Jump to content

Sony Ericsson "Live with Walkman"


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την τελευταια εχω. Το ξερω για τον αισθητηρα φιλος. Απλα εκει που μιλαω μου λενε δεν σακουω κτλ και μολις παρω το τηλ απο το αυτι βλεπω οτι εχει μπει σε σιγαση μικροφωνου. Το παραξενο ειναι οτι γινεται οποτε να ναι
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα την ενημέρωση .62

Παρατηρώ μια μικρή καθυστέρηση στο λογισμικό ή είναι η ιδέα μου?

Αυτό σαν πρώτη "επαφή"....

Ενημερώνω για οποιαδήοποτε άλλη διαφορά στο μέλλον!

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταια εχω. Το ξερω για τον αισθητηρα φιλος. Απλα εκει που μιλαω μου λενε δεν σακουω κτλ και μολις παρω το τηλ απο το αυτι βλεπω οτι εχει μπει σε σιγαση μικροφωνου. Το παραξενο ειναι οτι γινεται οποτε να ναι

 

Το χα και εγώ αυτό το θέμα όπως και το τσικ τσικ στο 2ο Walkman που είχα και ήταν σπαστικό

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταια εχω. Το ξερω για τον αισθητηρα φιλος. Απλα εκει που μιλαω μου λενε δεν σακουω κτλ και μολις παρω το τηλ απο το αυτι βλεπω οτι εχει μπει σε σιγαση μικροφωνου. Το παραξενο ειναι οτι γινεται οποτε να ναι

 

Φίλος πέρασε του πάλι το λογισμικό με το sus θα γίνει σαν να το ανοίγεις πρώτη φορά και ίσως να φτιάξουν τα προβλήματα που αντιμετωπίζεις.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ναριεμαι θα περιμενω τι παγωτο

Απο αυτα που διαβαζω στα τοπικ της s(e) αρκετοι ειναι που μετα την αναβαθμηση σε ics μεσω pc companion του κανουν και μια ''καθαρη'' με το sus.... το κυριως προβλημα που εχουν ειναι οτι αργει να ανοιξει ο dialer και μερικοι πανε παλι σε gb.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

To κινητο ειναι τεραστιο value for money.μην το σκεφτεσαι.Η οθονη δεν ειναι και το δυνατοτερο σημειο του παρολα αυτα.Λειπει η Bravia Engine που εχει η υπολοιπη σειρα Xperia.καλυτερα να δεις απο κοντα την οθονη του και να αποφασισεις.Κατα τα αλλα το κινητο ειναι δυναμη.:)

 

+1

Εγω παντως που ειχα βαλει με ενα mod την Bravia engine στο LIve, δεν ειδα καμια μα καμια διαφορα.

 

Την τελευταια εχω. Το ξερω για τον αισθητηρα φιλος. Απλα εκει που μιλαω μου λενε δεν σακουω κτλ και μολις παρω το τηλ απο το αυτι βλεπω οτι εχει μπει σε σιγαση μικροφωνου. Το παραξενο ειναι οτι γινεται οποτε να ναι

 

Το εχω παθει και εγω, κυριως οταν εχω το τηλεφωνο στο αριστερο αυτι, μαλλον ο αισθητηρας ειναι στα δεξια του τηλεφωνου και δεν κλειδωνει την οθονη οποτε πατιεται κατα λαθος η σιγαση.

 

Εβαλα το winamp μαζι με το Music Volume EQ, απογειωθηκε ο ηχος!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε και τον player pro με DSP pack!αψογος ηχος απο ηχειο και στα ακουστικα οταν ακουω μουσικη την ακουνε στο διπλα δωματιο!!

Φανταστειτε τι θα γινεται με τις ηχειαρες του walkman

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο αυτα που διαβαζω στα τοπικ της s(e) αρκετοι ειναι που μετα την αναβαθμηση σε ics μεσω pc companion του κανουν και μια ''καθαρη'' με το sus.... το κυριως προβλημα που εχουν ειναι οτι αργει να ανοιξει ο dialer και μερικοι πανε παλι σε gb.

Το πρόβλημα δεν είναι καθυστέρηση στον dialer. Το πρόβλημα είναι ότι φορτώνει και τους δυο dialer. Και τον μαμά και αυτόν που έχεις βάλει εσύ. Τουλάχιστον στο δικό μου αυτό κάνει, κάτι το οποίο δεν συνέβαινε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν είναι καθυστέρηση στον dialer. Το πρόβλημα είναι ότι φορτώνει και τους δυο dialer. Και τον μαμά και αυτόν που έχεις βάλει εσύ. Τουλάχιστον στο δικό μου αυτό κάνει, κάτι το οποίο δεν συνέβαινε.

 

και αν σβησεις τον μαμα τι γινεται;ή αν αφησεις μονο τον μαμα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν είναι καθυστέρηση στον dialer. Το πρόβλημα είναι ότι φορτώνει και τους δυο dialer. Και τον μαμά και αυτόν που έχεις βάλει εσύ. Τουλάχιστον στο δικό μου αυτό κάνει, κάτι το οποίο δεν συνέβαινε.

Συγγνώμη για τη σύγχυση.

Απλά πρότεινα τον φίλο να κάνει καθαρή με SUS.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

και αν σβησεις τον μαμα τι γινεται;ή αν αφησεις μονο τον μαμα

Αν κάνεις freeze (γιατί το να πας κατευθείαν στο σβήσιμο είναι εξτρεμιστικό!!!) τότε δεν κάνει κλήσεις (για αυτό φωνάζω και λεω μην πειράζετε μαμά dialer και μαμά sms εφαρμογή).

Αν αφήσεις μόνο το μαμά τότε δεν θα έχω τον DW Dialer ο οποίος με έχει βολέψει αφάνταστα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να αλλάξω τις προεπιλεγμένες εφαρμογές; Με ενδιαφέρει να αλλάξω αν είναι δυνατόν το πλήκτρο άμεσης εισόδου στο walkman να μεταβαίνει στην εφαρμογή "Poweramp" που αγόρασα αντί στην εργοστασιακή εφαρμογή της SE.
Link to comment
Share on other sites

+1

Εγω παντως που ειχα βαλει με ενα mod την Bravia engine στο LIve, δεν ειδα καμια μα καμια διαφορα.

 

 

 

Το εχω παθει και εγω, κυριως οταν εχω το τηλεφωνο στο αριστερο αυτι, μαλλον ο αισθητηρας ειναι στα δεξια του τηλεφωνου και δεν κλειδωνει την οθονη οποτε πατιεται κατα λαθος η σιγαση.

 

Εβαλα το winamp μαζι με το Music Volume EQ, απογειωθηκε ο ηχος!!

το winamp και το music volume ειναι εφαρμογεσ απο android market?

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

το winamp και το music volume ειναι εφαρμογεσ απο android market?

 

Ναι και μαλιστα δωρεαν.

Να πω ομως οτι παρατηρω οτι τρωει αρκετη μπαταρια το winamp οποτε χρησιμοποιω πλεον την μαμα εφαρμογη του walkman μαζι με το Music Volume EQ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ενημέρωση για το πότε θα βγει το ics για μας;;

Έκανα μια μ@$%%$ και φλάσαρα το κινητο για να βάλω άλλη ρομ νομίζοντας ότι πρόκειται για ics4, και τώρα σκέφτομαι να τ'αφήσω αρουτάριστο με όλες τις προεγκατεστημένες εφαρμογές και το μαμα μενού μέχρι να βγει το παγωτό!

Link to comment
Share on other sites

το ICS θα επιβαρυνει πολυ την συσκευη και σε καταναλωση και σε μνημη...μαλλον δεν θα το φορτωσω...

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Προσπαθώ να στείλω ένα αρχείο .amr από ένα παλιό τηλέφωνο στο Live with Walkman μέσω bluetooth άλλα συνέχεια μου το απορρίπτει λέγοντας μου "Storage Issue"...

 

Λύνεται; Πως;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Προσπαθώ να στείλω ένα αρχείο .amr από ένα παλιό τηλέφωνο στο Live with Walkman μέσω bluetooth άλλα συνέχεια μου το απορρίπτει λέγοντας μου "Storage Issue"...

 

Λύνεται; Πως;

νομιζω οτι το κινητο δεν παιζει τετοια αρχεια ηχου.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα το εξής: πήγα στις ρυθμίσεις-->αποθηκευτικός χώρος-->αφαίρεση κάρτας SD, και περίμενα μέχρι να γίνει η αφαίρεση. Μετά έκλεισα το κινητό, έβγαλα την κάρτα, και έβαλα μία άλλη. Συνέδεσα το κινητό με την δεύτερη κάρτα στον υπολογιστή, μετέφερα στην κάρτα μερικά αρχεία, την έβγαλα, και έβαλα την πρώτη. Στην πρώτη όμως, όταν την έβαλα, στην λίστα των εφαρμογών ήταν ανακατεμένες οι εφαρμογές, από ότι τις είχα βάλει εγώ. Επίσης τα widget στην κεντρική οθόνη μερικών εφαρμογών, γράφει πως δεν είναι δυνατή η φόρτωση του widget. έκανα reboot, και μου το ξαναεμφάνιζε
Link to comment
Share on other sites

http://www.ptcrb.com/vendor/complete/view_complete_request_guest.cfm?modelid=19869 εδώ πέρα αναφέρει και μία έκδοση 4.0.2.A.0.69 ενώ εγώ έχω μείνει στην 4.0.2.A.0.62 και όποτε το συνδέω μου δείχνει ότι έχω το πιο πρόσφατο λογισμικό... Έχει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα? Ή μήπως δεν είναι διαθέσιμη για την Ελλάδα η τελευταία ενημέρωση?
OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson "Live with Walkman"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...