Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάρη για να ζιπαρω το μοντάκι για τα εικονιδια πρεπει πρωτα να ζιπάρω και κατι άλλο. Μπόρεις να μου θυμίσεις.
Δεν χρειαζεται να ζιπαρεις και να ξεζιπαρεις τιποτα,το αρχειο που εχω στο λινκ ειναι σε μορφη .zip, το αντιγραφεις στην sd μπαινεις στο cwm recovery ακολουθεις τις οδηγιες που γραφω στο ποστ και το φλασσρεις Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν χρειαζεται να ζιπαρεις και να ξεζιπαρεις τιποτα,το αρχειο που εχω στο λινκ ειναι σε μορφη .zip, το αντιγραφεις στην sd μπαινεις στο cwm recovery ακολουθεις τις οδηγιες που γραφω στο ποστ και το φλασσρεις

Βασικά να φλασάρω ήθελα να γράψω και μπερδεύτηκα. Θυμάμαι στην jvu όταν το έδωσες είπες να τρέξουμε και το CRT που είχε δώσει τοτε ο Αλέξης γιατι αλλιώς δε θα δουλέψει, γι'αυτο σε ρωτάω. Το φλασαρα ετσι αλλα δεν εκανα δουλεια, προφανώς κατι μου διαφεύγει. Παρεπιπτόντως φλασαρα πριν λίγο τον semaphore 2.1.1 και για την ώρα εχω την αίσθηση πως ειναι αρκετα καλυτερο. Αρκετα πιο smooth και ανταποκρησιμο. Για την ώρα όμως. Παρη εχω το 1tap cleaner για τα cache, κανει δουλεια η δε χρειαζεται? Το εχω χειροκινητα να το πραγματοποιω οποτε εγω θελω το καθαρισμα γιατι εχω παρατηρησει οτι καποια που αναγνωριζει ως cache δεν πρεπει να σβηνονται.

Edited by PCIFIAS
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας περασει στη JW1 απο το σαββατο (απο JVT) και αν και λιγες μερες η JVT νου φαινεται οτι ηταν και πιο γρηγορη και με καλυτερη διαχειρηση μνημης.

Καθοτι και καθολου εμπειρος, μπορει να μην την εχω περασει σωστα, οποτε κραταω μερικες επιφυλαξεις.

Και στις 2 ειχα τον Semaphore στην JVT είχα την 1.9 (την "ελαφρια" εκδοση - χωρις video 720)

Τωρα έχω Semaphore 2.2.1

 

Σκεφτομαι να περασω ξανά την 1.9 εκδοση για να δω αν θα υπάρχει διαφορα και να ειναι άμεσα συγκρισιμα

Μπορω να την περασω την 1.9 πανω στην 2.2.1? (αν θυμαμαι καλά το bm δεν είναι η εκδοση με την καλυτερη αναλυση στο video?)

 

Υπάρχει κάποιος άλλη rom, (rooted) που προτείνει κάποιος να δοκιμασω?

 

Και ενα τελευταίο... Αν δουλευω το κινητο σε 1.200 frec μόνιμα

εκτος απο την καταναλωση μπαταρίας, μπορει να δημιουργηθεί καποιο προβλημα στη συσκευη?

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας περασει στη JW1 απο το σαββατο (απο JVT) και αν και λιγες μερες η JVT νου φαινεται οτι ηταν και πιο γρηγορη και με καλυτερη διαχειρηση μνημης.

Καθοτι και καθολου εμπειρος, μπορει να μην την εχω περασει σωστα, οποτε κραταω μερικες επιφυλαξεις.

Και στις 2 ειχα τον Semaphore στην JVT είχα την 1.9 (την "ελαφρια" εκδοση - χωρις video 720)

Τωρα έχω Semaphore 2.2.1

 

Σκεφτομαι να περασω ξανά την 1.9 εκδοση για να δω αν θα υπάρχει διαφορα και να ειναι άμεσα συγκρισιμα

Μπορω να την περασω την 1.9 πανω στην 2.2.1? (αν θυμαμαι καλά το bm δεν είναι η εκδοση με την καλυτερη αναλυση στο video?)

 

Υπάρχει κάποιος άλλη rom, (rooted) που προτείνει κάποιος να δοκιμασω?

 

Και ενα τελευταίο... Αν δουλευω το κινητο σε 1.200 frec μόνιμα

εκτος απο την καταναλωση μπαταρίας, μπορει να δημιουργηθεί καποιο προβλημα στη συσκευη?

 

Ευχαριστώ!!

 

Αν εκανες wipe data πριν και μετα το φλασαρισμα δεν υπαρχει κατι που αλλο που μπορει να εγινε λαθος.

Ναι μπορεις να περασεις αλλη εκδοση απο πανω. Η bm δεν εχει εγγραφη βιντεο στα 720p. Απο ρομ τι ακριβως ψαχνεις, custom; Αν θες δοκιμασε cyanogenmod7. Το overclocking θεωρητικα λιγοστευει την ζωη του chip. Πρακτικα ομως η διαφορα στα 1200 ειναι πολυ μικρη και υπαρχει κοσμος που τρεχει στα 1400 μονιμα χωρις προβλημα. Με αλλα λογια δε θα εχεις προβλημα. Εξαλλου ολα τα τσιπακια εχουν περιθωρια να πανε πιο ψηλα απο οτι δουλευουν απο τον κατασκευαστη και οταν λεω για μειωση ζωης, στη συγκεκριμενη περιπτωση περιπτωση δεν παιζει τετοια περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις αμεσες απαντήσεις και τους δύο!

wipe data μετα το φλασαρισμα δεν εκανα -- ο τυχερακιας φταίει που δεν το έβαλε στον οδηγο... :) --

Ειναι άραγε τοσο σημαντικό?

 

Απο ρομ ψαχνω να δω αν υπάρχει καποια που να αποδιδει καλυτερα στην jw1...

 

Θα δοκιμασω και το overclocking στα 1200...

Υπαρχει καποια εφαρμοφη που προτείνετε για overclocking? (ο Semaphore μπορει με καποιο τροπο να το κανει μονιμα?)

 

Και παλι ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω και το overclocking στα 1200...

Υπαρχει καποια εφαρμοφη που προτείνετε για overclocking? (ο Semaphore μπορει με καποιο τροπο να το κανει μονιμα?)

Και παλι ευχαριστώ!

Είναι πολύ εύκολο να γίνει με semaphore.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις αμεσες απαντήσεις και τους δύο!

wipe data μετα το φλασαρισμα δεν εκανα -- ο τυχερακιας φταίει που δεν το έβαλε στον οδηγο... :) --

Ειναι άραγε τοσο σημαντικό?

 

Απο ρομ ψαχνω να δω αν υπάρχει καποια που να αποδιδει καλυτερα στην jw1...

 

Θα δοκιμασω και το overclocking στα 1200...

Υπαρχει καποια εφαρμοφη που προτείνετε για overclocking? (ο Semaphore μπορει με καποιο τροπο να το κανει μονιμα?)

 

Και παλι ευχαριστώ!

 

H JVT με την JW1 στα δικά μου μάτια φαίνονται ίδιες. Ιδια απόκριση, ίδια ταχύτητα στα μενού, όλα ίδια. Μια μόνο διαφορά. Η διαχείριση της μνήμης. Εχω διαβάσει εδω μέσα 2-3 φορές ότι η JW1 διαχειρίζεται καλύτερα την μνήμη. Θα ήθελα να εμπλουτίσουν λίγο την τοποθέτησή τους όσοι το ισχυρίζονται αυτό. Τι εννοούν δλδ? Προσοχή, δεν αναφέρω ποια διαχειρίζεται καλύτερα την μνήμη κατα την γνώμη μου. Λέω μόνο ότι αισθάνομαι να την διαχειρίζονται διαφορετικά. Εσύ λες χειρότερα η JW1, κάποιοι λένε καλύτερα. Αν μπορείς αιτιολόγησε γιατί πιστεύεις ότι διαχειρίζεται χειρότερα η JW1 την μνήμη ώστε να γίνει συζήτηση.

 

Το Overclocking το κανεις μεσω της εφαρμογής του semaphore.

Πριν αποφασίσεισ που θα υπερχρονίσεις, δοκίμασε το test section χαμηλά στο μενού του semaphore.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις αμεσες απαντήσεις και τους δύο!

wipe data μετα το φλασαρισμα δεν εκανα -- ο τυχερακιας φταίει που δεν το έβαλε στον οδηγο... :) --

 

Κάνεις λάθος.. στον οδηγό προτείνει να κάνεις αλλαγή στο sales code σε αντίστοιχο ελληνικό COS/EUR οπότε έστω και έμμεσα γίνεται wipe data μετά την εγκατάσταση :)

 

Στο προκείμενο και εγώ έχω την αίσθηση ότι η JW1 είναι πιο smooth και με καλύτερη απόκριση από την JVT... Αυτά μετά από καθαρή εγκατάσταση και κερνελ Semaphore 2.1.1

Link to comment
Share on other sites

Αν και το ξαναλεω, δεν εχω εμπειρια και θεωρω οτι δεν μπορω να κρινω σωστα

αυτο που βλεπω στο κινητο είναι οτι για καποιο λογο ανοιγουν (μονες τους) περισσοτερες εφαρμογες συστηματος (και μη) και ορισμενες φορες βρισκω διαθεσιμη μνημη 70mb...

 

Με την JVT (και τις ιδιες εφαρμογες) το ποσοστο δεν εφτανε ποτε κατω απο 150

 

Οταν φτανει στα 70mb το κινητο "κρεμαει" και ζοριζεται...

 

Σημειωτεον οτι και στις 2 ειχα και εχω απενεργοποιήσει

α. εφαρμογες συστηματος που δεν με ενδοαφερουν (απο τον οδηγο πχ maps-samsung apps κλπ)

β. με το προγραμμα autostarts, εχω απεργοποιησει πολλες εφαρμογες απο το να ξεκινουν ανάλογα με την διαδικασια που γινεται στο κινητο (εχει πολλες παραμετρους)

 

στην jvt είχα οταν ξεκιναγε περιπου 220mb ελευθερα, ενω τωρα ξεκινα απο 180 περιπου...

 

Κάνεις λάθος.. στον οδηγό προτείνει να κάνεις αλλαγή στο sales code σε αντίστοιχο ελληνικό COS/EUR οπότε έστω και έμμεσα γίνεται wipe data μετά την εγκατάσταση :)

 

Στο προκείμενο και εγώ έχω την αίσθηση ότι η JW1 είναι πιο smooth και με καλύτερη απόκριση από την JVT... Αυτά μετά από καθαρή εγκατάσταση και κερνελ Semaphore 2.1.1

 

Τότε το έκανα, γιατι τον οδηγο τον ακολουθω πιστά :p

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Αν και το ξαναλεω, δεν εχω εμπειρια και θεωρω οτι δεν μπορω να κρινω σωστα

αυτο που βλεπω στο κινητο είναι οτι για καποιο λογο ανοιγουν (μονες τους) περισσοτερες εφαρμογες συστηματος (και μη) και ορισμενες φορες βρισκω διαθεσιμη μνημη 70mb...

 

Με την JVT (και τις ιδιες εφαρμογες) το ποσοστο δεν εφτανε ποτε κατω απο 150

 

Οταν φτανει στα 70mb το κινητο "κρεμαει" και ζοριζεται...

 

Σημειωτεον οτι και στις 2 ειχα και εχω απενεργοποιήσει

α. εφαρμογες συστηματος που δεν με ενδοαφερουν (απο τον οδηγο πχ maps-samsung apps κλπ)

β. με το προγραμμα autostarts, εχω απεργοποιησει πολλες εφαρμογες απο το να ξεκινουν ανάλογα με την διαδικασια που γινεται στο κινητο (εχει πολλες παραμετρους)

 

στην jvt είχα οταν ξεκιναγε περιπου 220mb ελευθερα, ενω τωρα ξεκινα απο 180 περιπου...

 

Δηλαδή όταν το κινητό είναι στα 70 MB το αισθάνεσαι να ζορίζεται? Το κρέμασμα που αναφέρεις το αισθάνεσαι? Πως το καταλαβαίνεις? Αργεί να ανοίξει εφαρμογές? Αργεί να αλλάξει οθόνες στον launcher?

 

Οσα λες τα έχω παρατηρήσει και εγώ. Δλδ με την JVT (και τον απλό semaphore) ξεκινούσα με 150 MB και μετά απο κάποια χρήση η μνήμη σταθεροποιούταν στα 100 περίπου. Στην JW1 ξεκινάω και πάλι απο 150 MB αλλά βλέπω συχνά την μνήμη να σταθεροποιείται στα 70 ΜΒ χωρίς να τρέχει τίποτα εκείνη τη στιγμή. Προφανώς κρατάει περισσότερες εφαρμογές ανοιχτές σε κατάσταση cache. Αυτό όμως είναι κακή διαχείριση ή μήπως είναι καλή διαχείριση της μνήμης?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

ποιός φίλος θα μπορέσει να μου δώσει ένα λινκ της 2.3.6 JVZ γιατί από το πρωι παιδεύομαι με την CM και το Market και ξενέρωσα.

λέω να δοκιμάσω την 2.3.6 JVZ με τον semaphore 2.1.1 ...

ευχαριστώ ..

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όταν το κινητό είναι στα 70 MB το αισθάνεσαι να ζορίζεται? Το κρέμασμα που αναφέρεις το αισθάνεσαι? Πως το καταλαβαίνεις? Αργεί να ανοίξει εφαρμογές? Αργεί να αλλάξει οθόνες στον launcher?

 

Οσα λες τα έχω παρατηρήσει και εγώ. Δλδ με την JVT (και τον απλό semaphore) ξεκινούσα με 150 MB και μετά απο κάποια χρήση η μνήμη σταθεροποιούταν στα 100 περίπου. Στην JW1 ξεκινάω και πάλι απο 150 MB αλλά βλέπω συχνά την μνήμη να σταθεροποιείται στα 70 ΜΒ χωρίς να τρέχει τίποτα εκείνη τη στιγμή. Προφανώς κρατάει περισσότερες εφαρμογές ανοιχτές σε κατάσταση cache. Αυτό όμως είναι κακή διαχείριση ή μήπως είναι καλή διαχείριση της μνήμης?

 

αργεί να ανοιξει τις εφαρμογες...

Link to comment
Share on other sites

οταν κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, κανονικα δεν πρεπει απο το τηλεφωνο να σβηστουν όλες οι εφαρμογες, και το τηλεφωνο να γυρισει στη αρχικη του μορφη? Edited by gup_
Link to comment
Share on other sites

ποιός φίλος θα μπορέσει να μου δώσει ένα λινκ της 2.3.6 JVZ γιατί από το πρωι παιδεύομαι με την CM και το Market και ξενέρωσα.

λέω να δοκιμάσω την 2.3.6 JVZ με τον semaphore 2.1.1 ...

ευχαριστώ ..

 

sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=1&m=GT-I9000&r=1#regiona

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πουθενά η XJW1δεν έχει προστεθεί ακόμα στη λίστα με τα firmware.είμαι στην xjvz και γενικα είμαι ευχαριστημένος αλλα είμαι περίεργος να δω τι παίζει με τη ram
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση έχει καταφέρει κανείς να κάνει deodex κάποιο odex file με baksmali commands? Αν ναι πείτε μου γιατί ψάχνω μέρες και δεν μπορώ να το βρω! Όλο σφάλματα μου βγάζει! Είμαι με jw1 και προσπαθώ να βάλω την aosp lockscreen αλλά δεν μπορώ με τίποτα να πάρω το smali από το android.policy... νίκο εσυ καμμία ιδέα? Γιατί πριν λίγο καιρό θυμάμαι το έψαχνες..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πουθενά η XJW1δεν έχει προστεθεί ακόμα στη λίστα με τα firmware.είμαι στην xjvz και γενικα είμαι ευχαριστημένος αλλα είμαι περίεργος να δω τι παίζει με τη ram

 

Δεν είναι επίσημη και γι' αυτό δεν έχει προστεθεί στην λίστα με τα firmwares. Κάποια posts πιο πίσω είχαν δώσει link. Υπάρχει και στο xda φυσικά.

 

Ρε παιδιά μια ερώτηση έχει καταφέρει κανείς να κάνει deodex κάποιο odex file με baksmali commands? Αν ναι πείτε μου γιατί ψάχνω μέρες και δεν μπορώ να το βρω! Όλο σφάλματα μου βγάζει! Είμαι με jw1 και προσπαθώ να βάλω την aosp lockscreen αλλά δεν μπορώ με τίποτα να πάρω το smali από το android.policy... νίκο εσυ καμμία ιδέα? Γιατί πριν λίγο καιρό θυμάμαι το έψαχνες..

 

Σε ποιο αρχείο θες να κάνεις την τροποποίηση για να βάλεις την AOSP Lockscreen;

Βάλε σε ένα φάκελο το .odex αρχείο καθώς και τον φάκελο framework από το τηλέφωνο και ξαναπροσπάθησε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση έχει καταφέρει κανείς να κάνει deodex κάποιο odex file με baksmali commands? Αν ναι πείτε μου γιατί ψάχνω μέρες και δεν μπορώ να το βρω! Όλο σφάλματα μου βγάζει! Είμαι με jw1 και προσπαθώ να βάλω την aosp lockscreen αλλά δεν μπορώ με τίποτα να πάρω το smali από το android.policy... νίκο εσυ καμμία ιδέα? Γιατί πριν λίγο καιρό θυμάμαι το έψαχνες..

 

Είχα φάει τρελό σκάλωμα για κάνα δυο μέρες μετά από αποτυχημένες προσπάθειες, και ο Άλεξ με ξεκόλλησε τελικά γιατί έφταιγε η έκδοση backsmali! Δοκίμασε λοιπόν άλλη έκδοση, όχι την 1,3. Δες την 1,2,5 ή και άλλες. Εγώ έχω κατεβάσει πολλές και όταν κάποια δεν δουλέψει δοκιμάζω άλλες.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο αρχείο θες να κάνεις την τροποποίηση για να βάλεις την AOSP Lockscreen;

Βάλε σε ένα φάκελο το .odex αρχείο καθώς και τον φάκελο framework από το τηλέφωνο και ξαναπροσπάθησε.

 

 

εχω βγάλει όλο τον φάκελο framework στον υπολογιστή μου και προσπαθώ από εκεί αλλά τίποτα! Προσπαθώ στο android.policy.odex-jar

 

 

 

 

Είχα φάει τρελό σκάλωμα για κάνα δυο μέρες μετά από αποτυχημένες προσπάθειες, και ο Άλεξ με ξεκόλλησε τελικά γιατί έφταιγε η έκδοση backsmali! Δοκίμασε λοιπόν άλλη έκδοση, όχι την 1,3. Δες την 1,2,5 ή και άλλες. Εγώ έχω κατεβάσει πολλές και όταν κάποια δεν δουλέψει δοκιμάζω άλλες.

 

 

Οκ θα δοκιμάσω άλλες εκδόσεις να δω μήπως καταφέρω τίποτα. Και θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

χθες βραδυ ξαναπερα την JW1 περισοοτερο γιατι πιστευα οτι κατι ειχα κανει λαθος στην εγκατασταση.Οντως ειχα λαθος, γιατι δεν ειχα κανει σωστα το factory reset

To θεμα με την διαχειρηση της μνημης παραμενει, σε σχεση με την JVT μενουν λιγοτερα mb, αν και τωρα το κινητο δεν κολλαει με 80μβ μνημη οπως πριν..

Θα την αφησω 1-2 μερες να δω την συμπεριφορα και ελπιζω να βγει καποια νεα, αλλιως μαλλον θα παω σε JVZ (να την δοκιμασω κι αυτη)

Οντως δεν ξερω αν καλο ή κακο (ψυχολογικα παντως δεν μου αρεσει)

 

Ερωτηση

Υπάρχει για παραδειγμα και JW1 deodexed (αν και δεν ξερω που τη βρισκω-βρηκα αυτο και μου αρεσε (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1400506)

Περισσοτερο για να καταλαβω την λογικη εγκαταστασης...

Αν βαλω σε odin

pda JW1 deodexed

phone PHONE_JVT.tar.md5

csc CSC_JV9.tar.md5

 

θα ειμαι οκ ή θα πρεπει να βάλω οτι υπαρχει στο ζιπ αρχειο που θα καταβεσω με το firmware?

αν θελω θα μπορω να περασω semaphore?

 

Και αν πρεπει να περασω τα αρχεια που θα βρω, τι προβλημα μπορει να αντιμετωπισω?

 

 

* τελος αν και ξερω οτι ο καταλαγος ειναι ατελειωτος μπορει καποιος φιλος επιλεκτικα να βαλει σε καποιο θρεντ και μερικα ανεπισημα firmware οπως υπαρχει με τα επισημα ή εστω καποια λινκς με καμμια οδηγια? :)

Edited by gup_
Link to comment
Share on other sites

* τελος αν και ξερω οτι ο καταλαγος ειναι ατελειωτος μπορει καποιος φιλος επιλεκτικα να βαλει σε καποιο θρεντ και μερικα ανεπισημα firmware οπως υπαρχει με τα επισημα ή εστω καποια λινκς με καμμια οδηγια? :)

 

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=1&m=GT-I9000&r=1#regiona

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση και από μένα ....

όσο είχα το ACE φλάσαρα με ένα αρχείο και είχα την επιλογή στο ODIN "One file" ενεργοποιημένη.

τώρα με το S τα αρχεία είναι περισσότερα ....

Modem, SCS, CODE και τώρα που κατέβασα την JVZ για να περάσω βλέπω πως έχει και άλλο ένα αρχείο μέσα το APBOOT_I9000XWJVZ_CL762604_REV03_user_low_ship.tar.

αυτό μπαίνει στο πλαίσιο του bootloader ?

χρειάζεται κάποια ιδιαίτερη μεταχείριση το αρχείο αυτό ή τα φορτώνουμε όλα στο Odin (bootloader, modem, scs, code) και πατάμε έναρξη ?

Re- partition χρειαζόμαστε ενεργοποιημένο ?? είμαι ήδη με 2.3.6 ...

 

βασικά χρειάζεται να μπεί το αρχείο του bootloader ??

 

ευχαριστώ ..

Edited by crazyio

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το βρηκα δεν εφταιγε η εκδοση baksmali απλα επρεπε να ορισω τα bootclasspath files το οποιο φαινεται στο αρχειο init.rc. Η εντολη που δουλεψε ειναι:

java -jar baksmali.jar -c core.jar:bouncycastle.jar:ext.jar:framework.jar:android.policy.jar:services.jar:core-junit.jar -x android.policy.odex

Edited by xenon2010
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι με τη JW1 και semaphore 2.2.1 πλεον. To τηλεφωνο ειναι για πρωτη φορα αυτο που ηθελα ακριβως σε ολα. Αρκετα καλη αυτονομια, ικανοποιητικο σημα στο wifi, ουτε ενας εντοπισμος προβληματος μεχρι στιγμης και το "κυριοτερο" διατηρηση μνημης σταθερα απο 150 μεχρι 180 mb!!!!!!!!!!!!! To αποτελεσμα το καταλαβαινετε, μηδαμινη αισθηση "λαγκ". Αμεσα ανταποκρήσιμο παντου και κυριως στις βασικές εντολες τηλεφώνου που ηταν το μεγαλο μου προβλημα παντα και δεν το ανεχομουν απο μια τετοια συσκευη αυτο. Το τηλεφωνο πραγματικα για πρωτη φορα με ικανοποιει τοσο σε σημειο που ειπα ΤΕΛΟΣ δε ξανα ασχολουμαι..

Ελα που ερχεται το παγωτο τωρα και εχουν αρχισει να μας τρεχουν ηδη τα σαλια με τα reports που διαβαζουμε..:ninja:

http://www.xda-developers.com/developments/ice-cream-sandwich-ported-to-the-samsung-galaxy-s/

Edited by PCIFIAS
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...