Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοεις οτι τελικα ανοιγει η εφαρμογη; Μπορεις να επιλεξεις τις διαφορες επιλογες;

Επισης έλεγξε οτι υπαρχει το directory /system/etc/init.d

To ειχες δημιουργησει εσυ;

Η εφαρμογη παει να ανοιξη αλλα πεταει οτι εχει προβλημα.το directory /system/etc/init.d υπαρχει ,δεν το δημιουργησα εγω.

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα.Προσπαθω να περασω την JVR με τον 1.6 semaphore συμφωνα μετις οδηγιες του Αλεξη και εχω προβλημα στο φορματ.Εχω την στοκ JVI με περασμενο cfroot και οταν κανω επαναφορα εργοστ. ρυθμισεων και φορματ παει στο μενου recovery 3e και σβηνω δεδομενα και κασε και μου δειχνει αποτυχια :(Τι κανω λαθος;Δεν θα επρεπε να σβηστουν οι δικες μου εφαρμογες και vα γινει οπως οταν το αγορασα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Προσπαθω να περασω την JVR με τον 1.6 semaphore συμφωνα μετις οδηγιες του Αλεξη και εχω προβλημα στο φορματ.Εχω την στοκ JVI με περασμενο cfroot και οταν κανω επαναφορα εργοστ. ρυθμισεων και φορματ παει στο μενου recovery 3e και σβηνω δεδομενα και κασε και μου δειχνει αποτυχια :(Τι κανω λαθος;Δεν θα επρεπε να σβηστουν οι δικες μου εφαρμογες και vα γινει οπως οταν το αγορασα;

 

Το recovery της samsung δεν θα μπορεσει να σου κανει factory reset επειδη εχεις custom kernel. Μπες στο cwm recovery και κανε απο εκει wipe data/ factory reset, wipe cache και ολα τα σχετικα και μετα φλασαρε απο odin κανονικα και ξανα κανεις το ιδιο απο cwm.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω αγωνιόντας να δω αν η cm7 θα βγάλει custom ice cream 4.0 για τον γαλαξία μας... Έχετε ακούσει τίποτα ενδιαφέρον από έγκυρη πηγή ?
Devices: Galaxy S, LG G Pad 8.3
Link to comment
Share on other sites

Ελειπα εξωτερικο και δεν ξερω αν εχει βρεθει λυση με το

θεμα το GPS που παρουσιαζουν οι gingerbread εκδοσεις λειτουργικου.

Ευχαριστω!

dsmous
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει ολες τις rom απο 2.3.3 εως 2.3.5.τι προβλημα υπαρχει με το gps;

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω αγωνιόντας να δω αν η cm7 θα βγάλει custom ice cream 4.0 για τον γαλαξία μας... Έχετε ακούσει τίποτα ενδιαφέρον από έγκυρη πηγή ?

 

Ακόμα δεν έχουν ξεκινήσει για κανένα κινητό γιατί ο κώδικας δεν είναι διαθέσιμος. Σε κάνα μήνα βλέπουμε.

 

Ελειπα εξωτερικο και δεν ξερω αν εχει βρεθει λυση με το

θεμα το GPS που παρουσιαζουν οι gingerbread εκδοσεις λειτουργικου.

Ευχαριστω!

 

Αν έχεις κάποιο πρόβλημα με το gps και είσαι root μπορείς να δοκιμάσεις το GPS Aids. Το βελτιώνει πάρα πολύ.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει ολες τις rom απο 2.3.3 εως 2.3.5.τι προβλημα υπαρχει με το gps;

Φλασαρισα χθες την JVR με kernel semaphore 1.6 και δεν κλειδωνε δορυφορους με τιποτα ουτε με gpsaids.Τελικα εβαλα το μοντεμ της JVQ και εστρωσε οπως προτειναν τα παιδια σε αυτο το θρεντ και τα εευχαριστω:)τωρα κλειδωνει ακαριαια !:happy:

P.S Ευχαριστω τον Nikospot για τη βοηθεια με το cwm

Edited by piros61
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! μια ερωτηση εχω jvt με cf root και σημερα περασα τις τροποποιησεις του $omator. η ερωτηση μου ειναι: μπορω να περασω θεμα η θα πρεπει να κανω restore?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! μια ερωτηση εχω jvt με cf root και σημερα περασα τις τροποποιησεις του $omator. η ερωτηση μου ειναι: μπορω να περασω θεμα η θα πρεπει να κανω restore?

 

λογικα μπορεις.

εγω εκανα παντα restore παντως σε τετοιες περιπτωσεις για να μην εχουμε κανενα conflict εναμεσα στα 2 mod

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εβαλα χθες την jvt με cf-root και σε σχεση με jvr με semaphore που ειχα και ειναι αισθητα πιο αργη,ακομα και το σημα του wi-fi ειναι ασθενεστερο.Εκανα ολα τα απαραιτητα απο cwm,wipe data-factory reset,wipe cache,πριν,και μετα format&factory reset.Τι μπορω να κανω τωρα ωστε να μην γυρισω σε jvr;Μπορω να περασω απο πανω τον semaphore για jvt;Η και να γυρισω τι κερνελ να βαλω;Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εβαλα χθες την jvt με cf-root και σε σχεση με jvr με semaphore που ειχα και ειναι αισθητα πιο αργη,ακομα και το σημα του wi-fi ειναι ασθενεστερο.Εκανα ολα τα απαραιτητα απο cwm,wipe data-factory reset,wipe cache,πριν,και μετα format&factory reset.Τι μπορω να κανω τωρα ωστε να μην γυρισω σε jvr;Μπορω να περασω απο πανω τον semaphore για jvt;Η και να γυρισω τι κερνελ να βαλω;Ευχαριστω.

 

περνα τον sema για jvt και θα ξαναεχεις speed :)

Link to comment
Share on other sites

περνα τον sema για jvt και θα ξαναεχεις speed :)

Απο πανω οπως ειναι τωρα το τηλ;Δεν χρειαζεται να ξαναφλασαρω την ρομ ετσι;Με odin θα φλασαρω κερνελ.

Link to comment
Share on other sites

Απο πανω οπως ειναι τωρα το τηλ;Δεν χρειαζεται να ξαναφλασαρω την ρομ ετσι;Με odin θα φλασαρω κερνελ.

 

Φυσικά και δεν χρειάζεται να περασεις ξανα τη ρομ.

Η με οντιν η και απο το κινητο με το sgs kernel flasher.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν χρειάζεται να περασεις ξανα τη ρομ.

Η με οντιν η και απο το κινητο με το sgs kernel flasher.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Εχει 3 αρχεια στο site του Semaphore για jvt,ποιο απο αυτα;Μηπως πρεπει να κανω κανα format τις εφαρμογες που περασα;Autokiller-tegrak overclock κτλ;Σε ευχαριστω για την βοηθεια.

Edited by nyxterinos
Link to comment
Share on other sites

Εχει 3 αρχεια στο site του Semaphore για jvt,ποιο απο αυτα;Μηπως πρεπει να κανω κανα format τις εφαρμογες που περασα;Autokiller-tegrak overclock κτλ;Σε ευχαριστω για την βοηθεια.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1112908

Δύο αρχεία για jvt. Τον 1,8 και τον 1,8bm. Ο bm σου δίνει περισσότερη ram, αλλά σπάει τη δυνατότητα 720p recording. (το γράφει και πιο πάνω στο thread του)

Τώρα για τις εφαρμογές που λες δε νομίζω πως χρειάζεται να τις βγάλεις, αλλά μάλλον δεν πρέπει να έχεις κάνει overclock. Επίσης δε ξέρω αν έχει τίποτα ρυθμίσεις lagfix ο cf-root αλλά αν έχει απενεργοποίησε ότι έχεις ενεργοποιήσεις από αυτα.

 

(Αν λέω κάτι λάθος ας με διορθώσει κάποιος, μην πάθει τίποτα το κινητό του παιδιού και βρω τον μπελά μου :p)

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1112908

Δύο αρχεία για jvt. Τον 1,8 και τον 1,8bm. Ο bm σου δίνει περισσότερη ram, αλλά σπάει τη δυνατότητα 720p recording. (το γράφει και πιο πάνω στο thread του)

Τώρα για τις εφαρμογές που λες δε νομίζω πως χρειάζεται να τις βγάλεις, αλλά μάλλον δεν πρέπει να έχεις κάνει overclock. Επίσης δε ξέρω αν έχει τίποτα ρυθμίσεις lagfix ο cf-root αλλά αν έχει απενεργοποίησε ότι έχεις ενεργοποιήσεις από αυτα.

 

(Αν λέω κάτι λάθος ας με διορθώσει κάποιος, μην πάθει τίποτα το κινητό του παιδιού και βρω τον μπελά μου :p)

 

Καλά τα λες Νίκο. Καλύτερα βγάλε λοιπόν το autokiller και το tegrak overclock, γιατί δε χρειάζονται, ή αν θες να τα κρατήσεις απενεργοποίησε τις αλλαγές που έχεις κάνει. Μετά πέρνα τον semaphore από πάνω όπως είσαι, με odin ή με τον sgs kernel flasher (app πάνω στον κινητό - τζάμπα στο μάρκετ). Όσο για το ποιο αρχείο, εξαρτάται αν θες 720p recording, όπως είπε ο Νίκος.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω,τον περασα και ειχα βγαλει και autokiller,tegrak,απενεργοποιησα και τα tweaks του cf-root και τωρα πειραματιζομαι στις ρυθμισεις:D,ενα μεγαλο μπραβο στον Στρατο για την εξαιρετικη δουλεια του.
Link to comment
Share on other sites

παντως δοκιμασα για πλακα 2.2.1 και τελικα επαθα ζημια με το ποσο καλο wifi range εχει...πολυ καλυτερο της jvr...μονο στα παιχνιδια πασχει απο οτι καταλαβα αλλα δεν πολυπαιζω απαιτητικα games! σε ginger υπάρχει τίποτα αντίστοιχο;
Link to comment
Share on other sites

Επιασα έναν γαλαξία ενός φίλου στα χέρια μου να τον αναβαθμίσω και διαπίστωσα οτι δεν έχει τον συνδιασμό των 3 κουμπιών για να το φλασάρω. Τι κάνω σε αυτήν την περίπτωση? Ειχε ανέβει ενα σχετικό θέμα κάποτε στο πρώτο thread θυμάμαι, αλλά που να ψάχνω τώρα. Ας με βοηθήθει κάποιος να βοηθήσω, ευχαριστώ.
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Επιασα έναν γαλαξία ενός φίλου στα χέρια μου να τον αναβαθμίσω και διαπίστωσα οτι δεν έχει τον συνδιασμό των 3 κουμπιών για να το φλασάρω. Τι κάνω σε αυτήν την περίπτωση? Ειχε ανέβει ενα σχετικό θέμα κάποτε στο πρώτο thread θυμάμαι, αλλά που να ψάχνω τώρα. Ας με βοηθήθει κάποιος να βοηθήσω, ευχαριστώ.

 

- Πώς επαναφέρουμε την "απλή μέθοδο των τριών" για είσοδο στο android recovery και download mode σε συσκευές που δεν την έχουν.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Επιασα έναν γαλαξία ενός φίλου στα χέρια μου να τον αναβαθμίσω και διαπίστωσα οτι δεν έχει τον συνδιασμό των 3 κουμπιών για να το φλασάρω. Τι κάνω σε αυτήν την περίπτωση? Ειχε ανέβει ενα σχετικό θέμα κάποτε στο πρώτο thread θυμάμαι, αλλά που να ψάχνω τώρα. Ας με βοηθήθει κάποιος να βοηθήσω, ευχαριστώ.

 

Αν κάνεις επίσημα την αναβάθμιση απο KIES κανονικά πρέπει να ενεργοποιηθεί αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους το νέο market είναι υπερβολικά αργό υπάρχει λύση. Κατεβάστε από το market την εφαρμογή Set DNS και αλλάξτε την επιλογή Google DNS σε Open DNS. Θα δείτε αμέσως την διάφορα.

 

Sent from my GT-I9000

 

Ευχαριστώω, τεράστια διαφορά!!

 

Για gps δοκιμάστε αυτό , είναι πολύ καλό!!

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...