Jump to content

[Επίσημο] Nokia 701


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιο γρήγορο , περισσότερα widget , μικροαλλαγές σε εικονίδια...γενικά φαίνεται καλύτερο στο μάτι. Δεν ξέρω αν πήγε στα 1.3Ghz και μένει να δούμε αν άλλαξε κάτι στην κατανάλωση της μπαταρίας. Α βελτιώθηκε και το θέμα με την μνήμη c: που είχε πάει -25mb με την προηγούμενη αναβάθμιση των χαρτών.

 

υ.γ. όταν σε καλεί κάποιος δεν εμφανίζει το μεγάλο εικονίδιο από πίσω

Edited by vega2003
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 885
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πιο γρήγορο , περισσότερα widget , μικροαλλαγές σε εικονίδια...γενικά φαίνεται καλύτερο στο μάτι. Δεν ξέρω αν πήγε στα 1.3Ghz και μένει να δούμε αν άλλαξε κάτι στην κατανάλωση της μπαταρίας. Α βελτιώθηκε και το θέμα με την μνήμη c: που είχε πάει -25mb με την προηγούμενη αναβάθμιση των χαρτών.

 

Εμένα τώρα την περνάει. Θα σας πω τις εντυπώσεις μου μετά από hard reset! Τώρα είμαι εκεί με τους τροχούς :lol: Πολύ ώρα κάνει να την περάσει. Overclock κάνει πάντως, το λένε...

Τέλος...

Λίγο πριν το κάνω hard reset έπαιξα. Παιδιά καμιά σχέση σε ταχύτητα, αλλαγή γραμματοσειράς. Και ναι, το hard reset πήρε ένα λεπτό!

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

guys, εμένα στο navifirm δε μου βγάζει product codes για ελληνικό 701. ΟΤΑ την κάνατε;

 

Πάντα ΟΤΑ :)

Καλό έγινε αλλά σε του έχω δώσει πολύ χρόνο γιατί έχω πάρει και το one x μαζί και έχω περισσότερο τη προσοχή μου σε αυτό!

Επιφυλάσσομαι..

Το μόνο που ήθελα πολύ να αλλάξει αλλά δεν αλλαξε ήταν 1 συντόμευση στο keyboard για αλλαγή γλώσσας να μη χρησιμοποιώ έξτρα πρόγραμμα τρίτου αλλά δυστυχώς..

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πάντα ΟΤΑ :)

Καλό έγινε αλλά σε του έχω δώσει πολύ χρόνο γιατί έχω πάρει και το one x μαζί και έχω περισσότερο τη προσοχή μου σε αυτό!

Επιφυλάσσομαι..

Το μόνο που ήθελα πολύ να αλλάξει αλλά δεν αλλαξε ήταν 1 συντόμευση στο keyboard για αλλαγή γλώσσας να μη χρησιμοποιώ έξτρα πρόγραμμα τρίτου αλλά δυστυχώς..

 

Κι εγώ το ίδιο. Δηλαδή τόσο δύσκολο είναι? :( Ας το κάνανε με hw button.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

To microsoft office για την συσκευή μας από που το βρίσκουμε; Η ΝΟΚΙΑ λέει από το software update της συσκεύης αλλά δεν βρίσκω τίποτα...

 

Αν εννοείς το quickoffice είναι ενσωματωμένο ( όχι το πλήρες βέβαια , μόνο ανάγνωση ). Αν εννοείς τα Microsoft Application μόνο μέσα από το Nokia Suite όχι OTA. Αλλά δεν είναι το Οffice παρά κάποιες εφαρμογές για συγχρονισμό κτλ κτλ. Νομίζω ότι τα ενσωμάτωσαν στην τελευταία αναβάθμιση. Αν πάντως ψάχνεις κάτι σε office δες και το Smart Office που για μένα είναι πολύ καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα έκανες. Μήπως οι υπηρεσίες δεδομένων είναι κλειστές στη γραμμή σου; Πάρε τη Vodafone ένα τηλέφωνο...

 

Για να μη ξεχνιόμαστε, όντως ρε φίλε έφταιγε η γραμμή μου! Πήρα σήμερα την vodafone και μου την έφτιαξαν. Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Μετά την αναβάθμιση, το κινητό έχασε και το τελευταίο ψεγάδι σε θέματα απόδοσης που του έβρισκα, έναν σχεδόν αδιόρατο δισταγμό όταν κινιόμουν από homescreen σε homescreen. Πάει και αυτό...

Είμαι περίεργος να δω πότε θα το βαρεθώ αυτό το κινητό!

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Για να μη ξεχνιόμαστε, όντως ρε φίλε έφταιγε η γραμμή μου! Πήρα σήμερα την vodafone και μου την έφτιαξαν. Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Αν μπορώ να βοηθήσω είναι πάντα χαρά μου! :)

 

@haki

Εν τω μεταξύ κι εγώ με hard reset άρχισα το στήσιμο και το κινητό δεν υπάρχει. Το βάζω δίπλα σε Galaxy S2 και δε το πιστεύω στο σκρολάρισμα... Καμία σχέση. Και τώρα θα κάνω μια ερώτηση: τι κάναν τόσο καιρό; Έχω την υποψία ότι πλέον περάσαμε σε νέο γραφικό περιβάλλον. Δε μπορεί 300mhz να κάνουν τόση διαφορά.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο πρόβλημα που εντόπισα: Από το nokia store μου βγάζει ανανέωση για τους χάρτες. Την κάνει κανονικά , δείχνει ότι τελείωσε , αλλά μετά όταν μπαίνω στην εφαρμογή είναι η προηγούμενη έκδοση (v3.09 12wk09b05) και όχι η νέα (v3.9.95). Στο Nokia store μετά από λίγο δείχνει πάλι ότι έχω νέα ανανέωση. Βλέπω ότι το έχουν αναφέρει και άλλοι το πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Πιο γρήγορο, μικροαλλαγές στην εμφάνιση, νέα widgets. Να δούμε τι θα παίξει με την κατανάλωση. Επίσης έχω την εντύπωση ότι χάθηκε η επιλογή αφαίρεσης του positioning όταν τραβάς φωτογραφία ή βίντεο.
nokia e51, e72, x6, e5, 701, htc one s, Lumia 830, galaxy s7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!Είμαι fan του symbian απο τη στιγμή που έγινα κάτοχος του SX1 και πιστέυω έπειτα απο το update που εκανα σήμερα στο 701 έχω μείνει άφωνος!Πραγματικά το καλύτερο symbian ever!Ελπίζω με τη σειρά μου να πάρει λίγο μπρος το aplication development με αρχη τις βασικότερες εφαρμογες όπως η επιλογή βιντεοκλησης στο skype etc..
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα αυτα που λετε το θεμα με τον browser εφτιαξε;Ανοιγει γρηγορα τις σελιδες;Εκει νομιζω ποναει το symbian ακομα;)
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα αυτα που λετε το θεμα με τον browser εφτιαξε;Ανοιγει γρηγορα τις σελιδες;Εκει νομιζω ποναει το symbian ακομα;)

Σωστος. Πειτε μας για τον Browser κυριως σε σχεση με αλλα τηλεφωνα

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως με την αναβάθμιση, έχει καλύτερο ήχο στην αναπαραγωγή μουσικής- κάνω λάθος;
Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που γράφετε, θα με κάνετε να πάρω κι εγώ ένα για αντικαταστάτη του C7 μου (πήρα ένα ήδη για την κοπέλα μου, της το ζητώ για αναβάθμιση, αλλά δε μου το δίνει)...

Τόσο καλό έγινε πια;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που γράφετε, θα με κάνετε να πάρω κι εγώ ένα για αντικαταστάτη του C7 μου (πήρα ένα ήδη για την κοπέλα μου, της το ζητώ για αναβάθμιση, αλλά δε μου το δίνει)...

Τόσο καλό έγινε πια;

 

Όχι, έγινε ακόμη καλύτερο!

Κακά τα ψέματα, ο δυνατότερος επεξεργαστής και η παραπάνω μνήμη είναι εμφανή. Το C7 δεν είναι κακό, απλά το 701 είναι αψεγάδιαστο.

Link to comment
Share on other sites

Κι άλλα έξοδα λοιπόν, μετά το Note, σειρά παίρνει ένα 701, γραμμή για MediaMarkt...
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που γράφετε, θα με κάνετε να πάρω κι εγώ ένα για αντικαταστάτη του C7 μου (πήρα ένα ήδη για την κοπέλα μου, της το ζητώ για αναβάθμιση, αλλά δε μου το δίνει)...

Τόσο καλό έγινε πια;

 

To τηλέφωνο είναι τέλειο πακέτο για εμένα. Ειδικά για τα 200Ε που το δίνει το MediaMarkt δεν υπάρχει... Το NEO V ντρέπεται μπροστά του, πραγματικά.

Άντε να μας προσέξουν τώρα κι εμάς εταιρείες αμερικάνικες όπως η skype, viber και να μας δώσουν υπηρεσίες της προκοπής. Το Skype για SymbianOS είναι απαράδεκτο. Επιεικώς. Απορώ η ΝΟΚΙΑ πως δε τους έκανε επίπληξη. Πολύ χαμηλής ποιότητας εφαρμογή, χωρίς push notifications με ένα σωρό bug, κατανάλωση μπαταρίας και χρησιμοποιεί και τον αισθητήρα εγγύτητας χωρίς λόγο όταν είναι σε αναμονή. Επιπλέον, δεν υποστηρίζει suspend.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έγινε ακόμη καλύτερο μετά την αναβάθμιση, μέχρι τώρα δε βλέπω lag ούτε στις κεντρικές οθόνες αλλά ούτε και στο μενού. Πολύ καλή η προσθήκη του Dolby στη μουσική και στα βίντεο. Και φυσικά πολλά widget. Έχουν κάνει αρκετές αλλαγές και μου κάνει μεγάλη εντύπωση, καθώς είναι υποτίθεται service pack και όχι η Carla. Ο browser έχει γίνει καλύτερος ωστόσο στο pinch to zoom προς τα έξω συνεχίζει να κάνει τα ¨τετραγωνάκια¨ αν και για ελάχιστο χρόνο. Προσωπικά όποιο κινητό και να έχω χρησιμοποιώ τον opera με βελεύει περισσότερο αν και δεν έχει flash.

Σε γενικές γραμμές ένα πολύ καλό smartphone.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω εγώ κάτι άσχετο; υπάρχει κάποιος τρόπος να επαναφέρω τα ελληνικά που έχασα μετά το update?

 

τελικά να φανταστώ, δεν έχει κάποιος κάποια ιδέα για την επαναφορά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum.:)

Μπορείς να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών με Symbian^3,όπου και απευθύνεσαι αν έχεις κάποια απορία, ή να απευθυνθείς σε κάποιο επίσημο service με χρέωση γύρω στα 15 ευρώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...