Jump to content

Sony Ericsson "Live with Walkman"


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή το πίσω μέρος είναι πιο "μακρύ" είναι στο μέγεθος του Ν 8 (περίπου)!

 

καμία σχέση με το Ν8 (τα έχω δίπλα δίπλα αυτή τη στιγμή) είναι αρκετά πιο μικρό και ελάχιστα μεγαλύτερο από το μίνι άλλα πολύ πιο χρηστικό από το μίνι χωρίς να είναι παράλληλα ''παντόφλα''. Για δεύτερο που το χρησιμοποιώ εγώ έχει το κατάλληλο μέγεθος για πρώτο έχω το optimus black (μεγάλη και εξαιρετική οθόνη) και το Ν8 στο συρτάρι:lol::lol::lol:.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα ....εδω και 4 μερες εχω παρει και εγω το κινητο ...και ειμαι πολυ ευχαριστημενος... θα ηθελα να κανω μια ερωτηση και οποιος γνωριζει ας μου απαντησει...... μπηκα με WIFI και κατεβασα καποιες εφαρμογες απο το Market που ειναι ομως δωρεαν....θα εχω καποια χρεωση αν τις ανοιγω χωρις συνδεση στο ιντερνετ

 

ευχαρυστω

 

δεν χρεωνεσαι με καμια εφαρμογη η οποια δεν απαιτει συνδεση στο ιντερνετ.γινε πιο συγκεκριμενος αν θες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πιο γρήγορο που βρήκα, https://market.android.com/details?id=com.devuni.flashlight ;)

εχεις δικιο φιλε.εψαχνα λαθος εως τωρα.εψαχνα στο market της sony ericsson και δεν βρηκα τιποτα.τωρα που μπηκα στο android βρηκα πολλες εφαρμογες και εχει τα παντα.απλα ειμαι newbie και θελο το χρονο μου για να μαθω.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν χρεωνεσαι με καμια εφαρμογη η οποια δεν απαιτει συνδεση στο ιντερνετ.γινε πιο συγκεκριμενος αν θες.

 

εννοω για την χρηση των χαρτων....διαβασα πως αν χρησιμοποιω τους χαρτες που εχει μεσα το κινητο απο την google επειδη ανανεωνονται ..χρεωνονται.... ειτε ειναι με wifi ιτε χωρις

 

Καλορίζικο!

Εν ταχύ

1, δε κάνει βίντεο-κλήση μέσω GSM

2. Από το market το apn widgget

3. Βαλε κάποιο file manager (astro)

4. Δοκίμασε σαν αρχή κάποια από τα free στο market και μετά ανάλογα τα γούστα επιλέγεις τί θα αγοράσεις.

 

 

το apn widgget μονο εγκατασταση το εκανε ..... τι αλλο πρεπει να κανω ? πως σταματαει τα data ? δηλαδη σταματαει τις χρεωσεις ?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Με λενε Νικο και γραφτηκα σε αυτο το φορουμ επειδη ειδα το αθρο για αυτο το κινητο(το οποιο το αγορασα μολις χτες...:D) και χρειαζομαι επιγοντως την βοηθεια σας!!!Ειναι η πρωτη φορα που αγοραζω android κινητο και ειμαι λιγο χαμενος :O αλλα αλλο ειναι το θεμα.Ξαφνικα απο σημερα το πρωι εχει αρχισει να κανει μονο του συνεχεις επανεκινησεις χωρις εγω να το πειραξω!!!Τις κανει μονο οταν δεν το χειριζομαι.Οταν το χειριζομαι ή φορτιζει δεν το κανει καθολου.Πηρα τηλεφωνο την vodafon απο οπου το αγορασα και μου ειπανε οτι ειναι θεμα λογισμικου.Επειδη ομως το πηρα μολις χτες και δεν εχει κλεισει εβδομαδα, την ερχομενη τεταρτη θα μου το αντικαταστησουν με ενα καινουργιο...:)!Εγω φοβαμαι μηπως ομως μου κανει και το καινουργιο τα ιδια...Του εκανα 2 φορες ενημερωση λογισμικου αλλα τιποτα!Να φανταστητε οση ωρα γραφω αυτο το κειμενο εχει κανει πανω απο 5 επανεκινησεις....ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Με λενε Νικο και γραφτηκα σε αυτο το φορουμ επειδη ειδα το αθρο για αυτο το κινητο(το οποιο το αγορασα μολις χτες...:D) και χρειαζομαι επιγοντως την βοηθεια σας!!!Ειναι η πρωτη φορα που αγοραζω android κινητο και ειμαι λιγο χαμενος :O αλλα αλλο ειναι το θεμα.Ξαφνικα απο σημερα το πρωι εχει αρχισει να κανει μονο του συνεχεις επανεκινησεις χωρις εγω να το πειραξω!!!Τις κανει μονο οταν δεν το χειριζομαι.Οταν το χειριζομαι ή φορτιζει δεν το κανει καθολου.Πηρα τηλεφωνο την vodafon απο οπου το αγορασα και μου ειπανε οτι ειναι θεμα λογισμικου.Επειδη ομως το πηρα μολις χτες και δεν εχει κλεισει εβδομαδα, την ερχομενη τεταρτη θα μου το αντικαταστησουν με ενα καινουργιο...:)!Εγω φοβαμαι μηπως ομως μου κανει και το καινουργιο τα ιδια...Του εκανα 2 φορες ενημερωση λογισμικου αλλα τιποτα!Να φανταστητε οση ωρα γραφω αυτο το κειμενο εχει κανει πανω απο 5 επανεκινησεις....ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???

 

Το κινητο εχει προβλημα το πας στην vodafone για αλλαγη.

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Εγω σιγουρα θα το παω στην vodafon για αλλαγη(με συμφερει κιολας..)....αλλα αμα μου κανει τα ιδια και το αλλο???

Υπαρχει περιπτωση να φταει καμια εφαρμογη???

(Σορρυ για το παιδεμα :O)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγω φοβαμαι μηπως ομως μου κανει και το καινουργιο τα ιδια...Του εκανα 2 φορες ενημερωση λογισμικου αλλα τιποτα!Να φανταστητε οση ωρα γραφω αυτο το κειμενο εχει κανει πανω απο 5 επανεκινησεις....ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???

 

Όντως η επιστροφή είναι μονόδρομος, απλά είσαι άτυχος και είναι πολύ δύσκολο να έχεις και με τη νέα συσκευή τα ίδια προβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν απο vodafone να μη παρω καρτα πανω απο 8g. θ κολαει.τι εχετε εσεις?η δονηση οταν πληκτρολογητε αριθμο για να παρετε τηλ,πως βγαινει?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Οκ ελπιζω να εχετε δικιο...την τεταρτη μου ειπανε οτι θα εχουνε παλι...(βασικα και τωρα εχουνε αλλα το ασπρο το οποιο δεν το θελω :rolleyes:)

Και κατι αλλο ρωτησα την κοπελα η οποια δουλευε εκει σχετικα με την πρωτη φορτιση και μου ειπε οτι καλο θα ηταν να αφησω να ξεφορτισει τελειως οση μπαταρια ειχε απο μονο του και μετα αφου ξεφορτισει, να το φορτισω περιπου 6-8 ωρες...

Εσεις τι εχετε να πειτε για'αυτο???

Link to comment
Share on other sites

καμία σχέση με το Ν8 (τα έχω δίπλα δίπλα αυτή τη στιγμή) είναι αρκετά πιο μικρό και ελάχιστα μεγαλύτερο από το μίνι άλλα πολύ πιο χρηστικό από το μίνι χωρίς να είναι παράλληλα ''παντόφλα''. Για δεύτερο που το χρησιμοποιώ εγώ έχει το κατάλληλο μέγεθος για πρώτο έχω το optimus black (μεγάλη και εξαιρετική οθόνη) και το Ν8 στο συρτάρι:lol::lol::lol:.

 

Για αυτό έβαλα σε παρένθεση το "περίπου" , http://i913.photobucket.com/albums/ac335/johnovelix/20111222_223957.jpg

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

πειτε μου αν ξερετε με ποιον πρεπει να ειναι η πρωτη φορτιση..!

Θα πρεπει να το φορτισω κατευθειαν ή να το ξεφορτισω πρωτα τελειως και μετα να το φορτισω???

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι όταν φτάσει 10-5% καλό θα είναι να το βάλεις για φόρτιση.

Προσωπικα το κάνω και για τις επόμενες 6-7 φορτίσεις!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχει βρει κανείς τρόπο να φαίνονται στην οθόνη, την ώρα της κλήσης οι φωτογραφίες που έχουμε βάλει στις επαφές??
Link to comment
Share on other sites

και μενα η αληθεια ειναι οτι μου φανηκε λιγο χαζο αυτο που μου ειπε η κοπελα(να ξεφορτισει τελειως πρωτα...).

εγω προσωπικα θεωρω οτι ειναι καλητερο να μπει αμεσως στην φορτιση παρα αυτο...anyway...απλα ρωτισα να μου πειτε την γνωμη σας..!:)

 

Ρε παιδιά, έχει βρει κανείς τρόπο να φαίνονται στην οθόνη, την ώρα της κλήσης οι φωτογραφίες που έχουμε βάλει στις επαφές??

 

νομιζω φαινεται μονο οταν σε καλουν αλλα δεν ειμαι σιγουρος,δεν το εχω ψαξει.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

το apn widgget μονο εγκατασταση το εκανε ..... τι αλλο πρεπει να κανω ? πως σταματαει τα data ? δηλαδη σταματαει τις χρεωσεις ?

 

Πατας παρατεταμενα πανω στην οθονη - εισαγωγη γραφικου στοιχειου και το βαζεις σαν widget στην αρχικη οθονη.επειτα οποτε θες πατωντας το ενεργοποιειται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν απο vodafone να μη παρω καρτα πανω απο 8g. θ κολαει.τι εχετε εσεις?

 

Από τη στιγμή που το τηλέφωνο υποστηρίζει μέχρι 32GB, δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να κολλάει πάνω από 8. Πιθανόν να χρειάζεται ,μεγαλώνοντας την χωρητικότητα, να χρησιμοποιούνται ταχύτερες κάρτες. Προσωπικά παράγγειλα μια 16GB class 6, που είναι αρκετά γρήγορη. (προτείνεται για HD περιεχόμενο). Η κάρτα που φοράει από μαμά νομίζω είναι class 2... αλλά και μόνο 2GB.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό έβαλα σε παρένθεση το "περίπου" , http://i913.photobucket.com/albums/ac335/johnovelix/20111222_223957.jpg

 

καμια σχεση με το νοκια..σε μεγεθος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μου ειπαν απο vodafone να μη παρω καρτα πανω απο 8g. θ κολαει.τι εχετε εσεις?

 

Αυτά λένε στον κόσμο και... :wacko:

 

Τέλος πάντων, αυτό δεν ισχύει σε καμία περίπτωση.

 

και μενα η αληθεια ειναι οτι μου φανηκε λιγο χαζο αυτο που μου ειπε η κοπελα(να ξεφορτισει τελειως πρωτα...).

εγω προσωπικα θεωρω οτι ειναι καλητερο να μπει αμεσως στην φορτιση παρα αυτο...anyway...απλα ρωτισα να μου πειτε την γνωμη σας..!:)

 

Σε αυτές τις συσκευές δεν υπάρχει η λογική των πολύωρων φορτίσεων / πλήρων αποφορτίσεων. Το βάζεις να φορτίσει μέχρι να γεμίσει και μετά παίζεις κανονικά. Και σε γενικές γραμμές ενδείκνυται να μην αφήνουμε τη μπαταρία να πέφτει κάτω του 10% όσο αυτό είναι εφικτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καντε μια χαρη ρε παιδια.δοκιμαστε το widget της συσκευης για τον καιρο..προσπαθω να το συγχρονισω..εχω βαλει την πολη μου..αλλη πολη εδω τριγυρω,ακομη και αθηνα εβαλα (και ελληνικα και με αγγλικους χαρκτηρες) και μου βγαζει συνεχεια το μηνυμα η τοποθεσια δεν βρεθηκε :wacko: κανω κατι λαθος??

 

υ.γ.για καιρο και για εμφανιση στην αναμονη ποιο widget προτεινετε??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άντε πάλι ....

Είπα, έγραψα, "περίπου"!

Εφόσον δε μπορεί να οριστεί αυτο σα μέγεθος, οκ, είναι λίγο μικρότερο απο το Ν8 και λίγο μεγαλύτερο απο το Xperia mini! :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

καντε μια χαρη ρε παιδια.δοκιμαστε το widget της συσκευης για τον καιρο..προσπαθω να το συγχρονισω..εχω βαλει την πολη μου..αλλη πολη εδω τριγυρω,ακομη και αθηνα εβαλα (και ελληνικα και με αγγλικους χαρκτηρες) και μου βγαζει συνεχεια το μηνυμα η τοποθεσια δεν βρεθηκε :wacko: κανω κατι λαθος??

 

υ.γ.για καιρο και για εμφανιση στην αναμονη ποιο widget προτεινετε??

 

χρεωνει αυτη η εφαρμογη?θελει νετ?

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

χρεωνει αυτη η εφαρμογη?θελει νετ?

θελει νετ.μπαινεις με wifi και τσεκαρεις τον καιρο για 1 ημερα..π.χ. ενα 3ημερο.

παντως το AccuWeather δουλευε αψογα σε symbian.

 

το προ-εγκατεστημενο δεν δουλευει καθολου σε εμενα..εσυ το δουλεψες καθολου??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι εφαρμογές που δείχνουν τον καιρό χρειάζονται δίκτυο για να κάνουν τις ενημερώσεις τους. :)

 

EDIT:

@RAVER

Εφαρμογές για καιρό υπάρχουν ένα σωρό στο market. Μην ασχολείσαι φίλε μου με την stock.

Edited by zxr
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson "Live with Walkman"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...