Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Έχω παρατηρήσει με b37+35 οτι την πρώτη φορά που θα ανοίξω το play store μετά από εκκίνηση του κινητού, αν μπω στις "εφαρμογές μου" πάντα κλείνει η εφαρμογή χωρίς μήνυμα σφάλματος απλά εξαφανίζεται. Μετά δουλεύει κανονικά. Έχει προσέξει κάποιος το ίδιο?
Link to comment
Share on other sites

εβαλα και παλι την b37 σημερα αφου διαβασα οτι οι περισσοτεροι μενουν ικανοποιημενοι αλλα μου ξανακανε επανεκκινήσεις στο ξερκαφωτο και παλι. Edited by averel11
Link to comment
Share on other sites

εγω επαιξα για κανα 2ωρο με οτι ρομ βρηκα :lol: και κατεληξα παλι στον Ελληνα φιλο μας cyberGR. μακραν η καλυτερη και με κερνελ ματριξ 19.5 απλα αψογη. :)
Link to comment
Share on other sites

εβαλα και παλι την b37 σημερα αφου διαβασα οτι οι περισσοτεροι μενουν ικανοποιημενοι αλλα μου ξανακανε επανεκκινήσεις στο ξερκαφωτο και παλι.

 

1. Έκανες full wipe?

2. Reboots σου κάνει και με τον μανίσιο kernel?

3. Έχεις κάνει OC?

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το OC;

εβαλα την CM9 τωρα, αλλα μεχρι στιγμης μου αρεσει η APEX

 

OC = OverClock

Μολις πέταξα την AOKP όξω... και μενα μου αρέσει η Apex

Στήνω την CyberGr να δω τι παίζει... :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

δοκιμες με aokp σε συνδυασμο με matrix, airkernel και trinity, στην δικη μου συσκευη.....ΑΝΕΠΙΤΥΧΕΙΣ. reboots ακομα και χωρις OC. CM9 V7 και kangy 2.2.1 οι καλυτερες ρομ στα δικα μου γουστα και αναγκες...ειτε με airkernel ή matrix 19,5;) Edited by spirosteam
Link to comment
Share on other sites

βλεπω οι πιο πολλοι εχετε την εκδοση 19.5 και οχι την 20 στο matrix kernel.γιατι? δεν ειναι καλυτερη η αναβαθμιση? ρωταω γιατι αυριο θα παραλαβω και εγω ενα νεξους και ψαχνομαι ακομα. θελω να βαλο την aokp με ματριξ κερνελ. το forum της aokp για υποστηρηξη πιο ειναι? στο xda δεν ειδα κατι
Link to comment
Share on other sites

βλεπω οι πιο πολλοι εχετε την εκδοση 19.5 και οχι την 20 στο matrix kernel.γιατι? δεν ειναι καλυτερη η αναβαθμιση? ρωταω γιατι αυριο θα παραλαβω και εγω ενα νεξους και ψαχνομαι ακομα. θελω να βαλο την aokp με ματριξ κερνελ. το forum της aokp για υποστηρηξη πιο ειναι? στο xda δεν ειδα κατι

 

Ο 20 έχει 50 fps. Υποθετικά κερδίζεις μπαταρία, αλλά χάνεις λίγο σε απόδοση και ιδίως στα παιχνίδια. Δοκίμασε τον, μπορεί να σου αρέσει πιο πολύ.

Το thread στο xda είναι αυτό, αλλιώς στην υπογραφή μου είναι το site της.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατήρησα πάντως κάποια καθυστέρηση με την 20 του matrix. Τα παιχνίδια όπως πριν τρέχουν.
Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα το το svoice μπορουμε να το βαλουμε στα κινητα μας, μπορουμε να το κατεβασουμε απο εδω. το εχει βαλει κανενας; λειτουργει; και εαν ναι τα βηματα ποια ειναι; μην κανουμε κανενα λαθος.
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει με b37+35 οτι την πρώτη φορά που θα ανοίξω το play store μετά από εκκίνηση του κινητού, αν μπω στις "εφαρμογές μου" πάντα κλείνει η εφαρμογή χωρίς μήνυμα σφάλματος απλά εξαφανίζεται. Μετά δουλεύει κανονικά. Έχει προσέξει κάποιος το ίδιο?

 

Με b35 όλα δούλευαν "ρολόι". Έβαλα την b37 και δεν μπορώ να ανοίξω το play store. Όπως αναφέρεις, εξαφανίζεται χωρίς μήνυμα σφάλματος, ούτε και κατάφερα να το επαναφέρω. Γύρισα στην b35.

OnePlus 6T - Nexus 6P
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν άντεξα και έβαλα AOKP M5 με Matr1x 19.5 cfs kernel και amoled blue theme. Το κινητό πάει σφαίρα χωρίς κολλήματα με 1.2ghz cpu ondemand. Kαι με το theme νομίζω ότι έγινε όλη μαύρη η οθόνη δεν δείχνει αυτό το ξεθώριασμα του μαύρου στο κάτω μέρος :)

 

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον φίλο karx για την βοήθεια και υπομονή του :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει τις default τιμες για τις ιδιοτητες του ondemand για τον matrix20, γιατι τα χω αλλαξει. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Sample rate: 15000μs, Up thresold: 80%, Sampling Down Factor: 1 step, Powersave bias: 0
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο Matrix 20 cfs μου έκανε νερά με τη B37. Είπα να δοκιμάσω τον bfs, και μου πάει ρολόι, χωρίς OC. Γενικά, όποτε το υπερχρονίζω με οποιονδήποτε συνδυασμό, "κλωτσάει".

Μ' αυτό το setting πάντως είμαι υπερευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα μια rom που βρηκα τυχαια την BlackICE_crespo_Kangorade-37 και μπορω να πω οτι με εχει εντυπωσιαση. ξερει καποιος κατι για αυτην;
Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα μια rom που βρηκα τυχαια την BlackICE_crespo_Kangorade-37 και μπορω να πω οτι με εχει εντυπωσιαση. ξερει καποιος κατι για αυτην;

 

Ποία είναι αυτή για δώσε link!

Link to comment
Share on other sites

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Πες μας γιατί δεν την έχω βάλει.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Πες μας γιατί δεν την έχω βάλει.

 

Ξέρεις γιατι στο link πού μου έδωσες έχει την 35 κ την 36 κ οχι την 37;

πηγα να την εγκαταστήσω κ πεφτει το ρομποτάκι κάτω installation aborted

Edited by mplek217
ακυρο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...