Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να κρατήσει η μπαταρία πρέπει να κάνετε Undervolt και όχι Overclocking. Περάστε και το ράδιο 10.60 το τελευταίο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποσ κανεισ undervolt ?k πωσ περναμε το ραδιο 1060?εμενα η μπαταρια η μπαταρια σε 9 ωρεσ απο 99% πηγε 12% κ η περισοτερεσ ωρεσ σε αναμονη..

 

βρηκα πωσ περνασ το ραδιο αλλα με τησ εντολεσ δεν καταλαβενω...εχω xp κ ανοιγω το command prompt?δεν τησ περνει τησ εντολεσ?πειτε καποιοσ πωσ θα το κανω?

 

κανεισ?λιγο βοηθεια..

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Προσοχη ομως με το ραδιο γιατι παει πακετο με το RIL. (Radio interface Layer).

 

Και καθε ρομ εχει το δικο της RIL και δεν ειναι απαραιτητο οτι ταιριαζει με το Radio

που θα περασουμε.

 

Αυτο μπορει να οδηγησει σε υψηλη καταναλωση μπαταριας, αποσυνδεσεις, κακη ποιοτητα φωνης. Μπορει βεβαια να δουλεψει και κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την leedroid v4.2.1 k εχω ραδιο 10.53 πιο ραδιο να βαλω? κ πωσ το περναμε εχω xp δεν καταλαβενω με τησ εντολεσ..
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερετε καμια εφαρμογη για να κατεβαζεις 3d video απο το youtube?εχω το tubemate το οποιο τωρα δεν δουλευει.προβλημα φορτωσης video μου γραφει σε ολα τα video clip.αν τα κατεβασω στον υπολογιστη ο οποιος δεν ειναι 3d γινεται να περαστει στο τηλεφωνο σαν 3d και πως ακριβως γινεται?

 

Δεν έχει κανένα πρόβλημα το tubemate. Απλά χρειάζεται ένα update που έχει βγάλει. Εμένα μου εμφάνισε το update όταν άνοιξα το πρόγραμμα. Αν δεν στο βγάζει, δοκίμασε να κατεβάσεις μόνος σου την νέα έκδοση του προγράμματος. Κάνε uninstall την ήδη υπάρχουσα και πέρνα την καινούρια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κανένα πρόβλημα το tubemate. Απλά χρειάζεται ένα update που έχει βγάλει. Εμένα μου εμφάνισε το update όταν άνοιξα το πρόγραμμα. Αν δεν στο βγάζει, δοκίμασε να κατεβάσεις μόνος σου την νέα έκδοση του προγράμματος. Κάνε uninstall την ήδη υπάρχουσα και πέρνα την καινούρια.

 

ευχαριστω πολυ.εκανα uninstall και το εγκατεστησα παλι γιατι στο update μου εβγαζε error.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας ενας φιλος πηρε ενα evo με custom rom πανω (bliss) και hboot 1.49.11.07 Και revocery 5.

 

* μπορει ετσι οπως ειναι να βαλει αλλη rom πανω? ποια η διαδικασια?

* μπορει αν θελει να επιστρεψει σε stock rom και να γινει unroot , s-off κλπ?

* υπαρχουν πουθενα τα αρχικα pictures-videos της συσκευης?

ευχαριστω πολυ

Edited by gesamfunai

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για την μπαταρία και εμένα τα ίδια κάνει.

Από το 100% στο 85% μέσα σε δέκα λεπτά, και μου αρέσει που είπα οτι είναι Γιαπωνέζικη και άρα καλή, τρομάρα μου!

 

Θα επικοινωνήσω και εγώ με το e-cell να δώ τι θα γίνει.

Ξέρει κάποιος άν θα φέρουν άλλες στο μέλλον;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για την μπαταρία και εμένα τα ίδια κάνει.

Από το 100% στο 85% μέσα σε δέκα λεπτά, και μου αρέσει που είπα οτι είναι Γιαπωνέζικη και άρα καλή, τρομάρα μου!

 

Θα επικοινωνήσω και εγώ με το e-cell να δώ τι θα γίνει.

Ξέρει κάποιος άν θα φέρουν άλλες στο μέλλον;

Και εσένα τα ίδια τελικά. Πόσο καιρό την έχεις? Σου ζεσταίνεται?

 

Επικοινώνησε μαζί τους, λογικά θα σου κάνουν refund. Εμένα δεν μου ζήτησαν καν να την επιστρέψω, πολύ εξυπηρετικοί πάντως. Τους ρώτησα και εγώ αν θα ξαναφέρουν αλλά δεν απάντησαν. Ρώτα τους και εσύ...

Link to comment
Share on other sites

Και εσένα τα ίδια τελικά. Πόσο καιρό την έχεις? Σου ζεσταίνεται?

 

Επικοινώνησε μαζί τους, λογικά θα σου κάνουν refund. Εμένα δεν μου ζήτησαν καν να την επιστρέψω, πολύ εξυπηρετικοί πάντως. Τους ρώτησα και εγώ αν θα ξαναφέρουν αλλά δεν απάντησαν. Ρώτα τους και εσύ...

 

Όχι εμένα δέν μου ζεστένεται αλλά ξεφορτίζει γρήγορα.

Η απάντηση που πήρα όταν τους ένημέρωσα για το πρόβλημα ήταν αυτή που στείλαν και σε άλλο συμφορουμήτη.

 

Thank you for informing us. To test a new battery and help ensure optimal performance, we recommend an initial "conditioning" procedure for all new batteries. For the first 3 charge cycles, fully charge the battery and then allow it to nearly fully discharge before fully charging it agassin. This initial "conditioning" of the battery will help ensure a true "full charge" during the first few charge cycles, ensure the full cell capacity of the battery is being utilized, and condition the battery for optimal performance.

 

Please note that before receiving an initial charge, a new battery may not power up the phone, or the phone/charger may not immediately show any charge indicators, or the battery may prematurely (falsely) show a full charge. If you experience any of these conditions, continue to charge the battery for an extended period of time (up to 12 hours).

 

Please let us know what will happen.

Kind regards,

 

Janice

Μου ζητάει να κάνω τρείς βαθιές φορτήσεις και εκφορτήσεις

Και βέβαια να φορτίσω 12 ώρες

Τα σχόλια δικά σας

 

Υ.Γ. Παρατήρησα κοιτώντας πρός τα πίσω (πόστ 935) οτι και στον συμφορουμήτη pannic απάντησαν ακριβώς τα ίδια.

Αντιγραφή επικόληση.

Edited by twingo
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερετε καμια εφαρμογη για να κατεβαζεις 3d video απο το youtube?εχω το tubemate το οποιο τωρα δεν δουλευει.προβλημα φορτωσης video μου γραφει σε ολα τα video clip.αν τα κατεβασω στον υπολογιστη ο οποιος δεν ειναι 3d γινεται να περαστει στο τηλεφωνο σαν 3d και πως ακριβως γινεται?

εχει αναφερθει σε παλαιοτερο ποστ. ειναι το tubmate.... αλλα δεν υπαρχει στο μαρκετ. θα πρεπει να το ψαξεις στο γκουγκλε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το δέχτηκαν σαν DOA?? :worry:
Όχι δεν το δέχτηκαν ως DOA.

Ο υπάλληλος μάλιστα του Πλαισίου είχε και υφάκι την ώρα που υποστήριζε πως το DOA δεν καλύπτει καμμένα pixel.

Εξίσου όμως αρνητική ήταν και η απάντηση του αντιπροσώπου της HTC στην Ελλάδα.

Μου είπαν πολύ απλά πως για 1 pixel δεν μπορουν να μου αντικαταστήσουν το κινητό.

Δυστυχώς δεν έχω τον χρόνο να τσακώνομαι και σήμερα πέρασε η 1 εβδομάδα.

Απλά είναι ντροπή να αγοράζεις κάτι τόσο ακριβό και να μην σου το αλλάζουν την αμέσως επόμενη εργάσιμη.

No one told you when to run, you missed the starting gun
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το δέχτηκαν ως DOA.

Ο υπάλληλος μάλιστα του Πλαισίου είχε και υφάκι την ώρα που υποστήριζε πως το DOA δεν καλύπτει καμμένα pixel.

Εξίσου όμως αρνητική ήταν και η απάντηση του αντιπροσώπου της HTC στην Ελλάδα.

Μου είπαν πολύ απλά πως για 1 pixel δεν μπορουν να μου αντικαταστήσουν το κινητό.

Δυστυχώς δεν έχω τον χρόνο να τσακώνομαι και σήμερα πέρασε η 1 εβδομάδα.

Απλά είναι ντροπή να αγοράζεις κάτι τόσο ακριβό και να μην σου το αλλάζουν την αμέσως επόμενη εργάσιμη.

 

Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα,

η συμπεριφορα το πλαισιου ηταν απαραδεχτη.

Κριμα...

Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα την απαντηση φιλε μου.

 

Τυχαιως εχω και γω της Case mate την θηκε με το Stand.

 

Θα το τσεκαρω αυτο που μου ειπες. Σε ευχαριστω πολυ.

 

Για το 3D να πω και γω οτι μου φαινεται παρα πολυ καλο και στις

φωτογραφιες και στα βιντεακια. (κατοχος Nintendo 3DS).

Στα παιχνιδια απο την αλλη δε το χρησιμοποιω.

 

ακριβώς την ίδια θήκη έχω και εγώ με στο stand..τσέκαρε αυτό που σου λέω πιστεύω κατά 99% θα το λύσεις το πρόβλημα..

και μεγάλωσε την τρύπα λίγο που έτσι και αλλιώς είνια πολύ μικρή..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά για video από το youtube αναζήτηση με yt3d

ένα καλό είναι

το έχουν ξανά πει μέσα στο forum ειδικά στην φάση με το καλάμι ψαρέματος

γενικά πιστεύω ότι για να δεις καλό 3d είναι η ποιότητα του video και όχι το τηλέφωνο, το evo για αυτά που κάνει (σε συνολο οχι για το 3d) και με την τιμή που έχει αυτή την στιγμή είναι το καλύτερο.

 

Ειδα τα βιντεο που ανεφερες και εχω να πω οτι οσο με ειχαν απογοητευσει οι φωτογραφιες του κινητου, τοσο με ενθουσιασαν τα βιντεο! Για κινητο και glassfree με τα συγκεκριμενα βιντεο εμεινα πολυ ικανοποιηνενος..ειδικα με το καλαμι και το ψαρι

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας ενας φιλος πηρε ενα evo με custom rom πανω (bliss) και hboot 1.49.11.07 Και revocery 5.

 

* μπορει ετσι οπως ειναι να βαλει αλλη rom πανω? ποια η διαδικασια?

* μπορει αν θελει να επιστρεψει σε stock rom και να γινει unroot , s-off κλπ?

* υπαρχουν πουθενα τα αρχικα pictures-videos της συσκευης?

ευχαριστω πολυ

 

Λοιπόν για τον φίλο σου η διαδικασία για να επιστρέψει σε stock κατάσταση με HBoot 1.49.007 είναι πολύ απλή και έχει ως εξής.

1) Κατεβάζει την επίσημη ROM από εδώ --> http://www.filefactory.com/file/c0af010/n/RUU_Shooter_U_HTC_Europe_1.20.401.2_Radio_10.53.9020.00_10.13.9020.08_2M_release_203403_signed.exe

2) Συνδέει το κινητό με usb στο laptop, και τρέχει αυτό το αρχείο. Θα του περάσει την ROM αυτή. Με αυτό τον τρόπο θα έχει την επίσημη ROM, αλλά ακόμα θα είναι S-OFF.

3) Για να γίνει S-ON, Θα κατεβάσει το αρχείο http://downloadandroidrom.com/file/tools/fastboot.zip και θα το κάνει extract στην επιφάνεια εργασίας.

4) Ας δει αυτό το video -->

5) Aν δεν κατάλαβες κάτι, που είναι εύλογο, ας επικοινωνήσει μαζί μου.

 

Βέβαια να σημειώσω ότι ΔΕΝ θα κερδίσει τίποτα με το να γυρίσει σε εργοστασιακή κατάσταση ΕΚΤΟΣ και αν θέλει να το πουλήσει ή να το πάει σε service.

Όσον αφορά για το πως περνάει μια άλλη ROM, η διαδικασία είναι απλή ΑΛΛΑ χρειάζεται μελέτη, και όσο και να τον βοηθήσουμε εμείς ίσως και να μην τα καταφέρει αν δεν ασχοληθεί ο ίδιος.

Τέλος μια παράκληση. Όσοι χρήστες πουλάνε τα κινητά τους είτε σε μαγαζιά είτε κατευθείαν σε άλλους, να γυρνάνε το κινητό σε εργοστασιακή ρύθμιση. Μπορεί κάποιος να μην θέλει πειραγμένο κινητό και να μην θέλει να ασχολείται με ROM. Αυτό έκανα και εγώ χθες όταν το έδωσα σε μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ....τι εννοεις "η διαδικασια ειναι απλη...."

δηλαδη οπως ειναι τωρα δεν μπορει να βαλε μια αλλη ROM που του αρεσε? χρειαζεται κατι το ιδιαιτερο εκτος απο τις οδηγιες εγκαταστασης της εκαστοτε ROM?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ....τι εννοεις "η διαδικασια ειναι απλη...."

δηλαδη οπως ειναι τωρα δεν μπορει να βαλε μια αλλη ROM που του αρεσε? χρειαζεται κατι το ιδιαιτερο εκτος απο τις οδηγιες εγκαταστασης της εκαστοτε ROM?

 

Mπορεί. Θα την κάνει download την rom, θα την περάσει χύμα μέσα στην κάρτα μνήμης, θα μπει σε recovery mode, θα κάνει wipe/factory reset, format cache, wipe dalvik cache, wipe battery stats και μετά install. Φυσικά το καλύτερο είναι να ακολουθήσει τις οδηγίες του developer.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά θέλω να σας ρωτήσω αν είστε ικανοποιημένοι από την ποιότητα των φωτογραφιών που τραβάει η συσκευή. Δεν μιλάω για τις 3d φωτογραφίες αλλά για τις απλές. Εμένα μου φαίνονται πολύ χαμηλού επιπέδου. Δεν είναι καθαρές και με λίγο ζουμ αλλοιώνεται αρκετά η εικόνα. Δεν ξέρω αν φταίει η κάμερα ή το πρόγραμμα της htc για την κάμερα. Υπάρχει καμιά εφαργογή για να τραβάει καλύτερες φωτογραφίες;
Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω μια μνημη για το κινητο... ποιες εταιριες δουλευουν καλα ?

σκευτομαι να παρω αυτην http://www.amazon.co.uk/Lexar-32GB-Micro-Speed-Reader/dp/B004BR2ZTM/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1330265434&sr=8-2

ή να παρω μια σαμσουνγκ http://www.amazon.co.uk/Samsung-MB-MSBGAEU-32GB-Class-Micro/dp/B005FY61EK/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1330265434&sr=8-1

εχει κανεις εμπειρια ? γενικα η κλαση που γραφουν οι κατασκευαστες ισχυει(πιανουν ταχυτητες αναλογες)?

βασικα αυτη που εχει το κινητο ποια ειναι?

Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω μια μνημη για το κινητο... ποιες εταιριες δουλευουν καλα ?

σκευτομαι να παρω αυτην http://www.amazon.co.uk/Lexar-32GB-Micro-Speed-Reader/dp/B004BR2ZTM/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1330265434&sr=8-2

ή να παρω μια σαμσουνγκ http://www.amazon.co.uk/Samsung-MB-MSBGAEU-32GB-Class-Micro/dp/B005FY61EK/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1330265434&sr=8-1

εχει κανεις εμπειρια ? γενικα η κλαση που γραφουν οι κατασκευαστες ισχυει(πιανουν ταχυτητες αναλογες)?

βασικα αυτη που εχει το κινητο ποια ειναι?

 

Samsung 8 Gb class 6.

Για εμένα κοίτα κάτι σε 16 Gb class 10, όχι κάτι λιγότερο, όχι κάτι περισότερο.

Έχω ακούσει οτι σε κάποιες περιπτώσεις λόγο μεγάλης πυκνώτητας στα 32Gb έχουν παρατηρηθεί προβλήματα (καίγονται εύκολα).

Link to comment
Share on other sites

Στο xda αναφέρουν πως η μέθοδος unlock του αρχικού post δε δουλεύει και πως θα πρέπει να κάνουμε πλέον αυτή τη διαδικασία :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1495657

 

Ισχύει αυτό που ισχυρίζονται, άρα και περνάμε στη 2η διαδικασία ή δουλεύει ακόμα η 1η ;

Τώρα θα κάνω root και κατεβάζω τα αρχεία της 1ης...

 

Edit:

Moυ απαντάω και λέω ότι δουλεύει ότι λέει και το 1ο ποστ.

Edited by zerow

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Samsung 8 Gb class 6.

Για εμένα κοίτα κάτι σε 16 Gb class 10, όχι κάτι λιγότερο, όχι κάτι περισότερο.

Έχω ακούσει οτι σε κάποιες περιπτώσεις λόγο μεγάλης πυκνώτητας στα 32Gb έχουν παρατηρηθεί προβλήματα (καίγονται εύκολα).

16 πιστευω πως ειναι λιγο... ηδη οι εφαρμογες μου εχουν αφησει 1 γιγα μονο κ δεν εχω βαλει καθολου βιντεο ή τραγουδια στο κινητο.... χμμμ :worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...