Jump to content

Samsung Galaxy W (I8150)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το εχω το κινητό από την παρασκευή στα χέρια μου, αγορασμενο από γερμανία. οπότε να σας πω τις εντυπώσεις μου.

Κατ'αρχήν αυτα που λέγονται περί μη καθαρού ήχου του ακουστικού, δεν τα καταλαβαίνω. Μια χαρά ακούω κ με ακούνε. Ούτε παράσιτα ούτε τίποτα. Είναι όντως λίγο πιο χαμηλός ο ήχος του ακουστικού σε σχέση με το Galaxy S2, αλλά μην τρελαθούμε κι'όλας! Με αυτό μιλάω από την παρασκευή που το εχω κ ότι λέγεται, ακούγεται!

Οι διαστάσεις του σε σχέση με το GS2, είναι πραγματικά τέλειες! Πολύ καλό πιάσιμο στο χέρι κ ελαφρύ. Οθόνη πολύ καλή κ φωτεινή κ με πολύ καλή ευκρίνεια κ δεν βλέπεις τα πιξελς!

Η μπαταρία βγάζει την ημέρα άνετα. θα έλεγα περίπου στο ίδιο επίπεδο με το gs2.

Το κεντρικό πληκτρο έχει πολύ καλύτερο πάτημα σε σχέση με το gs2.

Οι φωτογραφίες θα έλεγα αρκετά καλές όπως κ το βίντεο. 30 καρέ κ όχι 20 όπως τα htc.

Το βράδυ μόνο δεν έχει καλό φωτισμό ο φακός του στά βίντεο κ το φλας δεν είναι τόσο δυνατό. Στις φωτογραφίες όμως δίνει πολύ καλό φωτισμό κ φλας, οπότε εκεί το συγκρίνω άνετα κ με το gs2.

Πιστεύω είναι καλύτερη συσκευή σε σχέση με το Desire s για παράδειγμα, κ ας έχει μεταλλικό σώμα.

Εκεί που μου τα χαλάει είναι στην σβελτάδα, σε σχέση πάντα με το gs2. Θα μου πείτε, μην συγκρίνεις τις βούρτσες με τις .......! Πάντως το βρήκα πιο γρήγορο από τα Desire s, xperIa arc, mini, ray, κ optimus black που είχα για λίγο, μέχρι να τα πουλήσω.

Εκεί που βασικα νομίζω ότι υστερεί κ ο λόγος που είναι σχετικά αργό, είναι η μικρή Ram. 512 mb κ δίνει ελεύθερα 350 mb.

Α, κ κάτι ακόμη σημαντικό μείον για εμένα.

Η συσκευή έχει 1 Gb ROM (πολύ καλό αυτό), κ 2 Gb εσωτερική μνήμη (Έδω δεν μου αρέσει). Τα 2 gb αυτα τα βλέπει σαν sdcard. Όποιες εφαρμογές πρέπει να βάλουν τα αρχεια τους στην sd card, θα πρέπει να περιοριστούν σε αυτα τα 2 gb.

Για παράδειγμα το copilot που εχω, έπρεπε να πειράξω ένα αρχείο για να μπορέσω να κατέβασω τον χάρτη της ευρώπης που είναι μόλις 2gb κ να τον περάσει στην external_sd που είναι κ Η πραγματική κάρτα sd.

Το aura πλέον δεν έχει πρόβλημα. το βλέπει κ στην external_sd. Για άλλα προγράμματα πλοήγησης δεν ξέρω.

Οι φωτογραφίες κ τα βίντεο δεν είναι καθόλου πρόβλημα.

Μια γενική άποψη είναι το αν είναι στην κατηγορία κάτω από 300 ευρώ, τότε τα αξίζει πιστεύω.

αυτα τα ολίγα για την ώρα.

Ελπίζω να βοήθησα.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 150
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συνεχίζεται η πτώση τιμής του. Πλέον στα 270 ευρώ

http://www.vnp.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=2233

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Κι άλλα αρνητικά σχόλια για την ποιότητα συνομηλίας:

http://www.mobilityfeeds.com/mobility-feed/2011/11/samsung-galaxy-w-exhibit-ii-4g-android-smartphone-review.html

 

Still, our voice sounded distant and echoey to our caller, who added that they didn't want to maintain a longer conversation over it if they didn't have to. The echo was also apparent on our end, but less so, and the line remained clear, without background interruptions or blips.

 

:confused::(

Link to comment
Share on other sites

Χτες το πήρα δώρο στην γυναικα μου.Πολύ όμορφο κινητό και μου μοιάζει σαν mini galaxy s2...ΤΟ πήρα από το saturn στην γερμανία μιας και ήμουν εκεί για κάποιες δουλειές.
Link to comment
Share on other sites

Χτες το πήρα δώρο στην γυναικα μου.Πολύ όμορφο κινητό και μου μοιάζει σαν mini galaxy s2...ΤΟ πήρα από το saturn στην γερμανία μιας και ήμουν εκεί για κάποιες δουλειές.

 

Και ποσο το ειχαν εκει?!?!?!

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Και ποσο το ειχαν εκει?!?!?!

 

239€ γιά μία μέρα . Γιαυτό τό πήρα .

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο... η τιμη αντι να κατεβαινει, ανεβηκε +20 ευρω (τωρα ειναι στα 290 απο 270 που ηταν..) , συμφωνα με το skroutz...

Ισως στοκαρουν ενοψει γιορτων για να κανουν μπαζα...(?) :confused:

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο... η τιμη αντι να κατεβαινει, ανεβηκε +20 ευρω (τωρα ειναι στα 290 απο 270 που ηταν..) , συμφωνα με το skroutz...

Ισως στοκαρουν ενοψει γιορτων για να κανουν μπαζα...(?) :confused:

 

Μάλλον θά έρθει επίσημα καί ελλάδα τώρα καί ανεβάζουν.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα καταστήματα που το έχουν στο skroutz είναι με παραεισαγωγή;

Παραεισαγωγή θεωρείται εκτός ευρωπαικής ένωσης οπότε όχι. Απο Αγγλία, Γερμανία είναι συνήθως που ισχύει η εγγύηση κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Και πως διακρίνω τι είναι από που;

Sorry για το offtopic

Ρωτάς τον πωλητή για να είσαι ξεκάθαρος μαζί του και όταν παραλάβεις επικοινωνείς με samsung και τους δίνεις το IMEI σου για τσεκάρισμα.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πάει πολύ καλά.Αν και πιστεύω είναι πρόχειρο τηλέφωνο.Επειδή έπαιξα και με το galaxy s θεωρώ καλύτερο το galaxy s από το w.Επίσης στην δεύτερη μέρα μένει με 40-50mb ram free χωρίς να είναι ιδιαιτερα φορτωμένο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλη χρονια σε ολους!

εδω και τουλαχιστον ενα μηνα, δεν κουνιεται φυλλο οσον αφορα το συγκεκριμενο κινητο και το κακο ειναι οτι εχω παγωσει την αγορα νεου κινητου στοχευοντας στο W!!!

τιποτα νεωτερο, ουτε καν μια ειδηση-αρβυλα-φημη, απολυτη σιωπη...

στα μεσα Δεκεμβριου εστειλα και email στην Samsung Ελλας και μου απαντησαν οτι δεν εχουν καμια επισημη ενημερωση για την ημερομηνια κυκλοφοριας του στην Ελλαδα.

 

λιγο περιεργα ολα αυτα, δεν νομιζετε?

μηπως τελικα δεν κυκλοφορησει καθολου εδω?

περασαν και οι γιορτες, που κατα την γνωμη μου θα εκανε παταγο ετσι και ειχε κυκλοφορησει...

 

ξεπουλαει η Smasung το S και το S plus, και για το W ουτε φωνη ουτε ακροαση...

και δεν νομιζω οτι απευθυνονται στο ιδιο target group...

Link to comment
Share on other sites

Στο e-shop το έχει προσφορά για άλλες 6 ημέρες

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.007107

 

Την προσφορα που ακριβως την ειδες? Τοσο εχει το κινητο....

Ασε που το eshop δε φημιζεται για την αξιοπιστια του σε θεματα διαθεσιμοτητας.

 

http://www.skroutz.gr/s/391923/Samsung-Galaxy-W-i8150.html

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Κάτω από την εικόνα γράφει για προσφορά.. Δεν ήξερα ότι γενικά πωλείται στα 280€. ; )
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξεπουλαει η Smasung το S και το S plus, και για το W ουτε φωνη ουτε ακροαση...

 

Νομίζω ότι την απάντηση την έδωσες μόνος σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά σήμερα αγόρασα το Galaxy W σε λευκό χρώμα για 290 ευρώ. Το κινητό έχει την έκδοση android 2.3.6 και το touchwiz 4.0 . Οι πρώτες μου εντυπώσεις πολύ καλές. Το κινητό είναι γρήγορο, εύχρηστο και πανάλαφρο (όπως όλα τα Galaxy). Σχεδιαστικά μου αρέσει πολύ καθότι λάτρης της HTC και το συγκεκριμένο κινητό με τις στρογγυλεμένες γωνίες μου θυμίζει πολύ HTC Desire S (αλλά γούστα είναι αυτά). Μοναδική ένσταση η ποιότητα κατασκευής που από κάποια πλαστικά μέρη του κινητού αλλά και από τα ακουστικά φαίνεται να μην είναι και ό,τι καλύτερο. Επίσης δε θα με χάλαγε μια sAmoled οθόνη αντί της scLCD που έχει. Πάντως για τα λεφτά του είναι VFM και θα γίνει ακόμα περισσότερο όταν πέσει στα 250 που φαντάζομαι ότι θα είναι η τελική τιμή όταν έρθει επισήμως από Samsung.

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα αγόρασα το Galaxy W σε λευκό χρώμα για 290 ευρώ. Το κινητό έχει την έκδοση android 2.3.6 και το touchwiz 4.0 . Οι πρώτες μου εντυπώσεις πολύ καλές. Το κινητό είναι γρήγορο, εύχρηστο και πανάλαφρο (όπως όλα τα Galaxy). Σχεδιαστικά μου αρέσει πολύ καθότι λάτρης της HTC και το συγκεκριμένο κινητό με τις στρογγυλεμένες γωνίες μου θυμίζει πολύ HTC Desire S (αλλά γούστα είναι αυτά). Μοναδική ένσταση η ποιότητα κατασκευής που από κάποια πλαστικά μέρη του κινητού αλλά και από τα ακουστικά φαίνεται να μην είναι και ό,τι καλύτερο. Επίσης δε θα με χάλαγε μια sAmoled οθόνη αντί της scLCD που έχει. Πάντως για τα λεφτά του είναι VFM και θα γίνει ακόμα περισσότερο όταν πέσει στα 250 που φαντάζομαι ότι θα είναι η τελική τιμή όταν έρθει επισήμως από Samsung.

 

Κανε μια δοκιμη.Μπες στο market και μετά δες κάποια εφαρμογή και ύστερα πατα πίσω μέχρι να βγείς στο αρχικό μενού.Κολλάει καθόλου?Επειδή εμενα μου "ψιλοκολαει"...

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια δοκιμη.Μπες στο market και μετά δες κάποια εφαρμογή και ύστερα πατα πίσω μέχρι να βγείς στο αρχικό μενού.Κολλάει καθόλου?Επειδή εμενα μου "ψιλοκολαει"...

 

Ναι έχει ένα ανεπαίσθητο lag στο market αλλά νομίζω δεν είναι πρόβλημα του κινητού αλλά του market αφού η τελευταία έκδοση είναι πιο αργή από την αμέσως προηγούμενη. Το έχω παρατηρήσει και σε HTC.

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχει βγάλει αναβάθμιση η Samsung για το το W, την 2.3.6. (Μέχρι τώρα είχα την 2.3.5)

Την πέρασα κ το κινητό μεταμορφώθηκε! Όχι από εμφάνιση βέβαια, αλλά από ταχύτητα! Γιατί κάνει καλύτερη διαχείριση ράμ κ πάντα μένουν τουλάχιστον 80mb ελεύθερα!

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy W (I8150)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...