Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

*#*#2663#*#*

 

θέλω να το πατήσω και εγώ απο περιέργια αλλά φοβάμαι μην κάνει και μένα Update το touch και χαλάσει το κινητό :lol: :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

θέλω να το πατήσω και εγώ απο περιέργια αλλά φοβάμαι μην κάνει και μένα Update το touch και χαλάσει το κινητό :lol: :lol:

 

Κι εγώ :lol:

 

Edit: Έλα εγώ το πάτησα! Δεν παθαίνει τίποτα αν δεν πατήσεις Update. :p Πάτησα το back και γύρισα πίσω.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα! Ήθελα να σας ρωτήσω αν είχε ή έχει κανείς πρόβλημα με την ένταση του ήχου στις εισερχόμενες ή εξερχόμενες κλήσεις (κατά τ' άλλα ο ήχος μια χαρά είναι). Έχει εδώ και μερικούς μήνες που δεν ακούω το συνομιλητή μου (ειδικά σε εξωτερικούς χώρους με έναν σχετικό θόρυβο). Ήμουν με GB 2.3.3 και έβαλα τώρα την JW5 με τον στοκ κέρνελ, αλλά καμιά βελτίωση. Εν τω μεταξύ, είχα φτάσει στο σημείο να αμφιβάλλω για την ακοή μου και πήγα σε ΩΡΛ. Τελικά διαπιστώθηκε ότι εγώ καλά ακούω, άρα το πρόβλημα το έχει η συσκευή :lol:. Αναρωτιόμουν αν υπάρχει κανένας κρυφός κωδικός που να δίνει πρόσβαση σε κανένα μενού για τη ρύθμιση της έντασης ή κάτι τέτοιο. Έχετε να προτείνετε καμιά λύση (εκτός από bluetooth ακουστικά);
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα των αναβαθμίσεων προστέθηκε η τελευταία unbranded JW6 Γερμανίας. Εγώ πριν μια βδομάδα πούλησα τελικά το SGSάκι μου, αιωνία του η μνήμη, οπότε δεν μπορώ να τη δοκιμάσω, όποιος τη βάλει ας πει εντυπώσεις.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα των αναβαθμίσεων προστέθηκε η τελευταία unbranded JW6 Γερμανίας. Εγώ πριν μια βδομάδα πούλησα τελικά το SGSάκι μου, αιωνία του η μνήμη, οπότε δεν μπορώ να τη δοκιμάσω, όποιος τη βάλει ας πει εντυπώσεις.

 

θα λείψεις απο την παρέα μας Άλεξ, αν και έχει παλιώσει αρκετά αυτή η παρέα :)

 

on topic

δεν βλέπω ιδιαίτερη κίνηση στο φλασάρισμα της, ε και εδώ που τα λέμε, άλλοι ασχολούνται με jb και εμείς με gb

τέλος πάντων απο τους λίγους που τη φλασάρανε αναφέρουν ότι είναι μια απο τα ίδια και φυσικά branded

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

θα λείψεις απο την παρέα μας Άλεξ, αν και έχει παλιώσει αρκετά αυτή η παρέα :)

 

on topic

δεν βλέπω ιδιαίτερη κίνηση στο φλασάρισμα της, ε και εδώ που τα λέμε, άλλοι ασχολούνται με jb και εμείς με gb

τέλος πάντων απο τους λίγους που τη φλασάρανε αναφέρουν ότι είναι μια απο τα ίδια και φυσικά branded

 

Δεν είναι branded αυτή που έδωσα εγώ...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι branded αυτή που έδωσα εγώ...

 

αναφέρεσαι σε διαφορετική απο αυτή που λέει ο Ηρακλής?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

αναφέρεσαι σε διαφορετική απο αυτή που λέει ο Ηρακλής?

 

Προφανώς, η μία είναι Ολλανδική Τ-Mobile branded, η άλλη είναι unbranded Γερμανική.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς, η μία είναι Ολλανδική Τ-Mobile branded, η άλλη είναι unbranded Γερμανική.

 

τέλος πάντων επειδή στις τελευταίες 1-2 σελίδες αναφερόμαστε στη χθεσινή επίσης jw6 τα μπέρδεψα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αλεξανδρε, εαν δεν κανω λαθος το built date της jw6 Γερμανιας πρεπει να ειναι 14 Αυγουστου κι οχι 14 Ιουλιου οπως αναφερεται στους οδηγους...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

Σημερα ο γαλαξιας το πρωι εκανε restart συνεχεια και μου κολλαει στην προετοιμασια USB . Ειμαι ροοτ semaphore , 2.3.6 .

Any help ??:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

Σημερα ο γαλαξιας το πρωι εκανε restart συνεχεια και μου κολλαει στην προετοιμασια USB . Ειμαι ροοτ semaphore , 2.3.6 .

Any help ??:)

 

Βγαλε μπαταρια και προσπαθησε να μπεις σε recovery mode και κανε wipe cache & dalvik cache μπας και στρωσει...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις firmware καθαρο 2.1??? κατα προτιμιση την dxjg4 ???θα τρελαθω σε λιγο εχω δοκιμασει 10 ρομ και με καμια δν στρωνει...
Οταν τις περνας κανεις και repartition?
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις firmware καθαρο 2.1??? κατα προτιμιση την dxjg4 ???θα τρελαθω σε λιγο εχω δοκιμασει 10 ρομ και με καμια δν στρωνει...

 

τι εννοείς δε στρώνει??

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

κανω και repartition με το 512.pit....

Αν μπορεις να μπεις στο recovery πηγαινε στο mounts & storage και κανε φορματ την εσωτερικη sd

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς δε στρώνει??

 

2 σελίδες πριν αναφέρει το πρόβλημα ο φίλος. Είναι λίγο περίεργο και έψαξα και στον κύριο google αλλά δεν βρήκα λύση φίλε. :wacko:

 

Edit. Δοκίμασε να φλασάρεις κάποια 2.2.1 (με factory reset φυσικά) και μετά ξαναμπες στο μενού με το *#*#2663#*#* και ξανακάνε το update. (το διάβασα σε άλλο φόρουμ)

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετά από τουλάχιστον 6 μήνες στην JW1 έχουν αρχίσει κάποιες καθυστερήσεις, μαύρες οθόνες, εξαφάνιση εικονιδίων αρχικής οθόνης για 10-20 δευτερόλεπτα κ.λ.π. Οπότε μάλλον είμαι για φρέσκα... Το τηλέφωνο μου είναι απολύτως απαραίτητο για επαγγελματική χρήση, άρα:

- Ξαναφλασάρω την ίδια (είναι η "έτοιμη" του Alex) μια και άντεξε τόσο πολύ

- Φλασάρω την... ποιά θεωρείτε πιο αξιόπιστη από τις φρέσκες? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετά από τουλάχιστον 6 μήνες στην JW1 έχουν αρχίσει κάποιες καθυστερήσεις, μαύρες οθόνες, εξαφάνιση εικονιδίων αρχικής οθόνης για 10-20 δευτερόλεπτα κ.λ.π. Οπότε μάλλον είμαι για φρέσκα... Το τηλέφωνο μου είναι απολύτως απαραίτητο για επαγγελματική χρήση, άρα:

- Ξαναφλασάρω την ίδια (είναι η "έτοιμη" του Alex) μια και άντεξε τόσο πολύ

- Φλασάρω την... ποιά θεωρείτε πιο αξιόπιστη από τις φρέσκες? :confused:

jw5-jw6,κανεις κι ενα ext4 και εισαι αρχηγοπουλο ;)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετά από τουλάχιστον 6 μήνες στην JW1 έχουν αρχίσει κάποιες καθυστερήσεις, μαύρες οθόνες, εξαφάνιση εικονιδίων αρχικής οθόνης για 10-20 δευτερόλεπτα κ.λ.π. Οπότε μάλλον είμαι για φρέσκα... Το τηλέφωνο μου είναι απολύτως απαραίτητο για επαγγελματική χρήση, άρα:

- Ξαναφλασάρω την ίδια (είναι η "έτοιμη" του Alex) μια και άντεξε τόσο πολύ

- Φλασάρω την... ποιά θεωρείτε πιο αξιόπιστη από τις φρέσκες? :confused:

 

Αν αρχισουμε να λεμε ποια ειναι καλυτερη απο τις καινουργιες, δεν προκειται να συμφωνησουμε καθως ειναι αρκετα αμφιλεφομενες :rolleyes:

Παντως, μπορεις να βαλεις jw5/6/8 και παρε το ρισκο μονος σου ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Η γερμανική JW6 με semaphore 2.7.4 και ext4 ας πούμε?

 

Είχαν ακουστεί καλά σχόλια για την Ελβετική JW5 αλλά μη σε πάρω και στο λαιμό μου κιόλας γιατί ο καθένας έλεγε διαφορετικά πράγματα για αυτές τις τελευταίες εκδόσεις. Εγώ από την JW5 πάντως γύρισα στην ωραία JW1. (ήμουν από αυτους που βρήκαν προβλήματα :p) :rolleyes: Επίσης δε ξέρω αλλά κάτι είχε ειπωθεί πως ο semaphore ίσως δεν λειτουργεί τόσο καλά στις τελευταίες εκδόσεις από άποψη multitasking και διαχείριση μνήμης. Αν κάνω λάθος ας με διαψεύσει κάποιος. Εγώ με semaphore ήμουν πάντως στην JW5.

ext4 έχω την εντύπωση πως ακόμα και τώρα βελτιώνει αισθητά την λειτουργία του τηλεφώνου. Του δίνει μια σπιρτάδα. (παρόλο που και το rfs έχει βελτιωθεί)

 

Edit ασχετο: αχ καλη JW1. 1day 16hours on battery με 4 ωρες οθονη και wifi σερφαρισμα, tapatalk κλπ και ακομα 18% μπαταρια.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Η γερμανική JW6 με semaphore 2.7.4 και ext4 ας πούμε?

Αυτη τη συνθεση εχω αυτη τη στιγμη αλλα οχι την γερμανικη jw6.Πολυ καλα δουλευει,αλλα ειναι πως θα σου κατσει με αυτες τις ρομ.

 

 

 

 

 

 

Είχαν ακουστεί καλά σχόλια για την Ελβετική JW5 αλλά μη σε πάρω και στο λαιμό μου κιόλας γιατί ο καθένας έλεγε διαφορετικά πράγματα για αυτές τις τελευταίες εκδόσεις. Εγώ από την JW5 πάντως γύρισα στην ωραία JW1. (ήμουν από αυτους που βρήκαν προβλήματα :p) :rolleyes: Επίσης δε ξέρω αλλά κάτι είχε ειπωθεί πως ο semaphore ίσως δεν λειτουργεί τόσο καλά στις τελευταίες εκδόσεις από άποψη multitasking και διαχείριση μνήμης. Αν κάνω λάθος ας με διαψεύσει κάποιος. Εγώ με semaphore ήμουν πάντως στην JW5.

ext4 έχω την εντύπωση πως ακόμα και τώρα βελτιώνει αισθητά την λειτουργία του τηλεφώνου. Του δίνει μια σπιρτάδα. (παρόλο που και το rfs έχει βελτιωθεί)

 

Edit ασχετο: αχ καλη JW1. 1day 16hours on battery με 4 ωρες οθονη και wifi σερφαρισμα, tapatalk κλπ και ακομα 18% μπαταρια.

Οντως Νικο η ελβετικη jw5 σε μενα τουλαχιστον ηταν.αψογη,την πρωτη φορα,γιατι οταν την ξαναεβαλα.μου εκανε κατι κουλα.Αυτο με τον semaphore που αναφερεις ισχυει,ετσι.ειδα.κι εγω.δηλαδη.Αλλα δινει μια.σπιρταδα και κανουμε τα στραβα ματια ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...