Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλημερα, οχι δεν εκανα...πρεπει;;;;Τι θα χασω απο τα στοιχεια μου;;;

 

Χάνεις εφαρμογές, ρυθμίσεις, επαφές, μηνύματα, αλλά όχι αρχεία στην εσωτερική sdcard.

Απλά συνιστάται να κάνεις για να φλασάρεις σε καθαρό σύστημα και μετά να ξανακάνεις.

Τώρα μπορείς να κρατήσεις backup εφαρμογές με το Titanium backup να κάνεις factory reset και να επαναφέρεις πάλι τις εφαρμογές σου μετά. (επαφές μπορείς να κρατήσεις είτε στο gmail, είτε κάνοντας εξαγωγή στην sdcard)

Link to comment
Share on other sites

παιδια την jw6 Αυστραλια την δοκιμασε κανεις; τι λεει;

 

Τωρα την προσεξα, γραφονται καλες κριτικες με ορισμενες μικροαλλαγες σε σχεση με την jw5.

Οποιος την περασει, (δεν εχω χρονο αλλιως θα την ειχα ηδη βαλει) ειμαστε ετοιμοι να τον... διαβασουμε ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

μιας και εσπασα το blade μου με εχει βιδωθει η ιδεα να παρω τον γαλαξια.εδω θελω την γνωμη σας,επειδη δεν θελω να δωσω πολλα λεφτα για κινητο ειναι καλη αγορα αυτη τη στιγμη γυρω στα 200 ευρω η να παρω κατι αλλο?να περιμενω μεχρι το καλοκαιρακι μπας και το βγαλουν καμια προσφορα η να το χτυπησω τωρα?αα και κανα λινκ αν εχετε για καλη τιμη ευπροσδεκτο
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

μιας και εσπασα το blade μου με εχει βιδωθει η ιδεα να παρω τον γαλαξια.εδω θελω την γνωμη σας,επειδη δεν θελω να δωσω πολλα λεφτα για κινητο ειναι καλη αγορα αυτη τη στιγμη γυρω στα 200 ευρω η να παρω κατι αλλο?να περιμενω μεχρι το καλοκαιρακι μπας και το βγαλουν καμια προσφορα η να το χτυπησω τωρα?αα και κανα λινκ αν εχετε για καλη τιμη ευπροσδεκτο

 

Δεν νομίζω να το βρεις εύκολα και σε καλή τιμή.

Μεταχειρισμένα θα βρεις με ~150 λογικά.

 

Μην το συγκρίνεις με το blade

Αυτό είναι κινητό :)

Link to comment
Share on other sites

μιας και εσπασα το blade μου με εχει βιδωθει η ιδεα να παρω τον γαλαξια.εδω θελω την γνωμη σας,επειδη δεν θελω να δωσω πολλα λεφτα για κινητο ειναι καλη αγορα αυτη τη στιγμη γυρω στα 200 ευρω η να παρω κατι αλλο?να περιμενω μεχρι το καλοκαιρακι μπας και το βγαλουν καμια προσφορα η να το χτυπησω τωρα?αα και κανα λινκ αν εχετε για καλη τιμη ευπροσδεκτο

 

Κοίτα να δεις, αν θες οπωσδήποτε το S μπορείς να μου αγοράσεις το S3 και στο δίνω το S ολόψυχα :lol::lol:

χωρίς πλάκα, αν ποτέ πάρω το S3 και δεν το έχεις βρει μέχρι τότε, θα σε έχω στα υπόψιν μου :happy:

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις, αν θες οπωσδήποτε το S μπορείς να μου αγοράσεις το S3 και στο δίνω το S ολόψυχα :lol::lol:

χωρίς πλάκα, αν ποτέ πάρω το S3 και δεν το έχεις βρει μέχρι τότε, θα σε έχω στα υπόψιν μου :happy:

 

Κάτσε βρε!

Από το ace ήρθες στο S πριν λίγους μήνες! Πότε πρόλαβες και το βαρέθηκες? :p

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις, αν θες οπωσδήποτε το S μπορείς να μου αγοράσεις το S3 και στο δίνω το S ολόψυχα :lol::lol:

χωρίς πλάκα, αν ποτέ πάρω το S3 και δεν το έχεις βρει μέχρι τότε, θα σε έχω στα υπόψιν μου :happy:

 

Απλά απο περιέργεια ρε σεις. Ολοι όσοι φορέσαμε vanilla android στον γαλαξία μας, σιχτιρίσαμε την Samsung για τις αργές rom που μας έδινε τόσο καιρό, το απαράδεκτα αργό και laggy rfs και την κακογουστιά στο UI. Και θέλετε να ξαναπάρετε κινητο με Samsung rom? Προσωπικά Samsung θα ξαναπάρω μόνο αν την εποχή που θα ψάχνω για κινητό, τυχαίνει να κατασκευάζει ακόμα η Samsung τη σειρά nexus. Vanilla android και μονο στο εξής.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Άλλη η αίσθηση του Vanilla Android αλλά την υποστήριξη που έχει η σειρά Galaxy από το xda δεν την πλησιάζει καμία συσκευή και γι' αυτό και μόνο το λόγο το σκέφτομαι σοβαρά για το SIII.

Τέλος πάντων, ας μην ξεφύγουμε από το θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε βρε!

Από το ace ήρθες στο S πριν λίγους μήνες! Πότε πρόλαβες και το βαρέθηκες? :p

 

φτουυυυ, το θυμασαι ε; :-P

δεν το βαρεθηκα Νικο. ισα ισα που ειναι φοβερο κινητο. αλλα οταν επαιξα λιγο με το sii ε....οσο να ναι το ζηλεψα σαν παιδι...χεχε

και με τοσα που διαβαζω για το siii πως να κατσω στα αυγα μου και να μην μου μπουν ιδεες; ;-) :-P

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις γιατι ενω με την μαμα εφαρμογη explorer"τα αρχεια μου" στο galaxy s στελνεις αρχεια οποιουδηποτε μεγεθους με bluetooth (δοκιμασμενο σε αρχεια .avi μεχρι 105mb) με τον es explorer δεν μπορω να στειλω μεγαλα αρχεια κ ουτε το συγκεκριμενω 105mb???Ξεκιναει η αποστολη κανονικα κ μου βγαζει αποτυχια αποστολης οσες φορες κ αν το κανω με οποιο συνδιασμο ειτε υπαρχει ζευξη μεταξη των συσκευων ειτε οχι
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες με bluetooth file manager?

 

Δεν χρειαζεται να δοκιμασο μπορω κ με την μαμα εφαρμογη...το θεμα ειναι γιατι δεν γινεται με τον es explorer......κ αν μονο εγω εχω το προβλημα....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να δοκιμασο μπορω κ με την μαμα εφαρμογη...το θεμα ειναι γιατι δεν γινεται με τον es explorer......κ αν μονο εγω εχω το προβλημα....

 

για αυτες τις περιπτωσεις υπαρχει το google my friend:p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έκανα root στο τηλέφωνο ενός φίλου και του πέρασα την gamerz σε gingerbread , αλά δεν έχει την εφαρμογή email και έχει cosmote mail και το χρειάζεται. Ξέρετε πως μπορώ να το περάσω ? Κατέβασα μερικά email apk και δεν πέρασαν ...

Καμία ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

Τα apk που έβαλες τα πέρασες στο system/app με τα σωστά permissions και έκανες επανεκκίνηση του κινητού; Επίσης τι apk κατέβασες, odex ή deodex;

Αν δεν θες να ταλαιπωρείσαι με την όλη διαδικασία κατέβασε από το Play Store το K-9 Mail που έχω ακούσει πως είναι καλό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έκανα root στο τηλέφωνο ενός φίλου και του πέρασα την gamerz σε gingerbread , αλά δεν έχει την εφαρμογή email και έχει cosmote mail και το χρειάζεται. Ξέρετε πως μπορώ να το περάσω ? Κατέβασα μερικά email apk και δεν πέρασαν ...

Καμία ιδέα ?

 

H gamerz βασίζεται στη JW5 αν δεν κάνω λάθος.

Πάρε αυτό https://dl.dropbox.com/u/46909596/Email.apk και ρίξε το στο system/app χρησιμοποιώντας root explorer.

Αλλαξε και τα permissions σε rw-r--r-- και το ownership σε root-root και κανε reboot.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

H gamerz βασίζεται στη JW5 αν δεν κάνω λάθος.

Πάρε αυτό https://dl.dropbox.com/u/46909596/Email.apk και ρίξε το στο system/app χρησιμοποιώντας root explorer.

Αλλαξε και τα permissions σε rw-r--r-- και το ownership σε root-root και κανε reboot.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Αυτό το rw r r και το root root πως το κάνεις ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

Αυτό το rw r r και το root root πως το κάνεις ?

 

Απο τον root explorer.

Πατάς παρατεταμένα πάνω στο email.apk (αφού το έχεις πετάξει στο system/app) και ανοίγει ένα μενού. Εκει θα δεις και την επιλογή permissions και την επιλογή owner.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την jw6 τις αυστραλιας πριν 4 μερες....ειναι πολυ καλη προς το παρον κανενα προβλημα μεχρι τωρα :D

αμα θελετε ας την δοκιμασετε ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την jw6 τις αυστραλιας πριν 4 μερες....ειναι πολυ καλη προς το παρον κανενα προβλημα μεχρι τωρα :D

αμα θελετε ας την δοκιμασετε ;)

 

Κι εγω σκεφτομαι να την βαλω μολις βρω λιγο χρονο.

Σε συγκριση με την jw5 (αν την εχεις βαλει) πως σου φαινεται..;

Εχεις βαλει και semaphore kernel..;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω σκεφτομαι να την βαλω μολις βρω λιγο χρονο.

Σε συγκριση με την jw5 (αν την εχεις βαλει) πως σου φαινεται..;

Εχεις βαλει και semaphore kernel..;

 

Σε συγκριση με την jw5 μπορω να πω οτι μου φαινεται λιγο πιο γρηγορη :D

οχι δεν εχω βαλει :p

Link to comment
Share on other sites

Σε συγκριση με την jw5 μπορω να πω οτι μου φαινεται λιγο πιο γρηγορη :D

οχι δεν εχω βαλει :p

 

Σε σχέση με τις προηγούμενες 2.3.6 (JW1 κλπ);

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...