Jump to content

Sony Ericsson "Live with Walkman"


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Θέλω να αγοράσω μεγαλύτερη μνήμη. Θα παίζει ρόλο στην ταχύτητα αν βάλω micro sd class 4, 6 ή 10?

του εχω βαλει 8gb και παει σφαιρα :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θέλω να αγοράσω μεγαλύτερη μνήμη. Θα παίζει ρόλο στην ταχύτητα αν βάλω micro sd class 4, 6 ή 10?

Παιζει ρολο και το class της μνημης , μεγαλυτερο class = καλυτερη ταχυτητα αποκρισης της μνημης (αν δε κανω λαθος).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Υπάρχει τρόπος να συγχρονίσω τα playlists εκτός από τα τραγούδια; Δοκίμασα με 3 προγράμματα (MediaMonkey, Media Player, Media Go) και ενώ τα playlists δημιουργούνται στο κινητό, το πρόγραμμα αναπαραγωγής αδυνατεί να τις αναγνωρισει και μου δείχνει μόνο τα τραγούδια.

 

Καμιά ιδέα;[/QU

 

βγάλε και ξαναβάλε την κάρτα μνήμης μου το έκανε και εμένα και όταν το έκανα αυτό λύθηκε το πρόβλημα

Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιζει ρολο και το class της μνημης , μεγαλυτερο class = καλυτερη ταχυτητα αποκρισης της μνημης (αν δε κανω λαθος).

 

Ισχύει... και πιο συγκεκριμένα καλύτερη ταχύτητα ανάγνωσης / εγγραφής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω μία κάρτα μνήμης 32 Gb class 4 που είναι φτηνή.

Είναι καλύτερα λέτε να πάρω 16 gb class 10?

Καλυτερα να παρεις την μικροτερη σε gb αλλα σαφως πολυ πιο γρηγορη.εγω αυτο θα εκανα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω προσεξει καθε φορα που συνδεω κινητο με το pc να γινεται αναδιοργανωση στα εικονιδια και επισης "εξαφανιζοντε " οι συντομευσεις των εφαρμογων που εχω βαλει στην επιφανεια. εχω κανει καποια ρυθμιση λαθος ?

πως λυνεται ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα,

 

μόλις χθες αγόρασα το κινητάκι και ήθελα να σας ρωτήσω αν μπορώ με κάποιο τρόπο να ρυθμίσω το αυτοματο κλείδωμα γιατί πχ κάνω μία κλήση και μου κλειδώνει ενώ μιλάω. Ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια σας :)

 

Επίσης, σήμερα, μετά από μία κλήση παρατήρησα ότι ενώ έσβησε η οθόνη μετά τρεμόπαιζε και ξαναέσβησε. Έχει τύχει αυτό σε κανένα;! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

καταρχην κανε και τις ενημερωσεις του κινητου να δεις μήπως φτιάξει. Κατά την διάρκεια της ομιλίας και αφού φέρεις το τηλέφωνο σε κατακόρυφη θέση τότε απενεργοποιητέ αυτόματα η οθόνη για να μην πατήσεις κατά λάθος κάποιο κουμπί στην οθόνη. Μόλις φέρεις το κινητό σε οριζόντια θέση ενεργοποίητέ ξανά αυτόματα η οθόνη η μόλις ολοκληρωθεί η κλήση σου.
OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Αγόρασα ένα Sony Ericsson Livw with Walkman, Και μετά από μερικές μέρες διαπίστωσα ότι έχει ε΄να καμμένο Pixel στο κέντρο περίπου της οθόνης. Το πήγα σήμερα στο Πλαίσιο και μου είπαν θα επικοινωνήσουν με την Sony Ericsson να δουν αν μπορούν να μου το αντικαταστήσουν, χωρίς όμως να μου δίνει και πολλές ελπίδες διότι λέει ότι μάλλον πρέπει να έχει πάνω από 3 καμμένα Pixel για αντικατατάσταση.

Σημειώνω ότι δεν έχουν περάσει 7 μέρες από την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Αγόρασα ένα Sony Ericsson Livw with Walkman, Και μετά από μερικές μέρες διαπίστωσα ότι έχει ε΄να καμμένο Pixel στο κέντρο περίπου της οθόνης. Το πήγα σήμερα στο Πλαίσιο και μου είπαν θα επικοινωνήσουν με την Sony Ericsson να δουν αν μπορούν να μου το αντικαταστήσουν, χωρίς όμως να μου δίνει και πολλές ελπίδες διότι λέει ότι μάλλον πρέπει να έχει πάνω από 3 καμμένα Pixel για αντικατατάσταση.

Σημειώνω ότι δεν έχουν περάσει 7 μέρες από την αγορά.

 

Χαχαχαχα!!γιαυτο η Ελλαδάρα παει κατά διαόλου.απαιτείς αντικατάσταση!φωνάζεις,απειλείς γιατί ειναι υποχρεωμένοι!!

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται!δεν το συζηταμε αυτο!και μαλιστα μιλαμε και για εντος 7 ημερων!!!

Περνα μια βολτα στο θρεντ του neo v και ρωτα γιατι εχει συμβει και σε αλα παιδια.και αντικατασταθηκε αμεσως.

Μαλλον ο πωλητης δεν ειχε ιδεα.αυτο με τα 3 πιξελ και πανω θυμαμαι το λεγανε παλια για τα λαπτοπ και τις οθονες!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καταρχην κανε και τις ενημερωσεις του κινητου να δεις μήπως φτιάξει. Κατά την διάρκεια της ομιλίας και αφού φέρεις το τηλέφωνο σε κατακόρυφη θέση τότε απενεργοποιητέ αυτόματα η οθόνη για να μην πατήσεις κατά λάθος κάποιο κουμπί στην οθόνη. Μόλις φέρεις το κινητό σε οριζόντια θέση ενεργοποίητέ ξανά αυτόματα η οθόνη η μόλις ολοκληρωθεί η κλήση σου.

 

Φίλε νομίζω πως δεν παίζει ρόλο ο προσανατολισμός αλλά εάν με το δάκτυλο σου σε οριζόντια θέση κρύψεις τους αισθητήρες αριστερά του μπροστινού μεγαφώνου θα δεις ότι η οθόνη σβήνει. Αυτό γίνεται όταν ο αισθητήρας πλησιάσει το αυτί.

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/GOLD-2430MAH-EP500-BATTERY-SONY-ERICSSON-MINI-/130542062910?pt=PDA_Accessories&hash=item1e64e9cd3e

 

Να υποθεσω οτι αυτη η μπαταρια θα ειναι οτι πρεπει !!!

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε νομίζω πως δεν παίζει ρόλο ο προσανατολισμός αλλά εάν με το δάκτυλο σου σε οριζόντια θέση κρύψεις τους αισθητήρες αριστερά του μπροστινού μεγαφώνου θα δεις ότι η οθόνη σβήνει. Αυτό γίνεται όταν ο αισθητήρας πλησιάσει το αυτί.

 

ίσως να κάνω λάθος αλλά νομίζω ότι ακόμη και αν γυρίσεις το τηλέφωνο σε κατακόρυφη θέση ανεξάρτητα από το αν κρύβεις η όχι τους αισθητήρες κατά την διάρκεια μιας κλήσης τότε η οθόνη κλείνει. Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος γιατί το τηλέφωνο το έχω ελάχιστο καιρό και δεν το έχω ψάξει αρκετά αλλά αυτή την εντύπωση έχω. θα το τσεκάρω όμως για να το επιβεβαιωσω.

OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/GOLD-2430MAH-EP500-BATTERY-SONY-ERICSSON-MINI-/130542062910?pt=PDA_Accessories&hash=item1e64e9cd3e

 

Να υποθεσω οτι αυτη η μπαταρια θα ειναι οτι πρεπει !!!

 

Είναι πανάκριβη και τα 2430ΜΑΗ δεν νομίζω να είναι αληθινά.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Επειδή τρίζει λίγο το καπάκι στο κάτω, ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να το αντικαταστατίσω ή να αγοράσω κάποιο ανταλλακτικό από πιο σκληρό υλικό ή κάποια θηκή που θα είναι πολύ "σφιχτή" πάνω στο τηλέφωνο ώστε να μην τρίζει τίποτα.

 

Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

ίσως να κάνω λάθος αλλά νομίζω ότι ακόμη και αν γυρίσεις το τηλέφωνο σε κατακόρυφη θέση ανεξάρτητα από το αν κρύβεις η όχι τους αισθητήρες κατά την διάρκεια μιας κλήσης τότε η οθόνη κλείνει. Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος γιατί το τηλέφωνο το έχω ελάχιστο καιρό και δεν το έχω ψάξει αρκετά αλλά αυτή την εντύπωση έχω. θα το τσεκάρω όμως για να το επιβεβαιωσω.

 

Ο φίλος παραπάνω έχει απόλυτο δίκιο... Η οθόνη σβίνει όταν κατα την διάρκεια των κλήσεων παρεμβάλεις κάποιο εμπόδιο στους αισθητήρες δίπλα στο ακουστικό....

 

Είναι πανάκριβη και τα 2430ΜΑΗ δεν νομίζω να είναι αληθινά.
Να ρωτήσω κάτι? Αν και σιγά σιγά στρώνει η μπαταρία και έχει μεγαλύτερη αυτονομία που νωμίζω είναι αρκετά ικανοποιητική και επαρκές , η sony ericsson δεν διαθέτει γνήσια μπαταρία μεγαλύτερης χωρητικότητας σε περίπτωση που θέλουμε να την αλλάξουμε? Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? Αν και σιγά σιγά στρώνει η μπαταρία και έχει μεγαλύτερη αυτονομία που νωμίζω είναι αρκετά ικανοποιητική και επαρκές , η sony ericsson δεν διαθέτει γνήσια μπαταρία μεγαλύτερης χωρητικότητας σε περίπτωση που θέλουμε να την αλλάξουμε?

 

Οχι.αυτη ειναι η χωρητικοτητα της γνησιας.1200 mah.για την ακριβεια 1160.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστώ για τις προηγούμενες απαντήσεις...

Να κάνω μια επιπλέον ερώτηση (δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο μέρος)... προσπαθώ να κάνω root και μου βγάζει waiting for device. Έχω εγκατεστημένο το PC Companion, μήπως πρέπει να το απεγκαταστήσω; Πρέπει να βρω κι άλλους drivers κάπου; Ευχαριστώ!

Να σημειώσω ότι έχω την έκδοση 0.58

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστώ για τις προηγούμενες απαντήσεις...

Να κάνω μια επιπλέον ερώτηση (δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο μέρος)... προσπαθώ να κάνω root και μου βγάζει waiting for device. Έχω εγκατεστημένο το PC Companion, μήπως πρέπει να το απεγκαταστήσω; Πρέπει να βρω κι άλλους drivers κάπου; Ευχαριστώ!

 

θα πας εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319799

και θα κανεις οτι λεει

υποψιν αν εχεις το τελευταιο update 0.62 δεν μπορεις να κανεις ρουτ

Link to comment
Share on other sites

χαιρεται

 

πηρα το πρωτο μου κινητο android και θελω οπωσδηποτε root και να σβησω facebook apps κτλπ αλλα δεν βρισκω θεμα/οδηγο για rooting σε WT19i..

αν μπορει καποιος να μου στειλει το link καλως διοτι δεν το βρισκω..

 

εχω και αλλες αποριες οπως:

 

μπορω να λειτουργησω το κινητο χωρις gmail?αν ναι με την επιλογη "καταργηση λογαριασμου" καθαρισα και δεν θα μου παρουσιαστει καποιο προβλημα? ξερω πως χανω προσβαση στο market

 

με το ρουτ θα χαθουν οι εφαρμογες που εχω ηδη μεσα στο κινητο?

 

πως διαλεγω rom?cyanogen θα εβαζα αλλα δεν βλεπω το walkman στην λιστα με τις συμβατες συσκευες

 

πρεπει να διαβασω και κατι αλλο εκτος απο τον οδηγο επιβιωσης για νεους χρηστες Android? τα σπαει,εξαιρετικη δουλεια zxr

 

.

 

 

 

ελπιζω να γραφω στο σωστο thread.δεν εβρισκα ποιο σχετικο.

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson "Live with Walkman"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...