Jump to content

Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχουνε πει καμια ημερομηνια για παγωτακι? Αραγε θα δωσουν σε ολες τις χωρες την ιδια ρομ η θα γινει το ιδιο σκηνικο με το S2?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν μπορεις γραψε μας τα στοιχεια του tab,εννοω rom,kernel κτλ γιατι απ οτι ξερω το προβλημα δεν εμφανιζεται σε ολους αλλα μονο στα κορεατικα μοντελα

 

το πηρα με την προσφορά του electroworld... μετα πέρασα την task 14, με μεγάλη δυσκολία γιατι έτρεμε η οθόνη του recovery...

 

εχει ρουταρει κανείς με επιτυχία (χωρις να τρεμοπαίζει η οθόνη)???

 

επίσης, με πλαστική θήκη εχει κανείς πρόβλημα με το wifi??

Link to comment
Share on other sites

το πηρα με την προσφορά του electroworld... μετα πέρασα την task 14, με μεγάλη δυσκολία γιατι έτρεμε η οθόνη του recovery...

 

εχει ρουταρει κανείς με επιτυχία (χωρις να τρεμοπαίζει η οθόνη)???

 

επίσης, με πλαστική θήκη εχει κανείς πρόβλημα με το wifi??

 

Εγώ... με τον τρόπο στον οδηγό. Κανένα πρόβλημα με το root.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις σας για το screen flickering...

Αυτο που με αφησε αφωνο σημερα,ειναι η αυτονομια...

Μετα απο πληρη φορτιση ανοιξα το tablet,επεσε σχεδον αμεσως στο 99%(λογικο το ξερω)

και το αφησα ετσι ανοιχτο και εφυγα...Γυρναω μετα απο 10 ωρες περιπου και το βλεπω στο 99% ακομα...Τρελαθηκα!!!Δεν περιμενα tabket με android να τα πηγαινει τοσο καλα...

Και ειχα και ενεργοποιημενο wifi και sync

:)

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Ναι πραγματι εχει πολυ καλη αυτονομια, ειδικα οταν δεν το χρησιμοποιεις δεν (αλλα ειναι αναμμενο) δεν πεφτει σχεδον καθολου η μπαταρια.

Οσοι βαλατε custom rom (task ή overcome) ειδατε μεγαλη διαφορα; Και οταν λεω διαφορα εννοω στην εμπειρια χρησης και οχι σε διαφορα benchmark tests. Επισης, εκανε καποιος overclock; Απ'οτι ξερω ο kernel του pershoot ειναι συμβατος μονο με το p7510

t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Οσοι βαλατε custom rom (task ή overcome) ειδατε μεγαλη διαφορα; Και οταν λεω διαφορα εννοω στην εμπειρια χρησης και οχι σε διαφορα benchmark tests. Επισης, εκανε καποιος overclock; Απ'οτι ξερω ο kernel του pershoot ειναι συμβατος μονο με το p7510

 

εγω με την task14 εχω την αίσθηση οτι ειναι ενα κλικ ταχύτερη απο την stock..

 

γνωρίζει κάποιος, πως μπορώ να βρω την χωρα προέλευσης, πατωντας καποια νούμερα στο πληκτρολόγιο??

Link to comment
Share on other sites

εγω με την task14 εχω την αίσθηση οτι ειναι ενα κλικ ταχύτερη απο την stock..

 

γνωρίζει κάποιος, πως μπορώ να βρω την χωρα προέλευσης, πατωντας καποια νούμερα στο πληκτρολόγιο??

 

δεν εχει πληκτρολογιο(dialpad) για να πατησεις τα codes που δινει η samsung.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , θα ηθελα να ρωτησω πως μπορουμε να δουμε τις σελιδες του ιντερνετ στην κανονικη τους μορφη(οπως στο pc δηλαδη) και οχι στην συντομευμενη μορφη χωρις τις εικονες οπως βγαινουν. εινα διαβασει να γραψω about:debug αλλα δε δουλευει...

 

επισης αν ξερετε πως μπορω να αποθηκευσω χαρτη στο google maps με ακτινα μεγαλυτερη απο 16 χλμ που ειναι η προεπιλογη...

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Edited by fanis8791
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ρωταω εκ μερους ενος φιλου μου, γινεται να παρει το P7510 ιντερνετ απο το κινητο του ? εχει ενα νοκια C7
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι θα αρχίσει να εμφανίζεται σύντομα στον Καναδά: http://www.androidpolice.com/2012/04/30/samsung-canada-announces-ics-upgrades-for-various-galaxy-s-ii-tab-and-note-models-the-only-thing-standing-in-the-way-now-is-your-carrier/

Πληροφορίες για άλλες περιοχές/χώρες δεν υπάρχουν προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γι αυτό εχουν πέσει οι τιμές στα tablets ... γιατί δε θα βγεί? Και θα έχουμε νέα μοντέλα ?

 

με αυτή την λογική δεν θα έβγαινε σε καμία χώρα νομίζω !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ρωταω εκ μερους ενος φιλου μου, γινεται να παρει το P7510 ιντερνετ απο το κινητο του ? εχει ενα νοκια C7

 

Αν το Nokia κάνει tethering....εννοείται!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν το Nokia κάνει tethering....εννοείται!!!

 

θεωρητικως κανει, απλα δεν γνωριζουμε την συμβατοτητα symbian με android, κανενας οδηγος υπαρχει? ψαχνουμε 3 μερες τωρα, αλλα δεν μπορεσαμε να βρουμε

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γι αυτό εχουν πέσει οι τιμές στα tablets ... γιατί δε θα βγεί? Και θα έχουμε νέα μοντέλα ?
Είναι γνωστό ότι θα βγει αναβάθμιση σε ICS για το 7500/7510. Απλά έγραψα τη σχετική είδηση για τον Καναδά. Πως βγάζεις το συμπέρασμα από αυτό ότι δεν θα βγει ποτέ, πραγματικά είναι άξιο απορίας.

θεωρητικως κανει, απλα δεν γνωριζουμε την συμβατοτητα symbian με android, κανενας οδηγος υπαρχει? ψαχνουμε 3 μερες τωρα, αλλα δεν μπορεσαμε να βρουμε
Κατ'αρχάς βγάλτε από το μυαλό σας την έννοια "tethering". Αν δεν το υποστηρίζει το λειτουργικό άμεσα, βρες μια εφαρμογή για symbian που επιτρέπει το C7 να λειτουργήσει σαν access point. Παλιότερα υπήρχε π.χ. το joiku spot. Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Ενω εχω κατεβάσει τον flash player απο play store σε κάποια σελίδα (prosfores-fylladia.gr) μου ζητάει να εγκαταστήσω τον flash player..?

Ποιόν browser μου προτείνεται καλύτερα;

Επίσης κάποιες σελίδες μου κολλάνε και με πετάει έξω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,

και εγω με την σειρα μου νεος κάτοχος του galaxy!..

 

επειδή δεν ρωτησα στο κατάστημα, μπορειτε να μου πειτε ποσο πρέπει να φορτίσω την μπαταρια την πρώτη φορά πρίν την χρήση? ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

η μπάρα που βρίσκεται μονίμως στο κάτω μέρος της οθόνης, υπάρχει τρόπος να εξαφανιστεί ή να εμφανίζεται μόνο όταν ο κέρσορας πάει εκεί; Ευχαριστώ.

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,

και εγω με την σειρα μου νεος κάτοχος του galaxy!..

 

επειδή δεν ρωτησα στο κατάστημα, μπορειτε να μου πειτε ποσο πρέπει να φορτίσω την μπαταρια την πρώτη φορά πρίν την χρήση? ευχαριστω!

 

Μην αγχωνεσαι για αυτο το θεμα...Κανε απλα 2 πληρεις φορτισεις - αποφορτισεις και εισαι οκ!

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορειτε να μου πειτε ποσο πρέπει να φορτίσω την μπαταρια την πρώτη φορά πρίν την χρήση?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3326872#post3326872

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...