . παντως αυριο θα το τσιμπησω γιατι τετοια τιμη για τετοιο κινητο ειναι χωμα. :):)

Link to comment
Share on other sites

Όχι για Mail κτλ, αλλά στο φάκελο που λέει IM τι έχει μέσα??

 

EXEI AYTA..............

 

 

http://img834.imageshack.us/img834/5206/072tr.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

paidia ειχα και το wave 1 εχω τωρα και το 2 και αυριο θα παω στο 3 . τετοια ποιοτητα σε κινητα απο αυτη την σειρα δεν προκειτε να ξαναυπαρξει.αν ειχε και το ονομα galaxy s θα κοστιζε τα τριπλα και θα εκανε παταγο. για να προωθησει το bada η samsung εβγαλε ισως τα καλυτερα κινητα που μπορουσε.

μιασ και ξερω το bada2 πολυ καλα πιστευω οτι δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο το android (λιγοτερες εφαρμογες σιγουρα αλλα οι πιο πολλες αχρηστες) . το bada2 στo wave3 απο τα ξενα σαιτ που διαβαζω δεν εχει τα προβληματα που εχει στα wave 1 και 2 και αυτο γιατι σχεδιαστηκε ΠΑΝΩ στο hardware του wave3. .το μονο που με ψιλοπροβληματιζει ειναι γιατι ειναι τοσο φτηνο το 3 απο τα αλλα 2 που εχαν τιμη πανω απο 300€ οταν ξεκινησαν. ισως να μην εχει τοση ζητηση σε σχεση με τα αλλα 2. τι να πω . παντως αυριο θα το τσιμπησω γιατι τετοια τιμη για τετοιο κινητο ειναι χωμα. :):)

 

Ειναι πιο φτηνο λογικα επειδη δεν εχει εισαχχθη ακομα απο την ελληνικη αντιπροσωπεια.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

EXEI AYTA..............

 

 

http://img834.imageshack.us/img834/5206/072tr.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Λείπει το gtalk... Μικρό το κακό βέβαια. Το θέμα είναι όταν γίνει επίσημη εισαγωγή με πιο firmware θα έρθει. Γιατί και το Wave 3 είναι με το XXLA1 πλέον, ενώ εσύ έχεις το XXKK7... Θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Λείπει το gtalk... Μικρό το κακό βέβαια. Το θέμα είναι όταν γίνει επίσημη εισαγωγή με πιο firmware θα έρθει. Γιατί και το Wave 3 είναι με το XXLA1 πλέον, ενώ εσύ έχεις το XXKK7... Θα δούμε...

 

Και αυτο τι σημαινει?κακο ειναι εχει τιποτα προβληματα?

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. λοιπον φιλε komia2 αυτο ηταν που εψαχνα να ακουσω. ΟΛΟΙ αυτοι οι κωδικοι (CYO , EUR , FOP, TPH) ειναι οι κωδικοι των χωρων Ελλαδα -Πορτογαλια- Ισπανια . αυτες οι 3 χωρες παιρνουν το ιδιο πακετο με γλωσσες , οποτε σιγουρα βγηκε σε καποια απο τις αλλες 2 και το περασαν και εδω. Το ΚΟR υπαρχει σε ΟΛΑ τα samsung και ειναι το μητρικο πακετο που περιλαμβανετε παντα. το τηλ σου εχει επισημο πακετο το οποιο λογικα οταν ερθει και επισημα Ελλαδα το ΚΙΕΣ θα σου το αναγνωρισει κανονικα και το (DBT) θα γινει (KOR) .

Αυριο παραγγελνω και εγω ενα τετοιο φονι :) το οποιο περιμενα πολυ καιρο για να βρω με επισημα ελληνικα . ΦΙλε Komia2 μπορει να σε ζαλισαμε αλλα σκεψου τι προσεφερες στην κοινωνια των WAVE FUN . :):):):):)

 

Αν κανω καποιο λαθος ας με διορθωσει καποιος που ισως ξερει καλυτερα .(μην παρω κανενα στο λαιμο μου):innocent:

 

Θα μου επιτρέψεις να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου. Αμφιβάλλω αν το KIES θα αναγνωρίσει το κινητό ακόμα και μετά την επίσημη εισαγωγή στην Ελλάδα. Το σκεπτικό μου είναι το εξής: το KIES αναγνωρίζει τον συνδυασμό firmware και CSC. Ο συνδυασμός που έχει το κινητό του komias2 δεν υπάρχει πουθενά. Το firmware XXKK7 είναι ρώσσικο και το CSC άγνωστο, δεν το βρήκα πουθενά. Άρα υποθέτω ότι ακόμα και όταν υπάρξει το επίσημο firmware για την Ελλάδα δεν θα αναγνωριστεί από το KIES ο συνδυασμός firmware/CSC .

 

Σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει η αναβάθμιση να γίνει χειροκίνητα και όχι μέσω του KIES. Δηλαδή να βρεις το firmware που είναι για την Ελλάδα, να το κατεβάσεις στον υπολογιστή σου και να φλασάρεις το κινητό με το multiloader. Όταν θα έχεις τον σωστό συνδυασμό firmware/CSC τότε θα εμφανιστεί στο KIES ότι αυτό είναι το πιο πρόσφατο λογισμικό.

 

Συμφωνείτε ;

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ απλα ελληνικα τι σημαινει αυτο?αφου δουλευει αψογα προς το παρον γιατι να γινει τοσο νταβαντουρι?:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

ΜΕ απλα ελληνικα τι σημαινει αυτο?αφου δουλευει αψογα προς το παρον γιατι να γινει τοσο νταβαντουρι?:)

 

Κουβέντα να γίνεται... Μη δίνεις σημασία, αφού δουλεύουν όλα ρολόι... ;)

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ απλα ελληνικα τι σημαινει αυτο?αφου δουλευει αψογα προς το παρον γιατι να γινει τοσο νταβαντουρι?:)

 

Έχεις δίκιο, δεν είναι απαραίτητο να κάνεις αναβάθμιση με το ζόρι. Αυτά τα έγραψα για αυτούς που θέλουν να μπορούν να κάνουν αναβάθμιση όταν στο μέλλον βγει καινούργιο firmware.

Link to comment
Share on other sites

OK ρωταω μηπως συμβαινει κατι με τα bada αν και εγω προς το παρον εκτος απο ΤΗΝ συσκευη,αρχιζω να λατρευω και το bada.:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

OK ρωταω μηπως συμβαινει κατι με τα bada αν και εγω προς το παρον εκτος απο ΤΗΝ συσκευη,αρχιζω να λατρευω και το bada.:)

Το bada σαν λειτουργικό είναι πολύ καλό κατά τη γνώμη μου. Υπάρχουν μερικά πράγματα που μπορούν να βελτιωθούν αλλά παρόλα αυτά είναι πολύ καλό και γρήγορο.

Το κινητό είναι ανάμεσα στα κορυφαία. Μάλιστα είπα σε έναν που έχει iPhone : "ξέρεις κανένα κινητό που να έχει 3GB RAM ?" και με κοίταζε απορημένος. Μου λέει "όχι" και του λέω "μόλις το πάρω θα στο δείξω !".

Παρεπιπτόντως το κινητό θα το πάρω και εγώ, πιθανότατα τον άλλο μήνα γιατί αυτό τον μήνα είμαι πιεσμένος οικονομικά.

Link to comment
Share on other sites

3 gb ram??? μακαρι να ειχε τοσο!!!:)

 

oταν λεμε ραμ ενοουμε την μνημη συστηματος η την μνημη χρηστη?

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

oταν λεμε ραμ ενοουμε την μνημη συστηματος η την μνημη χρηστη?

 

Mνήμη τυχαίας προσπέλασης (RAM, Random access memory) είναι όρος που χρησιμοποιούμε για ηλεκτρονικές διατάξεις προσωρινής αποθήκευσης ψηφιακών δεδομένων (μνήμης υπολογιστή), οι οποίες επιτρέπουν πρόσβαση στα αποθηκευμένα δεδομένα στον ίδιο χρόνο οπουδήποτε και αν βρίσκονται αυτά, δηλαδή με «τυχαία πρόσβαση».

 

Από, http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9C%CE%BD%CE%AE%CE%BC%CE%B7_%CF%84%CF%85%CF%87%CE%B1%CE%AF%CE%B1%CF%82_%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%80%CE%AD%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%B7%CF%82

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...