Jump to content

Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια και χαρά. αντιμετωπίζω και γω αυτό το πρόβλημά με την οθόνη ακολουθησα τα βήματα που γράφεις άλλα τζίφος. Έβαλα πάλι τη cm10 που είχα backup και δεν εχω κανένα πρόβλημά. Δυστυχώς έχω ψάξει πολύ άλλα δεν εχω βρει λύση ακόμα.

 

Full wipe έκανες;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσοι περάσετε το update καλό θα είναι να κάνετε ένα reset μετά. Το tablet μπορεί να εμφανίσει διάφορα προβλήματα αν δεν το κάνετε. Ξέρω ότι θα χρειαστεί χρόνος για να το επαναφέρετε στην κατάσταση που θέλετε μετά, αλλά χρειάζεται. Το tablet με αυτό το update είναι άλλο μηχάνημα, πραγματικά όπως έπρεπε να είναι από την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα λέει ο Μιχάλης. Δε νοείται upgrade σωστό δυστυχώς χωρίς full wipe.

 

Επίσης όσοι έχουν πρόβλημα με το p7500 να βάλουν τον bootloader όπως λέει ο οδηγός για root στην ενότητα my guides.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα λέει ο Μιχάλης. Δε νοείται upgrade σωστό δυστυχώς χωρίς full wipe.

 

Επίσης όσοι έχουν πρόβλημα με το p7500 να βάλουν τον bootloader όπως λέει ο οδηγός για root στην ενότητα my guides.

 

 

 

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σας. Έκανα και τα 3 wipes(factory,ca

ch,dalvik) έβαλα και τον boot loader άλλα πάλι τα ίδια.

 

Παιδια ολα οκ τα καταφερα. Αφου περναγα μεσω odin την ics δεν εκανα μετα τα wipes. Τωρα τα εκανα και τερμα το τρεμουλιασμα της οθονης. Σας ευχαριστω πολυ.

Edited by george_xp_pro
Link to comment
Share on other sites

Όσοι περάσετε το update καλό θα είναι να κάνετε ένα reset μετά. Το tablet μπορεί να εμφανίσει διάφορα προβλήματα αν δεν το κάνετε. Ξέρω ότι θα χρειαστεί χρόνος για να το επαναφέρετε στην κατάσταση που θέλετε μετά, αλλά χρειάζεται. Το tablet με αυτό το update είναι άλλο μηχάνημα, πραγματικά όπως έπρεπε να είναι από την αρχή.

 

Μιλάμε για αναβάθμιση μέσω kies αυτή που δινει η μαμά εταιρεία για Ελλάδα?Αλήθεια reset πως κανουμε?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για αναβάθμιση μέσω kies αυτή που δινει η μαμά εταιρεία για Ελλάδα?Αλήθεια reset πως κανουμε?

 

Όχι επίσημη ελληνική αναβάθμιση μέσω kies δεν έχει βγει. Όποιος βιάζεται βάζει την ιταλική για το p7500 ή την αγγλική για το p7510 μεσω odin, οδηγιες λιγες σελιδες πισω. Full wipes/factory reset πριν και μετά για σωστή αναβάθμιση.

Το factory reset στην honeycomb είναι στο μενού απόρρητο (privacy), στο ice cream sandwich στο μενού backup and reset.

Edited by Tyxerakias
typo
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το factors στην honeycomb είναι στο μενού απόρρητο (privacy), στο ice cream sandwich στο μενού backup and reset.

 

ερωτηση noob... Τι ειναι τα factors?

Link to comment
Share on other sites

Οσοι βαλατε παγωτο απο lag τι γινεται εστρωσε καθολου;
Είναι σαν άλλη συσκευή. Ναι, τόσο μεγάλη διάφορα έχει. Και μόνο που μπορείς να έχεις τον chrome όμως είναι μεγάλη υπόθεση...
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση noob... Τι ειναι τα factors?

 

Sorry εκ παραδρομής, factory reset εννοούσα. Damn autocorrect :lol:

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Οσοι βαλατε παγωτο απο lag τι γινεται εστρωσε καθολου;

 

Δεν έχουν εξαλειφθεί, αλλά δεν ενοχλούν πλέον. Παρά το γεγονός πως η διαθεσιμη μνήμη παραμένει στα ίδια επίπεδα, γίνεται προφανώς καλύτερη διαχειριση. Είναι σα να πήρες άλλη συσκευή.

Must για όλους.

Ειδικά το internet browsing είναι πλεον όπως θα έπρεπε να είναι.

Edited by anastassis

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,ηθελα να ρωτησω το εξης:οταν κανουμε την αναβαθμιση,μπορουμε να κρατησουμε τις εφαρμογες που εχουμε,και μετα να τις επαναφερουμε.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ειδατε δίπλα στο Bluetooth toggle που υπάρχει ενα άλλο που λέει λειτουργία οδήγησης ....

 

Τι ειν τούτου παλι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ειδατε δίπλα στο Bluetooth toggle που υπάρχει ενα άλλο που λέει λειτουργία οδήγησης ....

 

Τι ειν τούτου παλι?

Από το review του galaxy s2

Για το τέλος αφήσαμε την τρίτη φωνητική λειτουργία της συσκευής, η οποία μετατρέπει το Galaxy S2 σε... handsfree αυτοκινήτου (Car Mode), επιτρέποντας στη συσκευή να σας ενημερώνει φωνητικά (στα Αγγλικά όμως), για κάθε εισερχόμενο μήνυμα ή κλήση χωρίς να απαιτείται η προσοχή του οδηγού. Όλα τα παραπάνω αποδείχθηκαν ιδιαίτερα εντυπωσιακά στην πράξη, έστω και αν – το τονίζουμε, δεν παρέχεται ακόμα Ελληνική υποστήριξη για τις φωνητικές εντολές.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πάλι,

 

για browser ποιό app προτιμάτε; Προσωπικά βρίσκω τον Chrome ως καλύτερο, αν έχετε να μου προτείνετε κάτι, ευχαρίστως.

 

Η κύρια μου ερώτηση όμως είναι πώς μπορώ να εγκαταστήσω το flipboard (υπάρχει στο XDA για κατέβασμα) στη συσκευή. Πρέπει η συσκευή να είναι rooted;

 

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πάλι,

 

για browser ποιό app προτιμάτε; Προσωπικά βρίσκω τον Chrome ως καλύτερο, αν έχετε να μου προτείνετε κάτι, ευχαρίστως.

 

Η κύρια μου ερώτηση όμως είναι πώς μπορώ να εγκαταστήσω το flipboard (υπάρχει στο XDA για κατέβασμα) στη συσκευή. Πρέπει η συσκευή να είναι rooted;

 

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

ο chrome υποστηριζει flash player?

Link to comment
Share on other sites

ο chrome υποστηριζει flash player?

αν θυμάμαι καλά ναι. ( δεν το έχω τώρα μαζί μου)

 

Για browser βρήκα τον μαμίσιο πολύ ανώτερο από τον chrome. Σχεδόν desktop εμπειρία χρήσης.

 

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το γεγονός ότι για παράδειγμα στη σελίδα του facebook και στον μαμίσιο browser, όταν πατήσεις πάνω στο εικόνίδιο των ειδοποιήσεων ή μηνύματα κτλ, κάνει αισθητά περισσότερη ώρα και να παρουσιάσει το πεδίο αλλά και να το κρύψει σε σχέση με τον Chrome. Καθαρά θέμα javascript/ajax.

Προσωπικά εμένα αυτό μου λέει κάτι όχι λόγω του facebook αλλά γενικότερα.

Edited by kordellas
Link to comment
Share on other sites

ο chrome υποστηριζει flash player?

Όχι και δεν πρόκειται. Γενικά το flash θα πρέπει να το ξεχνάτε σιγά σιγά. Η Adobe σταμάτησε την ανάπτυξη του για κινητές συσκευές και σε Jelly Bean δεν εγκαθίσταται καν.

Για browser βρήκα τον μαμίσιο πολύ ανώτερο από τον chrome. Σχεδόν desktop εμπειρία χρήσης.

Περίεργο μου φαίνεται αυτό που λες. Ο Chrome κάνει render σωστά ακόμα και τα πλέον δύσκολα sites. Μαζί με τη δυνατότητα ότι τα bookmarks και τα ανοιχτά tabs μεταφέρονται αυτόματα και φαίνεται τι έχεις δει σε άλλες συσκευές, τον κάνουν με διαφορά καλύτερο.

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

O chrome καθυστερει πολυ να κανει render τις σελιδες. Θελω να σκρολαρω κατευθειαν κατω και εμφανιζει αυτο το μπλε. Επισης μου φαινεται πως ζοριζει το ταμπλετ, καθως το κανει να λαγκαρει στο πληκτρολογιο και γενικοτερα.

 

Ο μαμισιος μου φαινεται πολυ πιο αερατος και γενικα παρουσιαζει αψογα και γρηγορα τις σελιδες που του ζηταω. Βεβαια σε αυτα ο καθενας εχει τις δικες του αναγκες οποτε καποιοι μπορει να βολευονται καλυτερα με διαφορετικο browser. Η δικη μου ψηφος παει στον μαμα παντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πάλι,

 

για browser ποιό app προτιμάτε; Προσωπικά βρίσκω τον Chrome ως καλύτερο, αν έχετε να μου προτείνετε κάτι, ευχαρίστως.

 

Η κύρια μου ερώτηση όμως είναι πώς μπορώ να εγκαταστήσω το flipboard (υπάρχει στο XDA για κατέβασμα) στη συσκευή. Πρέπει η συσκευή να είναι rooted;

 

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

δεν χρειαζετε να εισαι ροοτ για να βαλεις το flipboard.απλα αμα μπεις απο το ταμπλετ στο μαρκετ δεν θα στην εμφανισει.πρεπει να την βρεις απο αλλου και να την περασεις στο ταμπλετ.αν θες πες μου να σου τη στειλω.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα.

Σας περιγράφω τη δική μου εμπειρία μετάβασης στην ICS σε ένα SGT10.1 P7500 με 3.2 χωρίς καμία επέμβαση εκτός από rooting σύμφωνα με τις (παλιές) οδηγίες του φόρουμ. Κάθε σχόλιο, καλοδεχούμενο:

Εφάρμοσα κατά γράμμα τον οδηγό του xrhstos1974 (#920, σελίδα 64). Σε 3 λεπτά είχε γίνει η αναβάθμιση και μετά το rebooting και αναβάομιση κάποιων εφαρμογών, διαπίστωσα ότι ΟΛΑ δούλευαν άψογα. ΟΛΑ, όμως. Όλες οι εφαρμογές [από google play και αλλού ;)], επαφές, μηνύματα, τα πάντα στη θέση τους. Και, περιέργως, κράτησε ΚΑΙ το rooting. Ν' αρχίσω να ανησυχώ, γιατροί μου; :)

ΥΓ. Η μόνη εφαρμογή που δείχνει να έχει θεματάκι (κολλήματα) είναι ο πλοηγός της Aura. Ο δε browser είναι ΚΑΙ ταχύτερος και χωρίς ίχνος lag.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα.

Σας περιγράφω τη δική μου εμπειρία μετάβασης στην ICS σε ένα SGT10.1 P7500 με 3.2 χωρίς καμία επέμβαση εκτός από rooting σύμφωνα με τις (παλιές) οδηγίες του φόρουμ. Κάθε σχόλιο, καλοδεχούμενο:

Εφάρμοσα κατά γράμμα τον οδηγό του xrhstos1974 (#920, σελίδα 64). Σε 3 λεπτά είχε γίνει η αναβάθμιση και μετά το rebooting και αναβάομιση κάποιων εφαρμογών, διαπίστωσα ότι ΟΛΑ δούλευαν άψογα. ΟΛΑ, όμως. Όλες οι εφαρμογές [από google play και αλλού ;)], επαφές, μηνύματα, τα πάντα στη θέση τους. Και, περιέργως, κράτησε ΚΑΙ το rooting. Ν' αρχίσω να ανησυχώ, γιατροί μου; :)

ΥΓ. Η μόνη εφαρμογή που δείχνει να έχει θεματάκι (κολλήματα) είναι ο πλοηγός της Aura. Ο δε browser είναι ΚΑΙ ταχύτερος και χωρίς ίχνος lag.

 

To root δε θα έπρεπε να μείνει... Σίγουρα έγινε η αναβάθμιση;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...