Jump to content

Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εμενα δε μου βγαζει επιλογη flight mode, μου εχει μονο επιλογη για λειτουργεια οδηγησης , την οποια οταν επιλεξω παλι δεν εξαφανιζει το εικονιδιο για την καρτα. Σχετικα με τα αλλα ερωτηματα ξερει κανεις τιποτα?

 

 

Στο κουμπι που πατας για να το κλεισεις δεν σου βγαζει?:rolleyes:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βγαζει οντως, αλλα μετα εχει το αεροπλανακι . κατι ειναι και αυτο

 

Αυτο ειναι!;)

 

ξερετε πως κανει scroll το wallpaper ?

 

 

Σε αυτο δεν ξερω να βοηθησω...!:rolleyes:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω λάβει καμία ειδοποιηση. Στον έλεγχο που έκανα δε χειροκίνητα για ενημερώσεις δεν εμφανίζει καμία διαθέσιμη ενημερωση.

 

Δεν έρχεται σε όλους ταυτόχρονα, αν θυμάμαι καλά και από προηγούμενη αναβάθμιση. Πιστεύω ότι πολύ σύντομα θα έχεις νέα.

 

Αρνητική παρατήρηση: Ενώ τα εικονίδια στις επαφές επιτέλους (!) μεγάλωσαν, ο συγχρονισμός με τη google web εφαρμογή δεν βελτιώνει την ανάλυση, αφού προφανώς εκεί είναι αποθηκευμένες με χαμηλή ανάλυση. Και αυτό ΔΕΝ αλλάζει όταν συγχρονίζω κινητό (όπου βρίσκονται με υψηλή ανάλυση) με web εφαρμογή, ώστε να ξανατραβρήξω από web εφαρμογή στο tablet.

 

Καμία ιδέα;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Check your tab.

 

Με χαρά να αναφέρω πρώτος ότι η ΟΤΑ κατέφθασε. Θα σας πάρει κάμποση ώρα (νομίζω γύρω στα 35 λεπτά) αλλά όλα θα πάνε καλά.

 

Πρώτες παρατηρήσεις: Όπως περίμενα, έχουν μεγαλώσει οι εικόνες στο contacts. Επίσης, εξαφάνισε όλα τα εικονίδια των εφαρμογών που είχα επιλέξει να εμφανίζονται, από την επιφάνεια εργασίας. Δεν είναι τίποτα - πρέπει να τα προσθέσουμε ξανά.

 

Καλησπέρα,

Θα μπορούσες να μας πεις τι rom version είχες πριν και τι μετά το OTA update ????

 

Έβαλα την P7500XXLQ8 (4.0.4) με το odin, έκανα wipe και πριν και μετά, δεν έκανα restore τίποτα, αλλά η μπαταρία πέφτει αδικαιολόγητα όταν είναι σε flight mode (2-3% την ώρα) και δεν αφήνει την cpu να πέσει σε deep sleep , οπότε σκέφτομαι να το γυρίσω πίσω στην P7500XWKL1 (3.2) και να περιμένω την ελληνική OTA....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρε κανεις αλλος ειδοποιηση.

 

Έχω μια μόνιμη ειδοποίηση αρκετές μέρες τώρα για ενημέρωση λογισμικού, αλλά δεν την περνάω γιατί έχω περάσει την ιταλική.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θα μπορούσες να μας πεις τι rom version είχες πριν και τι μετά το OTA update ????

 

Έβαλα την P7500XXLQ8 (4.0.4) με το odin, έκανα wipe και πριν και μετά, δεν έκανα restore τίποτα, αλλά η μπαταρία πέφτει αδικαιολόγητα όταν είναι σε flight mode (2-3% την ώρα) και δεν αφήνει την cpu να πέσει σε deep sleep , οπότε σκέφτομαι να το γυρίσω πίσω στην P7500XWKL1 (3.2) και να περιμένω την ελληνική OTA....

 

Ακριβώς τα ίδια κι εδώ. Εχω αρχίσει να το κλείνω εντελώς όταν δεν το χρησιμοποιώ. Ας ελπίσουμε ότι θα βρεθεί μια λύση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια μόνιμη ειδοποίηση αρκετές μέρες τώρα για ενημέρωση λογισμικού, αλλά δεν την περνάω γιατί έχω περάσει την ιταλική.

 

Από μόνο του σου έβγαλε ειδοποίηση;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια κι εδώ. Εχω αρχίσει να το κλείνω εντελώς όταν δεν το χρησιμοποιώ. Ας ελπίσουμε ότι θα βρεθεί μια λύση.

 

Εγω παντως παιδια με το p7510 δεν εχω κανενα θεμα... Βασικα πιστευω οτι η μπαταρια παει καλυτερα τωρα... Βεβαια δεν εχω enabled to autosync γιατι παιρνω τις ειδοποιησεις των λογαρισμων μου στο κινητο... Αλλα και παλι πιστευω παει καλυτερα απο πριν

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Από μόνο του σου έβγαλε ειδοποίηση;

 

Ναι, το άνοιξα μια μέρα και στο κάτω μέρος εμφανίστηκε ένα μήνυμα με δύο βελάκια και μήνυμα για ενημέρωση λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θα μπορούσες να μας πεις τι rom version είχες πριν και τι μετά το OTA update ????

 

Έβαλα την P7500XXLQ8 (4.0.4) με το odin, έκανα wipe και πριν και μετά, δεν έκανα restore τίποτα, αλλά η μπαταρία πέφτει αδικαιολόγητα όταν είναι σε flight mode (2-3% την ώρα) και δεν αφήνει την cpu να πέσει σε deep sleep , οπότε σκέφτομαι να το γυρίσω πίσω στην P7500XWKL1 (3.2) και να περιμένω την ελληνική OTA....

Μηπvς εχεις ανοιxτο wifi?

Link to comment
Share on other sites

Μηπvς εχεις ανοιxτο wifi?

 

Όχι, κλειστό wifi, κλειστό gps, κλειστό auto sync, κλειστό 3g (flight mode ενεργό)

Με τις ίδιες ρυθμίσεις στην 3.2 η μπαταρία έπεφτε 2-3% όλο το βράδυ και τώρα στην ICS πέφτει πάνω από 20% !

Κάτι δεν αφήνει την cpu να πέσει σε deep sleep και μένει στα 216mhz μέχρι το πρωί...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, κλειστό wifi, κλειστό gps, κλειστό auto sync, κλειστό 3g (flight mode ενεργό)

Με τις ίδιες ρυθμίσεις στην 3.2 η μπαταρία έπεφτε 2-3% όλο το βράδυ και τώρα στην ICS πέφτει πάνω από 20% !

Κάτι δεν αφήνει την cpu να πέσει σε deep sleep και μένει στα 216mhz μέχρι το πρωί...

 

Ειναι μονοδρομος να την βγαλεις και να γυρισεις 3.2,αλλα πες μου γιατι

βαζεις flight mode,το δουλευεις με καρτα;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μονοδρομος να την βγαλεις και να γυρισεις 3.2,αλλα πες μου γιατι

βαζεις flight mode,το δουλευεις με καρτα;

 

Ναι, είμαι διακοπές και του έχω βάλει μια vodafone sim, από αύριο θα δούμε πως τα πάει στο σπίτι μόνο με το wifi ενεργό...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ διακοπές είμαι 3 βδομάδες τώρα και μπαίνω μόνο με 3g. Ευτυχώς έχει την προσφορά η cosmote και την βγάζω μια χαρά. Η μπαταρία τελειώνει σχετικά γρήγορα. Δεν μπορώ όμως να κάνω σύγκριση γιατί πριν έρθω διακοπές έμπαινα με wifi μόνο. Νομίζω όμως ότι δεν κρατάει τόσο η μπαταρία. Γυρίζοντας Αθήνα θα το δω και εγώ και θα ενημερώσω κατάλληλα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με την 4αρα Android εκδοση πανω σε κατασταση stby δεν το βλεπω να κραταει παραπανω απο 1 - 1,5 μερα με μονο σερφρισμα,ενω πρωτα κραταγε πολυ περισσοτερο!

Ειναι οκ αυτη η αυτονομια?

Τι γνωμες εχετε κι εσεις απο προσωπικη εμπειρια/χρηση?

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είμαι διακοπές και του έχω βάλει μια vodafone sim, από αύριο θα δούμε πως τα πάει στο σπίτι μόνο με το wifi ενεργό...

 

Στο εχω ξαναγραψει...δεν φταιει η 4.0.4...καποια εφαρμογη στο κανει... Κατεβασε το

Gsam battery monitor για να δεις ποια ειναι...η αλλη λυση ειναι hard reset και για 2-3μερες μην βαλεις καμια εφαρμογη, για να δεις πως παει... Μετα περναμε μια-μια τις εφαρμογες, και παρατηρουμε καταναλωση.

Link to comment
Share on other sites

Στο εχω ξαναγραψει...δεν φταιει η 4.0.4...καποια εφαρμογη στο κανει... Κατεβασε το

Gsam battery monitor για να δεις ποια ειναι...η αλλη λυση ειναι hard reset και για 2-3μερες μην βαλεις καμια εφαρμογη, για να δεις πως παει... Μετα περναμε μια-μια τις εφαρμογες, και παρατηρουμε καταναλωση.

 

Πάντως στους xda που έκανε κάποιος ακριβώς αυτό που λες, (wipe-flash και μετά πάλι wipe) είχε ακριβώς το ίδιο θέμα με 0 εφαρμογές εγκατεστημένες! Δεν το εχω κάνει προσωπικα αλλά δε νομίζω ότι είναι και θέμα εφαρμογής. Κάποιος υποστηρίζει ότι το έλυσε με wi-fi on και flight mode on... θα το δοκιμάσω απόψε και αύριο θα σας πω αν δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δυστυχώς το κάνει μετά από wipe, με καμμία εφαρμογή....

Οι υποψίες μου έπεσαν στο google+, έκανα root και το ξήλωσα, αλλά το πρόβλημα παραμένει...

Να δούμε πως θα τα πάει απόψε με wifi on και flight mode on...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μιλωντας με samsung σημερα που ειπαν οτι δεν

εχει βγει επισημη ελληνικη αναβαθμιση λογισμικου 4.0.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μιλωντας με samsung σημερα που ειπαν οτι δεν

εχει βγει επισημη ελληνικη αναβαθμιση λογισμικου 4.0.

 

αυτο μπορεις να το δεις και απο το http://www.sammobile.com οτι δεν εχει βγει Ελληνικη ρομ!

αυτη που περναμε ειναι η Ιταλικη η οποια δουλευει κανονικα(εχει Ελληνικα).

το μονο που δεν ξερω να σου πω ειναι τι παιζει με θεμα εγγυησης!

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Check your tab.

 

Με χαρά να αναφέρω πρώτος ότι η ΟΤΑ κατέφθασε. Θα σας πάρει κάμποση ώρα (νομίζω γύρω στα 35 λεπτά) αλλά όλα θα πάνε καλά.

 

Πρώτες παρατηρήσεις: Όπως περίμενα, έχουν μεγαλώσει οι εικόνες στο contacts. Επίσης, εξαφάνισε όλα τα εικονίδια των εφαρμογών που είχα επιλέξει να εμφανίζονται, από την επιφάνεια εργασίας. Δεν είναι τίποτα - πρέπει να τα προσθέσουμε ξανά.

 

Έχω μια μόνιμη ειδοποίηση αρκετές μέρες τώρα για ενημέρωση λογισμικού, αλλά δεν την περνάω γιατί έχω περάσει την ιταλική.

 

αυτο μπορεις να το δεις και απο το http://www.sammobile.com οτι δεν εχει βγει Ελληνικη ρομ!

αυτη που περναμε ειναι η Ιταλικη η οποια δουλευει κανονικα(εχει Ελληνικα).

το μονο που δεν ξερω να σου πω ειναι τι παιζει με θεμα εγγυησης!

 

Θα την ειχα περασει αλλα καποια παιδια εγραψαν οτι τους ηρθε ενημερωση

και ειπα να περιμενω.

Τωρα δεν ξερω μαλλον θα περασω την ιταλικη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Είμαι αρχάριος σχετικά με το root για Android, αν και έχω ασχοληθεί παλαιότερα με custom roms για Windows Mobile.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω, η αρχή για οποιοδήποτε custom rom ή kernel είναι το root σωστά;

 

Θα ήθελα να ρωτήσω επίσης, αφού κάνω root τη συσκευή, και θα μου επιτραπεί να εγκαταστήσω κάποια custom ROM, ποιά είναι η "καλύτερη". Εννοώ ποιά προτίνετε;

 

Έχω διαβάσει κάποια πράγματα για CM10 και άλλα πολλά στο xda αλλά με δυσκολεύει να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα.

 

Για παράδειγμα έχω πέσει πάνω σε αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1833136 ( [Kernel][stock ICS][Voodoo][Wifi&3G] Stock+ V1.5 ). Αυτό τί διαφορά έχει από το CM10.

 

Χρησιμοποιώ την έκδοση 4.0.4. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δυστυχώς το κάνει μετά από wipe, με καμμία εφαρμογή....

Οι υποψίες μου έπεσαν στο google+, έκανα root και το ξήλωσα, αλλά το πρόβλημα παραμένει...

Να δούμε πως θα τα πάει απόψε με wifi on και flight mode on...

 

Μπα, τα ίδια. Σ' εμένα τουλάχιστον ούτε αυτό έπιασε. Τώρα κάποιος προτείνει το κλείσιμο του 2D accelaration κάτι που έχω πάντα off οπότε ούτε από εκεί υπάρχουν ελπίδες. Ας ελπίσουμε όταν θα βγει η ελληνική Rom θα στρώσουν τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...