Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

^ δοκίμασε και ext4 αν θέλεις φίλε.

Αν και ακούγεται πως το rfs είναι μια χαρά τώρα, εγώ προσωπικά το νιώθω αργό.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

 

αν το λες για μένα Νίκο,

1. δεν ξέρω πως γίνεται η μετατροπή

2. δεν ξέρω αν θέλω να το πειράξω άλλο (σχετικό αυτό, καταλαβαίνεις :lol::lol::lol:)

3. το έχω από την Δευτέρα και με τα τόσα φλασαρίσματα δεν το έχω χαρεί κάν ... :lol::lol::lol:

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν το λες για μένα Νίκο,

1. δεν ξέρω πως γίνεται η μετατροπή

2. δεν ξέρω αν θέλω να το πειράξω άλλο (σχετικό αυτό, καταλαβαίνεις :lol::lol::lol:)

3. το έχω από την Δευτέρα και με τα τόσα φλασαρίσματα δεν το έχω χαρεί κάν ... :lol::lol::lol:

 

Κατεβάζεις την εφαρμογή ext4 απο το θρεντ (η το σαιτ) του Στρατου, την ανοίγεις και πατάς "convert to ext4" (με τον ίδιο τρόπο και το αντίστροφο)

 

Αλλάζεις τον τυπο των filesystems απο rfs σε ext4

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Στο Site του Στράτου δεν υπάρχει κάτι τέτοιο εκτός και αν εγώ δεν το είδα :O

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στα Useful Links αλλά μπορείς να το κατεβάσεις και από τον οδηγό του Semaphore.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην JW1 (δεν λεω ότι συμβαίνει μόνο σε αυτή, απλά αυτή έχω τώρα στο κινητό για να πειραματιστώ) δοκιμάζω να ανοίξω 6-7 ελαφριές εφαρμογές ταυτόχρονα, ρίχνω την διαθέσιμη μνήμη στα 50 MB και εξακολουθώ να μην έχω καθόλου lag ή περίεργη συμπεριφορά απο το κινητό. Το κινητό διαμοιράζει την μνήμη με έξυπνο τρόπο και αν κάποια στιγμή την χρειαστεί την ελευθερώνει ακαριαία. Αν κλείνεις συνέχεια τις εφαρμογές (task killer) θα όλες οι εφαρμογές θα ανοίγουν πάντα απο την αρχή και έτσι θα παρατηρείς καθυστέρηση στην εκκίνησή τους. Αν τις έχεις στην cache όμως, εκκινούν πιο γρήγορα και σου δίνουν την αίσθηση ταχύτερης συσκευής. Επίσης με αυτο τον τρόπο εξοικονομείς και μπαταρία (όπως αναφέρεται και στον οδηγό μας).

 

Με εσωσες! :)

Προφανως ειχα πειραξει μερικες ρυθμισεις στον semaphore και το ειχα ξεχασει. :rolleyes:

 

Απο χθες βραδυ που το σκαλισα λιγο, ειναι super και παει σφαιρα :)

 

Αν μπορει καποια στιγμη καποιος εμπειρος χρηστης ας δωσει μερικες ρυθμισεις που μπορει να βοηθησουν στο set up.

 

Χρονια Πολλα σε Ολους.

Link to comment
Share on other sites

Με εσωσες! :)

Προφανως ειχα πειραξει μερικες ρυθμισεις στον semaphore και το ειχα ξεχασει. :rolleyes:

 

Απο χθες βραδυ που το σκαλισα λιγο, ειναι super και παει σφαιρα :)

 

Αν μπορει καποια στιγμη καποιος εμπειρος χρηστης ας δωσει μερικες ρυθμισεις που μπορει να βοηθησουν στο set up.

 

Χρονια Πολλα σε Ολους.

 

Παιδια αυτο πρεπει να γινεται και στην jvz

Link to comment
Share on other sites

Ότι δεν έχεις είναι αυτό που δεν χρειάζεσαι..! :lol:

 

Καλά χριστούγεννα σε όλη την παρέα :)

Χρόνια..ΚΑΛΑ! ;)

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Να γίνεται σφαίρα απ'όσο κατάλαβα....:)

Αυτη η διαχειρηση μνημης που γινεται στην jw1.

To εχω ξαναπει οτι η jvz ειναι σφαιρα κατα την γνωμη μου

Link to comment
Share on other sites

Ιδιαίτερα αν βάλεις ics animation δίνει την αίσθηση ότι είναι ακόμα πιο γρήγορο. Προβληματίστηκα και γω να πάω απο την jvtz στην jw1..

Καλα Χριστούγεννα σε ολους

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα.Την jw1 που την βρίσκω ρε παιδιά;

Γιατί στα επίσημα firms δεν την βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι επίσημη και γι' αυτό δεν την βρίσκεις εκεί.

Μπορείς να την κατεβάσεις από το xda ή να ψάξεις σε παλιότερα post που την είχαν ανεβάσει.

 

Καλά Χριστούγεννα σε όλη την παρέα!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα.Την jw1 που την βρίσκω ρε παιδιά;

Γιατί στα επίσημα firms δεν την βλέπω.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314007&page=181

 

αν εχεις αποριες συνεχισε να διαβασεις τα ποστ απο εκει και κατω (μου εχουν δωσει ολες τις απαντησεις εγκαταστασης :) )

θα χρειαστεις απο την jvt , τα phone + csc

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314007&page=181

 

αν εχεις αποριες συνεχισε να διαβασεις τα ποστ απο εκει και κατω (μου εχουν δωσει ολες τις απαντησεις εγκαταστασης :) )

θα χρειαστεις απο την jvt , τα phone + csc

 

παιδιά σας ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

φοράω πάνω τον Semaphore 2.2.0

στην συσκευή δεν χρειάζομαι πολλές εφαρμογές ανοιχτές και ακόμα και όταν μπαίνω internet για παράδειγμα με τον Opera,όταν τελειώσω μπαίνω στις ανοιχτές εφαρμογές και τον κλείνω ..

οπότε όπως καταλαβαίνεται με ενδιαφέρει πιο πολύ να έχω ελεύθερη RAM παρά προγράμματα να τρέχουν στο παρασκήνιο ..

Με αυτή την λογική επέλεξα στον Semaphore στο Low Memory Killer τα 92MB (chainfire).

έπραξα σωστά ή αυτή η επιλογή είναι ακριβώς το αντίθετο από αυτό που θέλω ? :O

αυτό που θέλω και χρειάζομαι είναι να τρέχει το κινητό ταχύτατα στα μενού του (πράγμα που γίνεται έτσι και αλλιώς με την JW1) και να ανοίγει γρήγορα τις εφαρμογές. :)

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά επέλεξες σύμφωνα με αυτά που θες. Αν ήθελες multitasking θα έπρεπε να επιλέξεις λιγότερα MB.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ιδιαίτερα αν βάλεις ics animation δίνει την αίσθηση ότι είναι ακόμα πιο γρήγορο. Προβληματίστηκα και γω να πάω απο την jvtz στην jw1..

Καλα Χριστούγεννα σε ολους

 

που θα βρω το ics animation? για download

Link to comment
Share on other sites

φίλε Apsogos επειδή βλέπω στην υπογραφή σου πως έχεις κάνει OC το S στα 1300 θέλω να σε ρωτήσω, το έχεις μόνιμα στα 1.3?

έχεις πειράξει και κάτι άλλο ή το έχεις πουσάρει μόνο μέσο του Semaphore?

τρέχει καλά ή έχεις παρατηρήσει κολλήματα κτπ ? προτείνεται δηλαδή η μόνιμη λειτουργία του στα 1.3 ? ή στα 1.2 έστω?

υπάρχει κάτι για το οποίο ίσως να πρέπει να ανησυχούμε για μετά από καιρό ? :O

 

OC στα PC που είχα κατά καιρούς παλαιότερα σχεδόν πάντα έκανα OC αλλά εκεί τουλάχιστον είχαμε ψήκτρες και ανεμιστήρες για υπερθέρμανση κτπ ... εδώ δεν έχουμε κάτι και για αυτό με προβληματίζει το μόνιμο OC :O

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

φίλε Apsogos επειδή βλέπω στην υπογραφή σου πως έχεις κάνει OC το S στα 1300 θέλω να σε ρωτήσω, το έχεις μόνιμα στα 1.3?

έχεις πειράξει και κάτι άλλο ή το έχεις πουσάρει μόνο μέσο του Semaphore?

τρέχει καλά ή έχεις παρατηρήσει κολλήματα κτπ ? προτείνεται δηλαδή η μόνιμη λειτουργία του στα 1.3 ? ή στα 1.2 έστω?

υπάρχει κάτι για το οποίο ίσως να πρέπει να ανησυχούμε για μετά από καιρό ? :O

 

OC στα PC που είχα κατά καιρούς παλαιότερα σχεδόν πάντα έκανα OC αλλά εκεί τουλάχιστον είχαμε ψήκτρες και ανεμιστήρες για υπερθέρμανση κτπ ... εδώ δεν έχουμε κάτι και για αυτό με προβληματίζει το μόνιμο OC :O

 

Καλησπερα φιλε μου. Οc το εχω σχεδον απο τοτε που το πηρα.Στα 1300 δεν μου εχει κολησει ποτε παντα μεσω semaphore.ondemand.

Επειδη παιζω βαρια παιχνιδια σιγουρα μου εχει χρησιμευσει.Δεν πιστευω οτι θα παθει κατι απο την στιγμη που τα σηκωνει. Εδω υπαρχει αλλος kernel που μπορει και παιζει στα 1440..για να μην μιλησουμε για τα 1600...:-)

Edited by apsogos
Link to comment
Share on other sites

που θα βρω το ics animation? για download

 

για jw1 (ειναι σφαιρα λεμε :p )

παει "πακετο" με τα υπολοιπα - αλλά ειναι μια χαρα

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1398629

 

εχει και στην "κουζινα" αλλα προσωπικα δεν εχω καταφερει να αλλαξω απο εκει

Link to comment
Share on other sites

που θα βρω το ics animation? για download

 

Στο uot kitchen εγω επιλέγω μόνο honeycomb μπαταρία και ics animation. Aν κανείς upload τα framework-res.apk και systemui.apk

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να φτιαξει μονο το ics animation για την jw1..;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να φτιαξει μονο το ics animation για την jw1..;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Πήγαινε στο site της kitchen εκεί που λέει windows animations! Η τελευταία επιλογή είναι Ice! ;-)

 

 

Χρόνια πολλά σε όλους μάγκες!!! Υγεία σε εσάς και στις οικογένειες σας!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...