Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορώ να αλλάξω τη ρύθμιση που όταν το συνδέω στο pc να μην μου το αναγνωρίζει σαν συσκευή για σύνδεση μέσω kies.Ρωτάω γιατἰ kies δεν έχω βάλει και θέλω να βλέπει μόνο την sd.

 

ρυθμίσεις-ασύρματη-USB

 

Sent from my Galaxy (IC)S using Homing pigeon

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ξαναρωτήσω. Η τελευταία επίσημη έκδοση ποια είναι ?? Η 2.3.6 ??
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! εχω το εξης προβλημα με τα handsfree μου οταν τα εχω συνδεδεμενα και με παρει καποιος πατωντας το κουμπι απαντησης στο handsfree δεν απανταει στο τηλεφωνημα.... πρεπει να κανω καποια συγκεκριμενη ρυθμιση? να προσθεσω εδω πως ειναι τα handsfree της συσκευασιας αρα ταιριαζουν σιγουρα και πως αν το σηκωσω απο το τηλεφωνω μιλαω και ακουω μια χαρα
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου εξηγησει πως λειτουργεί ο απομακρυσμενος έλεγχος.

δεν μπορω να βρω καποιο θεμα σχετικα με την δυνατοτητα να βρει καποιος το κινητο του εαν το χασει.

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου εξηγησει πως λειτουργεί ο απομακρυσμενος έλεγχος.

δεν μπορω να βρω καποιο θεμα σχετικα με την δυνατοτητα να βρει καποιος το κινητο του εαν το χασει.

 

ευχαριστω.

 

Λοιπόν δεν το έχω κάνει γιατί βλέπω ότι θέλει προσωπικά στοιχεία για να κάνεις register την συσκευή σου και δε θέλω :p

Αρχικά πας στις ρυθμίσεις Τοποθεσία και ασφάλεια > Ορισμός εντοπισμού κινητού και βάζεις έναν κωδικό. Μετά πας εδώ και φτιάχνεις λογαριασμό στην samsung, κάνεις και register την συσκευή σου και στο τέλος εκεί στο κινητό που πήγες αρχικά κάνεις login με το account που έφτιαξες. Στο τέλος εδώ είναι το Mobile Tracker.

Αν κάνω κάνα λάθος ενημερώστε γιατί κι εγώ δεν την έχω ολοκληρώσει εντελώς την διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα να πάρουμε (επίσημα) στο μέλλον την ICS; Edited by spyrdano
Link to comment
Share on other sites

καποια βοηθεια με τα ακουστικα και την απαντηση στη κληση??? το μονο που βρισκω ειναι με την αυτοματη απαντηση αλλα δε μου αρεσει σαν λυση....
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βάλουμε την 2.3.5 ?? Στο galaxy s υπάρχει απ' ότι ξέρω.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω, καπως ετσι τα ξερω και εγω, μηπως ομως το εχει κανει καποιος ειδη και ξερει απο εμπειρια πως γινεται.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν το έχω κάνει γιατί βλέπω ότι θέλει προσωπικά στοιχεία για να κάνεις register την συσκευή σου και δε θέλω :p

Αρχικά πας στις ρυθμίσεις Τοποθεσία και ασφάλεια > Ορισμός εντοπισμού κινητού και βάζεις έναν κωδικό. Μετά πας εδώ και φτιάχνεις λογαριασμό στην samsung, κάνεις και register την συσκευή σου και στο τέλος εκεί στο κινητό που πήγες αρχικά κάνεις login με το account που έφτιαξες. Στο τέλος εδώ είναι το Mobile Tracker.

Αν κάνω κάνα λάθος ενημερώστε γιατί κι εγώ δεν την έχω ολοκληρώσει εντελώς την διαδικασία.

 

σε ευχαριστω, καπως ετσι τα ξερω και εγω, μηπως ομως το εχει κανει καποιος ειδη και ξερει απο εμπειρια πως γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα με το νέο μου galaxy s plus για τα οποία θα χρειαζόμουν την συμβολή σας, την εμπειρία σας και την άποψή σας. Ποιο συγκεκριμένα την ώρα που μιλάω με κάποιον στο τηλέφωνο αυτός με χάνει από ακροατή. Εγώ βέβαια βλέπω πως εξακολουθώ να έχω ανοιχτή γραμμή μαζί του. Ενώ αυτός με ξανακαλεί και δείχνει πως μπορεί να με καλέσει εγώ εξακολουθώ να βλέπω ανοιχτή την προηγούμενη γραμμή επικοινωνίας. Επίσης κάποιες φορές ενώ είμαι μέσα σε κάποια εφαρμογή (π.χ album) το τηλέφωνο κολλάει. Αυτό δεν συμβαίνει πάντα.

Εδώ θέλω την βοήθειά σας. Τι μπορεί να προσδιορίζει η συγκεκριμένη συμπεριφορά της συσκευής? Αν το πάω στο κατάστημα που το πήρα (multirama) πιθανά να μην το επαναλάβει σαν συμπεριφορά. Πως θα μπορέσω να πείσω το κατάστημα πως το τηλέφωνο που πήρα την Τετάρτη πιθανά να έχει και πρόβλημα έτσι ώστε να το αλλάξω? Είναι πρόβλημα πιστεύεται ή κάτι άλλο?

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βάλουμε την 2.3.5 ?? Στο galaxy s υπάρχει απ' ότι ξέρω.

Υπάρχει 2,3,5 και για τo plus αλλά δεν έχει δοθεί στην Ελλάδα (σώθηκες αν περιμένεις update από την Samsung Hellas). Μπορείς να το περάσεις αλλά χάνεις την εγγύηση αφού δεν υπάρχει ακόμα στην Ελλάδα, βέβαια περνώντας πάλι το επίσημο Ελληνικό έχεις πάλι εγγύηση. Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω δει πουθενά να δίνεται το Ελληνικό. :worry: Πληκτρολόγησε *#1234# και πες τι λέει.

Καλησπέρα σας

Αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα με το νέο μου galaxy s plus για τα οποία θα χρειαζόμουν την συμβολή σας, την εμπειρία σας και την άποψή σας. Ποιο συγκεκριμένα την ώρα που μιλάω με κάποιον στο τηλέφωνο αυτός με χάνει από ακροατή. Εγώ βέβαια βλέπω πως εξακολουθώ να έχω ανοιχτή γραμμή μαζί του. Ενώ αυτός με ξανακαλεί και δείχνει πως μπορεί να με καλέσει εγώ εξακολουθώ να βλέπω ανοιχτή την προηγούμενη γραμμή επικοινωνίας. Επίσης κάποιες φορές ενώ είμαι μέσα σε κάποια εφαρμογή (π.χ album) το τηλέφωνο κολλάει. Αυτό δεν συμβαίνει πάντα.

Εδώ θέλω την βοήθειά σας. Τι μπορεί να προσδιορίζει η συγκεκριμένη συμπεριφορά της συσκευής? Αν το πάω στο κατάστημα που το πήρα (multirama) πιθανά να μην το επαναλάβει σαν συμπεριφορά. Πως θα μπορέσω να πείσω το κατάστημα πως το τηλέφωνο που πήρα την Τετάρτη πιθανά να έχει και πρόβλημα έτσι ώστε να το αλλάξω? Είναι πρόβλημα πιστεύεται ή κάτι άλλο?

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Κοίτα φίλε μου δε ξέρω που οφείλονται αυτά τα κολλήματα πιθανόν να είναι και bugs της έκδοσης 2.3.3 που φοράει. Αλλά από τη στιγμή που δεν έχουν περάσει οι μέρες άμεσης αντικατάστασης, λογικά σου το αλλάζουν επί τόπου χωρίς πολλά πολλά. Αλλά όπως και να χει δε νομίζω ότι είναι πρόβλημα της συσκευής. Πάντως αν θες δοκίμασε να σβήσεις κάποιες εφαρμογές που έβαλες τελευταίες γιατί μπορεί να σου κολλάνε, ή κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να σβηστούν όλα, και βλέπεις αν το ξανακάνει και το πας πίσω από Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Για να τρεξει mkv αρχεια χρειαζεται καποιο ειδικο προγραμμα??Δοκιμασα με το Βιντεο, bsplayer Lite και με το MX video player αλλα τζιφος. Δειχνει την μπαρα να προχωραει αλλα ουτε εικονα ουτε ηχος.....

εχω την εντυπωση πώς δεν τα υποστηριζει αυτα τα αρχεια, καλυτερα να μας πει καποιος που σιγουρα εχει βαλει τετοιο αρχειο στο τηλεφωνο και να μας πει σιγουρα......

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει 2,3,5 και για τo plus αλλά δεν έχει δοθεί στην Ελλάδα (σώθηκες αν περιμένεις update από την Samsung Hellas). Μπορείς να το περάσεις αλλά χάνεις την εγγύηση αφού δεν υπάρχει ακόμα στην Ελλάδα, βέβαια περνώντας πάλι το επίσημο Ελληνικό έχεις πάλι εγγύηση. Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω δει πουθενά να δίνεται το Ελληνικό. :worry: Πληκτρολόγησε *#1234# και πες τι λέει.

 

Λέει Ι9001ΧΧΚG1 bUILD INFO WED JUL 6 2011.

Ότι βρίσκουμε για galaxy s μπορούμε να το περνάμε και στο plus??? Αν όχι πώς θα ξέρουμε τί να περνάμε, θα το αναφέρει κάπου ? Για να μην κάνω και καμιά μαμακία!! :)

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Λέει Ι9001ΧΧΚG1 bUILD INFO WED JUL 6 2011.

Ότι βρίσκουμε για galaxy s μπορούμε να το περνάμε και στο plus??? Αν όχι πώς θα ξέρουμε τί να περνάμε, θα το αναφέρει κάπου ? Για να μην κάνω και καμιά μαμακία!! :)

 

οχι εχουν διαφορετικο hardware θα κοιτας εδω http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1270

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,ενας φιλος εχει ενα s plus 2 εβδομαδων και θελει να το δωσει ποια ειναι μια λογικη τιμη; σε μαγαζι το κρατανε 140ε

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Λέει Ι9001ΧΧΚG1 bUILD INFO WED JUL 6 2011.

Ότι βρίσκουμε για galaxy s μπορούμε να το περνάμε και στο plus??? Αν όχι πώς θα ξέρουμε τί να περνάμε, θα το αναφέρει κάπου ? Για να μην κάνω και καμιά μαμακία!! :)

XXKG1 δυστυχώς δε βλέπω στο sammobile. Δε ξέρω που μπορείς να την βρεις ώστε να την βάλεις πάλι αν θέλεις την εγγύηση. :wacko: Εγώ δεν θα το πείραζα πάντως αν δεν έβρισκα την επίσημη Ελληνική.

 

Καλησπερα σε ολους,ενας φιλος εχει ενα s plus 2 εβδομαδων και θελει να το δωσει ποια ειναι μια λογικη τιμη; σε μαγαζι το κρατανε 140ε

Μήπως το μπερδεύουν με το σκέτο S? Γιατί μου φαίνονται λίγα, αν και δεν έχω ασχοληθεί με το άθλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου συνεβη το εξης παραξενο. Εχοντας φορτισει το κιν απο χτες το βραδυ (ολο το βραδυ δηλ ηταν χωρις μπριζα) βλεπω το πρωι οτι ειχε φτασει στο 91%. Νορμαλ λεω...

Ανοιγω wifi για κανα 5λεπτο, βλεπω 2-3 πραγματακια δηλ, με αποτελεσμα η σταθμη της μπαταριας να πεσει αποτομα στο 70%. Αφου στην αρχη νομιζα οτι δεν βλεπω καλα. Αλλαζω κ widget της μπαταριας μπας κ ειχε κανενα bug αυτο που ειχα, αλλα δυστυχώς κ το αλλο εδειξε το ιδιο!!69%.

Ειναι φυσικο αυτο?

Edited by teobot
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

XXKG1 δυστυχώς δε βλέπω στο sammobile. Δε ξέρω που μπορείς να την βρεις ώστε να την βάλεις πάλι αν θέλεις την εγγύηση. :wacko: Εγώ δεν θα το πείραζα πάντως αν δεν έβρισκα την επίσημη Ελληνική.

 

Σ'αυτό το link http://www.samfirmware.com/apps/forums/topics/show/6072016-sgs-i9001-latest-firmware-files υπάρχει το firmware αλλά είναι το επίσημο ελληνικό ??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου συνεβη το εξης παραξενο. Εχοντας φορτισει το κιν απο χτες το βραδυ (ολο το βραδυ δηλ ηταν χωρις μπριζα) βλεπω το πρωι οτι ειχε φτασει στο 91%. Νορμαλ λεω...

Ανοιγω wifi για κανα 5λεπτο, βλεπω 2-3 πραγματακια δηλ, με αποτελεσμα η σταθμη της μπαταριας να πεσει αποτομα στο 70%. Αφου στην αρχη νομιζα οτι δεν βλεπω καλα. Αλλαζω κ widget της μπαταριας μπας κ ειχε κανενα bug αυτο που ειχα, αλλα δυστυχώς κ το αλλο εδειξε το ιδιο!!69%.

Ειναι φυσικο αυτο?

Δε μου φαίνεται και πολύ νορμάλ, Για πήγαινε ρυθμίσεις> Πληροφορίες > Χρήση μπαταρίας και δες τι έχει φάει την μπαταρία.

Σ'αυτό το link http://www.samfirmware.com/apps/forums/topics/show/6072016-sgs-i9001-latest-firmware-files υπάρχει το firmware αλλά είναι το επίσημο ελληνικό ??

χλομό το κόβω. Μια φορά που έψαχνα Ελληνικό firmware για ένα samsung τελικά το πήρα μόνος μου από το pc suite την ώρα που έκανε update. Θα μπορούσα να σου εξηγήσω πως γίνεται κάτι τέτοιο (μέσω ΠΜ βέβαια :p) γιατί εγώ δεν έχω το plus για να το κάνω, αλλά δυστυχώς αφού έχεις το νεότερο, δε θα πάει να σου το αναβαθμίσει το KIES.

Link to comment
Share on other sites

Δε μου φαίνεται και πολύ νορμάλ, Για πήγαινε ρυθμίσεις> Πληροφορίες > Χρήση μπαταρίας και δες τι έχει φάει την μπαταρία.

 

29% σε αναμονη

29% σε bluetooth

27% τηλεφωνο σε κατασταση

11% σε κλησεις

2% σε οθονη

 

Μετα απο 18 ωρες περιπου με τα παραπανω ποσοστα εχει πεσει στο 41% η μπαταρια. (live wallpaper δεν εχω και χρησιμοποιω το launher pro)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

29% σε αναμονη

29% σε bluetooth

27% τηλεφωνο σε κατασταση

11% σε κλησεις

2% σε οθονη

 

Μετα απο 18 ωρες περιπου με τα παραπανω ποσοστα εχει πεσει στο 41% η μπαταρια. (live wallpaper δεν εχω και χρησιμοποιω το launher pro)

 

Σύστημα android δεν γράφει? Μια χαρά φαίνονται αυτά. Μήπως το blueooth φταίει? (δεν το χρησιμοποιώ συχνά και δεν ξέρω τι καταναλώσεις έχει στην μπαταρία) Αλλά σχεδόν μία μέρα είναι με μπαταρία και αν ξεκίνησε από 91% καλά μου φαίνεται σε γενικές γραμμές. Αλλά παίζει ρόλο και το κάνεις βέβαια αν και βλέπω από το 2% οθόνη ότι δεν το χρησιμοποίησες πολύ :wacko: δε ξέρω μπερδεύτηκα :p

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω κ εγω μπερδευτηκα για αυτο κ εκανα ενα hard reset μπας κ με τα διαφορα που εκανα εγκατασταση απο τον θειο τρεχαν τιποτε εφαρμογες απο πισω.....
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...