Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχει δοκιμάσει κανείς; Είναι αξιόπιστο;

 

Νομίζω ο Στράτος είχε αναφέρει ότι με αυτό φλασάρει κέρνελς. (αν θυμάμαι καλά, μη με φάτε αν κάνω λάθος :p)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά θυμάσαι και μάλιστα την ερώτηση την είχε κάνει και πάλι ο gregmits!

Θεωρώ τις απαντήσεις του Στράτου αξιόπιστες οπότε δεν υπάρχει λόγος να ξαναρωτάμε.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, έχεις δίκιο. Η ένδειξη του widget που έχω στην αρχική οθόνη είναι λανθασμένη. Μηδένισα τους χρόνους στο CPU spy και μετά απο 15 λεπτά σχετικής χρήσης και ενώ κάθε τόσο έβλεπα ότι το widget δεν ξεκολλούσε απο το 1Ghz, μπήκα στο CPU spy και είδα: 1000 Mhz : 7% , 800 Mhz: 8% , 400 Mhz: 1%, 200 Mhz: 48%, 100 Mhz: 33%. Ολα καλά λοιπόν. Δεν χρειάζομαι άλλον semaphore, άλλο widget για monitoring χρειάζομαι :)

 

Η εξήγηση της αλλαγής στο on demand governor του καινούριου kernel είναι εδώ, για όποιον ενδιαφέρεται.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Η εξήγηση της αλλαγής στο on demand governor του καινούριου kernel είναι εδώ, για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Α, οκ. Τώρα κατάλαβα :p

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καλά θυμάσαι και μάλιστα την ερώτηση την είχε κάνει και πάλι ο gregmits!

Θεωρώ τις απαντήσεις του Στράτου αξιόπιστες οπότε δεν υπάρχει λόγος να ξαναρωτάμε.

 

Oops! Sorry δεν την είχα δει την απάντηση.. Συνέχεια υπάρχουν καινούρια posts στο θέμα και χάνομαι.. Και πάλι συγνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Η εξήγηση της αλλαγής στο on demand governor του καινούριου kernel είναι εδώ, για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Ευχαριστώ Αλέξη! Και χρόνια πολλά!

 

Με δυο λόγια αυτό που προσπάθησα να κάνω είναι το εξής:

Στον ondemand governor, όταν υπάρχει φορτίο στη CPU, η συχνότητα ανεβαίνει κατευθείαν στο maximun. Αυτό ισχύει γενικώς όπου χρησιμοποιείται ο ondemand. Αυτό που ισχύει επίσης σε μεταγενέστερες εκδόσεις του πυρήνα (όχι στην stock) είναι ότι μπορείς με μία παράμετρο να καθορίσεις ότι όταν ανέβει η συχνότητα στο maximun, να παραμείνει σ' αυτή τη συχνότητα λίγο παραπάνω (μιλάμε για τάξη μεγέθους 0,02s - 0.2s ανάλογα με την τιμή της παραμέτρου). Αυτό που έκανα είναι να μεταβάλεται αυτόματα αυτή η παράμετρος, λαμβάνοντας υπ' όψιν το ιστορικό του φορτίου της CPU.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου πάει σφαίρα τώρα αλλά μόλις χθες φλάσαρα νέα Rom οπότε θα περιμένω να περάσει λίγος καιρός ώστε να έρθει στα κανονικά του επίπεδα για να δω τις διαφορές με τον προηγούμενο Semaphore.

Στράτο, πιστεύεις ότι τα "Kernel Scheduler" και "VM Dirtyness" βοηθάνε καθόλου; Νομίζω ότι πάει λίγο καλύτερα το κινητό με αυτά αλλά θα ήθελα και την άποψη σου.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Α, οκ. Τώρα κατάλαβα :p

 

Aυτό εξηγεί απλά γιατί νόμιζες ότι είχε μείνει ο επεξεργαστής σου κολλημένος στο 1GHz.

Δεν είναι τόσο τραγικό όσο νομίζεις. Απλά ο Στράτος εισήγαγε ένα πολύ έξυπνο tweak που επεκτείνει δυναμικά το χρόνο μεταξύ των περιοδικών ελέγχων του συστήματος για να αλλάξει τη συχνότητα του επεξεργαστή. Οπότε ανάλογα με το πόσο ζορίζεις το τηλέφωνο, θα παραμείνει στην ψηλότερη συχνότητα από 4 μέχρι και 20 εκατοστά του δευτερολέπτου. 4 εκατοστά είναι το default μεταξύ ελέγχων του on demand governor στο stock kernel της Samsung.

Αν το διαβάσεις θα καταλάβεις (εκτός αν δεν ξέρεις αγγλικά, οπότε οκ).

 

Δεν ξέρω γιατί κράτησες το "οn demand" όνομα Στράτο, αφού αυτές οι αλλαγές στο sampling rate το κάνουν τελείως άλλο πράγμα :)

 

ΕDIT: Είχα πάει να πιω ένα νερό και απάντησες ήδη Στράτο, διόρθωσέ με αν είπα κάτι λάθος. Και χρόνια πολλά!

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αλλο να ξέρω αγγλικά και άλλο να ξέρω τα τεχνολογίστικα στα αγγλικά Αλέξη. :)

Μετά τα ποστ σας πάντως κατάλαβα τι παίζει. Ολα ok. Ευχαριστώ και χρόνια πολλά!

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ώρες πέρασα την JW1 (φορούσα την JVW) με το Phone της JVT και το CSC της JV9.

έπειτα πέρασα τον kernel Semaphore 2.1.1BM.

το κινητό είναι σφαιράτο !!

 

παρατηρήσεις :

1. Περισσότερη ελεύθερη RAM (περίπου 120mb ελεύθερα). Σε αυτό φαντάζομαι παίζει ρόλο ο Kernel ΒΜ αλλά το ότι δεν έχω 720p recording video δεν με απασχολεί ΚΑΘΟΛΟΥ μιας και δεν τραβάω σχεδόν ποτέ βίντεο.

2. πιο άμεση απόκριση το κινητό.

3. δεν αργεί να ανοίξει τα προγράμματα όπως έκανε με την JVW.

4. η μεγάλη απόκλιση στο GPS διορθώθηκε. κλειδώνει εξίσου γρήγορα αλλά σε βγάζει κανονικά στον δρόμο και όχι σε κοντινούς παράδρομους.

5. είμαι πολύ ευχαριστημένος :)

 

Υ.Γ αν πάω σε Semaphore 2.2.0 θα δω κάποια αξιοσημείωτη διαφορά στην ταχύτητα? Σαφώς και προσωπικά θα πάω πάλι στην BM version ...

Edited by crazyio

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου πάει σφαίρα τώρα αλλά μόλις χθες φλάσαρα νέα Rom οπότε θα περιμένω να περάσει λίγος καιρός ώστε να έρθει στα κανονικά του επίπεδα για να δω τις διαφορές με τον προηγούμενο Semaphore.

Στράτο, πιστεύεις ότι τα "Kernel Scheduler" και "VM Dirtyness" βοηθάνε καθόλου; Νομίζω ότι πάει λίγο καλύτερα το κινητό με αυτά αλλά θα ήθελα και την άποψη σου.

 

Νομίζω ότι βοηθάνε λίγο (μη φανταστείς τρελές διαφορές). Προσωπικά δεν τα χρησιμοποιώ.

 

Aυτό εξηγεί απλά γιατί νόμιζες ότι είχε μείνει ο επεξεργαστής σου κολλημένος στο 1GHz.

Δεν είναι τόσο τραγικό όσο νομίζεις. Απλά ο Στράτος εισήγαγε ένα πολύ έξυπνο tweak που επεκτείνει δυναμικά το χρόνο μεταξύ των περιοδικών ελέγχων του συστήματος για να αλλάξει τη συχνότητα του επεξεργαστή. Οπότε ανάλογα με το πόσο ζορίζεις το τηλέφωνο, θα παραμείνει στην ψηλότερη συχνότητα από 4 μέχρι και 20 εκατοστά του δευτερολέπτου. 4 εκατοστά είναι το default μεταξύ ελέγχων του on demand governor στο stock kernel της Samsung.

Αν το διαβάσεις θα καταλάβεις (εκτός αν δεν ξέρεις αγγλικά, οπότε οκ).

 

Δεν ξέρω γιατί κράτησες το "οn demand" όνομα Στράτο, αφού αυτές οι αλλαγές στο sampling rate το κάνουν τελείως άλλο πράγμα :)

 

ΕDIT: Είχα πάει να πιω ένα νερό και απάντησες ήδη Στράτο, διόρθωσέ με αν είπα κάτι λάθος. Και χρόνια πολλά!

 

Μια χαρά τα είπες Αλέξη.

 

Το ondemand είναι το όνομα του governor του linux. Οι αλλαγή αυτή δεν νομίζω ότι το κάνει κάτι τελείως διαφορετικό. Πιστεύω βελτιώνει το sampling down factor που ήδη υπάρχει στο ondemand.

 

Όποιος θέλει να δει πως περίπου δουλεύει (χριστουγεννιάτικα τώρα τί λεώ;) αυτό μπορεί να κάνει το εξής:

Ανοίξτε ένα adb shell και σε κατάσταση ηρεμίας (του κινητού, όχι της δική σας) δώστε:

cat /sys/devices/system/cpu/cpufreq/ondemand/sampling_down_factor

Αυτό θα σας επιστρέψει την τιμή 4. Κανονικά αυτό δεν θα άλλαζε όσες φορές και αν εκτελούσατε την παραπάνω εντολή (εκτός αν δίνατε νέα τιμή εσείς)

Δοκιμάστε τώρα την ώρα που κάνετε κάτι στο κινητό (π.χ. γρήγορο scroll των οθονών) να εκτελείτε την παραπάνω εντολή. Θα δείτε ότι μεταβάλεται από 4 - 20.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα είπες Αλέξη.

 

Το ondemand είναι το όνομα του governor του linux. Οι αλλαγή αυτή δεν νομίζω ότι το κάνει κάτι τελείως διαφορετικό. Πιστεύω βελτιώνει το sampling down factor που ήδη υπάρχει στο ondemand.

 

Δεν πειράζει, αφού στο SGS ακόμα δε χρησιμοποιούν καν τον kernel με το sampling_down_factor, με το δικό σου momentum είναι όντως τελείως διαφορετικό από το stock :) Nα το βγάλεις stratos governor ξέρω 'γω :p Anyway, τώρα θα αυτολογοκριθώ για το off topic μου και θα σταματήσω :p:X Άντε καλά χριστούγεννα!

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ώρες πέρασα την JW1 (φορούσα την JVW) με το Phone της JVT και το CSC της JV9.

έπειτα πέρασα τον kernel Semaphore 2.2.1BM.

το κινητό είναι σφαιράτο !!

 

παρατηρήσεις :

1. Περισσότερη ελεύθερη RAM (περίπου 120mb ελεύθερα). Σε αυτό φαντάζομαι παίζει ρόλο ο Kernel ΒΜ αλλά το ότι δεν έχω 720p recording video δεν με απασχολεί ΚΑΘΟΛΟΥ μιας και δεν τραβάω σχεδόν ποτέ βίντεο.

2. πιο άμεση απόκριση το κινητό.

3. δεν αργεί να ανοίξει τα προγράμματα όπως έκανε με την JVW.

4. η μεγάλη απόκλιση στο GPS διορθώθηκε. κλειδώνει εξίσου γρήγορα αλλά σε βγάζει κανονικά στον δρόμο και όχι σε κοντινούς παράδρομους.

5. είμαι πολύ ευχαριστημένος :)

 

Υ.Γ αν πάω σε Semaphore 2.2.0 θα δω κάποια αξιοσημείωτη διαφορά στην ταχύτητα? Σαφώς και προσωπικά θα πάω πάλι στην BM version ...

 

Μην ενθουσιάζεσαι τόσο πολύ. Κάτσε να περάσουν λίγες μέρες πρώτα. Και εγώ φλάσαρα χθες την JW1 και έχω 100-120MB ελεύθερα αλλά λέω να περιμένω λίγες μέρες για ασφαλή συμπεράσματα.

Πρέπει να φοράς τον 2.1.1bm. Με τις καινούργιες αλλαγές που γίνανε στον 2.2.0 λογικά θα είναι λίγο πιο γρήγορο το κινητό.

 

Νομίζω ότι βοηθάνε λίγο (μη φανταστείς τρελές διαφορές). Προσωπικά δεν τα χρησιμοποιώ.

 

Δεν είπα για μεγάλες διαφορές. Απλά κράτησα το κινητό αρκετές μέρες με αυτά τα tweaks και μετά πάλι χωρίς αυτά και έχω την εντύπωση ότι είδα μια πολύ μικρή διαφορά προς το καλύτερο με τα tweaks. Απλά ήθελα μια επιβεβαίωση ώστε να σιγουρευτώ ότι δεν είναι της φαντασίας μου.

Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ποσες εφαρμογες εχετε στο κινητο σας?

Εγω περιπου 40 (max)

 

Με την JW1 αν και την φλασαρα και δευτερη φορα, δεν ειμαι ικανοποιημενος με τιποτα

Με τις 40 εφαρμογες έχω ελευθερα συνηθως ~ 140mb τα οποια μειωνονατν δραματικα με λιγη χρηση περιπου 70mb

Κατεβασα απο Market το autokiller memory optimizer (ξερω οτι θεωρητικα δεν ειναι οτι καλυτερο οι task killer) αλλα δεν μου αρεσε καθολου η διαχειρηση μνημης. Μπορω να πω οτι με αυτην την εφαρμογη η ταχυτητα του κινητου ειναι αρκετα καλυτερη, πραγμα που μαλλον αποδικνυει οτι κατι δεν παει καλα με την μνημη.

 

Με το ιδιο Set up στην jvt ειχα ελευθερη μηνμη περιπου 210mb οταν ξεκινουσα το κινητο (ειχα semaphore χωρις 720 video) αλλα δεν νομιζω αυτο να κανει ολη την διαφορα...

 

Παρολα αυτα, τωρα που το σκεφτομαι θα δοκιμασω να βαλω και semaphore bm, και αν δεν αλλαξει τιποτα, μολις βρω ευκαιρεια μαλλον θα γυρισω σε jvt που μου φαινονταν τουλαχιστον πιο γρηγορη

Link to comment
Share on other sites

Ποσες εφαρμογες εχετε στο κινητο σας?

Εγω περιπου 40 (max)

 

Με την JW1 αν και την φλασαρα και δευτερη φορα, δεν ειμαι ικανοποιημενος με τιποτα

Με τις 40 εφαρμογες έχω ελευθερα συνηθως ~ 140mb τα οποια μειωνονατν δραματικα με λιγη χρηση περιπου 70mb

Κατεβασα απο Market το autokiller memory optimizer (ξερω οτι θεωρητικα δεν ειναι οτι καλυτερο οι task killer) αλλα δεν μου αρεσε καθολου η διαχειρηση μνημης. Μπορω να πω οτι με αυτην την εφαρμογη η ταχυτητα του κινητου ειναι αρκετα καλυτερη, πραγμα που μαλλον αποδικνυει οτι κατι δεν παει καλα με την μνημη.

 

Με το ιδιο Set up στην jvt ειχα ελευθερη μηνμη περιπου 210mb οταν ξεκινουσα το κινητο (ειχα semaphore χωρις 720 video) αλλα δεν νομιζω αυτο να κανει ολη την διαφορα...

 

Παρολα αυτα, τωρα που το σκεφτομαι θα δοκιμασω να βαλω και semaphore bm, και αν δεν αλλαξει τιποτα, μολις βρω ευκαιρεια μαλλον θα γυρισω σε jvt που μου φαινονταν τουλαχιστον πιο γρηγορη

 

Η μνήμη στο Android βρίσκεται εκεί για να χρησιμοποιείται. Δεν θα πρέπει να σ' απασχολεί το ότι σου δείχνει λιγότερα MB μετά από άνοιγμα εφαρμογών. Οι εφαρμογές μένουν ανενεργές στην μνήμη σε περίπτωση που τις ξαναχρειαστείς. Έτσι λειτουργεί η διαχείριση μνήμης.

Χρησιμοποιώντας εφαρμογές όπως autokiller αυτό που καταφέρνεις έιναι να "ανεβοκατεβάζεις" τις εφαρμογές στην μνήμη και να χρησιμοποιείς περισσότερους πόρους του συστήματος τελικά.

Άσε το λειτουργικό να διαχειριστεί τη μνήμη μόνο του. Αν χρειαστεί θα "σκοτώσει" αυτόματα τις εφαρμογές που δεν χρησιμοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

Ποσες εφαρμογες εχετε στο κινητο σας?

Εγω περιπου 40 (max)

 

Με την JW1 αν και την φλασαρα και δευτερη φορα, δεν ειμαι ικανοποιημενος με τιποτα

Με τις 40 εφαρμογες έχω ελευθερα συνηθως ~ 140mb τα οποια μειωνονατν δραματικα με λιγη χρηση περιπου 70mb

Κατεβασα απο Market το autokiller memory optimizer (ξερω οτι θεωρητικα δεν ειναι οτι καλυτερο οι task killer) αλλα δεν μου αρεσε καθολου η διαχειρηση μνημης. Μπορω να πω οτι με αυτην την εφαρμογη η ταχυτητα του κινητου ειναι αρκετα καλυτερη, πραγμα που μαλλον αποδικνυει οτι κατι δεν παει καλα με την μνημη.

 

Με το ιδιο Set up στην jvt ειχα ελευθερη μηνμη περιπου 210mb οταν ξεκινουσα το κινητο (ειχα semaphore χωρις 720 video) αλλα δεν νομιζω αυτο να κανει ολη την διαφορα...

 

Παρολα αυτα, τωρα που το σκεφτομαι θα δοκιμασω να βαλω και semaphore bm, και αν δεν αλλαξει τιποτα, μολις βρω ευκαιρεια μαλλον θα γυρισω σε jvt που μου φαινονταν τουλαχιστον πιο γρηγορη

 

Καμιά 40αριά έχω και εγώ. Όπως είπα την JW1 την έβαλα μόλις χθες μαζί με Semaphore 2.2.0 και η διαφορά είναι μεγάλη σχετικά με την JVT που πιστεύω ότι προέρχεται από το καινούργιο φλασάρισμα. Πρέπει να περάσουν μερικές μέρες για να πω σίγουρα αν είναι πιο γρήγορη ή πιο ομαλή από την JVT.

Στον Semaphore στο "Low Memory Killer" έχω βάλει 64MB όπως και στην JVT.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Η μνήμη στο Android βρίσκεται εκεί για να χρησιμοποιείται. Δεν θα πρέπει να σ' απασχολεί το ότι σου δείχνει λιγότερα MB μετά από άνοιγμα εφαρμογών. Οι εφαρμογές μένουν ανενεργές στην μνήμη σε περίπτωση που τις ξαναχρειαστείς. Έτσι λειτουργεί η διαχείριση μνήμης.

Χρησιμοποιώντας εφαρμογές όπως autokiller αυτό που καταφέρνεις έιναι να "ανεβοκατεβάζεις" τις εφαρμογές στην μνήμη και να χρησιμοποιείς περισσότερους πόρους του συστήματος τελικά.

Άσε το λειτουργικό να διαχειριστεί τη μνήμη μόνο του. Αν χρειαστεί θα "σκοτώσει" αυτόματα τις εφαρμογές που δεν χρησιμοποιείς.

 

Δεν ειχα ξαναβαλει task killer, αλλα οταν επεφτε στα 70μβ η μνημη , το κινητο δεν δουλευε καλα και το εβλεπα. δεν ξερω μπορει να μην καθετε καλα σε εμενα η jw1, γιατι συνηθως μονο καλα λογια ακουω για αυτη και για αυτο εκανα και δευτερη φορα εγκατασταση...

 

Αληθεια αν ειμαι με ext4 μπορω να περασω semaphore ετσι ή πρεπει να γυρισω σε rfs?

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με την jvt εμενα η jw1 με 90 εφαρμογες μου φαινεται αρκετα πιο γρηγορη και πιο ομαλη, και την εχω τωρα 8 μερες...παντα με semaphore kernel !!!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα ξαναβαλει task killer, αλλα οταν επεφτε στα 70μβ η μνημη , το κινητο δεν δουλευε καλα και το εβλεπα. δεν ξερω μπορει να μην καθετε καλα σε εμενα η jw1, γιατι συνηθως μονο καλα λογια ακουω για αυτη και για αυτο εκανα και δευτερη φορα εγκατασταση...

 

Αληθεια αν ειμαι με ext4 μπορω να περασω semaphore ετσι ή πρεπει να γυρισω σε rfs?

 

Μπορείς να περάσεις κατευθείαν σε ext4

Link to comment
Share on other sites

Καμιά 40αριά έχω και εγώ. Όπως είπα την JW1 την έβαλα μόλις χθες μαζί με Semaphore 2.2.0 και η διαφορά είναι μεγάλη σχετικά με την JVT που πιστεύω ότι προέρχεται από το καινούργιο φλασάρισμα. Πρέπει να περάσουν μερικές μέρες για να πω σίγουρα αν είναι πιο γρήγορη ή πιο ομαλή από την JVT.

Στον Semaphore στο "Low Memory Killer" έχω βάλει 64MB όπως και στην JVT.

 

Αυτο το "Low Memory Killer" κατι μου θυμισε... Πρεπει να το ειχα στο 92 jvt.

Moλις πεταξα τον task killer, και το ρυθμισα σε 92...

Θα δοκιμασω και αυτο..:)

 

Στρατο ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην JW1 (δεν λεω ότι συμβαίνει μόνο σε αυτή, απλά αυτή έχω τώρα στο κινητό για να πειραματιστώ) δοκιμάζω να ανοίξω 6-7 ελαφριές εφαρμογές ταυτόχρονα, ρίχνω την διαθέσιμη μνήμη στα 50 MB και εξακολουθώ να μην έχω καθόλου lag ή περίεργη συμπεριφορά απο το κινητό. Το κινητό διαμοιράζει την μνήμη με έξυπνο τρόπο και αν κάποια στιγμή την χρειαστεί την ελευθερώνει ακαριαία. Αν κλείνεις συνέχεια τις εφαρμογές (task killer) θα όλες οι εφαρμογές θα ανοίγουν πάντα απο την αρχή και έτσι θα παρατηρείς καθυστέρηση στην εκκίνησή τους. Αν τις έχεις στην cache όμως, εκκινούν πιο γρήγορα και σου δίνουν την αίσθηση ταχύτερης συσκευής. Επίσης με αυτο τον τρόπο εξοικονομείς και μπαταρία (όπως αναφέρεται και στον οδηγό μας).
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να φοράς τον 2.1.1bm. Με τις καινούργιες αλλαγές που γίνανε στον 2.2.0 λογικά θα είναι λίγο πιο γρήγορο το κινητό.

 

ναι τον 2.1.1bm φοράω, το αναφέρω και πιο πάνω στο μήνυμά μου.

για να περάσω τον 2.2.0bm απλά τον φλασσάρω από πάνω με το odin ε?

η ρύθμιση για On demand που αναφέρετε πιο πάνω είναι by default ? ή χρειάζεται να την αλλάξουμε manual ?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Τον περνάς από πάνω χωρίς να κάνεις κάτι άλλο.

Ο ondemand είναι default οπότε μην σε ανησυχεί!

Είχες γράψει 2.2.1bm στο μήνυμα σου (όχι τίποτα άλλο αλλά νόμιζα ότι είχε βγει και καινούργια έκδοση).;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Τον περνάς από πάνω χωρίς να κάνεις κάτι άλλο.

Ο ondemand είναι default οπότε μην σε ανησυχεί!

Είχες γράψει 2.2.1bm στο μήνυμα σου (όχι τίποτα άλλο αλλά νόμιζα ότι είχε βγει και καινούργια έκδοση).;)

 

έχεις απόλυτο δίκιο και το διόρθωσα κι όλας για να μην γίνει καμία παρανόηση .. :D

επίσης τον πέρασα κι όλας ;)

Edited by crazyio

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

^ δοκίμασε και ext4 αν θέλεις φίλε.

Αν και ακούγεται πως το rfs είναι μια χαρά τώρα, εγώ προσωπικά το νιώθω αργό.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...