Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ γράφω με μικρά ελληνικά και όντως είναι πολύ περιορισμένοι οι χαρακτήρες που χωράνε στο μήνυμα. Θα δοκιμάσω να γράφω κεφαλαία να δω...

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα συναγωνιστές.

Υπάρχει τρόπος να το κάνω να γράφει με μικρά ελληνικά έστω και με λιγότερους χαρακτήρες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συναγωνιστές.

Υπάρχει τρόπος να το κάνω να γράφει με μικρά ελληνικά έστω και με λιγότερους χαρακτήρες

 

Πολυ ευκολα, επελεξε στο πληκτρολογιο να γραφεις με μικρους χαρακτηρες.

Καλημερα ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω, αλλά μόλις πατήσω αποστολή το μετατρέπει και το στέλνει με κεφαλαία (μόνο τα ελληνικά, όχι τα αγγλικά) και ενώ έχω απενεργοποιημένη την αυτοματη κεφαλαιοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω, αλλά μόλις πατήσω αποστολή το μετατρέπει και το στέλνει με κεφαλαία (μόνο τα ελληνικά, όχι τα αγγλικά) και ενώ έχω απενεργοποιημένη την αυτοματη κεφαλαιοποίηση.

 

Για Go SMS πρέπει να απενεργοποιήσεις το Greek SMS mode στο settings/adnanced/Send Settings/Supported languages

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ Handcent και διαπίστωσα ότι αυτό έκανε την δουλειά . Απενεργοποίησα απο τις ρυθμίσεις την ειδική υποστηριξη 160 χαρακτήρων στα Ελληνικά, και στέλνει και με μικρά .

Ευχαριστώ πολύ όλους σας.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που υπάρχουν και οι προσφορές των εταιρειών κινήτης, αλλιώς θα είχαμε πουλήσει το σπίτι μας για να γράφουμε αυτά που θέλουμε στα μηνύματα!! Οι ελληνικοί χαρακτήρες καταλαμβάνουν πολύ γρήγορα την χωρητικότητα ενός μηνύματος.

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που υπάρχουν και οι προσφορές των εταιρειών κινήτης, αλλιώς θα είχαμε πουλήσει το σπίτι μας για να γράφουμε αυτά που θέλουμε στα μηνύματα!! Οι ελληνικοί χαρακτήρες καταλαμβάνουν πολύ γρήγορα την χωρητικότητα ενός μηνύματος.

 

Δεν νομιζω να ειναι τοσο τραγικο, βαζεις μια δωρεαν εφαρμογη απο το μαρκετ και ξενοιαζεις...

Εγω στελνω συντομα μνμ, οσοι ομως γραφουν εκθεση ισως να εχουν καποιο μικρο προβληματακι.

Αλλα ειπαμε, υπαρχουν λυσεις ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Στην ics σαφως και ειναι καλυτερα, καθως υπαρχει καλυτερη διαχειριση μνημης ομως δεν θα εχεις καλο gps.

Θα σου προτεινα να βαλεις τον semaphore 2.7.4 kernel και μετα να κανεις μετατροπη του rfs σε ext4 στην jw5 που εισαι τωρα και αν δεν ικανοποιηθεις, τοτε αρχισε να διαβαζεις τον οδηγο για να μεταβεις σε cm9. :)

 

Αν θέλω να επαναφέρω τον stock kernel αφού είμαι ήδη σε ext4 με semaphore 2.7.4 kernel θα πρέπει να επαναφέρω το σύστημα αρχείων σε rfs και κατόπιν να τον περάσω με Odin?

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να επαναφέρω τον stock kernel αφού είμαι ήδη σε ext4 με semaphore 2.7.4 kernel θα πρέπει να επαναφέρω το σύστημα αρχείων σε rfs και κατόπιν να τον περάσω με Odin?

 

Νομιζω οτι ειναι καλυτερο.Καπου το ειχα διαβασει στις προηγουμενες σελιδες

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Και μετα απο 2 χρονια,το gps μου τα εδωσε στο χερι!!Αν προλαβω την εγγυηση θα το στειλω πακετο για πλακετα
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να επαναφέρω τον stock kernel αφού είμαι ήδη σε ext4 με semaphore 2.7.4 kernel θα πρέπει να επαναφέρω το σύστημα αρχείων σε rfs και κατόπιν να τον περάσω με Odin?

Ναι πρεπει να γυρισεις σε rfs παλι...

 

 

Και μετα απο 2 χρονια,το gps μου τα εδωσε στο χερι!!Αν προλαβω την εγγυηση θα το στειλω πακετο για πλακετα

Τι εγινε φιλε, χαλασε το gps;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε φιλε, χαλασε το gps;

Ναι Ηρακλη,μου τελειωσε,στα καλα καθουμενα,ουτε πεσιμο ουτε τιποτα :( Ειναι εσωτερικο γμτ,μολις φαει μερικες φαπες πιανει και μετα τους ξαναχανει
Link to comment
Share on other sites

Ναι Ηρακλη,μου τελειωσε,στα καλα καθουμενα,ουτε πεσιμο ουτε τιποτα :( Ειναι εσωτερικο γμτ,μολις φαει μερικες φαπες πιανει και μετα τους ξαναχανει

 

Εαν εχεις ακομη εγγυηση στειλτο αλλιως κυκλοφορει στο διαδικτυο ενα βιντεο με το οποιο ανασηκωνεις λιγο την κεραια του gps, κατι τετοιο, το οποιο καπου το ειχα δει αλλα δεν θυμαμαι τωρα...ελπιζω να βοηθησει :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εαν εχεις ακομη εγγυηση στειλτο αλλιως κυκλοφορει στο διαδικτυο ενα βιντεο με το οποιο ανασηκωνεις λιγο την κεραια του gps, κατι τετοιο, το οποιο καπου το ειχα δει αλλα δεν θυμαμαι τωρα...ελπιζω να βοηθησει :rolleyes:
Ειχαν δωσει ενα λινκ εδω μεσα με αυτη τη διαδικασια καποια παιδια αλλα δεν το βρισκω. Τελος παντων, θα δω τι θα κανω,σε ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Ειχαν δωσει ενα λινκ εδω μεσα με αυτη τη διαδικασια καποια παιδια αλλα δεν το βρισκω. Τελος παντων, θα δω τι θα κανω,σε ευχαριστω.

 

αυτο λες?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1043034

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=878970

 

Κάτω χαμηλά φαίνεται η κεραία.

Την ανασηκώνεις με προσοχή γιατί σπάει για πλάκα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=878970

 

Κάτω χαμηλά φαίνεται η κεραία.

Την ανασηκώνεις με προσοχή γιατί σπάει για πλάκα.

 

 

 

 

 

 

 

Σας ευχαριστω παιδια.Για κατι μερες απο οτι ειδα στο τιμολογιο προλαβαινω την εγγυηση,διαφορετικα θα του κανω εγχειρηση :p

 

Εdit: λοιπον,εβαλα ενα λεπτο αφρολεξ στο σημειο της κεραιας που δειχνει το λινκ που εδωσε ο @gup_ και μιλαμε ξεσκιζει!!!πρασινιζει για πλακα μεσα στο σπιτι 5-6 δορυφορους!!!

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Τι λες ρε φιλε σοβαρα τοση διαφορα..; Εντυπωσιακο !!

Μα τι αλλο θα κανουμε πια στο γαλαξια, πραγματικα αθανατος :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τι λες ρε φιλε σοβαρα τοση διαφορα..; Εντυπωσιακο !!

Μα τι αλλο θα κανουμε πια στο γαλαξια, πραγματικα αθανατος :)

Σκυλι μαυρο Ηρακλη :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρα η κεραία είναι το θέμα. Δεν ακουμπούσε η εσωτερική κεραία στην εξωτερική. Με το αφρολέξ πιέζεις την εξωτερική για να ακουμπήσει στην εσωτερική. Είναι το εναλλακτικό του να ανοίξεις τη συσκευή και να σηκώσεις την εσωτερική για να ακουμπήσει την εξωτερική.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Αρα η κεραία είναι το θέμα. Δεν ακουμπούσε η εσωτερική κεραία στην εξωτερική. Με το αφρολέξ πιέζεις την εξωτερική για να ακουμπήσει στην εσωτερική. Είναι το εναλλακτικό του να ανοίξεις τη συσκευή και να σηκώσεις την εσωτερική για να ακουμπήσει την εξωτερική.

Ναι αυτο ειδα,ειναι θεμα επαφης.Παντως ειδα τεραστια διαφορα σε σχεση με την εως τωρα λειτουργια του που υποτιθεται οτι ηταν σωστη.Υπηρχε θεμα σωστης επαφης εξ αρχης και δεν νομιζω να ειναι μονο στο δικο μου

 

 

EDIT : Λοιπον,αγορασα αφρωδη ταινια διπλης οψεως και πριν λιγο που γυρισα σπιτι την εβαλα εκει που ειχα βαλει αρχικα αφρολεξ...Αυτο που ειδα δεν υπαρχει!!Μεσα στο σπιτι σε 5 δευτερα!!!

Να πω οτι λογω του οτι εχω επιπλεον μεγαλη κεραμοσκεπη στο σπιτι,ελαχιστες φορες μου εχει κλειδωσει μεσα κι αντε μεχρι 3 δορυφορους μετα απο αρκετη ωρα αναμονης

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειδα,ειναι θεμα επαφης.Παντως ειδα τεραστια διαφορα σε σχεση με την εως τωρα λειτουργια του που υποτιθεται οτι ηταν σωστη.Υπηρχε θεμα σωστης επαφης εξ αρχης και δεν νομιζω να ειναι μονο στο δικο μου

 

Πριν κάνα δίμηνο είχα και εγώ μείνει από GPS και μετά από επιτυχή εγχείρηση, όπως είχα γράψει και εδώ, είδα για πρώτη φορά το κινητο να βρίσκει 3 δορυφόρους μέσα στο σπίτι και μιλάμε για διαμέρισμα στον δεύτερο όροφο 4οροφης πολυκατοικίας δηλαδή κάτω από 3 πλάκες μπετόν.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνα δίμηνο είχα και εγώ μείνει από GPS και μετά από επιτυχή εγχείρηση, όπως είχα γράψει και εδώ, είδα για πρώτη φορά το κινητο να βρίσκει 3 δορυφόρους μέσα στο σπίτι και μιλάμε για διαμέρισμα στον δεύτερο όροφο 4οροφης πολυκατοικίας δηλαδή κάτω από 3 πλάκες μπετόν.
Εκανα edit το προηγουμενο ποστ μου,κοιτα να δεις τι γινεται!!! Εν το μεταξυ και καποιο αλλο παληκαρι απο εδω μεσα μου ειχε στειλει πμ πριν λιγες μερες ο οποιος κι αυτος ειχε μεινει ξαφνικα απο gps - (αν μας διαβαζει να ξερει οτι το inbox στα πμ του ειναι γεματο και δεν μπορεσε να παει η απαντηση μου)

 

α ρε σαμυ,jumbo που σου χρειαζεται!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνα δίμηνο είχα και εγώ μείνει από GPS και μετά από επιτυχή εγχείρηση, όπως είχα γράψει και εδώ, είδα για πρώτη φορά το κινητο να βρίσκει 3 δορυφόρους μέσα στο σπίτι και μιλάμε για διαμέρισμα στον δεύτερο όροφο 4οροφης πολυκατοικίας δηλαδή κάτω από 3 πλάκες μπετόν.

 

Με βάζεις σε πειρασμό να το δοκιμάσω και εγώ παρότι λειτουργεί. Αλλά δεν θεωρώ και πολύ καλή την λήψη που έχω τώρα.

edit: Τελικά, βλέποντας τα άρθρα, σκέφτομαι να μην βάλω χέρι μιας και ότι δουλεύει καλά είναι καλύτερα να μην το πειράζουμε ειδικά αν πρόκεται για hardware :edit

 

Πάτνως για να επανέρθω και στο ext4, μετά από μερικές μέρες που το γύρισα σε αυτό, έχω δει σημαντική διαφορά στην ταχύτητα. Σχεδόν εξαφανίστηκε εντελώς το lag.

Edited by highway

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...